• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מספריים איכותיים למטבח

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מספריים איכותיים למטבח

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

מזמרה למטבח הם לא רק עוד סתם מספריים, הם כלי עבודה כבדים שמבצעים מגוון משימות ביתיות. למשקי בית רבים יש מספריים במטבח, אך המספריים היומיומיים הללו יכולים לא לבצע חלק מהעבודה. כדי לנצל באופן מלא את היתרונות של מספריים לבישול פונקציונאלי, יש צורך במספריים ייעודיים למטבח. ידיות ולהבים עבים וחזקים יותר בהשוואה למספריים לכל מטרה הופכים את המזמרה למטבח לכלים רציניים יותר.

קרדיט צילום ראשי: Pixabay License

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

המזמרות הטובות ביותר למטבח הן ריבוי משימות: הן יכולות לחתוך פריטים כמו נייר, סרט תיבה ומיתרים, להתמודד עם משימות קלות כמו חיתוך עשבי תיבול או פיצה, תוך התמודדות עם עבודות קשות יותר כמו חיתוך בשר ועצמות. משימות אלה דורשות להבים חזקים וחדים עם ידיות ארגונומיות. חשוב גם לשקול אם ניתן לפרק את המזמרה או לחדד אותה או לשטוף ולנקות אותה.

מזמרות למטבח סופר איכותיות ומחירים זולים באמזון ארה”ב

מזמרות\מספריים למטבח ב KSP

מזמרות מטבח מול מספריים

לעתים משתמשים במונחים “מזמרות” ו”מספריים “, אך השמות מתארים שני כלים שונים מאוד. אמנם צורתם דומה – שני להבים שתוכננו כך שקצוותם החדים מסתובבים זה בזה ומוקד החיתוך, הנשלט על ידי שתי ידיות – אך משקלם, מבנהם ופונקציותיהם נבדלים.

מספריים הם כלי חיתוך רב תכליתי. באופן מסורתי, למספריים היו חורי אצבעות וגודל שווה פחות מ- 15 ס”מ. הם משמשים לחיתוך קל: נייר, חוט, בד קל, חוט, סרט ונייר כסף, למשל. רוב המספריים מיועדים לימין או שמאלי בגלל זוויות הלהב, וחלקם אפילו לא חדים במיוחד – תנועת הלהבים המסודרים מקרוב גורמת לחיתוך.

מזמרת מטבח, לעומת זאת, גדולה וכבדה יותר ממספריים. הידיות עם חור אצבע אחד גדול מספיק למספר אצבעות וחור אגודל קטן יותר, או שתי ידיות גדולות לאחיזה טובה יותר. הידיות מרופדות לעיתים קרובות בגומיות כדי לרפד את ידי המשתמש במהלך עבודה כבדה. הלהבים על המזמרה הם בדרך כלל ארוכים מ 15 ס”מ. המזמרות מטבח משמשים לחיתוך כבד יותר ממספריים, כגון בד כבד, קרטון, או, במטבח, לחיתוך בשר ועצמות או ירקות קשים, והם עושים עבודה נהדרת על פיצה.

תכונות שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת מזמרה למטבח

מכיוון שמזמרות המטבח כוללות פונקציות מעבר למספריים, יש לקחת בחשבון כמה אלמנטים נוספים כשקונים עבורם.

גודל המזמרה למטבח

אורך רוב המזמרות במטבח בין 20 ל- 25 ס”מ. גודל זה מספיק גדול כדי לספק מנוף לחלק ממשימות החיתוך הכבדות שמזמרות המטבח יכולות לבצע. מציאת האיזון הנכון בין גודל היד והכוח שלכם, לבין החומר שאתם מתכנים לחתוך, אולי אומר שאתם מחפשים מספריים ארוכים או קצרים יותר, אך אורך בין 20 ל- 25 ס”מ הוא הנפוץ ביותר.

חוֹמֶר ממנו עשוי המזמרה למטבח

המזמרות למטבח צריכות להיות חזקות מספיק כדי לחתוך חומר קשוח ולהצליח לעמוד בפני קורוזיה. סביבת המטבח לחה ומזמרות יהיה צורך לנקות לעתים קרובות, ולכן קורוזיה וחלודה הם איומים ממשיים. נירוסטה או פלדת פחמן הם חומר הבחירה. פלדה מסוימת מטופלת כך שהיא עמידה בפני קורוזיה, ולכן זו תכונה נהדרת שצריך לצפות בה בעת בחירת מזמרה.

ניקיון

מזמרות שמיועדים לשטיפת ידיים עדיפים. הסיבה לכך פשוטה, הדבר מגן על שולי הלהב מפני הנזק שעלול להיגרם על ידי חומרי ניקוי קשיחים למדיח ומונע חלודה. ניתן לפרק את רוב המזמרות למטבח כדי להקל על הניקיון. עם זאת, אם אתם מתכננים להשתמש במזמרה כדי לחתוך בשרים ועופות, ניקוי מדי פעם במדיח הכלים לא יגרום נזק, כל עוד היצרן אומר שהמזמרה בטוחה במדיח כלים. הצעד החשוב ביותר, בין אם שטיפתם ידיים או שטיפתם את המזמרה שלכם, הוא לייבש אותם מיד.

ידיות נוחות

המזמרה עושה עבודות גדולות, ולכן המשתמש צריך להפעיל לחץ ניכר על הידיות. ידיות חלקלקות כשהן רטובות, בעלות תפרים או קצוות חדים, או בעלות פתחים שאינם גדולים מספיק, עשויות להפוך את המזמרה למכאיבים או אפילו מסוכנים – אלה כלים חדים וידית שמחליקה בזמן שאתם מנסים לחתוך משהו לא בטוח. חפש ידיות בעלות צורה ארגונומית עם ידית גומי או מרקם שמוסיפה קצת כרית ואחיזה.

להבים נפרדים

כמה מזמרות מתפרקות בציר, בדרך כלל על ידי הסרת בורג גדול. זה מועיל לניקוי וייבוש יסודי, וגם לחידוד הלהבים אם הם מתקהים. זה לא תכונה הכרחית, אבל זה מקל על תחזוקת המזמרה!

ביד ימין ושמאל

מספריים רבים הם דו צדדיים – שנועדו לעבוד גם עבור משתמשים ימניים וגם שמאליים – אך לא עבור כולם.  הלהבים אינם סימטריים, ולכן תכנון מזמרות שעובדות בשני הכיוונים דורש הנדסה רבה יותר. חלק מהמזמרות ספציפיות דורשת ידים עם כושר, אז אם זה המקרה עם המזמרה שבחרת, בדוק שהן יעבדו עבורך.

פונקציות מטבח אחרות

עצמות מעוגלות, דבר שמקשה על אחיזה טובה בהן. אמנם במספריים רבים ישנה שן על הלהבים שלהם כדי לעזור לכם להחזיק עצם, לא תמיד זה מספיק כדי למנוע מהעצם להחליק החוצה מהלהבים. בחלק מהמזמרות יש מה שמכונה חריץ עצם: בלהב התחתון יש דבר שנועד להחזיק עצם במקום. אם אתם מתכננים להשתמש במזמרות כדי לחתוך תרנגולות שלמות או צלעות, חריץ העצם הוא תכונה שימושית מאוד.

כמה מזמרות כוללות מפצח אגוזים בלהבים שלהם – חלול שיניים ליד המשענת שבו ניתן להניח אגוז ולהחזיק אותו בזמן שהמשתמש לוחץ את הידיות כדי לפצח את הקליפה. זה לא תחליף למפצח אגוזים רגיל, אבל אם אתם רק צריכים לפצח כמה אגוזים מהירים למתכון, זה נהדר.

לבסוף, במספריים רבים שולבו פותחי בקבוקים וצנצנות. פותחן הבקבוקים נמצא לעיתים קרובות בידית או בצד אחד של לולאות הידית, ופתח הצנצנת מורכב מרכסי שיניים (בדומה למפצח האגוזים, אך בין הידיות במקום הלהבים) שיאחזו בקצהו של סורר. מכסה צנצנת ולעזור לכם לסובב אותה.

טיפים שיש לנו עבורך

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם