מדריך לקניית מספרי מזמרה למטבח

מזמרה למטבח הם לא רק עוד סתם מספריים, הם כלי עבודה כבדים שמבצעים מגוון משימות ביתיות.

למשקי בית רבים יש מספריים במטבח, אך המספריים היומיומיים הללו יכולים לא לבצע חלק מהעבודה. כדי לנצל באופן מלא את היתרונות של מספריים לבישול פונקציונאלי, יש צורך במספריים ייעודיים למטבח. ידיות ולהבים עבים וחזקים יותר בהשוואה למספריים לכל מטרה הופכים את המזמרה למטבח לכלים רציניים יותר.

המזמרות הטובות ביותר למטבח הן ריבוי משימות: הן יכולות לחתוך פריטים תועלתניים כמו נייר, סרט תיבה ומיתרים, להתמודד עם משימות קלות כמו חיתוך עשבי תיבול טריים או פיצה, תוך התמודדות עם עבודות קשות יותר כמו חיתוך בשר ועצמות. משימות אלה דורשות להבים חזקים וחדים עם ידיות ארגונומיות. חשוב גם לשקול אם ניתן לפרק את המזמרה או לחדד אותה או לכבס אותה.

מזמרות למטבח סופר איכותיות ומחירים זולים באמזון ארה"ב

מזמרות למטבח עליאקספרס

מזמרות למטבח בנגגוד

מזמרות\מספריים למטבח ב KSP

מזמרות\מספריים למטבח בלאסטפרייס

 

מזמרות מטבח מול מספריים

לעתים משתמשים במונחים "מזמרות" ו"מספריים ", אך השמות מתארים שני כלים שונים מאוד. אמנם צורתם דומה – שני להבים שתוכננו כך שקצוותם החדים מסתובבים זה בזה ומוקד החיתוך, הנשלט על ידי שתי ידיות – אך משקלם, מבנהם ופונקציותיהם נבדלים.

מספריים הם כלי חיתוך רב תכליתי. באופן מסורתי, למספריים היו חורי אצבעות וגודל שווה פחות מ- 15 ס"מ. הם משמשים לחיתוך קל: נייר, חוט, בד קל, חוט, סרט ונייר כסף, למשל. רוב המספריים מיועדים לימין או שמאלי בגלל זוויות הלהב, וחלקם אפילו לא חדים במיוחד – תנועת הלהבים המסודרים מקרוב גורמת לחיתוך.

מזמרת מטבח, לעומת זאת, גדולה וכבדה יותר ממספריים. הידיות עם חור אצבע אחד גדול מספיק למספר אצבעות וחור אגודל קטן יותר, או שתי ידיות גדולות לאחיזה טובה יותר. הידיות מרופדות לעיתים קרובות בגומיות כדי לרפד את ידי המשתמש במהלך עבודה כבדה. הלהבים על המזמרה הם בדרך כלל ארוכים מ 15 ס"מ. המזמרות מטבח משמשים לחיתוך כבד יותר ממספריים, כגון בד כבד, קרטון, או, במטבח, לחיתוך בשר ועצמות או ירקות קשים, והם עושים עבודה נהדרת על פיצה.

תכונות שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת מזמרה למטבח

מכיוון שמזמרות המטבח כוללות פונקציות מעבר למספריים, יש לקחת בחשבון כמה אלמנטים נוספים כשקונים עבורם.

גודל

אורך רוב המזמרות במטבח בין 20 ל- 25  ס"מ. גודל זה מספיק גדול כדי לספק מנוף לחלק ממשימות החיתוך הכבדות שמזמרות המטבח יכולות לבצע. מציאת האיזון הנכון בין גודל היד והכוח שלך, לבין החומר שאתה מתכנן לחתוך, אולי אומר שאתה מחפש מספריים ארוכים או קצרים יותר, אך אורך בין 20 ל- 25  ס"מ הוא הנפוץ ביותר.

חוֹמֶר

המזמרות למטבח צריכות להיות חזקות מספיק כדי לחתוך חומר קשוח ולהצליח לעמוד בפני קורוזיה. סביבת המטבח לחה ומזמרות יהיה צורך לנקות לעתים קרובות, ולכן קורוזיה וחלודה הם איומים ממשיים. נירוסטה או פלדת פחמן הם חומר הבחירה. פלדה מסוימת מטופלת כך שהיא עמידה בפני קורוזיה, ולכן זו תכונה נהדרת שצריך לצפות בה בעת בחירת מזמרה.

ניקיון

מזמרות לשטיפת ידיים עדיפים: הוא מגן על שולי הלהב מפני הנזק שעלול להיגרם על ידי חומרי ניקוי קשיחים למדיח ומונע חלודה. ניתן לפרק את רוב המזמרות למטבח כדי להקל על הניקיון. עם זאת, אם אתם מתכננים להשתמש במזמרה כדי לחתוך בשרים ועופות, ניקוי מדי פעם במדיח הכלים לא יגרום נזק, כל עוד היצרן אומר שהמזמרה בטוחה במדיח כלים. הצעד החשוב ביותר, בין אם שטיפתם ידיים או שטיפתם את המזמרה שלכם, הוא לייבש אותם מיד.

ידיUת נוחות

המזמרה עושה עבודות גדולות, ולכן המשתמש צריך להפעיל לחץ ניכר על הידיות. ידיות חלקלקות כשהן רטובות, בעלות תפרים או קצוות חדים, או בעלות פתחים שאינם גדולים מספיק, עשויות להפוך את המזמרה למכאיבים או אפילו מסוכנים – אלה כלים חדים וידית שמחליקה בזמן שאתה מנסה לחתוך משהו לא בטוח. חפש ידיות בעלות צורה ארגונומית עם ידית גומי או מרקם שמוסיפה קצת כרית ואחיזה.

להבים נפרדים

כמה מזמרות מתפרקות בציר, בדרך כלל על ידי הסרת בורג גדול. זה מועיל לניקוי וייבוש יסודי, וגם לחידוד הלהבים אם הם מתקהים. זה לא תכונה הכרחית, אבל זה מקל על תחזוקת המזמרה!

ביד ימין ושמאל

מספריים רבים הם דו צדדיים – שנועדו לעבוד גם עבור משתמשים ימניים וגם שמאליים – אך לא עבור כולם.  הלהבים אינם סימטריים, ולכן תכנון מזמרות שעובדות בשני הכיוונים דורש הנדסה רבה יותר. חלק מהמזמרות ספציפיות  דורשת ידים עם כושר, אז אם זה המקרה עם המזמרה שבחרת, בדוק שהן יעבדו עבורך.

פונקציות מטבח אחרות

עצמות מעוגלות, מה שמקשה על אחיזה טובה בהן. אמנם במספריים רבים ישנה שן על הלהבים שלהם כדי לעזור לך להחזיק עצם, לא תמיד זה מספיק כדי למנוע מהעצם להחליק החוצה מהלהבים. בחלק מהמזמרות יש מה שמכונה חריץ עצם: דיו בלהב התחתון שנועד להחזיק עצם במקום, עם מספיק קצה כדי למנוע את החלקה משם כשהלהב העליון נלחץ כלפי מטה. אם אתם מתכננים להשתמש במזמרות כדי לחתוך תרנגולות שלמות או צלעות, חריץ העצם הוא תכונה שימושית מאוד.

כמה מזמרות כוללות מפצח אגוזים בלהבים שלהם – חלול שיניים ליד המשענת שבו ניתן להניח אגוז ולהחזיק אותו בזמן שהמשתמש לוחץ את הידיות כדי לפצח את הקליפה. זה לא תחליף למפצח אגוזים רגיל, אבל אם אתה רק צריך כמה אגוזים מהירים למתכון, זה נהדר שלא צריך לחפש אחר כלי אחר.

לבסוף, במספריים רבים שולבו פותחי בקבוקים וצנצנות. פותחן הבקבוקים נמצא לעיתים קרובות בידית או בצד אחד של לולאות הידית, ופתח הצנצנת מורכב מרכסי שיניים (בדומה למפצח האגוזים, אך בין הידיות במקום הלהבים) שיאחזו בקצהו של סורר. מכסה צנצנת ולעזור לך לסובב אותה.

 

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מזמרות למטבח

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות