• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של מתקני נשיאה איכותיים לאופני טיולים על הרכב

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של מתקני נשיאה איכותיים לאופני טיולים על הרכב

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

אם לא מצטיידים בציוד המתאים עבור חיבור האופניים או מקום לסחוב אותם זה יכול להיות בעייתי ולמעשה בזבוז זמן. במצב זה ובמצבים אחרים, למשל כשהאופניים מלוכלכים מידי.

קרדיט לתמונה ראשית: AMAZON

חיבור או הצמדת האופניים שלכם לרכב יכול להיות רעיון לא רע, במיוחד כאשר מדובר במקום מרוחק. אבל אם לא מצטיידים בציוד המתאים עבור חיבור האופניים או מקום לסחוב אותם זה יכול להיות בעייתי ולמעשה בזבוז זמן. במצב זה ובמצבים אחרים, למשל כשהאופניים מלוכלכים מידי מבוץ או מחול מכדי להכניס לרכב, נחוץ מתקן תלייה. מתקן התלייה הנכון יכול להיות מגע הקסם שישים סוף לבעיות ולטרחה הנוצרות בחיבור האופניים לרכב.

יש לשים לב לשני היבטים כשמדובר במתקן לאופניים: איך האופניים מתחברים למתקן, ואיך המתקן מתחבר לרכב.

מתקן\מנשא אופניים לרכב ב KSP– 

חיבור האופניים

מתקני אופניים יכולים לבוא בצורת מתלה או בצורת סוג של מגש.

מתקן מתלה: מתקני המתלה הם מהסוג המוכר יותר. יש להניח את האופניים על המוטות של המתלה ולקשור אותן למתלה לחיזוק. אופני הרים מסוימים הם בעלי עיצובים שמקשים על תליית האופניים על המתלה.

מתקנים בסגנון מגש: מתקנים בסגנון מגש מסוגלים למנוע את תזוזת האופניים במהלך הנסיעה. מתקנים במשפחה זו כוללים את מתקני רתימת-וו, מתקני הגג ומתלה בארגז הטנדר. האחיזה באופניים עובדת בצורת חבק או מזלג. בצורת חבק, החבק מחזיק את שלדת האופניים ואת הגלגל הקדמי. בצורת מזלג, מסירים את הגלגל הקדמי באופניים, כאשר מחברים את המתקן למזלג האופניים. לגלגלים בחיבור מהיר, נדרש מתאם. במתקן בסגנון מגש, קל יותר לתלות אופניים כשסגנון השלדה הוא לא סטנדרטי. 

חיבור אופניים למכונית

מתלה גג: כמו שהשם מרמז, מתלה זה יושב על גג המכונית ומחובר לשלדת האוטו במקום המיועד לכך. מתלים אלה שכיחים מאוד ומתאימים לאופניים בעלי שלדה בעיצוב לא סטנדרטי. כמו כן, הם קלים מאוד להרכבה, יש להם מספר חורי לולאה שבהם מצמידים את גלגלי האופניים. חיסרון בולט הוא בהוספת הגובה של האופניים למכונית מה שיכול לגרום לנזק של המכונית ושל האופניים. חיסרון נוסף הוא עלייה דרסטית בצריכת הדלק של המכונית. עם זאת, אדם אחד דרוש ע”מ להוריד את האופניים מגג הרכב. בנוסף, נדרשת זהירות מחמירה בנהיגה, במיוחד כאשר מתקרבים למעבר רכב נמוך.– 

מתלים אחוריים

מתלה אופניים לדלת אחורית:

מתלי אופניים לדלת אחורית הם בעלי יתרון בולט מול שאר סוגי המתלים, משום שהם מותאמים כמעט לכל סוג של מכונית, לא מגדילים את גובה המכונית, לא צורכים יותר דלק, פחות יקרים ופשוטים להרכבה.

אבל עם היתרונות האלה מגיעים חסרונות כואבים, בהם התקנה כואבת, גישה מוגבלת לתא המטען, צורך בכיוונון קבוע ומרווח נדנוד בין האופניים.

מתלה אופניים על גלגל רזרבי:

יתרון בולט של המתלה הזה הוא שהמתלה מתלבש ישירות על הסוגר של הגלגל הרזרבי. המתלה מחייב סוג מסוים של מכונית (עם גלגל רזרבי בדופן האחורית), ויכול לשמש לתלייה של עד שני זוגות אופניים בו זמנית. 

מתלה אופניים על וו גרירה:

יש שתי וריאציות של מתלה על וו הגרירה – התלוי ובצורת המגש. שימוש במתלה כזה דורש שלרכב יהיה מחבר לוו הגרירה. הם מאוד יקרים, אך מבטיחים הגנה מקסימלית על זוג האופניים.

קיימים שני גדלים סטנדרטיים בשוק: בגודל 2 אינץ’ ובגודל 0.25 אינץ’. חייב להיאמר שבעוד שהתעשייה מתאמצת לשווק את שני סוגי המתלים, האחרון קצת נעלם מן השטח. לעיתים מתלים מגיעים עם מתאמים. ברכבים עם מתלה גבוה, מתאפשרת גישה אל פנים הרכב ע”י הזזת האופניים. ע”מ להציג את תמונת שיווי המשקל, אנחנו מזהירים שלמתלה בתצורת מגש יש חסרונות בכך שהוא יקר וגם יכול להיתקע כאשר גחון הרחב לא גבוה מספיק. 

מתלה בתוך ארגז טנדר:

טנדרים מאפשרים לשנע את האופניים בתוך הארגז. בשוק יש מבחר מוטות אשר ניתן להתקין, עליהם יש מחבר למזלגות האופניים או חבק לגלגל הקדמי. לאחר ההתקנה, האופניים יכולים להיות מחוברים ע”י מנעולי המזלג או ע”י חבקים. ארגז סגור יכול גם לשמש לאותה המטרה, אבל זה יהיה קשה יותר להכניס ולהוציא את האופניים. היתרונות הבולטים הם מחיר סביר, לא מעלה את צריכת הדלק והאופניים בטוחים מאוד כאשר הארגז סגור. החסרונות הם שהמתלה הוא לא הכי ידידותי למשתמש וגם תופס מקום שמיש בארגז הטנדר. 

על דלת הארגז

כאשר תולים אופניים על דלת הארגז צריך ריפוד כדי להגן על הדלת. זו האופציה במחיר הסביר ביותר, כאשר רוכבי downhill משתמשים בה ע”מ לתלות את הגלגל הקדמי מחוץ לארגז הטנדר כאשר נוסעים למסלול. סוג כזה הוא לא בטוח במיוחד ועלול לגרום לאופניים ליפול בנסיעה.

שאלות אחרות להתייחסות:

כמה זוגות אופניים? לרוב מתלי האופניים יש מגבלה על כמות האופניים שניתן לקחת בבטיחות. שימוש בנייר דבק או ברצועות קשירה זה רעיון טוב לשימוש.

איזה סוג אופניים? סוג האופניים הוא שיקול חשוב מאוד כאשר בוחרים את סוג מתלה האופניים. ע”מ לא לקנות מתלה אשר יסיים את דרכו במחסן שלכם, אתם תצטרכו להתחשב בעיצוב שלדת האופניים שלכם, גודל הצמיגים ותכונות נוספות אשר יכולות להיות רלוונטיות להחלטה של בחירת מתלה כזה או אחר.

איזה רכב יש לי? שיקול עיקרי נוסף הוא בסוג הרכב שיש לכם, כאשר לא כל מתלה מתאים לכל רכב. בדיקה נוספת של המדריכים לקניית מתלה באתרי האינטרנט יהוו מקור מידע מצוין להחלטה באיזה מתלה לבחור.

האם עליי לקנות מנעול? רוב מתלי הטנדר, וו הגרירה ומתלי הגג בנוסף לכמה מתלים אחוריים, מגיעים עם מנעול הנועל לא רק את האופניים אלא גם את המתלה עצמו לרכב.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם