• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מצלמת אבטחה פנימית איכותית לבית הפרטי

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מצלמת אבטחה פנימית איכותית לבית הפרטי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

לתחושת ביטחון בבית, וללא תחושה של חשש מפריצות, מצלמות אבטחה ביתיות יכולות להעניק תחושה של כוח מסויים כלפי גנבים. מצלמות ביטחון ביתיות מוודאות שאם מישהו פולש למרחב שלכם, זה יועיל לכם, בכך שתהיה לכם תמונה להעברה למשטרה, ומה שמגביר את הסבירות למציאת הרכוש.

למצלמות ביטחון חכמות יש אפילו יתרון בקבלת התראות באופן מיידי כשלא נמצאים בבית, כך שאפשר להתקשר לרשויות המתאימות במהירות ולאפשרות לתפוס את הגנבים בפעולה. על הדרך אפשר להפיק תועלת גם לגבי חיות המחמד שבבית.

היכן מומלץ להשוות מחירים של מצלמות אבטחה ביתיות?

מצלמות אבטחה איכותיות לבית בנגגוד

מצלמות אבטחה איכותיות לבית בעלי אקספרס

מצלמות אבטחה איכותיות לבית ב KSP

לאחר שלמדתם על התועלת שאפשר להפיק ממצלמות בבית, להלן המדריך שלנו על מצלמות אבטחה.

סוגי מצלמות ביטחון ביתיות

כשמתלבטים באיזה מצלמות לבחור, להלן הסוגים השונים.

מצלמות ביטחון ביתיות חכמות

אלו מצלמות חדשות יחסות אך מאד פופולאריות. בנוסף לתיעודי הווידאו, הן מתחברות לאפליקציה שמאפשרת לצפות בזמן אמת, אם קייימת תנועה, בעלי המצלמה מקבל מיד התראה בסמארטפון, כשהוא עדיין לא בבית. המצלמות החכמות עולות יותר מרוב סוגי המצלמות האחרים, ובדרך כלל זה כולל דמי תשלום חודשיים, אך הן מספקות יותר למשתמש מאשר שאר סוגי מצלמות האבחה.

מצלמות כדוריות

המצלמות מצלמות בצורה של צילינדר ומתמקדות בכיוון אחד ספציפי. הן בדרך כלל זולות, אך בגלל מגבלת הטווח, יתכן וצריך לרכוש כמה מהן כדי לתפוס כמה שיותר את המרחב בבית. הן בדרך כלל מומלצות יותר לחזית הכניסה לבית.

מצלמות כיפה

בעלות טווח ראייה גדול יותר מהמצלמות הכדוריות, ובדרך כלל כוללות את היכולת להזזת מיקוד המצלמה והתקרבות לאובייקטים. הן יקרות יותר ממצלמות כדוריות, אך אפשר לקבלת בעזרתן כיסוי טווח ראיה רחב יותר, ועם פחות מצלמות. כמו כן, לפולשים, קשה להבין איזה איזור המצלמה מתעדת וקשה להם להישאר מחוץ לשדה הראייה, מה שהופך אותן לאמצעי הרתעה טוב יותר מהמצלמות הכדוריות.

גורמים לשיקולי רכישה

כדי למצוא מצלמת ביטחון ביתית שתענה על צרכיכם, צריך לקחת בחשבון כמה גורמים.

שדה הראייה

קובע לגבי כמה מסוגלים לצפות במה שקורה. למצלמות כדוריות יש בדרך כלל שדה ראייה קטן יותר, שמוגבל לצפייה לכיוון אחד בלבד, בעוד שלמצלמות כיפה יש טווח ראייה רחב יותר. אם רוצים לראות יותר את חזית החצר או את חדרי הבית, צריך לרכוש מצלמה עם שדה ראייה רחב, או לרכוש כמה מצלמות עם טווח ראייה קטן יותר לפיזור בבית.

קישוריות

מה שמעניק למצלמת את הפופולאריות שלהן, הוא האפשרות להיות מחוברים אליהן גם כשנמצאים מחוץ לבית. קישוריות איתנה היא בעלת חיבור וויי.פיי, אפליקציה בסמארטפון והמצלמות האחרות שמתקינים. ככל שמחוברות יותר מצלמות, כך מסוגלים יותר לראות מה קורה מרחוק ולענות על איומים במהירות רבה יותר.

איכות וידיאו

אחד מהגורמים העיקריים המבדילים בין המותגים מהדגמים של מצלמות הביטחון הביתיות, זוהי איכות הווידאו. אם התמונה מטושטשת זה לא עוזר. מצלמות המספקות תמונות בעלות איכות ברורה בדרך כלל גם יקרות יותר אך זה מעלה את הסיכויים לראות את דמויות הפולשים בצורה ברורה יותר.

גם צבע איכות הווידאו חשובה, בעוד שחלק מהמצלמות מגיעות בצבעים שחור ולבן, יש דגמים בצבע, והם קצת יותר יקרים. הצבע לא תמיד חשוב כדי להכיר את האדם המצולם, אך זה מגביר את הסיכויים לזיהוי ותפיסת העבריין.

עלויות

קיים מגוון של מחירים לרכישת מצלמות ביטחון ביתיות, שנע בין מחירים נמוכים לגבוהים יותר, כשהם גם נגד מים וכוללים מגוון של מאפיינים. אם רוצים לרכוש כמה מצלמות כדי לקבל כמה שיותר שדה ראיה, אפשר למצוא מערכות מעקב הכוללת כמה מצלמות, מה שיכול לחסוך בעלות, במקום לרכוש כל אחת בנפרד.

שיקול חשוב שיש לזכור, הוא שמערכות ביטחון חכמות ביתיות דורשות דמי תשלום חודשיים כדי לקבל את כל המאפיינים, ולכן יש לקחת זאת בחשבון. יש לוודא ולשאול בזמן הרכישה, אם נלווים לה דמי מינוי חודשיים.

המגוון

רוב מצלמות הביטחון הביתיות משתמשות בזיהוי תנועה, כדי לקבוע מתי להתחיל לתעד (מה שחוסך באנרגיה), ועד כמה התכונה הזאת תפעל ביחס לטווח זיהוי התנועה. אם הטווח מוגבל, זה יתפוס רק את האנשים שקרובים יחסית למצלמה. במצב של גניבת רכב, כמובן שזה לא יעיל.

מצלמות בתוך הבית או מחוץ לבית

אפשר למצוא מצלמות ביטחון שנועדו אך ורק לשימוש בתוך הבית, ואילו כאלה שעמידות בפני מזג האוויר, יתאימו להתקנה בחוץ. לפני שרוכשים, מומלץ לקבוע היכן מתקינים את המצלמות כדי להבטיח איזה סוג לקנות. מצלמות להתקנה בתוך הבית שמותקנות מחוצה לו, לא מחזיקות מעמד ומצלמה שמתאימה להתקנה מחוץ לבית, תעלה יותר אם מתקינים אותה בתוך הבית.

חוטית או אלחוטית

שיקול שיש בהחלט לקחת בחשבון לגבי ההתאמה הוא אם רוצים מצלמה אלחוטית שמופעלת על סוללות או חוטית שצריך לחבר באמצעות כבל חשמלי. במצלמות אלחוטיות יש יותר אפשרויות לגבי היכן רוצים להתקינן ובלי חוטי חשמל מיותרים, אך צריך לזכור ולהחליף סוללות כשצריך. מצלמות אלחוטיות ימשיכו לפעול גם אם תהיינה הפסקות חשמל כל עוד הסוללות תקינות. רוב האנשים מוצאים שמצלמות אלחוטיות קלות יותר לשימוש.

מצלמה חוטית צריך להתקין כדי שתהיה קרובה מספיק לשקע, וצריך גם לקחת בחשבון את חוט החשמל שלא יפריע. כמו כן, צריך לקחת בחשבון שאם פולשים לבית מבחינים בחוט החשמל של המצלמה, הם פשוט יכולים להוציא אותו מהשקע. מצד שני, אין חשש לגבי החלפת הסוללות, מה שגם צריך לקחת בחשבון.

מראה המצלמה

חלק ממצלמות הביטחון נועדו להקשות על פולשים בזיהויין, בין אם בגלל גודלן הקטן או בכך שהם משתלבים בתוך החפצים במקום ולכן פחות שמים לב אליהם, וכך לא יוכלו להתחמק ממנה או יכסו אותה.

אחסון ווידאו

את סרטוני הווידאו שהמצלמה מצלמה צריך לאחסן, וכשקונים מצלמה באיכות גבוהה, הסרטונים עשויים לתפוס שטח אחסון רב. יש מצלמות שמגיעות עם כרטיסי זיכרון לאחסון, אך צריך לזכור למחוק קטעים ישנים, שאותם יחליפו הסרטונים החדשים.

מצלמות אחרות כוללות כונן קשיח לאחסון בכונן המחשב, מה שנוח יותר ולא צריך לחשוש מכך ששטח האחסון יתמלא מהר, אם כי קיימת עדיין מגבלה על כמה סרטונים אפשר לאחסן בבת אחת. מצלמות חכמות רבות מציעות אופצייה של אחסון בענן, מה שמצריך תשלומים חודשיים, אך אפשר לסמוך על כך שהסרטונים קיימים אם זקוקים להם באיזשהו שלב.

אפשרות שמע

חלק מסרטוני הביטחון חסרות שמע צליל, ואם רוצים גם תיעוד של הצלילים, צריך לרכוש מצלמה מתאימה עם הקלטת הצלילים.

השימוש

צריך להבין קצת בטכנולוגיה אחרי שרוכשים מכשירים מסויימים. אך בעוד שהחברות למצלמות אבטחה בדרך כלל מנסות להקל על הדברים, חלק מהמצלמות קלות יותר לשימוש מהאחרות ותכונות מסויימות יעניקו הרבה יותר נוחות.

רכישת מצלמה אלחוטית מקלה בדרך כלל על מציאת המיקום, אך צריך לזכור להחליף כל פעם את הסוללות. מצלמה עם אחסון בענן, תפשט את ההפעלה כשמדובר בבדיקה והחלפה של אחסון הוידיאו, ומצלמות אבטחה ביתיות חכמות עם אפליקציה מתאימה יקלו מאד על השימוש.

מלבד החיפוש אחר תכונות התורמות לנוחות, הטוב ביותר הוא ללמוד אם מצלמת האבטחה תהיה קלה לשימוש, ומומלץ לקבל את ההחלטה לפני הרכישה, בכך שקוראים תגובות של לקוחות לגבי שביעות רצונם. אם קיים קושי בניווט עם האפליקציה, או בגישה לסרטוני וידיאו, בדרך כלל אפשר להתרשם מזה כתוצאה מהמלצותיהם של לקוחות אחרים.

ההתקנה

מצלמות עם כבל חשמלי דורשות תהליך הרכבה מורכב, הדורש איש מקצוע, בעוד שמצלמות אלחוטיות קלות יותר בדרך כלל בהרכבה עצמית. לגבי קלות השימוש אפשר לשמוע שיש שההתקנה קשה ולכן אם חוששים לגבי זה, מומלץ לקרוא תגובות לפני הרכישה.

מאפיינים ותוספות

אפליקציה בסמארטפון – המצלמות בדרך כלל כוללות אפליקציה לשימוש כדי לצפות בסרטון ווידאו מרחוק ולקבל התראות עם מתעוררת בעיה.

סרטונים בשידור חי – אופציה שמאפשרת לראות בזמן אמיתי מה קורה בבית.

ראיית לילה – מצלמות עם ציוד כזה מקלות על הצפייה בשעות הלילה.

שיחה דו-כיוונית – התכונה מאפשרת לכם ולכל אדם בצד השני של המצלמה לשמוע אחד את השני. זוהי אופציה פופולרית לאנשים שמשתמשים במצלמות ורוצים לבדוק את חיות המחמד שלהם.

זיהוי תנועה – מבטיח שהמצלמה לא מבזבזת אנרגיה לריק ומתחילה הקלטה רק כשיש זיהוי של תנועות.

ייצוב התמונה – מצלמה שמציעה ייצוב של התמונה, והיא תתקבל ברורה יותר.

מותגים למצלמות אבטחה ביתיות

מוניטין החברות חשוב, מאחר וזה מעניק ביטחון שהמוצר ישרוד לאורך זמן, שהחומרים בעלי איכות גבוהה שיבטיחו ביצועים טובים יותר ולטווח הארוך. זיהוי המותגים המובילים בתחום נעשתה באמצעות סקירת תגובות של לקוחות על ידי חלק מהחברות. להלן שמות החברות על פי חוות הדעת של הלקוחות.

Belkin

רוב חוות הדעת היו חיוביות לגבי מצלמות האבטחה Canary ומערכות האבטחה All-in-One. הם קיבלו ביקורת נלהבות מבחינת חיי הסוללה הארוכים, ההפעלה טובה, קלות התקנה והמראה הנאה. רוב הלקוחות של מערכות All-in-one היו שבעי רצון גם, אך חלקם טענו שהן היו רגישות מדי, ולכן הם קיבלו הרבה מאד התראות של אזעקות שווא, והבעיות התעוררו תוך כמה חודשים מעת הרכישה. רוב חוות הדעת היו על כך שהמוצר מצויין, אך מעטים מהם טענו לבעיות פוטנציאליות.

D-Link

החברה מוכרת מצלמות מוזלות, כשחלק מהלקוחות היו שבעי רצון וחלק לא, כשהרוב טענו שהן פועלות מצויין בהתאם למחירן, אך אין בהן משהו מיוחד. אם מחפשים פתרון זול לפעולה בסיסית, אפשר בהחלט להמליץ על החברה.

Lorex

החברה מוכרת מגוון רחב של מצלמות ומסוגים שונים. חלק מהדגמים קיבלו שבחים על קלות ההתקנה, על קבלת תמורה לכספם ותפעול טוב. האחרים קיבלו תלונות על התחלת הפעלה בעייתית מיד לאחר הרכישה, ושהם לא סיפקו תמונה ברורה, או שהטווח היה מוגבל. לגבי Lorex, מומלץ לחפש חוות דעת לגבי מוצר מסויים, לפני שרוכשים אותו.

Nest

בדרך כלל החברה קיבלה חוות דעת טובות. לקוחות רבים היו מרוצים שהמצלמה מספקת איכות שמע מצויינת ווידאו, המצלמה בנוייה היטב לעומת מצלמות אחרות שהם ניסו. התלונה העיקרית היתה לגבי זה שהמצלמה לא כל כך שימושית, אלא אם כן משלמים דמי מינוי חודשיים, שלדעת חלק מהלקוחות זה יקר מדי. כל זמן שמודעים לדמי המינוי החודשיים, זה כבר חשוב.

Night Owl

החברה מוכרת מגוון של מצלמות אבטחה מסוגים שונים עם מוניטין מוצק. חוות הדעת משבחות את איכות התמונה, את קלות המצלמות להתקנה והשימוש ועל כך שקיבלו תמורה לכספם. בהסתמך על ניסיון, זוהי בחירה טובה.

Yale

יש האומרים שהמצלמות קלות להתקנה וחיי הסוללה טובים וכן טובה בזיהוי התנועה. איכות התמונה סבירה, לא יותר מזה.

סיכום

מצלמות האבטחה הביתיות הן השקעה במוצר שצריך לשמש בנוחות לטווח הארוך בבית. כמו כן, הן יכולות להוסיף לתחושת הביטחון, ובכך לחסוך הרבה כסף בעזרה להחזרת סחורה גנובה, שנקווה שלא יהיה צורך בזה. התרחיש הטוב ביותר הוא שלא יהיה צורך להשתמש במצלמה.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם