• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית מפוח עלים מתאים לגינתך

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית מפוח עלים מתאים לגינתך

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

קרדיט לתמונה:  OpenClipart-Vectors     Pixabay License

מפוחי עלים יכולים לפנות פסולת כבדה ללא מאמץ, אך הסיוט הוא כשהעלים לחים. להלן המלצות שיכולות לעזור לכם בבחירה אם אתם זקוקים למפוח עלים או במפוח עלים שואב, ואם שימוש בדגם המשתמש בדלק או בדגם אלחוטי מתאים לכם.

מפוחי עלים חשמליים שמומלצים ב KSP

ההבדל העיקרי בין מפוח עלים לשואב עלים הוא שהשואב יכול לשאוב עלים לתוך שקית איסוף. יתרונותיו של מפוח העלים הוא שהוא מהיר יותר וקל יותר לשימוש, ולא נסתם וניזוק בעת יניקת אבנים ופסולת, אך הוא אינו יכול לאסוף עלים. יתרונות מפוחי העלים השואבים הם שלא צריך לבזבז זמן באיסוף עלים ידני, אך החיסרון הוא שאינם יכולים לינוק עלים לחים או כמויות גדולות של עלים. חלקם יכולים להשתנות ממפוח לשואב.

בדרך כלל מפוחי עלים אלחוטיים ושואבים אלחוטיים הם יקרים יותר ומושלמים לניקוי גינות בצורה מורכבת יותר עם הרבה פינות וחורים, כשהדגמים האלחוטיים נוטים להיות פשוטים יותר לשימוש וקלים לאחסון.

דגמים קטנים יותר מצויינים לניקוי אזורים קטנים מסביב לעציצים, והם אידיאלים למקומות גבוליים כך שהצמחים לא יינזקו בגלל האוויר הרב שמוזרם והם מצויינים לניקוי אבק בסככות. עם זאת, הם אינם מאד עוצמתיים אם צריך לפנות עלים כבדים יותר ולחים, אך הם פשוטים לשימוש וקלים לאחסון, ומתאימים גם לגנים קטנים ולפינוי שכבות קצת יותר מורכבות, אך חסרים את העוצמה לנקות עלים לחים או כבדים מדי.

מפוחי עלים חשמליים עם כבל ודגמים חשמליים שואבים עם כבל, הם בדרך כלל האופציה הזולה ביותר. הם אידיאלים לשימוש בגינות קטנות יותר, אך פחות שימושיים אם צריך להשתמש בהם באזורים מרוחקים יותר או סביב מכשולים גדולים כגון עצים או מאגרי מים.

אפשרות זולה יותר היא אם אתם מחפשים במקביל עם צינורות מפוח ושאיבה שאפשר להחליף ביניהם באמצעות מתג. זה מאד נוח, מה שאומר שאפשר לפנות מכשולים תוך ביצוע שינוי מדגם של שאיבה לדגם מפוח. מה שהתגלה עם זאת, שהם מאבדים מכוחם כשעושים את השינוי בין המפוח לשאיבה, והם פחות קלים לשימוש בדגם המפוח, מאחר והשינוי בין שני הצינורות הופך אותם לקצת יותר מגושמים וכבדים.

הדגמים היקרים יותר שצריכים לעבור שינוי נוסף בין דגם המפוח לבין דגם השואב, מה שעלול להיות קצת יותר מורכב ודורש זמן, אך המשמעות היא שהם לא מאבדים מכוחם, שזה יתרון, אך הצינורות הכפולים עלולים לגרום להם להיות מגושמים וכבדים, ולצרוך שקע חשמל.

מפוחי עלים ושואבים הפועלים על דלק הם העוצמתיים ביותר, הכבדים ביותר והמרעישים ביותר, אך גם היקרים ביותר והם מושלמים לטיפול בגנים גדולים, תלוי בדגמים ובמאפיינים, במותג ובסוג.  יש לזכור שצריך לתחזק אותם על בסיס קבוע כדי שיפעלו בצורה חלקה, והדגמים האלחוטיים  מצויינים לעבודה באזורים מרוחקים או באזורים עם מכשולים גדולים יותר כגון עצים, מאגרי מים או ריהוט גן, מאחר והם אלחוטיים, המילוי בכמות המתאימה של הדלק מאפשר להם לעבוד במשך שעות. אפשר לבחור בדגמים שמחזיקים בידיים או על הגב. למרות שבדרך כלל האופציה הזולה יותר היא כשמחזיקים בידיים, ואילו בגרסאות לנשיאה על הגב מפעילות הרבה פחות לחץ על הזרועות וקלות לשימוש.

דגמים עם כבל חשמלי של מפוחי עלים הם הזולים ביותר, ואילו האלחוטיים יקרים הרבה יותר בגלל הנוחות שהם מציעים, אך חיי הסוללה לא מצטיינים, ודגמים עם חיי סוללה טובים יותר ועם עוד מאפיינים, יהיו יקרים יותר.

אפשר לחסוך אם בוחרים ביצרני סוללות של מפוחי עלים שיש להם אחת או שתי סוללות סטנדרטיות ומטענים מתאימים למגוון רחב של כלים. מומלץ בכל מקרה לבדוק קודם לכן אם איזה מהכלים הקיימים שלכם מכילים סוללה ומטען שניתן להשתמש בהם גם במפוח עלים לחיסכון. הסוללות לפעמים זולות יותר כשקונים אותן עם הכלי וזה מועיל כשיש מטען אחד שמוכן לפעול. המחיר אינו מהווה ערבות לאיכות, לכן כדאי לבדוק ביקורות על מפוח העלים לפני הקנייה.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם