• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית מקפיא מטבח ביתי איכותי ויעיל

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית מקפיא מטבח ביתי איכותי ויעיל

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

אם אתם נוטים להכניס הרבה דברים לתא ההקפאה שבמקרר שלכם, יכול להיות שאתם צריכים להוסיף למטבח הביתי שלכם גם מקפיא. מדובר על אמצעי אחסון נוסף, שיוכל להגדיל משמעותית את כמות המזון שאתם שומרים בהקפאה. קיימים שלל מקפיאים בגדלים שונים ובעלי תכונות שונות. אז איך בוחרים מקפיא טוב למטבח הביתי? הכנו עבורכם מדריך מפורט כדי שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה.

קרדיט צילום ראשי: מתוך אתר PIXABAY

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

מקפיאים באתר KSP

האם יש לכם מקום למקפיא?

לפני שאתם ממהרים לרכוש מקפיא חדש, חשוב לוודא שיש לכם מקום מתאים להציב אותו. לאחר שתמצאו מקום מתאים להציב בו את המקפיא, כדאי למדוד את המקום המיועד ולוודא שלמקפיא יהיה מרווח אוורור של כ-10-15 סנטימטרים בין המקפיא לקיר שמאחוריו וכ-3-5 סנטימטרים משני עבריו.

בדרך כלל, מידות הרוחב והעומק של המקפיאים הן סטנדרטיות, ברוחב של 55-65 סנטימטרים ובעומק של 60-70 סנטימטרים. הגובה של המקפיא הוא זה שבדרך כלל משתנה בין המקפיאים השונים, בהתאם למספר המגירות. הגובה יכול לנוע בין 85 סנטימטרים ועד 180 סנטימטרים.

כדאי לקחת בחשבון גם את דלת המקפיא המיועד ולוודא שהיא תוכל להיפתח ללא הפרעות. יש דגמים מסוימים שמאפשרים להפוך את כיוון הפתיחה של הדלת במקרה הצורך.

מלבד הגודל של המקום המיועד, צריך לקחת בחשבון גם את התנאים של המקום. כך למשל, אתם לא יכולים להציב את המקפיא במקום החשוף לתנאי מזג אוויר משתנים, שעלולים לגרום לבלאי מואץ של החלקים החשופים של המקפיא. הקפידו לא להציב אותו במקום החשוף באופן ישיר לקרני השמש או למקור חום משמעותי, כמו תנור. חשיפה כזו עלולה לגרום לצריכה מוגברת של אנרגיה ולפגיעה ביעילות ההקפאה.

כמה נפח אחסון אתם צריכים?

חשוב שהמקפיא יצליח לאחסן בתוכו את כל פריטי המזון שאתם מתכננים להקפיא. לכן, חשוב מאד לבדוק מהו הנפח של המקפיא. הנפח נמדד בליטרים. אם יש לכם צורך בנפח אחסון קטן, אתם בהחלט יכולים להסתפק במקפיא בעל קיבולת של 100-150 ליטר. המקפיאים הגדולים יותר יכולים להגיע לקיבולת של עד 300 ליטר.

כדאי לקחת בחשבון גם את גודלם וצורתם של הפריטים שאתם מתכוונים להכניס למקפיא. אם הם בעלי צורות וגדלים שונים, הם יהיו פחות יעילים בניצול מקום האחסון ולכן, תזקקו לנפח אחסון גדול יותר.

האם יש חלוקה פנימית מסודרת?

ברוב המקפיאים יש בעיקר מגירות, ובחלקם יש גם מדף או שניים. בדרך כלל, מספר המגירות קשור לנפח של המקפיא, אבל יש גם מקרים שבהם תמצאו מספר שונה של מגירות במקפיאים בעלי נפח זהה. יש גם מקפיאים עם מגש ייעודי לקוביות קרח. אם אתם מתכוונים להקפיא פריטים גדולים, כדאי לבחור במקפיא בעל מגירות גדולות ככל הניתן.

איך ייראה המקפיא במטבח שלכם?

אם אתם מתכוונים להציב את המקפיא במטבח שלכם, אתם וודאי רוצים שהוא ישתלב בעיצוב הפנימי. רוב המקפיאים מגיעים כיחידה נפרדת, שאפשר לצפות בעץ, בנירוסטה או בפורמייקה, בהתאם לחומר של ארונות המטבח הסובבים.

אם אינכם מעוניינים ביחידה נפרדת, אתם יכולים לרכוש מקפיא Built-in, שאפשר להכניס לתוך ארון המטבח. יש להקפיד על מרווח אוורור של מספר סנטימטרים מסביב למקפיא. אפשרות נוספת היא לצייד את המקפיא באוורור חזיתי תחתון, שינקז את האוויר החם.

מהו כושר ההקפאה?

נתון נוסף שחשוב להסתכל עליו כשניגשים לבחור מקפיא הוא כושר ההקפאה, שנמדד לפי ק”ג ליממה. כדאי לחשוב על כובד התכולה שאתם מתכוונים להכניס למקפיא ולבחור מקפיא בעל כושר הקפאה מתאים. אין לחרוג מהמשקל שמוגדר על ידי היצרן.

האם יש תכונות מיוחדות?

חלק מהמקפיאים כולל תכונות מיוחדות נוספות, שעשויות לשפר את איכות ההקפאה. הנה סקירה קצרה של כמה מהתכונות הנפוצות ביותר, ששווה לבדוק האם קיימות במקפיא שלכם:

פיזור קור אחיד (Surround Air Flow או Multi Air Flow): המערכת הזו מסוגלת לפזר את הקור באופן שווה ברחבי המקפיא, כך שהטמפרטורה שבמקפיא תהיה אחידה בכל חלקיו.

הקפאה מהירה: המערכת הזו נמצאת בתא אחסון אחד או יותר ומיועדת להקפאה מהירה של פריטי מזון טריים. ההקפאה המהירה מסוגלת למנוע היווצרותם של גושי קרח סביב הפריט ולשמור על טריותו באופן מיטבי. אם אתם בוחרים במקפיא בעל הקפאה מהירה, כדאי לוודא שיש לו גם נורית לחיווי פעולת המערכת להקפאה מהירה.

בקרה דיגיטלית: מערכת הבקרה הזו קיימת בדגמים יקרים של מקפיאים ורגישה יותר לתקלות. ניתן לשלוט באמצעותה על הטמפרטורה ועל פונקציות נוספות של המקפיא.

מהי צריכת החשמל של המקפיא?

בין אם אתם דואגים לסביבה או לחשבון החשמל שלכם, כדאי לבדוק מהי צריכת החשמל המופיעה במפרט של המקפיא. צריכת החשמל היומית נמדדת לפי קילו וואט לשעה (קוט”ש). בנוסף, כדאי להסתכל על תווית האנרגיה הנמצאת על גבי המקפיא ומצביעה על יעילות צריכת החשמל שלו. היעילות מדוגרת באותיות לועזיות מ-A ל-G, כאשר A מציינת את היעילות הגבוהה ביותר.

האם המקפיא נוח לשימוש ולניקוי?

באופן כללי, מקפיא פשוט, שאין לו תוספות מיוחדות, לרוב יהיה המקפיא הנוח ביותר לשימוש ולניקוי. אך, אם אתם רוצים לרכוש מקפיא קצת יותר משוכלל ומיוחד, הנה כמה נקודות שכדאי לשים לב אליהם כדי לוודא שהשימוש בו יהיה נוח:

צורת המגירות: וודאו שהמגירות קלות לשליפה וחלקות ככל הניתן. בליטות או פינות נסתרות עלולות להקשות על מהלך הניקוי של המקפיא. בנוסף, כדאי לבחור במקפיא בעל מגירות שקופות, שכן כך תוכלו לראות את תכולתן ללא צורך בשליפתן.

אופן ההפעלה והכיבוי: ברוב המקרים, ההפעלה והכיבוי של המקפיא נעשה באמצעות חיבור או ניתוק של כבל המקפיא מהחשמל. אך, אם הגישה לשקע החשמל אינה נוחה, כדאי לרכוש מקפיא בעל כפתור הפעלה וכיבוי.

התאורה הפנימית: חשוב לבדוק האם למקפיא יש תאורה פנימית, כיוון שזה לא דבר מובן מאליו כמו במקרר.

התרעה על דלת פתוחה: לפעמים קורה מצב שאנחנו סוגרים את דלת המקפיא, אך היא לא נסגרת כראוי, או שאנחנו שוכחים אותה פתוחה. בדיוק בשביל מצבים כאלה המציאו את הזמזם, שאמור להתריע על דלת פתוחה במקפיא. כך, תוכלו להימנע מבריחת קור. כדאי לוודא שלמקפיא שאתם רוכשים יש את המנגנון הזה.

מהי שיטת ההפשרה של המקפיא?

בארץ, מרבית מהמקפיאים פועלים בשיטת הפשרה חצי אוטומטית (Defrost), שבה צריכים לנתק את המקפיא מהחשמל ולפתוח את הדלת כדי שהקרח יימס. המקפיאים היקרים והמשוכללים יותר פועלים בשיטת הפשרה No Frost, שבה קיים גוף חימום המונע את היווצרות הקרח במקפיא. זו אומנם שיטה נוחה יותר, אך היא צורכת כמות הרבה יותר גדולה של אנרגיה – עד 40 אחוז יותר מהשיטה האחרת.

המקפיאים בארץ מחויבים להיות מסוג Class T, כדי שיהיו מותאמים לתנאי הלחות והחום של הארץ. מקפיא מהסוג הזה מייצר פחות מים ועמיד יותר בפני חלודה. אין סיבה שימכרו בארץ מקפיאים מסוגים אחרים, אך רק ליתר ביטחון, כדאי לוודא שעל גב המקפיא יש את התווית שמציינת שהוא מסוג Class T.

האם המקפיא רועש?

קיימים מקפיאים שמרעישים יותר מאחרים, לכן, אם אתם רגישים לרעש, כדאי לקחת זאת בחשבון. כדאי לעבור על חוות דעת של אנשים שהשתמשו במקפיא שאתם מתכוונים לרכוש, כדי לראות האם הם מזכירים את מידת הרעש שלו. אם אתם מתכוונים להציב את המקפיא בחדר צדדי, הרחק מאנשים, יכול להיות שזה פחות רלוונטי.

האם המקפיא תואם את התקציב שלכם?

בכל פעם שאתם ניגשים לרכוש מכשיר חשמלי, כדאי להציב לעצמכם תקציב ולעמוד בו. כך גם עם המקפיא שלכם. טווח המחירים של מקפיאי מיני בנפח של עד 150 ליטר נע בדרך כלל בין 1,000 ל-2,000 שקלים. עבור מקפיאים בעלי נפח של 150-200 ליטר, המחירים נעים בין 1,500 ל-2,500 שקלים. עבור מקפיאים גדולים של עד 300 ליטר, המחירים נעים בין 1,500 ל-4,000 שקלים.

כדאי לוודא גם שיש אחריות על המוצר. בדרך כלל, תקופת האחריות על מקפיא נעה בין שנה לשלוש שנים. שימו לב שבמקרים מסוימים האחריות נחלקת לאחריות כללית ולאחריות על מערכת ההקפאה.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש מקפיא ביתי, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם