• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית מסך קולנוע/טלוויזיה ביתי איכותי

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית מסך קולנוע/טלוויזיה ביתי איכותי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 15 דקות

שום דבר לא מתסכל יותר עבור הצרכן מאשר חרטה של ​​הקונה ולקנות מסכי קולנוע יכולים להיות מתסכלים בגלל כל האפשרויות והז’רגון הטכני.

קרדיט צילום ראשי: מתוך אתר Amazon.

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

איזה גודל עלי לקבל? מדוע צריך מסך הקרנה 4K? מסכים מגיעים בצבעים שונים?!?

מטרת המדריך המעמיק הזה למסכי המקרן היא לעזור להבין היטב את סוג המסך הדרוש כדי להתאים לדרישות, כך שבסופו של דבר, תתרגשו מהבחירה.

מבחר מסכי מקרן איכותיים באמזון ארה”ב מבחר מסכי מקרן בבנגוד

מסכי מקרן ב KSP

מהו מסך מקרן?

מסך מקרן הוא משטח שעליו מוצגת התמונה ממקרן וידיאו. מסכי הקולנוע הביתי מיוצרים כדי לשקף את התמונות ממקרן אל שטח פנים גדול, בדרך כלל למטרות קולנועיות, משחקים או מצגות.

מה היתרון בשימוש במסך למקרנים?

אם רוצים להפיק את המרב מהמקרן יש להשתמש במסך מקרן. מסכים ייעודיים מיוצרים עם ציפויים אופטיים המשפרים את תכונותיהם המשקפות. נותן ת התמונה הטובה ביותר האפשרית. הם מציעים מספר יתרונות, כולל:

רזולוציית תמונה גבוהה יותר

מסך מקרן פרימיום נועד לחשוף את יכולתו המלאה של המקרן ברזולוציה גבוהה. הרזולוציה האמיתית של מקרן גלויה לצופה רק כאשר היא מגיעה למשטח שאינו מעכב את שלמות הפיקסלים.

כל משטח שחסר לו מישור מוחלט ואו שיש לו מרקם כלשהו שיש לו שיפוע גדול יותר מממדיו האישיים של הפיקסל, יכול לשבש ולעוות את הגיאומטריה של הפיקסל.

בעוד שהעין לעולם לא תראה פיקסל מעוות אחד, ללא מסך, סביר להניח שתוכלו לזהות חוסר חדות, בהירות ודינמיקה בהשוואה למסך פרימיום המכויל כראוי לרזולוציה הגבוהה של המקרן .

דיוק צבע

מסך מקרן איכותי מכויל כראוי כך שלא ישפיע על איזון הצבעים של התמונה המוקרנת. אמנם נראה כי לבן הוא לבן ואפור הוא אפור, אך עובדת העניין היא בספקטרום של לבן ואפור, ישנם מקרים של גוונים שבהם איזון הלבן יכול להטות מעט לספקטרום הצהוב או מעט לספקטרום הכחול. למסך מקרן איכותי לא תהיה השפעה זו מכיוון שמשטחו מכויל בצורה מושלמת ללא השפעה על שינוי צבע.

יותר בהירות (או פחות בהירות)

יתרון נוסף של מסכי מקרן קולנוע ביתי הוא שניתן לבחור את רמות הצפיפות שלהם לטובת חווית הצפייה שלכם. לרוב עם מסך בגודל גדול יותר, תרצו לשקול להגדיל את רמת הצפיפות על מנת לשמור על בהירות התמונה. באופן דומה, אם ברצונכם לשפר את הרמות השחורות של התמונה ם, ייתכן שתרצה להקטין את הצפיפות.

תמונה חלקה

מסכי מקרן פרימיום נקיים ממרקם. בכך שהיא נטולת טקסטורה, התמונה המתקבלת תופיע יותר, מכיוון שגיאומטריית הפיקסלים מהמקרן לא תהיה מעוותת או תשונה. כאשר פיקסלים מוקרנים פוגעים במשטח מרקם, התוצאה עלולה להיראות רועשת או אפילו נוקשה מכיוון שהמשטח אינו נקי ממרקם. בעל מרקם מסך חלק מאפשר להקרין וידאו בעל רזולוציית 4K ומעלה.

האם יש חסרון בשימוש במסך מקרן?

חסרונות בשימוש במסך מקרן. האחת היא העלות של תצוגה ברמה גבוהה אבל אם אכפת מטעם אחד שיש תמונה איכותית מסך קולנוע יותר מפצה על כך. מבט אחד על הפרט עוצר הנשימה של מסך מקרן 4K בגודל 120 אינץ ותדעו שמיד הרכישה שלכם שווה את זה.

מי צריך לקנות מסך מקרן?

אולי את/ה מורה שמחפשים מסך כדי להציג שקופיות וסרטונים חינוכיים לתלמידים. או אולי איש מקצוע עסקי שישתמש יותר במקרן שלהם לצורך מצגות PowerPoint ו- Excel. או אולי חובב סרטים המעוניין לפוצץ את המסיבה.

בהתאם לצרכים, אנו בטוחים שנוכל למצוא את מסך המקרן המושלם!

האנשים הזקוקים למשטחי הקרנה גדולים נופלים בדרך כלל לכמה קטגוריות:

  • קולנוע ביתי – מסך הקרנה של קולנוע ביתי הוא מושלם עבור אנשים שרוצים חדר קולנוע ייעודי, ערבי קולנוע בחצר האחורית ואלו שרוצים חוויה של קולנוע ממש בסלון שלהם.
  • מקומות גדולים – מקומות גדולים כגון אולמות קונבנציונליים הם התפאורה האידיאלית למסך סרט גדול.
  • חדרי ישיבות עסקיים – בכל הנוגע להצגת נתוני מולטימדיה שום דבר לא מעביר את הנקודה טוב יותר מאשר מסך הקרנה גדול.
  • כיתות לימוד – מבתי ספר יסודיים ועד מכללה, בתי ספר יכולים ליהנות ממקרני מסך גדול שיעזרו לתלמידים ללמוד.
  • כנסיות ובתי תפילה – בין אם זה מקרן לשירותי הכנסייה או ערב סרטי התרמה, מסכי מקרן הכנסייה הם הדרך.

 האם אפשר להשתמש בסדין כמסך מקרן?

לעתים קרובות אנו נשאלים “האם אוכל להשתמש בגיליון כמסך מקרן?” או “האם אוכל להקרין על קיר לבן רגיל?” טוב כן, אבל למעשה לא.

מקרן בתיאוריה עובד ללא מסך. אבל לא תפיקו את המיטב מהמקרן. שימוש במסך מקרן וידאו ייעודי יעזור להשיג בדיוק את זה.

הבעיה בהקרנה על קיר היא שהמשטח באמת לא שטוח לחלוטין.

קיר רגיל אינו מחזיר אור כמו שיכול מסך. זה ישפיע לרעה על בהירות התמונה המוקרנת ואף יעוות או יטשטש את התמונה.

בקיר יש גם פגמים, בועות וטפטופי צבע. כל אחד מאלה יובלט כאשר האור ממקרן יפגע בהם. פגמים אלה יהרסו לכם את חווית הצפייה.

סדין יותר גרוע מכיוון שתראו כל הקמטים. שלא לדבר על חלק ניכר מהאור יעבור דרך הבד וייתן תמונה עמומה.

אם רוצים לעשות צדק למקרן, צריך להשיג מסך איכות קולנוע!

מה לדעת לפני שקונים מסך מקרן?

ישנם מספר גורמים שיעזרו למצוא את מסך המקרן המתאים ביותר לצרכיך. איזה סוג מקרן יש לך, כמה החדר מואר, כמה גדול החדר, איזה סוג מסך אתה צריך, איפהלתשים את המסך והכי חשוב איזה גודל תיאטרון צריך?

סוג מקרן

סוג המקרן שאתה קונה בהחלט משפיע על איזה מסך אתה צריך לקבל.

גודל העדשה על המקרן יקבע כמה גדולה ניתן להקרין את התמונה.

גם ההחלטה חשובה מאוד. מקרן 4K באיכות גבוהה יותר עשוי שלא לעבוד בגימור מט בסיסי כדי להפיק את המרב מהמקרן את מה שצריך לקבל מסך מקרן 4K התומך ברזולוציה. אם לא בטוחים בגודל העדשה או ברזולוציה, קראו במדריך למשתמש שהגיע עם המקרן.

המלצה אחת בכל הנוגע לרזולוציית מסך הסרט היא לקבל רזולוציה נתמכת גבוהה יותר ממקרן הווידאו. על ידי קבלת מסך מקרן של 16K או 8K, תוכל להוכיח בעתיד את השקעה בתצוגה לדור הבא של מקרנים.

התאורה בחדר

תאורה חשובה ביותר בקביעת סוג החומר שמשטח ההקרנה שלך צריך להיות עשוי ממנו.

המסכים נועדו לא רק להחזיר את האור שנשלח מהמקרן, אלא גם להשתמש בתאורת הסביבה בחדר לקבלת איכות התמונה הטובה ביותר. האם אתם מסוגלים לחסום לחלוטין את כל התאורה החיצונית?

אם בחדרכם יש הרבה אור סביבתי, סביר להניח שתצטרכו לקבל מסך מקרן שמסיר אור.

גודל החדר

אם יש חדר גדול יותר, יכולים למקם את הישיבה כך שאנשים יהיו מרוכזים יותר מול התצוגה, והמסך יכול להחזיר יותר אור. אם יש חדר קטן יותר בו אנשיםיראו את משטח ההקרנה שלך מכל הזוויות, תזדקקו למסך שמקרין פחות אור כך שכל הקהל יוכל לראות את התמונות בצורה ברורה. לסוג החומר שתבחרו תהיה השפעה רצינית על הקהל שיצפה.

איפה לשים את מסך המקרן?

ישנן מספר אפשרויות למקום שבו תוכלו להציב את מסך הקולנוע הביתי. זה תלוי כמובן במה שמתכנים לעשות עם המסך. האם תשתמשו בו כמקרן קולנוע ביתי או שהוא עומד להיות מקרן קולנוע בחצר האחורית, או שתשתמשו בו לפרזנטציות עסקיות?

מסכי מקרן תקרה

מסכי מקרן מותקנים על התקרה, יורדות או נתלות מהתקרה. מרבית מסכי מקרן התקרה נשלפים, ולכן הם נופלים לקטגוריה של מסכים חשמליים או ידניים.

מסכי תקרה הם בחירה מצוינת הן לעסקים והן לקולנוע הביתי הודות למראה האלגנטי יותר בהשוואה לחצובה עצמאית. הסוג הפופולרי ביותר של תצוגת הוא מסך שקוע השוכן בתקרה.

מסכי תקרה שקועים

מסכי תקרה שקועים נמשכים במקום המוסתר בתקרה. הם האופציה האלגנטית עבור אנשים שרוצים אסתטיקה נקייה. מסך הקרנת תקרה השקועה מוסתר לחלוטין מן העין ואת הוא הפתרון האידיאלי עבור ישיבות, אולמות הרצאה ומערכות קולנוע ביתי, שבו תצוגה לא קבוע היא רצוי.

בדרך כלל ישנן שתי אפשרויות זמינות, אחת עם דלת מארז לכיסוי התצוגה לאחר הוצאתה ואחת ללא. שתי האפשרויות שומרות על מראה חלק בקולנוע הביתי או בחדר הישיבות.

התקנת מסך קולנוע בתקרה דורשת בדרך כלל סיוע מקבלן או חשמלאי.

מסכי מקרן קיר

מסך מקרן קיר הוא מותקן לצמיתות על הקיר. אלו הן כמה מהאפשרויות הפופולאריות ביותר עבור חדרי קולנוע ביתיים ייעודיים מכיוון שהם המרכזי של חלל הקולנוע.

רוב מסכי ההקרנה המותקנים על קיר הם מסגרת קבועה ותלויים כמו ציור; אך ישנם כמה מסכים המותקנים בקיר ובתקרה הנשלפים.

מסכי חוץ

בין אם מדובר בערב קטן של בילוי משפחתי בחצר האחורית או גיוס תרומות, אחת מפעילויות הקיץ המהנות ביותר היא לילה קולנוע מתחת לכוכבים באמצעות מסך מקרן חיצוני. החל מקטן, בינוני, גדול ועד ענק יש גודל לכל יישום.

אתם רוצים לקבל מסך המיועד לחיק הטבע כי הוא הולך להיות עמיד יותר בפני תנודות למזג האוויר, לחות וגשם.

בעוד שמסך סרט חיצוני עשה זאת בעצמך נשמע כיף. איכות התמונה מחרידה בהשוואה לתצוגה ייעודית.

ישנם כמה סוגים של מסכי סרטי חוץ. יש לכם מסכים חיצוניים קבועים לפטיו, לגינה או מתחת לסוכך. תצוגות באוויר הפתוח נשלפות בדרך כלל בתאים עמידים בפני מזג האוויר כדי להגן עליהם מפני האלמנטים.

מסכים ניידים הם סוג אחר של תצוגות סרטים חיצוניות. אחד הפופולריים ביותר הוא מסך סרט מתקפל במחיר סביר וקל להתקנה זה מושלם לפיקניקים, ברביקיו וטיולי קמפינג.

בחיק הטבע נהנים חרקים להימשך אל האור על המסך. אם משתמשים במסך נשלף, זכרו לנקות את המשטח לפני שמגלגלים אותו, או שאתם עלולים למצוא יתושים כתושים בתצוגה בפעם הבאה שתשתמשו.

סוג המסך השלישי מבחוץ הם מסכי סרט מתנפחים.

מסכי הקרנה על השולחן

אם אתם מבצעים מצגת עסקית בדרכים או בכנס דרך המחשב הנייד אתם בוודאי לא מתכוונים להרשים. תצוגת שולחן תעניק למצגת שלכם מראה מלוטש מעודן שיעזור לכם לאטום את העסקה. משטחי הקרנה לשולחן העבודה הם בדרך כלל קטנים בהרבה מעמיתיהם המותקנים על הקיר.

סוגי מסכים

האם אתם מחפשים מסך קבוע, מסך נפתח, מסך חשמלי או מסך נייד? האם המסך הנפתח או המסך החשמלי שלך יהיו צמודי תקרה, צימודי קיר או שקועים?

אלה סוגים שונים של מסכי מקרן:

מסכי מקרן מסגרת קבועה

מסכי מקרן קבוע הם ללא ספק העילית ביותר מכל מסכי הקולנוע. למרות שניתן להשתמש בהם למטרות מסחריות, מסכים אלה נמצאים בדרך כלל בבתי הקולנוע הביתיים המרשימים ביותר.

לא ניתן לגלגל מסכים אלה מעלה ומטה והם מהווים מתקן קבוע בחדר. מסכי מקרן אלה כל כך פופולאריים בקולנוע הביתי מכיוון שהם נוטים להחזיק מעמד לאורך זמן רב, מכיוון שהם לא מתגלגלים כל הזמן בין משתמשים לשימוש. לא תקבלו את העיקולים והגלים במסכים האלה כמו שאתם יכולים לעשות בסוגים אחרים של מסכים.

מסכי מקרן אלו נוטים גם להיות בעלי איכות התמונה הטובה ביותר, שכן למסכים אלה יש מגוון רחב ביותר של חומרי מסך לבחירה. איכות התמונה והרושם הכללי הופכים את מסך הקולנוע המסגרת הקבועה לאם כל מסכי המקרן.

מסכי מקרן נשלפים

מסכי מקרן נשלפים מגיעים בשלושה סוגים: ממונעים וידניים שהם מסכים נפתחים ועליה ברצפה במקום שבו התצוגה נמשכת למעלה. לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות משלו.

מסכי מקרן ממונעים

מסכי מקרן ממונעים חשמליים מציעים מראה מקצועי ביותר עבור המצגות או הקולנוע הביתי שלכם. הם מופעלים על ידי שלט רחוק ועיצוב אלגנטי ואלגנטי והמיקום היחיד מספק את הנוחות הרבה ביותר לאחסון.

מסך מקרן חשמלי הוא בחירה פופולרית למי שרוצה את הנוחות של מסך סרט גדול ויש לו שטח גדול למחצה קבוע להקדיש למסך.

ניתן להתקין מסכי סרטים חשמליים ברצפה, בקיר או בתקרה. ניתן לתקוע לתקרה כך שאף אחד לא יידע שיש שם מסך הקרנה בזמן שהוא לא בשימוש.

מסכי קולנוע ממונעים מסוימים מגיעים עם ציפוי עץ בחלקו העליון, מה שעוזר להסוות את המסך בזמן שאינו בשימוש והוא אופציה נהדרת אם הרכבה בתקרה שקועה אינה אפשרות בשבילכם.

מסכי מקרן חשמליים פועלים בדרך כלל עם 220 וולט. למסכים אחרים יש אפילו אפשרות להפעלה מרחוק מכל מקום.

מסך תקרה שקוע יעניק לכם את המראה המסוגנן ביותר, והוא אופציה נהדרת אם אינכם מתכננים להעביר את המסך מחדש. עם זאת, מסך רכוב מספק גמישות רבה יותר.

מסכי מקרן ידניים

מסך מקרן ידני מהווה חלופה מצוינת למי שמחפש מסך קולנוע פחות יקר. מסכי הקרנת וידאו רב-תכליתיים אלה כוללים גלגלת בתחתית המסך, המאפשרת למפעיל למשוך ידנית את המסך למעלה ולמטה. ברוב המסכים הללו יש כעת תכונת החזרה מבוקרת, כך שלא ניתן יהיה לגלגל את המסך מהר מדי, מה שעלול לגרום נזק למסך.

בדומה למסכי סרטים חשמליים, אלה יכולים להיות צימודי קיר, תקרה או שקועים בתקרה. עם זאת, מסכים אלו קלים בהרבה ממסכים חשמליים, מכיוון שאין מנועים מחוברים. כמו כן, מכיוון שאין סיכון של מנוע להישבר, להיכשל לאורך זמן, מסכים אלה דורשים פחות אחזקה.

רוב האנשים זוכרים את המסכים האלה מכיתות הלימוד שלהם, המותקנים בקיר מעל הלוח. מסכי אלה פופולריים מאוד בבתי ספר ובבנייני ממשלה. הם יכולים גם להיות אופציה נהדרת עבור מערכת קולנוע ביתית. כלומר … אם הייתם יכולים לחיות ללא הנוחות של שלט רחוק.

מסכי קולנוע אלה יכולים גם להיות מתוחים או לא מתוחים. הלא מתוחים פחות יקרים, אך לפעמים בסופו של דבר הם מתכופפים ומתקפלים עקב בלאי ממשיכת המסך כלפי מטה לעיתים כה קרובות. הסדרה הידנית ממסכי עלית היא אחד הדגמים הפופולאריים ביותר.

מסכי מקרן עולים מהרצפה

מסך עולה מהרצפה קל יותר ופשוט יותר להתקנה / להורדה. מסך מקרן עולה לקומה מגיע בחתיכה אחת – אין צורך בהרכבה. לרבים אין אפילו תיק נשיאה, שכן ידית מותקנת על בסיס המסך כדי להנגיש אותה בקלות. כל שיש לעשות הוא להניח את הרגליים על משטח התצוגה.

לשם כך, פשוט מסובבים את כפות הרגליים כך שהן יעמדו בניצב למסך המצגת. לאחר שהרגליים מוגדרות, אתם יכולים פשוט למשוך את המסך כלפי מעלה. על המסך גליל קפיצי במקומו בגב מסך הסרט העולה עם המסך כדי לספק חסון למסך כאשר הוא בגובה מרבי. הוא פועל בדומה למוט של החצובה שמחזיק את המסך.

רוב המסכים הללו זמינים בגרסה ידנית, כאשר המפעיל מושך את המסך בעצמם. עם זאת, חלק מהגרסאות מגיעות עם אפשרות פנאומטית, המאפשרת להשתמש בשלט רחוק כדי להרים את המסך מהבסיס.

מסכי מקרן מתקפלים

אם רק לפעמים זקוקים לתצוגה שהגדרתם הבחירה הטובה ביותר היא מסך מקרן מתקפל. מסכים אלה נהדרים עבור מצגות וכיתות בהן לא תמיד רוצים להגדיר את התצוגה.

וודאו שלא תקבלו מסך מתקפל בזול או שתראו קמטים על פני השטח. עם טכנולוגיה מרשימה נגד קמטים, מסכי הקרנה מסגרת פרימיום מתקפלים הם ניידים, עמידים ופשוטים להתקנה. כשסיימתם פשוט לקפל אותו ולאחסן אותו.

מסכי מקרן חצובה

מסך מקרן נייד הוא אחד מסוגי המסכים הפופולאריים ביותר, מכיוון שהם אינם מגבילים את השימוש למיקום אחד בלבד. מבין מסכי הסרטים הניידים הללו, מסך מקרן חצובה הוא ללא ספק הפופולרי ביותר.

מסך חצובה מגיע בשני חלקים: משטח המקרן עצמו ומעמד החצובה שמחזיק את המסך למעלה. שניהם קלים ומתקפלים למארז קטן ונוח לנשיאה.

כדי להקים את רוב מסכי הסרטים האלה, פשוט פותחים את החצובה, שיש לה שלוש רגליים ומוט ארוך באמצע המשתרע לאורך מסך הסרט. מחברים את מסך הקולנוע המגולגל לבסיס ומשתמש בגלגלת המחוברת לפריט כדי למשוך את המסך עד לראש מוט החצובה, שם ניתן לאבטח אותו. פשוט ככה!

מסכי מקרן חצובה נוטים להיות החסכוניים ביותר, מכיוון שהם בדרך כלל התצוגות הזולות ביותר שנועדו לעמוד בבלאי רב יותר. הם עשויים שלא להציע את איכות התמונה הטובה ביותר.

סדרת חצובות מסכי עלית נכנסת לקצה הנמוך של ספקטרום המחירים, אך לקצה הגבוה של האיכותית. מסכי הקרנת חצובה אלה הם ערך מצוין. 

לוח מחיק

לוחות הקרנה הם כלי שימושי לסביבות משרדים או כיתות. תצורה זו מאפשרת לצייר ולכתוב ישירות על פני השטח. לוחות אלה מוגמרים במיוחד כדי להתאים אותם למקרן ולכן הם עובדים הרבה יותר טוב למטרה זו מאשר הלוח הסטנדרטי , שלעתים קרובות יכול להיות רעיוני מדי ו / או מבריק עבור מקרן.

מסכי מקרן עשה זאת בעצמך

מסך מקרן עשה זאת בעצמך הוא זול יותר, מה שמאפשר לכם להשתמש בחיסכון הזה לשדרוג מערכת הקול שלכם, או המקרן. עם זאת, משטח הקרנה של עשה זאת בעצמך הוא לעתים רחוקות טוב יותר מחנות איכותית שקנתה.

צבע מסך מקרן

מסך מסך מקרן הוא אלטרנטיבה חדשה ופנטסטית יותר למסך סרטים בפועל, במיוחד אם העלות היא גורם. 4.5 ליטר של צבע מסך מקרן יכול לספק שטח פנים שבין 92 – 240 אינץ של שטח צפייה אלכסוני.

ואל תחשבו שאתם צריכים שטח קיר קבוע כדי להשתמש בזה – אתם תמיד יכולים לצייר את זה על גבי לוח גדול או חפץ אחר כדי ליצור משטח נייד משלכם.

כמובן שאיכות הצפייה לא תהיה זהה למסך סרט בפועל, אך לצרכים בסיסיים זו אפשרות נהדרת.

חומר מסך מקרן

חומר מסך המקרן יכול לעשות את ההבדל באופן הופעת התמונה. למשטחים שונים תכונות השתקפות שונות. חלקם זולים וחלקם איכותיים. לחומרי המסך טקסטורות שונות ואף מגיעים בצבעים שונים.

ממה עשויים מסכי מקרן?

מרבית מסכי המקרן עשויים מבד ויניל, פלסטיק בדרגה גבוהה, סטרץ ‘, גומי ופוליאסטר. אתם יכולים גם למצוא כאלה המיוצרים באמצעות PVC, בד ופיברגלס. מסכי המקרן הטובים ביותר מיוצרים באמצעות ויניל או סטרץ ‘.

לא משנה באיזה חומר משתמשים לייצור מסך קולנוע, הוא מצופה במגנזיום פחמתי, טיטניום דו חמצני או בריום סולפט, כדי להראות את האור בצורה טובה יותר, שקשורה ישירות לכמות האור המוחזרת מעל פני השטח. כאשר תעשיית הסרטים המריאה לראשונה הוטבע בחומר כסף ממשי כדי להפוך אותו לרפלקטיבי יותר. זה המקום שאליו אנו מקבלים את המונח “מסך הכסף”.

צבעי מסך מקרן

כמעט כל מסכי ההקרנה מגיעים באחד משלושה צבעים: לבן, אפור ושחור. לכל אחד יש יתרונות וחסרונות.

מסך לבן

מסך הקרנה לבן תמיד יהיה האופציה הטובה ביותר לחדר שהוא כהה לחלוטין (נשלט באור מלא) זה גם יאפשר לכם לצפות בו מכל זווית שכן לרוב המסכים האפורים והשחורים יש זווית צפייה קטן יותר. המסכים הלבנים גם פחות יקרים יחסית.

מסכים לבנים בדרך כלל טובים יותר גם עבור משרדים מכיוון שרוב התוכן המוקרן במשרד הוא בעל רקע לבן. הקרנה על משטח שאינו לבן פשוט לא ממש תראה נכון.

מסך אפור

מסכי הקרנה אפורים נוטים להיות בעלי מאפייני דחיית אור הסביבה המאפשרים להשתמש בהם באור יום. יהיו להם גם צבעים טובים ועשירים יותר. הניגוד המשופר הזה הוא הסיבה שמייצרים רבים מכנים את המסכים האפורים שלהם כמודלים “בעלי ניגודיות גבוהה”. החיסרון היחיד במסכים אפורים הוא שבהתאם למשטח, ייתכן שיש להם זווית צפייה קטן יותר.

מסך שחור

בדומה למסכים האפורים, מסכי מקרן שחורים נוטים לדחות אור סביבתי. היכן שהם באמת בולטים הוא בכך שמסכי סרטים שחורים עם משטח שחור מעניקים לך את הכהויות והרמות השחורות כהות ביותר. הצד התחתון למסכים שחורים הוא שרמות הלבן שלהם בדרך כלל מעט פחות מדויקות.

מה הצבע הטוב ביותר למסך מקרן?

צבע מסך המקרן הטוב ביותר תלוי באמת היכן תשתמשו בו, כמה האור יש בחדר ולשם מה תשתמשו.

מרקם מסך

בכל הנוגע למרקם של מסך המקרן, באופן אידיאלי אתה רוצה משטח ללא מרקם. זה ייתן לך את איכות התמונה הטובה ביותר.

רווח מסך (Screen Gain)

מסך מקרן פועל על ידי החזרת האור בחזרה מהמקרן לעיני הקהל.

בהירות התמונה המוחזרת מעל פני התצוגה נמדדת ביחידות של רווח מסך (Screen Gain) ומודדת את רפלקטיביות המשטח. מספר רווח מסך (Screen Gain) מייצג יחס של אור המוחזר חזרה ממשטח ממקור אור.

מסך עם מדידת רווח מסך (Screen Gain) העולה על 1.0 מסיק שהתמונה המוקרנת חזרה מעל פני השטח בהירה יותר מהתמונה המוקרנת על פני השטח.

לדוגמה; מסך סרט בעל רווח מסך (Screen Gain) של 1.5 יקרין את האור 1.5x בהיר יותר מהאור שמוקרן על המסך. מקרן של 1,000 לומן המכוון למסך בעל רווח מסך (Screen Gain) של 1.5 יתפס ב -1,500 לומן. התצוגה משיגה זאת על ידי מיקוד האור לזווית רפלקטיבית צרה יותר, במקום להחזיר את האור בצורה אחידה לכל הכיוונים. זו הסיבה שמסכי צפיפות גבוה יותר זווית צפייה קטנה יותר.

מסך מקרן עם רווח מסך (Screen Gain) של 0.8 יחזיר בחזרה 80% מהבהירות המקורית. אותו מקרן של 1,000 לומן נצפה על ידי הקהל ב 800 לומן בלבד.

אמנם זה נראה כאילו אתה תמיד רוצה רווח מסך (Screen Gain) גבוה יותר, אבל בהיר לא תמיד אומר טוב יותר. מסך מקרן בעל צפיפות נמוכה יותר זווית הראייה רחבה יותר כך שאם יש לכם מרחב רחב יותר רווח מסך (Screen Gain) נמוך יותר יהיה טוב יותר. מסכי צפיפות נמוכה יתר מסייעים במניעת נקודה חמה ומשקפים צבעים בצורה מדויקת יותר. מסכי צפיפות יותר עוזרים גם להוציא שחורים חיים יותר ולשפר את יחס הניגודיות המקורי של המקרן.

מסכים מסוימים בנויים עם תכונות מיוחדות. אלה מתייחסים למאפיין ייחודי של עיצוב המסך, המיושם על מנת לשפר את ביצועי המקרן או להוסיף תועלת נוספת למסך. תכונות פרמיום אלה יעזרו להעלות את חווית הקולנוע הביתי לשלב הבא.

דחיית אור הסביבה

כל מקור אור שאינו המקרן שלכם מאיים לשטוף את התמונה על משטח התצוגה. מסכי מקרן לדחיית אור הסביבה או ALR כוללים משטח המונע את שטיפת התמונה המוקרנת של הסביבה. הם משיגים זאת על ידי החזרת האור הרחק מהמקור.

מסכים אלה הם המתאימים ביותר לשימוש בחדר רב-תכליתי או בסלון בו יש צורך לצפות בשעות היום ואין וילונות האפלה.

מתיחה

קימיים מסכים חשמליים או ידניים עם מוטות או חוט שמושך את המסך כדי להציג משטח הקרנה אחיד. תכונת המתיחה מבטלת את הקמטים, הגלים או פגמים אחרים שמסך שאינו מתוח מדי פעם. מסכים חשמליים מתוחים נחוצים גם לתמיכה ברזולוציות 4K ומעלה.

מסכי מסגרות קבועות מותחים כברירת מחדל.

פורמט מסך צקרן

ניתן להבין בצורה הטובה ביותר את פורמט המסך כצורה המלבנית הספציפית של המסך. לפעמים זה מכונה יחס הממדים של מסך המקרן. זה אומר לך את היחס בין רוחב לגובה.

מסך מקרן 16: 9 (פורמט HDTV)

יחס הממדים הנפוץ ביותר כיום בקולנוע ביתי הוא 16: 9 (פורמט HDTV). זהו יחס הגובה-רוחב שבו משודרים תוכן טלוויזיה מודרני. כאשר אתה צופה בתוכניות ב- Netflix, Amazon Prime, YouTub וכו ‘, או משחק משחקי וידאו, הפורמט בו אתה כנראה נתקל הוא 16: 9.

אם אתם מתכננים לצפות גם בטלוויזיה וגם בסרטים, המסך 16: 9 הוא יחס הממדים המומלץ.

16:10 (מסך רחב)

רוב מסכי המחשב הם בפורמט 16:10. ההבחנה בין 16: 9 ו- 16:10 היא מינימלית. בעוד שצורת 16:9 כוללת 9 יחידות גובה לכל 16 יחידות רוחב, 16:10 יש 10 יחידות גובה לכל 16 יחידות רוחב.

ללא בדיקה מדוקדקת יותר, הם נוטים להראות אותו הדבר. עם זאת, היישומים שלהם נוטים להיות שונים. מכיוון שמחשבים מוצגים 16:10, לעיתים קרובות פורמט זה הוא הבחירה המועדפת ביישומים מקצועיים (חדרי ישיבות, חדרי ישיבות, תערוכות) מכיוון שהוא מאפשר לקבל מעט יותר מידע על המסך מאשר 16: 9.

סינמסקופ

2.35:1 יחס גובה-רוחב

סרטים קלאסיים צולמו לרוב בעזרת יחס גובה-רוחב של 2.35: 1. אז אם אתם סרטים המעוניינים בחוויית קולנוע וינטג’ בפרטיות ביתכם ללא הסורגים השחורים, פורמט סינמסקופ 2.35: 1 הוא הדרך.

2.40:1 יחס גובה-רוחב

עבור סרטי קולנוע מודרניים, 2.40: 1 סינמסקופ הוא הדרך ללכת מכיוון שרוב הסרטים הנוכחיים מצולמים ביחס הממדים של 2.40: 1. אז אם אתם רוצים חוויה של קולנוע עכשווי בקולנוע הביתי שלכם, קבלו מסך מקרן סינמסקופ 2.40: 1.

4:3 (פורמט וידאו)

פורמט הווידיאו הוא צורת הטלוויזיה המקורית שהייתה פופולרית לפני שנים רבות, עוד כשהטלוויזיה לא הייתה בעלת מסך שטוח – טלוויזיה הצינור הישנה, ​​VHS ויציאות מחשב ברזולוציה נמוכה.

הסיבה לפיה פורמט הווידאו עדיין קיים בעולם מסך ההקרנה היא מכיוון שמדובר בעיצוב רב תכליתי, שלא לדבר על כך שתוכן רב עדיין קיים בצורתו המקורית 4: 3. במקרה של 4: 3 יש 4 יחידות רוחב לכל 3 יחידות גובה.

גודל מסך מקרן

מי שאמר ש”גודל לא משנה “מעולם לא היה עד לתהילה של מסך מקרן 4K בגודל 120 אינץ ‘בביתו.

גודל המסך, גם רוחבו וגם גובהו, יוגבל על ידי מידות הקיר עליו אתם מתכננים להתקין אותו.

איך מודדים את גודל המסך?

מכיוון שיש כל כך הרבה יחסי גובה-רוחב שונים, יהיה קשה להשוות את גובה המסך או רוחבו. זו הסיבה שמסכי מקרן, טלוויזיה, מחשב ואפילו טלפון נמדדים בדרך כלל באמצעות האלכסון. זה גם מאפשר להשוות שטחי שטח הרבה יותר בקלות.

איזה מסך מקרן עלי לקבל?

גודל מסך המקרן שאתה אמור לקבל תלוי למה הוא משמש.

העדפה אישית של אנשים מסוימים היא לקבל את המסך הגדול ביותר האפשרי, בעוד שאחרים מעדיפים לקבל את הגודל האופטימלי ליחס המרחק עבור המסך שלהם.

גודל לקולנוע ביתי

אם מתכנים להשתמש בו בקולנוע הביתי, סביר להניח שאתם רוצהיםמסך שבין 100-150 אינץ. זה כמובן תלוי בגודל חדר המדיה שלך ובמקום שבו אתה יושב.

גודל עבור מקומות גדולים

אם אתם מתכננים להשתמש בו לחלל גדול יותר, סביר להניח שתרצןה לקבל מסך של יותר מ -150 אינץ’.

כמה עולה מסך מקרן?

עלות מסך מקרן יכולה לנוע בין 50 דולר למסך מקרן זול ל -4000 דולר למסך קולנוע ביתי פרימיום לעשרות אלפי דולרים למסכים גדולים מאוד שתמצאו בבית קולנוע מסחרי.

כשמדובר בפריטים איכותיים שכדאי להשיג, רוב מסכי הקולנוע הביתי עולים בין 400 $ ל 4000 $.

מחיר מסך ההקרנה נקבע על ידי מספר גורמים כמו גודל המסך, סוג המסך שהוא, סוג המשטח שהוא והתכונות המיוחדות.

מדוע מסכי מקרן פרימיום עולים כל כך הרבה?

אמנם אתם יכולים למצוא מסך מקרן זול במחיר נמוך מ- $ 100, אך המסכים האלה טובים מעט יותר מסדין בערך בגודל של מגבת יד.

מסך קולנוע פרימיום לעומת זאת הוא פיסת טכנולוגיה מהונדסת מדעית. הם עשויים מחומר שיחזיק ךאורך זמן. הם נותנים איכות תמונה טובה משמעותית. הם מוציאים את המיטב במקרן.

האם מסך מקרן שווה את זה?

כן מסכי מקרן שווים את זה! אמנם יכול להיות איזה הלם מדבקה ראשוני, אך כאשר רואים את התמונה המוקרנת על מסך מקרן 120 4K אתם יודעים מיד כי המסך היה אחת הרכישות הטובות ביותר שביצעת.

דבר אחד שצריך לקחת בחשבון כשקונים מסך מקרן הם זוויות הצפייה. זווית הצפייה היא הזווית שהמסך עובר בראייה הקדמית של הצופה מהצד השמאלי ביותר של המסך לימין הקיצוני.

מומלץ שתהיה זווית צפייה בין 30 ל 40 מעלות לצפייה אופטימלית. בזוויות רחבות יותר התמונה תיראה עמומה יותר ונשטפת מכיוון שהאור שמשקף את המסך לא משקף באותה מידה בזווית זו.

בחלק ממסכי ההקרנה זוויות צפייה רחבות יותר מאחרות. אז אם אתם מתכננים להשתמש בתצוגה בחדר רחב יותר, עליכם לוודא שיש לה זווית ראייה רחבה יותר.

אם יש לך יותר משורה אחת בבית הקולנוע הביתי שלכם, השורות מאחורי הראשונה עלולות להיחסם על ידי ראשי הצופים בראשונה. אתם יכול להשתמש במרימות או לסדר אופקית את פריסות הישיבה. האפשרות האחרת שיש היא למקם את המסך גבוה יותר על הקיר.

מהו מותג המסכים הטוב ביותר?

ישנם מספר יצרני מסך מקרן, אך ההחלטה מהו מותג מסך המקרן הטוב ביותר היא סובייקטיבית במקצת. מותגים מסוימים טובים יותר בתכונות מסוימות מאחרים.

אם אתם רוצה לקנות את מסך ההקרנה הטוב ביותר יש כמה תכונות שאתה צריך לחפש.

היכן יוצר המסך?

אתה רוצה לחפש מותג שיצרנים בארצות הברית, גרמניה ואו סין. כאשר אתה קונה מסך מקרן תוצרת ארה”ב או קנדה, אתה יכול להיות בטוח יותר שתקבל מסך באיכות גבוהה יותר הבנוי עם חומרים ורכיבים איכותיים יותר, כך שהם צפויים להחזיק מעמד זמן רב יותר.

יתרון נוסף הוא שהם נוטים יותר להגיע ללא נזק מכיוון שהם לא צריכים להגיע מעבר לים. זו הסיבה שיצרניות המסכים האמריקאיות והגרמניות מסוגלות להציע אחריות משמעותית יותר.

אחריות למסך מקרן

אם כבר מדברים על אחריות למסכי מקרן, אתם רוצים לוודא שהיצרן מציע לפחות 5-10 שנות אחריות.

במיוחד על מסכי סרטים ממונעים יש אחריות של 5-10 שנים מכיוון שהם מכילים חלקים נעים בעלי סיכוי גבוה יותר להישבר מאשר מסגרת קבועה שאינה עולה ויורדת.

איך שירות הלקוחות שלהם?

בכל פעם שאתם קונים פריט יקר אתם רוצים לדעת ששירות הלקוחות יהיה שם כדי לעזור אם יתעוררו בעיות כלשהן. מיטב יצרני מסך הסרטים מספקים שירות לקוחות מעולה.

אתם יכולים לבדוק ביקורות חברות כדי לקבל מושג לגבי שירות הלקוחות שלהם.

תמחור מסך מקרן

מחיר מסכי המקרן הוא אינדיקטור טוב למי מהם הטוב ביותר. מותג שמוכר מסכים במחיר גבוה יותר יציע מוצר טוב יותר.

חשוב לזכור כי מה שאתם באמת מחפשים הוא הערך של מסך המקרן שלך. עבור אנשים רבים קבלת מסך המקרן היקר ביותר אינה בהכרח האפשרות הטובה ביותר עבורם.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש מסך מקרן, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם