• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לקניית מעבד מזון (פוד פרוססור), בלנדר

דף הבית » מדריך לקניית מעבד מזון (פוד פרוססור), בלנדר

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

מעבד מזון באיכות גבוהה. תמונה מאמזון גרמניה

בין אם מחפשים מעבד מזון זול, קומפקטי או כזה שיכול לערבב שייקים ולרסק קרח, להלן המדריך שיסייע להם בבחירה המתאימה לך ביותר. אין ספק שמעבדי מזון נועדו להקל על המשימות במטבח ולחסוך זמן, אך הם משתנים מבחינת המחיר ובמה שהם עושים, ולכן המדריך יעזור לכם מבחינת המאפיינים השונים ובדגמים השונים.

מעבדי מזון יכולים להיות גדולים ויקרים ומדגמים שונים ועם חלקים רבים, אך גם נדרש מאמץ בניקוי שלהם. צריך גם לקחת בחשבון את המקום שיש לכם במטבח, עד כמה תרצה להשקיע מבחינת המחיר ולמה המעבד ישמש. מעבדי מזון גדולים מגיעים עם אביזרים נוספים ויכולים לעמוד במגוון מרשים של מטלות, כשבין השאר בנוסף על הקיצוץ, החיתוך והגירוד, הם יכולים ברובם גם להקציף, לערבב וללוש. כמו כן, חלקם מגיעים עם בלנדר נלווה להכנת מרקים ושייקים ועם מטחנת תבלינים, ואף מתקן לסחיטת פירות הדר, אך אתם צריכים לשקול אם אתם זקוקים לכל התכונות הללו ואם יש לכם מספיק מקום במטבח.

מבחר מעבדי מזון ב KSP

מבחר מעבדי מזון בלאסטפרייס

מבחר מעבדי מזון של חברת ביולומיקס המעולים. בבנגוד. יש תוכנית להגנה מתשלום מכס

מבחר מעבדי מזון באיכות כמו שהגרמנים יכולים להציע באמזון גרמניה

הדף הרישמי של חברת ביולומיקס, יצרני מעבדי מזון מעולים בעליאקספרס

משקל מעבד מזון\בלנדר

עדיף להשתמש במעבד מזון כבד יותר טוב בגלל יציבותו בעיבוד של תערובות סמיכות (שמגבירה התנגדות) וגם אפשר להשאיר לפעול לבד מבלי שהוא יזוז ממקומו בזמן העבודה. החיסרון היחידי שזה מקשה על ניוד מעבד המזון. כמו כן, כדאי שתבחרו מעבד עם תושבות גומי כדי לצמצם תזוזה אפשרית.

בורר מהירויות

בכל המעבדים יש מספר המהירויות. לרוב השימושים, מספיק להשתמש ב-5-3 מהירויות.

איזה גודל קערה אתה צריך?

קערה בעלת קיבולת גדולה פירושה שתוכל ליצור קבוצות גדולות יותר. עם זאת, ככל שגודל הקערה גדול יותר, כך סביר להניח שהוא יתפוס מקום איחסון במטבח שלך. כדאי גם לזכור שקערות גדולות יותר יכולות להיות יותר פשוטות לניקוי ביד או להיות קשות להכנסה למדיח הכלים.

קוצצי מזון קטנים הם גירסאות קטנות יותר של מעבדי מזון ונדרש עבורם פחות מקום במטבח, אך הם גם מוגבלים מבחינת ביצועיהם, וגם מבחינת הכמויות הקטנות יותר שהם יכולים לעשות מבחינת הקיצוץ, הריסוק וזה יכול להתאים לדרישותיכם אם זה מה שאתם צריכים. הם זולים יותר ופשוטים להתקנה וקלים לניקוי.

קערה של 2.5 ליטר מיועדת לשלושה אנשים

קערה של 3.0 ליטר מיועדת לארבעה אנשים

קערה של 3.5 ליטר מיועדת לחמישה אנשים

דגמים מסוימים מגיעים עם קערת מיני נוספת, היושבת בתוך הקערה הראשית ויש להב משלה – שימושי כאשר רוצים רק לעבד כמות קטנה של מזון, כמו עשבי תיבול או אגוזים. דגמים מסוימים אפילו מגיעים עם קערת מידי שלישית, כך שתוכל לבחור את הגודל הטוב ביותר, תלוי בכמות המזון שאתה מעבד.

עוצמת הספק המנוע, בוואט – W

לעוצמתה יש השפעה על הביצועים של המעבד מזון. ככל שעוצמה גדולה יותר, אפשר לעבוד בחומרים קשים ולעבוד רציפות מבלי להתחמם .

500 ואט מיועד למעבד מזון קטן עם קערה ל עד 1.5 ליטר ולשימוש קצר במזון לא קשה. 800 עד 1000 ואט מתאים להרבה משימות ( ובזה אני משתמש ). יש הספקים גדולים יותר, חזקים ומתאימים למעבדים בעלי קיבולת גדולה עם קערה בנפח של 3.5 ליטר ומעלה לשימוש ממושך.

הפעלת רגעית (Pulse)

הפעלה ריגעית מיועדת לעבודה לזמן קצר או בפעימות בעיקר למזון קשה ( למשל:אגוזים ) וגם למנוע מלהפוך למחית. מומלץ להשתמש אם לא יודעים איך המזון יצא.

חיבור המנוע לציר המעבד

יש מנועים שמניעים באמצעות תמסורת של רצועת גומי או גלגלי שיניים או בהנעה ישירה. עדיף הנעה ישירה, בגלל שאין איבוד אנרגיה. בנוסף,גם יש בליה שחיקהשל רצועה וגלגלי השיניים  לאורך זמן.

פתח הזנה

חלק מהמעבדים מגיעים עם מכסה ועם צינור הזנה גדול יותר, וכך אפשר להכניס מוצרי מזון גדולים יותר ( למשל:תפוחי אדמה חציל, פלפל או מלפפונים  ועוד) מבלי לקצוץ קודם.

חומר מיכל מעבד המזון \ בלנדר

רוב המיכלים עשוים מפלסטיק, ויש מיכלי זכוכית שהם כבדים יותר ויקרים ממיכל פלסטיק, וגם אינו נשרט ( עמיד בשחיקה ) ולא סופג ריחות וטעמים עד שהוא נופל ונשבר.

חומר גוף המעבד

בדרך כלל הם עשויים פלסטיק. אך מעבדי מזון מיקצועיים הם בעלי גוף ממתכת יצוקה עמידים וחזקים יותר. הם לרוב יקרים יותר. כל אחד יבחור לפי הפרוטה המצוייה בכיסו

בטיחות

לוודא שיש מנגנון בטיחות שלא יאפשר הפעלה ללא המכסה יהיה מותקן על הקערה. יש מעבדים המחייבים ללחוץ בשני ידים על על שתי מפסקים ( הכי טוב )

מדיח כלים

יש לשים לב להוראות היצרן ואו אזהרת יצרן מבחינת גובה הטמפרטורה במדיח כלים,  מפני שזה עלול לגרום לנזק לחלקי המעבד.

חוברת הוראות

אם אתה קונה בישראל תקבל חוברת הוראות כתובה בשפה העברית שלעתים יש גם מתכונים.

אחריות וחלפים למעבד המזון \ בלנדר

מומלץ לקנות עם אחריות לשנתיים ואו לשלוש שנים. להשתדל שלא תהיה אחריות מפוצלת – שנה למעבד וכמה שנים רק למנוע.

לחברת מותג יש בדרך כלל אספקה סדירה של חלקי חילוף ואביזרים נלווים וזהו שיקול מכריע בקניה

מהו המותג הכי טוב במיקסרים ומערבלי מזון

דליפות, להבים שבורים ומנועים שרופים מהווים את התקלות הנפוצות ביותר. במיוחד מעבר ממוצקים לנוזלים שיכול להיות משימה מפרכת עבור בלנדרים, ובמיוחד כאשר הם נמצאים בשימוש יומיומי במשך מספר שנים.

 

מותגי בלנדר

הטבלה שלהלן מסכמת את תוצאות סקרים שערכה חברת  WHICH הבריטית. המותגים מדורגים לפי ציון שביעות רצון הלקוחות שלהם, המתייחס לשאלה האם הבעלים ימליצו על המותג לחבר או לא.

התרשים שלהלן מראה לך את ההבדל בין המותגים הגבוהים ביותר לציונים הנמוכים ביותר עבור שביעות רצון לקוחות, ציון בדיקות ממוצע ומוצרים ללא תקלות לאחר שבע שנים.

הסקר מתייחס למותגים שנמכרים בישראל

אני אישית משתמש במוצרי בראון מזה עשור והיתה תקלת סכין עקב שימוש לא נכון מצידי


שינוי גודל גופנים
ניגודיות