• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מצלמת רכב איכותית ומתקדמת

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מצלמת רכב איכותית ומתקדמת

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 7 דקות

בין אם אתם נוהגים הרבה או מעט, חשוב מאד להצטייד במצלמה לרכב, שתתעד את כל מה שקורה על הכביש ותספק לכם עדות מהימנה במקרה של תאונה או פגיעה כלשהי ברכב. עם מצלמה לרכב תוכלו לערער על אישום או דוח לא מוצדק. מלבד זאת, תוכלו להשתמש במצלמה לרכב גם בשביל לתעד את הטיול המשפחתי או החברתי שלכם. אם אינכם בטוחים באיזו מצלמה לבחור, אנחנו כאן בשבילכם. הנה לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את מצלמת הרכב הטובה ביותר עבורכם.

קרדיט לתמונה ראשית: ויקיפדיה Fernost חופשי לשימוש הכלל

איפה אפשר למצוא מצלמות רכב

מחפשים מצלמת דרך לרכב? במאמר זה תמצאו מחירי מצלמות לרכב ממגוון דגמים מתקדמות לפי יצרן, רזולוציה, חיישנים, גודל מסך ועוד

לחץ כאן > מצלמות לרכב באתר אמזון

לחץ כאן > מצלמות איכותיות לרכב באתר בנגגוד

לחץ כאן > מצלמות לרכב לפי תקנים מחמירים באתר בעליבאבא

לחץ כאן > מצלמות לרכב באתר בעליאקספרס

לחץ כאן > מצלמות לרכב באתר KSP

לחץ כאן > מצלמות פופולאריים לרכב באתר וואלה שופס

לחץ כאן > מצלמות לרכב במבצע, באתר גרופון

מומלץ לקרוא חוות דעת של גולשים לסוג המצלמה ושל היצרן. איכות חוות דעת גבוהה יותר שיש כמות גולשים רבים יותר עם ציון של 4.5 ומעלה.

תבחרו במצלמה בעלת איכות צילום טובה:

אחרי הכול, המטרה שלכם היא לתעד בצורה הטובה ביותר את הכביש. לכן, חשוב שמצלמת הרכב שלכם תפיק צילומים באיכות טובה, שתאפשר לראות מה בדיוק קרה גם באור יום וגם בחשיכה. כדי לבחור באיכות הטובה ביותר, מומלץ להסתכל על הרזולוציה של המצלמה, שקובעת את רמת הפירוט והחדות של התמונה. הרזולוציות הקיימות נעות בין 720p, דרך Full HD -1920×1080 ועד 4K. הרזולוציה הגבוהה ביותר, אם כן, היא רזולוציית 4K ולכן אנו ממליצים לרכוש מצלמה לרכב בעלת רזולוציה כזאת. עם זאת, קחו בחשבון שמצלמה בעלת רזולוציה כזו היא בדרך כלל יקרה יותר. המצלמה גם תופסת נפחי אחסון גבוהים יחסית, משום שהצילומים שהיא מפיקה איכותיים מאד ותופסים יותר מקום, כך שתצטרכו לרוקן את כרטיס הזיכרון שלה מדי פעם. ישנן מצלמות שמאפשרות לצלם ברזולוציית צילום נמוכה יותר מהרזולוציה המרבית, כך שתוכלו לחסוך מקום בכרטיס הזיכרון.

עוד פרט שמומלץ להסתכל עליו הוא קצב הפריימים, שנמדד ב-fps (פריימים לשנייה). ככל שיש יותר פריימים לשנייה, כך תמונת הווידאו שלכם תהיה רציפה יותר ותאפשר לכם לקלוט יותר פרטים, בייחוד בזמן נסיעה מהירה. ברוב המצלמות קצב הפריימים הוא 30fps, אך ישנן מצלמות מתקדמות יותר שבהן קצב הפריימים הוא 60fps.

האם אתם צריכים מצלמה שמצלמת תמונות סטילס?

רוב מצלמות הרכב מתאימות לצילום תמונות ווידאו בלבד. אולם, אם אתם מתכוונים להשתמש במצלמה לרכב גם כדי לתעד את הנסיעות המשפחתיות והחברתיות שלכם או פשוט לתעד נקודות יפות לאורך הדרך, יכול להיות שתרצו לרכוש מצלמת לרכב שמאפשרת גם לצלם תמונות סטילס. במקרה הזה, מומלץ שרזולוציית הסטילס של המצלמה תהיה בעלת 5 מגה פיקסל לפחות.

תוודאו שהמצלמה היא בעלת עמידות גבוהה:

חשוב מאד שהמצלמה שלכם תחזיק מעמד לאורך זמן ולא “תפשל” ברגע האמת. כשאתם ניגשים לרכוש מצלמה לרכב, מומלץ לראות אותה בעיניים ולגעת בה כדי לנסות לאמוד את איכות החומרים, הגימור וההרכבה. אם המצלמה מרגישה לכם כמו צעצוע, שכל רגע עלול להתפרק, תחפשו מצלמה טובה יותר. חשוב גם לשים לב לטמפרטורה המרבית, שבה המצלמה מסוגלת לתפקד. באקלים הארץ-ישראלי, הטמפרטורות עלולות להגיע לגבהים עצומים, בייחוד בזמן חניית הרכב. מומלץ לבחור במצלמה לרכב שתצליח לעמוד בטמפרטורה של לפחות 60 מעלות צלזיוס.

תבדקו מאיזה כיוונים המצלמה מצלמת:

מצלמה לרכב נועדה כדי לתעד את הדרך שנפרשת בפני הרכב, אך ישנן מצלמות רבות המאפשרות צילום של זוויות נוספות. בין היתר, תוכלו לבחור במצלמה המתעדת גם את מה שנעשה בתוך הרכב או במצלמה שמצלמת גם את מה שקורה מאחורי הרכב. הנה לכם כמה אפשרויות צילום שכדאי להכיר לפני שרוכשים מצלמה לרכב:

צילום של מה שנמצא מקדימה: אם אתם רוצים שהמצלמה תצלם רק את מסלול הנסיעה שלכם, אתם תזדקקו למצלמה סטטית בעלת עדשה אחת. המצלמה הזו מותקנת בחזית של הרכב ומצלמת את מה שקורה מלפניכם. יש דגמים שמאפשרים להטות את זווית הצילום ימינה או שמאלה, לצלם את מה שנמצא בתוך הרכב ומשני צדדיו. האפשרות הזאת שימושית למקרה שבו יעצור אתכם שוטר. תוכלו להטות את המצלמה הצידה לכיוון החלון ולתעד את השיחה שתתנהל ביניכם. מצלמה סטטית בעלת עדשה אחת היא לרוב זולה יותר ממצלמות אחרות.

צילום חוץ ופנים: אם אתם רוצים לתעד את מסלול הנסיעה וגם את מה שמתרחש בתוך הרכב, אתם יכולים לבחור במצלמה בעלת שתי עדשות. המצלמה הזו נקראת מצלמה דו-כיוונית, דואלית או עדשה כפולה. היא מאפשרת לכם לתעד את החוץ ואת הפנים בעת ובעונה אחת. המצלמה הזו מתאימה בעיקר לרכבים מסחריים או ציבוריים, כמו מוניות ורכבי הסעה. אבל, אם אתם רוצים לדעת מה קורה בתוך הרכב שלכם כשאתם לא נוהגים בו, המצלמה הזו יכולה להתאים גם לכם. גם במצלמה מהסוג הזה יש דגמים שמאפשרים להטות את המצלמה לכיוונים מסוימים, והיא יקרה יותר מזו בעלת העדשה האחת.

צילום במצב חנייה: מצלמה מהסוג הזה תופעל בכל פעם שהיא מזהה תנועה בקרבת הרכב, כך שהיא יכולה לתעד פגיעה ברכב שלכם גם כשהוא במצב חנייה. אולם, כדי שהמצלמה תעבוד חשוב מאד שהיא תהיה בעלת סוללה מובנית או תהיה מחוברת ישירות למצבר.

יש גם דגמים שמאפשרים לצלם צילום אחורי. עם מצלמה כזו, תוכלו לתעד את מה שמתרחש מאחורי הרכב שלכם. בחלק מהמקרים, המצלמות מהסוג הזה משמשות גם בתור מצלמת רוורס, כך שקל יותר לנסוע אחורנית.

לא משנה באיזה סוג של מצלמה תבחרו, אם אתם רוצים לתפוס כמה שיותר שטח בתיעוד שלכם, מומלץ לבחור במצלמה בעלת זווית צילום רחבה. זוויות הצילום נעות בין 100 ל-170 מעלות ומומלץ לבחור במצלמה בעלת 120 מעלות לפחות.

תוודאו שיש לכם פונקציית צילום לילה:

חשוב מאד לוודא שמצלמת הרכב שלכם כוללת פונקציית צילום לילה, שתאפשר לכם לתעד בצורה ברורה את הדרך גם בדרכים לא מוארות ובזמן החשיכה. הצילום בלילה נעשה באמצעות נורות לד ואינפרה אדום. חשוב לשים לב למפתח הצמצם של עדשת המצלמה, שנמדד ביחידות f ומשפיע על הבהירות של התמונה בתנאים של תאורה לקויה. מפתח הצמצם במצלמות לרכב נע בין 2.0f ל-1.6f. מומלץ לבחור ביחידה הקרובה ביותר ל-1.6f, שכן ככל שהמספר קטן יותר, כך כמות האור שנכנסת לעדשה גדולה יותר והתמונה ברורה יותר.

האם אתם צריכים הקלטת שמע?

לא בכל המצלמות יש אפשרות להקליט קול, לכן אם אתם מעוניינים שהמצלמה שלכם גם תתעד שיחות המתנהלות ביניכם לבין אנשים אחרים ברכב או מחוצה לו, מומלץ לרכוש מצלמה שמקליטה גם שמע.

תבדקו מהי מגבלת האחסון של המצלמה שלכם:

הקבצים שמצולמים על ידי המצלמה מאוחסנים בכרטיס זיכרון. לרוב המצלמות אין כרטיס זיכרון פנימי, כך שתצטרכו לרכוש את כרטיס הזיכרון בנפרד. וגם אם יש כרטיס זיכרון פנימי, הוא בדרך כלל בעל נפח אחסון קטן יחסית ולכן מומלץ לשדרג אותו עם כרטיס זיכרון חיצוני.

ישנם דגמים רבים, שבהם ההקלטה נעשית בצורה מחזורית, כך שברגע שכרטיס הזיכרון מתמלא, המצלמה מקליטה על הקבצים הישנים ולמעשה מחליפה אותם בקבצים חדשים. דגמים מהסוג הזה הם מומלצים מאד, שכן הם מאפשרים צילום רציף. עם זאת, אל תשכחו שהקבצים הישנים נמחקים כל הזמן ולכן, אם אתם יודעים שתיעדתם אירוע שאותו אתם רוצים לשמור, חשוב מאד להוציא את התצלומים הרלוונטיים מהמצלמה לפני שהם נמחקים. דגם בעל רכיב G-Sensor יחסוך לכם את הדאגות. ברגע שהרכיב הזה מזהה פגיעה ברכב, הוא שומר את הקובץ הרלוונטי ובכך מונע את המחיקה שלו. אפשר להשתמש גם בנעילת SOS, שמאפשרת לשמור על קובץ מסוים באמצעות לחיצה על כפתור ייעודי במצלמה.

משך ההקלטה בכרטיס הזיכרון משתנה בהתאם לנפח הכרטיס. כך למשל, כרטיס של 64GB יאפשר בין 12 ל-16 שעות הקלטה. ככל שרזולוציית הצילום תהיה גבוהה יותר, כך משך ההקלטה יתקצר. חשוב לשים לב גם למהירות העברת הנתונים של הכרטיס, שמדורג ב-Class, למשל Class2, Class4 וכן הלאה.

בכל מקרה, אם תרצו לשמור את הקבצים המצולמים לשימוש עתידי, אתם תמיד יכולים להוציא את כרטיס הזיכרון ולהעביר את הקבצים למחשב האישי שלכם.

תחליטו האם תרצו מצלמה עם מסך מובנה:

בדגמים מסוימים של מצלמת דרך קיים מסך מובנה, שמאפשר לצפות בקבצים המוקלטים דרך המצלמה עצמה, תוך כדי ההקלטה או במועד מאוחר יותר. אומנם הצפייה דרך המסך הזה נוחה יותר מאשר אופציות אחרות, אבל היא עלולה להסיח את דעתו של הנהג, בייחוד אם המסך המובנה פועל במהלך הנסיעה. עם זאת, אם המצלמה משמשת גם בתור מצלמת רוורס, אזי המסך המובנה הוא חלק בלתי נפרד מהמוצר. חלק מהמסכים הם גם מסכי מגע, שמאפשרים לשלוט על המצלמה.

אפשר גם לצפות בהקלטות ללא מסך מובנה. אתם יכולים לחבר את המצלמה למחשב האישי שלכם באמצעות כבל USB או קורא כרטיסים, או להשתמש באפליקציה ייעודית כדי לצפות בתצלומים דרך הסמארטפון או הטאבלט.  

תבחרו במצלמה שתתאים לרכב שלכם:

כאן אנחנו מדברים על העיצוב והגודל של המצלמה. אתם תיתקלו במגוון רחב של מצלמות בעיצובים, צורות וגדלים שונים. כדאי לבחור במצלמה שתתאים לטעם שלכם, אבל גם תתאים לרכב שבו אתם מתכוונים להתקין אותה. בחרו במצלמה בעלת צבע, שישתלב בנוף של הרכב, ובמצלמה שלא תהיה גדולה ומגושמת מדי ביחס לשאר החפצים.

תבחרו במצלמה בעלת סוללה או קבל מובנית נטענת:

כשאתם ניגשים לבחור את המצלמה שלכם, מומלץ לבחור במצלמה בעלת סוללה מובנית נטענת. המצלמות מתחברות לשקע המצית ברכב, זאת באמצעות כבל תואם שמגיע יחד עם המצלמה. לשיטה הזו יש שני חסרונות מרכזיים. הראשון הוא שבמקרה שבו מנוע הרכב דומם, למשל במצב חנייה, המצלמה לא תפעל. במקרה הזה, המצלמה לא תתעד פגיעה ברכב בזמן חנייה. בנוסף, אם אתם אוהבים לחבר הרבה מכשירים לשקע המצית, כמו את הטלפון הנייד שלכם, תצטרכו לוודא שיש לכם מספיק שקעים. יש גם אפשרות לחבר את המצלמה ישירות למצבר, אך את זה תוכלו לעשות אך ורק בעזרתו של איש מקצוע.

אם תבחרו במצלמה בעלת סוללה מובנית נטענת, זה יוסיף לכם אפשרויות צילום. עם מצלמה מהסוג הזה תוכלו להפעיל את המצלמה גם ללא חיבור ישיר למקור חשמל. מצלמה כזאת תוכלו לצלם נזק חיצוני לרכב וכן כל צילום אחר מחוץ לרכב.

משך הפעולה של הסוללה משתנה בהתאם להספק שלה, שנמדד במיליאמפר לשעה (mAh). ההספקים נעים בין mAh240 ל-mAh1000 וככל שההספק גדול יותר, כך משך הפעולה יהיה ארוך יותר. בדרך כלל, הסוללות מספיקות לדקות בודדות, כך שבכל מקרה מומלץ גם להסתמך על שקע המצת הקבוע.

מצלמה עם קבל עדיף כי הוא מגיע לטפ’ גבוהות ומחזיק יותר זמן.

האם תרצו תכונות מיוחדות נוספות?

בנוסף לכל מה שאמרנו, יש עוד כמה תכונות מיוחדות שקיימות בחלק מדגמי המצלמות לרכב. הנה המרכזיות שבהן:

רכיב GPS המאפשר תיעוד מסלול הנסיעה: הרכיב הזה מתעד את המסלול ואת המהירות של הרכב לאורך מסלול הנסיעה. הרכיב הזה שימושי אם אתם מקבלים דו”ח מהירות, למשל, ורוצים לערער עליו. הוא גם שימושי אם תרצו להיזכר איפה בדיוק הייתם, כדי שתוכלו לחזור לשם בפעם אחרת.

חיישן זיהוי תנועה: החיישן הזה מפעיל את המצלמה ברגע שהרכב מתחיל בנסיעתו, כך שגם אם שכחתם להפעיל את המצלמה – יהיה לכם תיעוד מלא של הנסיעה.

חיבורים שונים: ברוב המצלמות קיים חיבור USB למחשב וחיבור A/V או TV Out שמאפשר להציג קבצים על מסך. בחלק מהדגמים קיימים גם חיבורים נוספים, למשל יציאת HDMI להעברת קבצי HD וממשק Wi-Fi להעברה אלחוטית של קבצים.

חתימת תאריך ושעה: מומלץ לבחור במצלמה שכוללת חתימה של התאריך והשעה על גבי הווידאו. זאת, כדי שתוכלו לדעת בדיוק מתי אירעה תאונה או פגיעה ברכב שלכם ולהגיש את זה בתור ראיה לביטוח ולבית המשפט. חשוב לוודא שהתאריך והשעה מדויקים כדי למנוע מצבים לא נעימים. 

פילטר מוריד סינוור: מומלץ

איך מתקינים את המצלמה ברכב?

ההתקנה של המצלמה היא פשוטה למדי. כל שאתם צריכים לעשות הוא להצמיד את המצלמה לשמשת הרכב או ללוח המחוונים. בחלק מהמצלמות יש גם אפשרות לכוון את המצלמה ימינה, שמאלה, למטה או למעלה. תצטרכו גם לחבר את המצלמה לשקע המצת של הרכב.

תוודאו שהמחיר מתאים לתקציב שלכם:

כמו בקניית כל מוצר, גם כשאתם ניגשים לקנות מצלמה לרכב מומלץ להציב לעצמכם תקציב מוגדר. קיימים מגוון רחב של מחירים, שמשתנים בהתאם לאיכות המצלמה. מחירם של הדגמים הפשוטים מתחיל מ-100 שקלים לערך, בעוד שדגמים משוכללים ואיכותיים יותר, ממותגים מובילים, יכולים להגיע לאלפי שקלים.

מומלץ גם לברר לגבי האחריות. עבור מצלמות רכב, האחריות היא בדרך כלל לשנה.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם