• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מעילי גשם, סופטשל ורוח איכותיים לכל מזג אוויר

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מעילי גשם, סופטשל ורוח איכותיים לכל מזג אוויר

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 8 דקות

גם אם בארצנו הקטנטנה ושטופת השמש מעיל, ובייחוד מעיל גשם, עשויים להיתפס כפריטים מיותרים לטיפוסים היותר חמים שבינינו, הרי שטיול מחוץ לגבולות הארץ, ובייחוד טיול באזורים המוגדרים כקרים או כגשומים, מחייב הצטיידות במעיל המותאם באופן מושלם לאקלים באזור היעד. אז גם אם אתם מהחבר’ה שמסתפקים בקפוצ’ון ובמטרייה, כאשר פניכם לטיול מרגש בחו”ל, תנו מקום של כבוד לסוגיית הבחירה במעיל שיספק לכם הגנה אופטימלית מפני פגעי מזג האוויר ביעד הנבחר.

מוזר לקרוא למעיל גשם בשם הזה כאשר בסופו של דבר תתרטב לא משנה מה היא מידת החשיפה שלך לגשם. אם חשבת שמכיוון שהוא נקרא מעיל גשם, הוא יעשה את מה שנדרש ממנו כדי להגן עליך מלהתרטב ביום גשום, אתה עלול לטעות בגלל מספר גורמים כמו הטכנולוגיה המשמשת לבידוד מהגשם, סוג הבד, איכות הבנייה, תכונות נוספות ומשקל – כולם ממלאים תפקיד מפתח באפקטיביות של מעיל הגשם. מעיל גשם עם הטכנולוגיה החדשה ביותר לבידוד נגד גשם, טכנולוגיית ייצור טובה יותר ותכונות אחרות יהיו יעילים יותר ולכן הם יהיו גם יקרים יותר. זה לא יהיה נכון לסכם ולאמר שהמחיר הוא המצביע היחיד לאיכות מעיל הגשם, אך זהו אחד הקריטריונים הראשונים המבדילים בין מעיל גשם איכותי לפחות איכותי.

קרדיט לתמונה ראשית Dominic Wunderlich  Pixabay 

גם אם בארצנו הקטנטנה ושטופת השמש מעיל, ובייחוד מעיל גשם, עשויים להיתפס כפריטים מיותרים לטיפוסים היותר חמים שבינינו, הרי שטיול מחוץ לגבולות הארץ, ובייחוד טיול באזורים המוגדרים כקרים או כגשומים, מחייב הצטיידות במעיל המותאם באופן מושלם לאקלים באזור היעד. אז גם אם אתם מהחבר’ה שמסתפקים בקפוצ’ון ובמטרייה, כאשר פניכם לטיול מרגש בחו”ל, תנו מקום של כבוד לסוגיית הבחירה במעיל שיספק לכם הגנה אופטימלית מפני פגעי מזג האוויר ביעד הנבחר.

לחץ כאן > לקניית מעיל רוח מותגים בגרופון

לחץ כאן > לקניית מעיל רוח בעלי באבא

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם מותגים באמזון

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם בעליאקספרס

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם בבנגווד

כך תבחרו מעיל גשם:

אם אתם מתעתדים לטייל באזורים בעלי אקלים טרופי קסום וגשום, או אם פניכם מועדות לטיול באזורים קרים, גבוהים ושטופי ממטרים, חובה עליכם להצטייד במעיל גשם איכותי ועמיד אשר יבודד אתכם באופן מלא מפני הרטיבות שסביבכם ויאפשר לכם ליהנות מחוויה מעצימה, מרגשת ובעיקר – יבשה. בהתחשב בעובדה שבגדים ספוגי מים, בייחוד במהלך מסלול הדורש קלילות וכושר פיזי מוגבר, הוא עקב האכילס של כל טיול קסום באשר הוא. אם במהלך בחירת יעד הטיול מצאתם את עצמכם נסחפים עם גלויות הנוף הקסומות וראיתם את עצמכם בעיני רוחכם מדלגים בקלילות מעל מהמורות הדרך, נסו לדמיין את עצמכם עושים זאת כשאתם רטובים עד לשד העצמות. ובקיצור, אם טיול גשום ומרענן מהלך עליכם קסמים, וודאו שמעיל הגשם שלכם עתיד לספק לכם כיסוי מושלם מכף רגל ועד ראש, כך שתוכלו להגשים את כל חלומותיכם וליהנות מחוויה עוצמתית שתיחרת לעד ברזומה הטיולים המוצלחים שלכם.

מהם הנתונים שחשוב לקחת בחשבון בבחירת מעיל גשם?

ראשית, יש לתת את הדעת על רמת איכותו של מעיל הגשם. מעיל גשם איכותי יהיה עשוי מבד ניילון עמיד ואיכותי אשר יספק לכם הגנה אופטימלית לאורך זמן ואשר יהיה אטום במידה שתחסום את הממטרים שסביבכם כשאתם נותרים יבשים למשעי ונהנים מכל רגע במהלך הטיול. חשוב לדעת כי לא כל מעיל גשם, מרשים ככל שיהיה, אכן יעמוד במבחן המציאות ויעניק לכם הגנה מספקת מפני הרטיבות. בנוסף, אם אתם יוצאים לטרק מאתגר, קחו בחשבון שמעיל גשם שאיננו עמיד מספיק עשוי להיקרע בקלות במהלך ההתחככות בתנאי השטח ולהותיר אתכם חשופים לרטיבות, מאוכזבים ומחמיצים בגדול את עוצמת החוויה שלה ציפיתם חודשים ארוכים. מעבר לכך, בהנחה שבמהלך טרק בחור נידח כזה או אחר ברחבי הגלובוס תתקשו למצוא תחליף למעיל הגשם שלכם, אתם עשויים לגלות שהטיול שלכם נהרס כליל בעקבות תקלה שולית יחסית כמו יציאתו של מעיל הגשם מכלל שימוש. היות שכך, מומלץ בהחלט להשקיע במעיל הגשם האיכותי ביותר, גם אם עלותו גבוהה במידה כזו או אחרת מעלותם של חבריו למדף בחנות הציוד למטייל.

בנוסף, מומלץ בהחלט להצטייד במעיל גשם אשר יספק לכם כיסוי מלא, עד לרגליכם. מעיל גשם ארוך עשוי, אמנם, להצטייר כפריט לבוש מסורבל ומכביד, ומעילי הגשם הקצרים הקורצים אליכם מהמדפים מהווים פיתוי הגיוני בהחלט. עם זאת, קחו בחשבון שטיול גשם קסום בו רגליכם ספוגות במים וחלקכם העליון יבש לחלוטין עשוי בהחלט להפוך לחוויה מתסכלת, מסורבלת ובלתי נוחה בעליל. לכן, ברכישת מעיל גשם, וביחוד מעיל גשם המיועד לטיול באזורים המוגדרים כגשומים במוצהר, מומלץ ללכת עד הסוף ולרכוש מעיל אשר יספק הגנה מושלמת לכל גופכם. נקודה חשובה נוספת נוגעת למשקלו של מעיל הגשם. בדומה לשאר פריטי הלבוש והציוד המיועדים לתרמילאי הממוצע, ככל שמעיל הגשם שלכם יהיה קל יותר חוויית השימוש בו תהיה יעילה ונוחה יותר. מעיל קל לא יכביד עליכם במהלך השימוש בו וגם לא יכביד על התרמיל שעל גבכם בעיתוי שבו ייעלמו העננים והשטח יהיה יבש. בנוסף, בהתחשב בעובדה שמעיל הגשם איננו אמור להגן עליכם מפני הקור שבחוץ, הרי שמומלץ בהחלט להעדיף מעיל בעל משקל קל ככל הניתן ולהותיר את אחוזי המשקל הנותרים שבכוחכם לשאת למעיל האמור לבודד את גופכם מפני הקור.

קיים מגוון רחב מאוד של מעילים בשוק. חשוב מאוד לעשות מחקר מעמיק ולקחת רק מה שמתאים לך בדיוק לפני הקנייה. האינטרנט מקור מידע טוב ובעל ערך ע”מ למצוא את המעיל הטוב ביותר.  שתי תכונות חשובות שחושב לשים לב הם הנוחות והחמימות של המעיל.

מעיל הגשם עוצב כדי לשמור אותך יבש וחם במהלך טפטוף, מעילי גשם נועדו להיות חסינים למים. ללא קשר לתקציב שלך, תוכל למצוא את מעיל הגשם הטוב ביותר להשקיע בו כי הם במחירים סבירים.

סוגי מעילי גשם

מעיל גשם נוגד מים ונושם

מעיל בצורה הנכונה ובאיכות הנכונה כאשר נדרשת יכולת דחיית מים ונשימה מירבית. שמיש מאוד לספורט במקום פתוח כמו ריצה, טיול בטבע, טרק וקייאקים נדרש מעיל עם כושר נשימה גבוה ובאיכות טובה.

מעיל גשם חסין מים

מעילי גשם ופריטי לבוש לטיולים מיוצרים ברמות שונות של חסינות למים. ישנם דגמים היכולים לעמוד ב 5000 מ”מ של גשם, אחרים יכולים לעמוד בכמות של 10000 מ”מ ואפילו מיוצרים דגמים היכולים לעמוד ב 20000 מ” גשם. כאשר מתכננים לקנות ציוד טיולים יש לקחת בחשבון את כמות הגשם שהמעיל צריך להתמודד ולקנות בהתאם.

בד נושם

יכולת הנשימה של מעיל הגשם היא רמת הנידוף של אגלי הזיעה מהעור אל האוויר באמצעות אידוי.

מעיל גשם נושם מונע את ספיגת הזיעה בבגדים. ראוי לציין שהרבה מותגים כוללים את טכנולוגיית הנשימה בעיצובים שלהם.

טכנולוגיה

כאן ניקח מבט אנליטי על הטכנולוגיות של עמידות בפני מים ונשימת המעיל של מותגים שונים ע”מ לראות מה מהם עונה על הצרכים שלך.
מעיל של מותג System Three של חברת Eatern Mountain Sport משתמש בטכנולוגיות של עמידות במים ונשימה של המעיל. הרבה מוצרים של החברה מוצעים כחלק מהמותג הזה, הכולל מעילי גשם ולבוש טיולים הנוגד מים. למותג ניקוד גבוה במבחנים של עמידות למים ונשימה.

טכנולוגית HyVent של North Face (< הקישור עובד, אין תקלה) משיגה שלוש תוצאות מדהימות של שמירה על גוף יבש, נותנת לגוף לנדף זיעה, ושמירה על העמידות של המעיל הודות לציפוי הכימי הרב שימושי של המעיל. חומר זה שומר על גוף יבש גם בתאים קשים.

חברת גורטקס משתמשת בממברנה במקום ציפוי כדי להשיג יכולת של נשימה תוך כדי עמידות במים. מעילים של גורטקס נחשבו עמידים יותר לנשימה, אשר הממברנה היא למינציה של החלק הפנימי של בד המעטפת החיצוני. גורטקס נחשבת לאחד המותגים המובילים למעילי גשם וציוד טיולים נוגד מים בגלל המוניטין שלה ויכולת המוצרים שלה לעמוד בפני מים ולהיות מנדפי זיעה בו זמנית.

דגם Polartec של NeoShell משתמשת בטכנולוגיה שיוצרת מערכת של חסינות ממים ונידוף זיעה. ע”י שילוב של מס’ חומרים הכוללים שכבה פנימית רכה, ממברנת סיבים ושכבה חיצונית עמידה בפני שחיקה ודוחה מים.

במעיל של חברת Marmont משולבת יריעה דקה מאוד של פוליאוריטן, התפורה למגוון סיבים של חברת Marmot. יכולת כמו של חברת גורטקס, עוזרת לנידוף זיעה בצורה יעילה יותר של המעיל עם שינוי חום הגוף של האדם. 

מעילי דו שכבתי, 2.5 שכבות ותלת שכבתי

תיאורים אלה מתייחסים לסוג השכבה המאפשרת חסינות ממים ולטכנולוגיית נידוף הזיעה.

שכבה פנימית נדרשת ע”מ לבודד ציפוי חיצוני שאינו חדיר למים, יכולת נידוף זיעה ועמידה בפני שחיקה של המעיל. מעיל דו שכבתי הוא כאשר השכבה המבודדת היא השכבה הפנימית או מוטמעת בה, ושום דבר לא מפריד בינה לבין האדם הלובש אותה. סוג זה זול יותר אך סובל מחיסרון של תוספת משקל של המעיל.

מעיל בעל 2.5 שכבות מוגדר כאשר למעיל יש שכבת למינציה של השכבה הפנימית ובנוסף יש דפוס של נקודות למינציה נוספות ע”מ למנוע בלייה של המעיל. היתרון במעיל הזה הוא שהוא קל משקל ודחיס.

מעיל תלת שכבתי הוא מעיל סנדוויץ’, אשר מורכב משכבה חסינת מים, שכבה מנדפת ושכבה פנימית רכה ונעימה. מעיל זה הוא יקר יותר אך הוא קל יחסית ומאוד עמיד לבליה.

מעיל דוחה מים

ציוד זה מיועד לפעילות בעצימות נמוכה כמו הליכה ברחבי העיר. לבוש זה משאיר אותך יבש אך לא מתאים לפעילות אתגרית בטבע. מעיל זה אינו מנדף זיעה אבל היתרון שלו הוא בכך שהוא פתוח באזור המותניים כך שזה תורם לאוורורו. עם מעיל זה ניתן לכסות גם את תיק הגב.

דרישות נוספות ממעיל גשם

התאמה ככלל, מעיל הגשם צריך להתאים לאדם הלובש ולאפשר טווח תנועה מלא. המעיל צריך להיות נוח בכל המקומות ומספיק מרווח ע”מ לאפשר לבישת בגדים תחתיו.

הדבקת תפר: כמעט ולא ניתן להשיג מעיל גשם טוב בלי הדבקות תפר טובות. ייצור מעיל גשם בדרך כלל כולל הדבקת תפר כדי למנוע ממנו מלהיקרע, מה שמצביע על איכות טובה. הדבקת תפר של מעיל אכן ממלא תפקיד בקביעת יכולת העמידות שלו למים, למרות שזו יהיה שגוי ללכת רק על מעיל גשם רק מכיוון שיש לו הדבקת תפרים. יתכן שלא תמצא כל כך הרבה הדבקות תפר במעיל גשם מסוים, בעוד שבאחר יכול להיות בכלל לא יהיה. הסיבה לכך הוא שמעיל עמיד למים הוא באיכות טובה ולכן זה יהיה לא נכון להגיד שמעיל עמיד למים ירוד באיכותו מכיוון שיש לו הדבקות על התפר.

רוכסנים: זוהי מוסכמה שלמעיל גשם יש רוכסנים, מכיוון שזוהי מערכת הסגירה והפתיחה היעילה ביותר לשמירה על מים בחוץ. אפילו כשהוא סגור ממש צמוד, עליו להיות מוצף בגומי או חומר אחר בכדי למנוע כניסה של מים לאורך זמן. רוכסנים עם ציפוי מסוג זה נקראים גם רוכסני למינציה. החיסרון שלהם הוא שקשה להעלות ולהוריד את הרוכסן כלפי למעלה ולמטה. כמו כן חיוני שהפתחים הזעירים בסוף הרוכסנים יהיו מכוסים. מאוד נפוץ למצוא מעיל גשם שהרוכסנים נמצאים בפתח הקדמי ובכיסים.

עיצוב הקפוצ’ון: הקפוצ’ון היא תוספת הקיימת ברוב מעילי הגשם. בדרך כלל יש להם שוליים והתאמות בצדדים ומאחור. תכנון נכון של קפוצ’ון מאפשר הסרה, כדי שיהיה אפשר לגלגל ולאכסן אותו בצווארון.

פתחי אוורור: פתחי אוורור ממלאים תפקיד חשוב ביכולת מעיל הגשם לנשום. אתה יכול להיות ספוג במים כאילו ירד גשם אם אין פתחים דרכם אוויר יכול להיכנס או זיעה שיכולה להתנדף. פתחי אוורור של מעילי גשם רבים מוסתרים בבית השחי. היצרנים המעוניינים להפוך את מעיל הגשם שלהם להיות בעל אוורור יותר טוב מוסיפים לתוכם רשת בכיסי פלג גוף עליון, דבר שיכול להגדיל את כמות פתחי האוורור כמעט פי שתיים.

כיסים: כיס במעיל הגשם מספק לך ערך מוסף מכיוון שאתה יכול לאכסן את חפצי הערך, האביזרים והגאדג’טים שלך בתוכו. ישנם מעילי גשם עם כיסי יד הממוקמים מעל החגורה והרחק מרצועות הכתפיים, דבר המאפשר לך גישה אליהם בזמן שכל הציוד נמצא עליך. עיצובים עכשוויים של מעיל גשם כוללים גם כיסים עם יציאת כבל המאפשר לך להאזין לטלפון או למוסיקה שלך. חלק מהיצרנים משלבים עיצובים בטיחותיים של כיסי מסתור מתחת למעיל או לאורך התפרים כך שקשה לגנוב את הפריטים ודברי הערך שלך.

כיוונון המעיל יכולת כיוונון מאפשרת התאמה טובה יותר של המעיל לאדם. החלקים הניתנים לכוונון הם שרוולים, ברדסים, הידוקים לגוף, המאפשרים התגוננות טובה יותר מפני גשם, שלג ורוח.

אריזה: כדי שיהיה קל לארוז את מעיל הגשם, היצרנים מייצרים אותם קלים מאוד ובעלי נפח מועט בדרך כלל. ישנם מעילי גשם המגיעים עם כיסים ושקים המאפשרים לך לארוז בנוחות פריטים אחרים.

סוגי מעטפת: בעולם בגדי הסקי, המילה מעטפת היא דו-משמעית, מכיוון שלעיתים היא מתייחסת למעיל בעוד שבפעמים אחרות היא מתייחסת למכנסיים, למעיל דובון או לפונצ’ו. בהקשר זה אני משתמש בו כדי להתייחס לחומר ממנו עשוי הבד או הבגד. זהו מידע שימושי מאוד וחשוב מאוד להכיר את הבדים השונים שממנו מייצרים מעיל גשם.

רשימה של סוגי בדים:

מעטפת קשה – בד העשוי ממעטפת קשה הוא אטום למים, נושם ונוקשה. הוא איננו מבודד אך יחד עם זאת הוא מאוד אטום ומים או רוח לא יכולים לחדור אליו רוח בגלל שכבת הבסיס והאמצע הקשים שלו.

מעטפת רכה: מעטפת רכה נקראת כך מכיוון שהשכבה הקשה הראשונה פשוט איננה קיימת, זה משאיר את הבד עם שכבת הגנה אחת בלבד. שכבה זו מבודדת ועמידה במים. נזכיר שכאשר אני אומר עמיד במים, אני מתכוון לכך שיש גבול לעמידות שלו כנגד מים – ברמת חשיפה מסוימת למים הוא לא יכול להתמודד. יחד עם זאת, עם מעטפת רכה אתה תקבל מעיל נושם ולכן הבחירה במעטפת רכה היא בתמורה לעמידות שלו בפני מים.

מעטפת היברידית: בד המשלב גם חומרים העמידים למים וגם חומרים נושמים, בכך נותר לייצרן רק לשים את החומרים הנכונים במקומות הנכונים. מעיל גשם העשוי מבד היברידי צריך להיות מעוצב בצורה כזאת שהוא אטום למים ועמיד בפני רוח מקדימה ובחלק העליון ואילו הבד הנושם והגמיש נמצא בצדדים, בגב ובשרוול.

מעטפת מבודדת: לחימום טוב יותר, חלק ממעילי הגשם עשויים מחומרים נפוחים אך עמידים במים ונושמים. חומרים נפוחים אלה הם בדרך כלל סינתטיים. בכדי לגרום למעיל גשם העשוי מחומרים אלו להיות אטום למים, התפרים צריכות להיות מודבקים.

ומה לגבי מעיל מחמם אשר יגן עליכם מפני הקור?

בגזרת המעילים למטייל מככבים מעילי הסופטשל אשר מתוכננים לספק את החימום האופטימלי ולאפשר לכם לטייל בכיף גם כשמזג האוויר הקפוא איננו מאיר פניו למטייל. לרשותכם מבחר מגוון של מעילי סופטשל בעלי רמות בידוד ואיטום מגוונות מתוכן תוכלו לבחור את המעיל המותאם באופן מושלם לאקלים המצוי ולטמפרטורות הצפויות באזור הטיול שלכם.

מהו סופטשל?

סופטשל הוא בד סינטטי אשר עבר הליך החלקה ועל כן הוא רך, אלגנטי ונוח לשימוש. שלל בדי הסופטשל האיכותיים המוצעים בשוק יהיו אטומים למים ולרוח ברמה כזו או אחרת ובעלי רמת נשימות גבוהה והם מציעים שכבת בידוד אשר מאפשרת למעיל להגן על המטייל מפני הקור. כמעיל, מעיל סופטשל יהיה מחמם, נוח לשימוש ובעל מראה מכובד ואלגנטי.

האם מעיל סופטשל מהווה תחליף למעיל גשם?

קיימים דגמי סופטשל מסוימים אשר מספקים אטימות מלאה בפני מים, אך בגדול, רמת האטימות למים של מעילי הסופטשל איננה משתווה לזו של מעילי הגשם, כך שבדרך כלל, מעיל סופטשל איננו מהוהה תחליף למעיל גשם איכותי, ארוך, אטום ובעל כובע ייעודי המאפשר למטייל להישאר יבש לחלוטין בעודו נשטף בממטרים עזים.

מעילי סופטשל ( רב שיכבתי ) הטובים ביותר, באמזון.

למי מתאים מעיל הסופטשל?

מעיל סופטשל איכותי שרמת הבידוד, רמת האטימות ויכולת הנידוף שלו נבחרו בקפידה בהתאמה מלאה לתנאי השטח ולאופי המטייל עתיד לספק חוויית שימוש אופטימלית בכל מיקום ובכל מצב. יוצאים לטיול אקסטרים? בדרך לסקי? יוצאים לטיול עירוני? פניכם לרכיבת אופניים או אולי לנסיעת עסקים חשובה? חפשו את מעיל הסופטשל המותאם באופן מלא לאופי הטיול ולאקלים באזור היעד ותיהנו מחוויית שימוש מושלמת!

כיצד נשמור על הסופטשל שלנו?

כיוון שבד הסופטשל אטום למים ולרוח, צריך לשמור על שלמותו. גיץ ממדורה, שפשוף על אבן חדה או חדירה של ענף עץ חד, יכולים לפגוע ביכולת האטימות של המעיל. כמו כן, כביסות מרובות מורידות אף הן את רמת האטימות והנשימה של הבד. הקפידו לאוורר את המעיל בצל ולא בשמש ישירה, לכבס אותו רק במידת הצורך וכמובן, להקפיד על הוראות הכביסה המצורפות. כמו בדים סינטטים איכותיים נוספים (כאלה המשמשים בביגוד הטרמי), גם את הסופטשל מומלץ שלא לכבס עם מרכך כביסה.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם