מדריך לקניית סכיני שירות בטוחים

 

מצא את סכין השירות הבטוח והחסון המתאים לצרכים שלך בעזרת הטיפים שבמאמר.

זה אולי לא כלי מפואר או מורכב, אבל סכין השירות הצנועה – בעצם סכין גילוח תחוב לידית חסונה – היא עדיין כלי עזר בתחום עשה זאת בעצמך. המכונה לעתים קרובות סכין קופסא (אכן, זה נהדר לפתיחת חבילות), סכין שירות יכולה לחתוך קרטון, שטיחים, לינוליאום, קיר גבס ועוד.

סכין שרות בבנגוד

סכין שרות בעליאקספרס

סכין שרות ב KSP

 

הלהב

הלהב הוא ההיבט החשוב ביותר של סכין שירות. הוא יצורף לידית באחת משלוש דרכים: קבוע, נשלף או מתנתק.

סכיני שירות הקבועים הם הבסיסיים ביותר.

הלהב "קבוע" במיקומו; אינך יכול להחליק אותו לידית או החוצה, או להתאים אותה לזווית אחרת. כלומר, הלהב תמיד חשוף, מה שמגדיל את הסיכוי לפציעה מקרית אם תשכח להחזיר אותו למקום הראוי לאחר השימוש. עם זאת, מכיוון שהלהב מחובר היטב, ללא חולשה פוטנציאלית של קפיץ או מנגנון נסיגה אחר, סכיני שירות קבועים נוטים להיות חזקים מאוד, עם פחות סבירות להב "להתנועע" במהלך השימוש. זה הופך להב קבוע למתאים במיוחד לעבודות קשות כמו חיתוך באמצעות לינוליאום, כמו גם למשימות הדורשות חיתוך מדויק, כגון גיזום חומרים עודפים במהלך נגרות או פרויקטים אחרים של עשה זאת בעצמך.

סכיני שירות מתקפלים הם תת-קבוצה של סכינים בעלי להבים קבועים. בדומה לסכיני שירות קבועים, לא ניתן לסגת או להרחיב את הלהב בכדי להתאים את מיקומו, אך כל הלהב מתקפל בחזרה לתוך ידית הסכין. זה אומר שאתה יכול לשאת את הסכין בבטחה בכיס או בחגורת הכלים שלך מבלי לדאוג שתחתוך את עצמך בטעות על הלהב החשוף שלה.

זהו הסוג הפופולרי ביותר של סכין השירות עבור העושה זאת בעצמך או בעל הבית הממוצע , שכן קל לנשיאה או לאחסון בארגז הכלים ללא טרחת מכסה בטיחות. בדרך כלל, לסכינים אלה יש כפתור או מחוון שתתפעל בעזרת האגודל כדי לחשוף או  להחזיר את הלהב. הגרסאות הבסיסיות ביותר מחליקות כל הדרך החוצה ואז ננעלות למקומן. אמנם אמצעי בטיחות נוסף זה הוא היתרונות הגדולים ביותר של להבי השירות הנשלפים (כל עוד אתה זוכר לחזור בהם), אך החיסרון הוא שיש יותר סיכוי להתנועע מצד לצד או לשחק במהלך השימוש, בגלל מנגנון הקפיץ.

להבים מתנתקים מסירים את הצורך לרכוש או לאחסן להבים נוספים.

שלא כמו הלהבים החד-פעמיים המסורתיים המשמשים בסכיני שירות אחרים, להבים פורצים הם בעלי מקטעים. ככל שהלהב החיצוני נשחק, אתה פשוט מצמיד אותו בעזרת צבת וחושף להב טרי מתחת. בסכין השירות האופייני לניתוק יש לה שמונה עד 15 קטעים. אך בגלל הסכנה של קטע להיסגר בטעות במהלך שימוש נמרץ, סכינים אלה מתאימות רק למשימות קלות עד בינוניות, כגון פתיחת קופסאות,קילוף צבע מיובש, או חיתוך בידוד או חומרים רכים אחרים.

שיקולים חשובים

כדי להשתמש בסכין כלי עבודה בצורה בטוחה ויעילה, עליו להיות בעל ידית המתאימה למשימות ולסגנון העבודה שלך.

  • ידיות מתכת או פיברגלס הן החזקות ביותר. סכינים הזולים מחנות הכל ב 5 שקל יש ידיות פלסטיק דקיקות, שמתאימות רק למשימות קלות כמו פתיחת קופסאות.
  • צורת הידית עושה את ההבדל. לסכינים עם להבים קבועים יש בדרך כלל ידיות ישרות למדי, ואילו לסכינים נשלפות לרוב יש ידיות בעלות צורה ארגונומית לנוחות ושליטה קלה יותר במהלך מפגשי עבודה ארוכים. צריכה להיות גם מידה מסוימת של בליטה או כניסה בין הלהב החשוף לידית כדי למנוע מאצבעותיך להחליק קדימה אל הלהב. זה לא אומר שאתה יכול לקחת את הבטיחות כמובנת מאליה; זה תמיד חכם להגן עוד יותר על הידיים על ידי חבישת כפפות עבודה תוך כדי אחיזת הסכין.
  • תא להב מוסיף נוחות. תא אחסון בידית ללהבים נוספים, כאשר אתה אמור להחליף להב, פשוט לגשת לתא חדש.
  • מנגנון להחלפה מהירה מקל על החלפת להבים. סכינים הישנים דורשים ממך לפתוח ולהפריד בין שני חצאי הידית בכדי להחליף את הלהב, וסכינים קבועות רבות עדיין דורשות זאת. כיום תמצאו סכיני שירות, במיוחד עיצובים נשלפים, עם כפתור להחלפה מהירה שגורם להחלפת להב ישן לחדש קל כמו ללחוץ על כפתור השחרור, לשלוף את הלהב השחוק ולהחליק את הלהב החדש למקומו. בדוק תמיד שהלהב החדש שלך נעול היטב למצב לפני שתמשיך במשימה שלך, עם זאת; תשמע קליק ותרגיש שהוא תופס כשהוא מאובטח.
  • להבים מיוחדים? אין בעיה! חלק מידיות סכין השירות מכילות, יחד עם מכונת הגילוח הבסיסית, להבים מיוחדים לחיתוך שטיח או לינוליאום ולחריץ חריצים מפלסטיק או עץ, כמו גם להבים מחוברים ואפילו להבים מעוגלים לחיצה דרך חומרים עבים עם פחות סכנת החלקה ופציעה.

 

כמה תכונות נוספות שצריך לחפש

כמה תכונות עיצוב אחרות מעלות את סכין השירות לדרגה הטובה ביותר.

  • חור תלוי שמאפשר לך לשאת את הסכין על כבל או לתלות אותה לאחסון.
  • מגן בטיחות מספק מעט יותר הגנה בין היד ללהב.
  • קליפס בחגורה כדי לשמור על סכין השירות שלך ממש בהישג יד.
  • פונקציות נוספות – כגון מברג, חשפנית חוטים, פותחן בקבוקים ותוספות נוספות – הופכות את סכין השירות לכלי של כל המסחר.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מדריך קניה, סכין שרות, עשה זאת בעצמך

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות