• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לקניית מתקני נשיאה לילדים

דף הבית » מדריך לקניית מתקני נשיאה לילדים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

במזל טוב היגיע תינוק חדש לבית, שמלווה גם בריתוק לבית. האמא כמעט אינה יוצאת מהבית, ולא יכולה ליהנות בצורה חופשית, ולעשות קניות, ושאר הפעילויות המרגשות שנהנתה לעשות קודם לכן.

זה לא בהכרח חייב להיות המצב. אפשר עדיין לצאת מהבית ולהמשיך ליהנות וגם לטפל היטב בתינוק. עם מתקני נשיאה לתינוקות ולהמשיך וליהנות מהחיים מחוץ לבית, כשהידיים חופשיות, וגם לטפל בתינוק. 

קרדיט לתמונה ראשית Marjon Besteman  Pixabay 

לקניית עשרות סוגי מנשאים לתינוקות ב KSP

לקניית מנשאי תינוקות בלאסטפרייס

לקניית מתקני נשיאה לילדים בעלי אקספרס

לקניית מתקני נשיאה לילדים באמזון

העקרונות הבסיסיים של מנשאים לילדים:

קיימים מתקני נשיאה שמתאימים לתינוקות, ובשלבי גיל שונים, בהתאם להתפתחותם. משקל התינוקות עולה ככל שהם גדלים. עם זאת, מצופה, שעליית התינוקות במשקל, תהיה בצורה מסוימת, ובשלבים מסוימים של גדילתם, ועל פי זה, מתקני הנשיאה תוכננו. לכן, אפשר למצוא בשוק מתקני נשיאה שתוכננו כדי לשאת תינוקות במשקל של 7 ק”ג, 13 ק”ג ו-18 ק”ג.

רק ילדים שמסוגלים לשבת בצורה זקופה, ניתן להושיב במנשא. תינוק שרק נולד, לא יכול לפיכך לשבת בצורה המתאימה באותה מנשא של פעוטות. במנשא לתינוקות שנולדו אין מסגרת. ניתן לשאת במנשא, רק תינוקות שהם בין הגילאים 6-8 חודשים, ועם מסגרת מובנה היטב. עם זאת, מנשאי הילד בכל גודל שהוא, לא אמורים לשאת ילדים כשמתכוונים לעסוק בפעילויות בחוץ, ובמיוחד כשמדובר בפעילויות ספורט, כגון: טיול על סלעים רופפים, בטיפוס, סקי, כשמחליקים על סקטים, כשרוכבים על אופניים, או כל פעילות אחרת במהירות גבוהה.

תכונות להשוואה

מאפיינים מסוגים שונים של המנשאים הם בדרך כלל אחידים, ברוב המנשאים אפשר למצוא רצועות כתף ומותניים מתכווננות, רתמה מותאמת לילד, ורגלית מתקפלת בתוספת מסגרת חיצונית. עם זאת, חלק מהמותגים של מנשאי הילדים, מאופיינים בכך שהם עולים באיכותם על האחרים, וזה לכן דורש בהכרח לערוך השוואות בין המאפיינים במנשאים השונים, כדי למצוא את המנשא שיתאים לצרכיכם ושהכי הרבה תהיו מרוצים ממנו.

ההתאמה היא בעלת החשיבה העליונה: מנשא של ילדים אמור להיות נוח ולא שקוע בצורתו. מנשא מתאים היטב, עוזר בחלוקת משקל הילד. ככל שהמנשא מתאים, זה גם תלוי בדברים כדלקמן:

מערכת המתלים: מערכת המתלים של המנשא, עוזרת להתאים את מתח המשקל ורצועות הכתפיים, כדי לתת לכם את מירב הנוחות. רוב מנשאי הילדים מאופיינים ככאלה שכוללים מתלה שאפשר להתאימו בקלות. כדי לאפשר את ההתאמה לרצועות הנשיאה של הילד, ובאורכים השונים הנוחים, יש לוודא שבמנשא שאתם בוחרים, יש מספיק טווח של מרווח בפלג הגוף העליון.

עצה:

ההתאמות לפלג הגוף העליון הן פשוטות: כל מה שצריך כדי להתאים את המנשא לפלג הגוף העליון, תלוי בהתאמת הרצועות, אדם גבוה אמור להזיז את המתלה גבוה יותר, ואדם נמוך יותר, אמור להזיז את המתלה לאחור.

הרגליות: הפלטפורמה היציבה של המנשא, המאפשרת לכם בצורה נוחה להניח את תינוקכם במנשא ולהוציאו, מיוחסת לרגליות. הרגליות יכולות להתארך ואז לחזור למצבן הנורמלי בצורה ידנית או אוטומטית. בשימוש ידני העברת התינוק למנשא נעשית באמצעות משיכה פשוטה. במצב אוטומטי, צורת הרגליות משתנה אוטומטית באמצעות קפיצים.

מסגרת: מנשאים מגיעים עם סוגים שונים של מסגרות. חלקן מגיעות עם מסגרות דמויות צינור חיצוני מאלומיניום. ללא מסגרת נועדו לפעוטות.

אביזרים שונים: תוספות מיוחדות שונות יכולות באמת להקל עליכם מחוץ לבית, ולהעניק לכם נוחות ושקט של תינוק רגוע, כשבין השאר הציוד יכול לכלול שקיות חיתולים נשלפות, משטח להחלפת טיטולים, כיסוי מפני גשם או שמש, ערכת מים ובד שניתן להסרה.

התאמת מנשא הילד עבורכם

להלן חלק מהדברים החיוניים הדרושים כשרוצים באמת להרגיש נוח עם המנשא. ראשית, צריך להבין שרוב משקלו של המנשא, נשען על עצמות הירך, ולכן יש לוודא שחשים בנוח באזורים סביב המותנים, באמצעות התאמת המתלה לגוף, כשחגורת הירך נשענת על עצמות הירך ואז צריך להדק את חגורת הירכיים, כך שרוב עומס המשקל יהיה על אגן הירכיים.

גם הכתפיים נושאות חלק מהעומס, כך שתצטרכו להבטיח שרצועות הכתפיים שלכם מונחות על הכתפיים, בצורה שמייצבת את המנשא. כמו כן, צריך לוודא שאתם יכולים לנשום בנוחות, בכך שאתם מתאימים את רצועת עצם החזה לרוחב בית החזה. אפשר לבדוק את כל ההתאמות הללו שעשיתם, בכך שאתם מניחים משקולות, כגון ספרים על המנשא של הילד ואז תנסו להדק את המנשא, כדי לראות עד כמה אתם מרגישים נוח עם זה.

התאמת מנשא הילד

נוחות הילד היא דבר חשוב. כדי להימנע מלגרום לילד כאבים, ושלא יתפתל באי נוחות, יש לוודא שאתם מבצעים את הבדיקות המתאימות להתאמת משקל צורת מושבו של הילד, לוודא שהרצועה של הילד משוחררת, שהרגליים מוארכות בצורתם המלאה, שהאבזם והרצועות מהודקות, כולל חגורת הירכיים, רצועות הכתפיים, רצועת הרגל שמותאמת, כמו גם רצועת החזה.

לא לשכוח לבדוק ולוודא שרגלי הילד נכנסות למקומות המיועדים, וכן להחזיק את הילד בצורה זקופה במנשא, כדי להבטיח שרצועות הצד נדחסות ומהודקות, ורצועות הכתפיים של הילד יוצרות התאמה חלקה על הכתפיים.

עצות לשימוש במנשא לילדים:

התקנת גיבוי או רצועה על המנשא לילד, מעניקה את ההגנה המקסימלית שצריך לדאוג שתהיה כשנושאים ילד במנשא. להלן מוצגים הנחיות של שלב אחר שלב איך לשאת את הילד בצורה בטוחה במנשא. ראשית, יש להרים את הילד באמצעות הידיות העליונות, להחליק את רצועות הכתפיים, ולהציב את האבזם על הירכיים. כשמסירים את המנשא, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לרופף את רצועות הכתפיים ולפתוח את אבזם/חגורת הירכיים.  יש לתפוס את הידית שנמצאת מאחורי ראשכם, ולהביא את המנשא הסובב לחזית.

כדי ליצור איזון טוב כשמניחים את מנשא הילד על הקרקע, צריך למשוך אותו באמצעות הידית השנייה. יש לזכור שהילדים עלולים ליפול או לגרום להטיית המנשא כשהם צועקים ומשחקים, כך שמומלץ תמיד להציב את המנשא על הקרקע ולהימנע מלהניח אותו על משטח מוגבה כגון ספסל, שולחן או מיטה. אין לקחת סיכונים לא הכרחיים כשמשתמשים במנשא לילד, כשהמסגרת והמחברים פגומים, זה עלול לגרום לפציעה חמורה לילד. במזג אוויר חם, מומלץ להניח את מגן השמש מעל לראשו.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם