• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לקניית מעיל גשם ומעיל רוח

דף הבית » מדריך לקניית מעיל גשם ומעיל רוח

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

מוזר לקרוא למעיל גשם בשם הזה כאשר בסופו של דבר תתרטב לא משנה מה היא מידת החשיפה שלך לגשם. אם חשבת שמכיוון שהוא נקרא מעיל גשם, הוא יעשה את מה שנדרש ממנו בכדי להגן עליך מלהתרטב ביום גשום, אתה עלול לטעות בגלל מספר גורמים כמו הטכנולוגיה המשמשת לבידוד מהגשם, סוג הבד, איכות הבנייה, תכונות נוספות ומשקל – כולם ממלאים תפקיד מפתח באפקטיביות של מעיל הגשם. מעיל גשם עם הטכנולוגיה החדשה ביותר לבידוד נגד גשם, טכנולוגיית ייצור טובה יותר ותכונות אחרות יהיו יעילים יותר ולכן הם יהיו גם יקרים יותר. זה לא יהיה נכון לסכם ולאמר שהמחיר הוא המצביע היחיד לאיכות מעיל הגשם, אך זהו אחד הקריטריונים הראשונים המבדילים בין מעיל גשם איכותי לפחות איכותי.

גם אם בארצנו הקטנטנה ושטופת השמש מעיל, ובייחוד מעיל גשם, עשויים להיתפס כפריטים מיותרים לטיפוסים היותר חמים שבינינו, הרי שטיול מחוץ לגבולות הארץ, ובייחוד טיול באזורים המוגדרים כקרים או כגשומים, מחייב הצטיידות במעיל המותאם באופן מושלם לאקלים באזור היעד. אז גם אם אתם מהחבר’ה שמסתפקים בקפוצ’ון ובמטרייה, כאשר פניכם לטיול מרגש בחו”ל, תנו מקום של כבוד לסוגיית הבחירה במעיל שיספק לכם הגנה אופטימלית מפני פגעי מזג האוויר ביעד הנבחר.

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם מותגים בוואלה שופ

לחץ כאן > לקניית מעיל רוח מותגים בגרופון

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם מותגים ב THE HUT

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם בעלי באבא

לחץ כאן > לקניית מעיל רוח בעלי באבא

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם מותגים באמזון

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם בעליאקספרס

לחץ כאן > לקניית מעיל גשםבבנגווד

כך תבחרו מעיל גשם:

אם אתם מתעתדים לטייל באזורים בעלי אקלים טרופי קסום וגשום, או אם פניכם מועדות לטיול באזורים קרים, גבוהים ושטופי ממטרים, חובה עליכם להצטייד במעיל גשם איכותי ועמיד אשר יבודד אתכם באופן מלא מפני הרטיבות שסביבכם ויאפשר לכם ליהנות מחוויה מעצימה, מרגשת ובעיקר – יבשה. בהתחשב בעובדה שבגדים ספוגי מים, בייחוד במהלך מסלול הדורש קלילות וכושר פיזי מוגבר, הוא עקב האכילס של כל טיול קסום באשר הוא. אם במהלך בחירת יעד הטיול מצאתם את עצמכם נסחפים עם גלויות הנוף הקסומות וראיתם את עצמכם בעיני רוחכם מדלגים בקלילות מעל מהמורות הדרך, נסו לדמיין את עצמכם עושים זאת כשאתם רטובים עד לשד העצמות. ובקיצור, אם טיול גשום ומרענן מהלך עליכם קסמים, וודאו שמעיל הגשם שלכם עתיד לספק לכם כיסוי מושלם מכף רגל ועד ראש, כך שתוכלו להגשים את כל חלומותיכם וליהנות מחוויה עוצמתית שתיחרת לעד ברזומה הטיולים המוצלחים שלכם.

מהם הנתונים שחשוב לקחת בחשבון בבחירת מעיל גשם?

ראשית, יש לתת את הדעת על רמת איכותו של מעיל הגשם. מעיל גשם איכותי יהיה עשוי מבד ניילון עמיד ואיכותי אשר יספק לכם הגנה אופטימלית לאורך זמן ואשר יהיה אטום במידה שתחסום את הממטרים שסביבכם כשאתם נותרים יבשים למשעי ונהנים מכל רגע במהלך הטיול. חשוב לדעת כי לא כל מעיל גשם, מרשים ככל שיהיה, אכן יעמוד במבחן המציאות ויעניק לכם הגנה מספקת מפני הרטיבות. בנוסף, אם אתם יוצאים לטרק מאתגר, קחו בחשבון שמעיל גשם שאיננו עמיד מספיק עשוי להיקרע בקלות במהלך ההתחככות בתנאי השטח ולהותיר אתכם חשופים לרטיבות, מאוכזבים ומחמיצים בגדול את עוצמת החוויה שלה ציפיתם חודשים ארוכים. מעבר לכך, בהנחה שבמהלך טרק בחור נידח כזה או אחר ברחבי הגלובוס תתקשו למצוא תחליף למעיל הגשם שלכם, אתם עשויים לגלות שהטיול שלכם נהרס כליל בעקבות תקלה שולית יחסית כמו יציאתו של מעיל הגשם מכלל שימוש. היות שכך, מומלץ בהחלט להשקיע במעיל הגשם האיכותי ביותר, גם אם עלותו גבוהה במידה כזו או אחרת מעלותם של חבריו למדף בחנות הציוד למטייל.

בנוסף, מומלץ בהחלט להצטייד במעיל גשם אשר יספק לכם כיסוי מלא, עד לרגליכם. מעיל גשם ארוך עשוי, אמנם, להצטייר כפריט לבוש מסורבל ומכביד, ומעילי הגשם הקצרים הקורצים אליכם מהמדפים מהווים פיתוי הגיוני בהחלט. עם זאת, קחו בחשבון שטיול גשם קסום בו רגליכם ספוגות במים וחלקכם העליון יבש לחלוטין עשוי בהחלט להפוך לחוויה מתסכלת, מסורבלת ובלתי נוחה בעליל. לכן, ברכישת מעיל גשם, וביחוד מעיל גשם המיועד לטיול באזורים המוגדרים כגשומים במוצהר, מומלץ ללכת עד הסוף ולרכוש מעיל אשר יספק הגנה מושלמת לכל גופכם. נקודה חשובה נוספת נוגעת למשקלו של מעיל הגשם. בדומה לשאר פריטי הלבוש והציוד המיועדים לתרמילאי הממוצע, ככל שמעיל הגשם שלכם יהיה קל יותר חוויית השימוש בו תהיה יעילה ונוחה יותר. מעיל קל לא יכביד עליכם במהלך השימוש בו וגם לא יכביד על התרמיל שעל גבכם בעיתוי שבו ייעלמו העננים והשטח יהיה יבש. בנוסף, בהתחשב בעובדה שמעיל הגשם איננו אמור להגן עליכם מפני הקור שבחוץ, הרי שמומלץ בהחלט להעדיף מעיל בעל משקל קל ככל הניתן ולהותיר את אחוזי המשקל הנותרים שבכוחכם לשאת למעיל האמור לבודד את גופכם מפני הקור.

הדבקת תפר: כמעט ולא ניתן להשיג מעיל גשם טוב בלי הדבקות תפר טובות. ייצור מעיל גשם בדרך כלל כולל הדבקת תפר כדי למנוע ממנו מלהיקרע, מה שמצביע על איכות טובה. הדבקת תפר של מעיל אכן ממלא תפקיד בקביעת יכולת העמידות שלו למים, למרות שזו יהיה שגוי ללכת רק על מעיל גשם רק מכיוון שיש לו הדבקת תפרים. יתכן שלא תמצא כל כך הרבה הדבקות תפר במעיל גשם מסוים, בעוד שבאחר יכול להיות בכלל לא יהיה. הסיבה לכך הוא שמעיל עמיד למים הוא באיכות טובה ולכן זה יהיה לא נכון להגיד שמעיל עמיד למים ירוד באיכותו מכיוון שיש לו הדבקות על התפר.

רוכסנים: זוהי מוסכמה שלמעיל גשם יש רוכסנים, מכיוון שזוהי מערכת הסגירה והפתיחה היעילה ביותר לשמירה על מים בחוץ. אפילו כשהוא סגור ממש צמוד, עליו להיות מוצף בגומי או חומר אחר בכדי למנוע כניסה של מים לאורך זמן. רוכסנים עם ציפוי מסוג זה נקראים גם רוכסני למינציה. החיסרון שלהם הוא שקשה להעלות ולהוריד את הרוכסן כלפי למעלה ולמטה. כמו כן חיוני שהפתחים הזעירים בסוף הרוכסנים יהיו מכוסים. מאוד נפוץ למצוא מעיל גשם שהרוכסנים נמצאים בפתח הקדמי ובכיסים.

עיצוב הקפוצ’ון: הקפוצ’ון היא תוספת הקיימת ברוב מעילי הגשם. בדרך כלל יש להם שוליים והתאמות בצדדים ומאחור. תכנון נכון של קפוצ’ון מאפשר הסרה, בכדי שיהיה אפשר לגלגל ולאכסן אותו בצווארון.

פתחי אוורור: פתחי אוורור ממלאים תפקיד חשוב ביכולת מעיל הגשם לנשום. אתה יכול להיות ספוג במים כאילו ירד גשם אם אין פתחים דרכם אוויר יכול להיכנס או זיעה שיכולה להתנדף. פתחי אוורור של מעילי גשם רבים מוסתרים בבית השחי. היצרנים המעוניינים להפוך את מעיל הגשם שלהם להיות בעל אוורור יותר טוב מוסיפים לתוכם רשת בכיסי פלג גוף עליון, דבר שיכול להגדיל את כמות פתחי האוורור כמעט פי שתיים.

כיסים: כיס במעיל הגשם מספק לך ערך מוסף מכיוון שאתה יכול לאכסן את חפצי הערך, האביזרים והגאדג’טים שלך בתוכו. ישנם מעילי גשם עם כיסי יד הממוקמים מעל החגורה והרחק מרצועות הכתפיים, דבר המאפשר לך גישה אליהם בזמן שכל הציוד נמצא עליך. עיצובים עכשוויים של מעיל גשם כוללים גם כיסים עם יציאת כבל המאפשר לך להאזין לטלפון או למוסיקה שלך. חלק מהיצרנים משלבים עיצובים בטיחותיים של כיסי מסתור מתחת למעיל או לאורך התפרים כך שקשה לגנוב את הפריטים ודברי הערך שלך.

אריזה: כדי שיהיה קל לארוז את מעיל הגשם, היצרנים מייצרים אותם קלים מאוד ובעלי נפח מועט בדרך כלל. ישנם מעילי גשם המגיעים עם כיסים ושקים המאפשרים לך לארוז בנוחות פריטים אחרים.

סוגי מעטפת: בעולם בגדי הסקי, המילה מעטפת היא דו-משמעית, מכיוון שלעיתים היא מתייחסת למעיל בעוד שבפעמים אחרות היא מתייחסת למכנסיים, למעיל דובון או לפונצ’ו. בהקשר זה אני משתמש בו כדי להתייחס לחומר ממנו עשוי הבד או הבגד. זהו מידע שימושי מאוד וחשוב מאוד להכיר את הבדים השונים שממנו מייצרים מעיל גשם.

להלן רשימה של מספר חומרים:

מעטפת קשה – בד העשוי ממעטפת קשה הוא אטום למים, נושם ונוקשה. הוא איננו מבודד אך יחד עם זאת הוא מאוד אטום ומים או רוח לא יכולים לחדור אליו רוח בגלל שכבת הבסיס והאמצע הקשים שלו.

מעטפת רכה: מעטפת רכה נקראת כך מכיוון שהשכבה הקשה הראשונה פשוט איננה קיימת, זה משאיר את הבד עם שכבת הגנה אחת בלבד. שכבה זו מבודדת ועמידה במים. נזכיר שכאשר אני אומר עמיד במים, אני מתכוון לכך שיש גבול לעמידות שלו כנגד מים – ברמת חשיפה מסוימת למים הוא לא יכול להתמודד. יחד עם זאת, עם מעטפת רכה אתה תקבל מעיל נושם ולכן הבחירה במעטפת רכה היא בתמורה לעמידות שלו בפני מים.

מעטפת היברידית: בד המשלב גם חומרים העמידים למים וגם חומרים נושמים, בכך נותר לייצרן רק לשים את החומרים הנכונים במקומות הנכונים. מעיל גשם העשוי מבד היברידי צריך להיות מעוצב בצורה כזאת שהוא אטום למים ועמיד בפני רוח מקדימה ובחלק העליון ואילו הבד הנושם והגמיש נמצא בצדדים, בגב ובשרוול.

מעטפת מבודדת: לחימום טוב יותר, חלק ממעילי הגשם עשויים מחומרים נפוחים אך עמידים במים ונושמים. חומרים נפוחים אלה הם בדרך כלל סינתטיים. בכדי לגרום למעיל גשם העשוי מחומרים אלו להיות אטום למים, התפרים צריכות להיות מודבקים.

ומה לגבי מעיל מחמם אשר יגן עליכם מפני הקור?

בגזרת המעילים למטייל מככבים מעילי הסופטשל אשר מתוכננים לספק את החימום האופטימלי ולאפשר לכם לטייל בכיף גם כשמזג האוויר הקפוא איננו מאיר פניו למטייל. לרשותכם מבחר מגוון של מעילי סופטשל בעלי רמות בידוד ואיטום מגוונות מתוכן תוכלו לבחור את המעיל המותאם באופן מושלם לאקלים המצוי ולטמפרטורות הצפויות באזור הטיול שלכם.

מהו סופטשל?

סופטשל הוא בד סינטטי אשר עבר הליך החלקה ועל כן הוא רך, אלגנטי ונוח לשימוש. שלל בדי הסופטשל האיכותיים המוצעים בשוק יהיו אטומים למים ולרוח ברמה כזו או אחרת ובעלי רמת נשימות גבוהה והם מציעים שכבת בידוד אשר מאפשרת למעיל להגן על המטייל מפני הקור. כמעיל, מעיל סופטשל יהיה מחמם, נוח לשימוש ובעל מראה מכובד ואלגנטי.

האם מעיל סופטשל מהווה תחליף למעיל גשם?

קיימים דגמי סופטשל מסוימים אשר מספקים אטימות מלאה בפני מים, אך בגדול, רמת האטימות למים של מעילי הסופטשל איננה משתווה לזו של מעילי הגשם, כך שבדרך כלל, מעיל סופטשל איננו מהוהה תחליף למעיל גשם איכותי, ארוך, אטום ובעל כובע ייעודי המאפשר למטייל להישאר יבש לחלוטין בעודו נשטף בממטרים עזים.

למי מתאים מעיל הסופטשל?

מעיל סופטשל איכותי שרמת הבידוד, רמת האטימות ויכולת הנידוף שלו נבחרו בקפידה בהתאמה מלאה לתנאי השטח ולאופי המטייל עתיד לספק חוויית שימוש אופטימלית בכל מיקום ובכל מצב. יוצאים לטיול אקסטרים? בדרך לסקי? יוצאים לטיול עירוני? פניכם לרכיבת אופניים או אולי לנסיעת עסקים חשובה? חפשו את מעיל הסופטשל המותאם באופן מלא לאופי הטיול ולאקלים באזור היעד ותיהנו מחוויית שימוש מושלמת!

כיצד נשמור על הסופטשל שלנו?

כיוון שבד הסופטשל אטום למים ולרוח, צריך לשמור על שלמותו. גיץ ממדורה, שפשוף על אבן חדה או חדירה של ענף עץ חד, יכולים לפגוע ביכולת האטימות של המעיל. כמו כן, כביסות מרובות מורידות אף הן את רמת האטימות והנשימה של הבד. הקפידו לאוורר את המעיל בצל ולא בשמש ישירה, לכבס אותו רק במידת הצורך וכמובן, להקפיד על הוראות הכביסה המצורפות. כמו בדים סינטטים איכותיים נוספים (כאלה המשמשים בביגוד הטרמי), גם את הסופטשל מומלץ שלא לכבס עם מרכך כביסה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות