• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית סכיני שירות בטוחים ומומלצים לשימוש ביתי, לעבודה ולטיולים

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית סכיני שירות בטוחים ומומלצים לשימוש ביתי, לעבודה ולטיולים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

זה אולי לא כלי מפואר או מורכב, אבל סכין השירות הצנועה – בעצם סכין גילוח תחוב לידית חסונה – היא עדיין כלי עזר בתחום עשה זאת בעצמך. המכונה לעתים קרובות סכין קופסא (אכן, זה נהדר לפתיחת חבילות), סכין שירות יכולה לחתוך קרטון, שטיחים, לינוליאום, קיר גבס ועוד.

קרדיט צילום ראשי: AMAZON Bosch Professional

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

אפשר למצוא סכיני שרות איכותיים ב- בנגוד

אפשר למצוא סכיני שרות איכותיים בישראל- KSP

הלהב של סכין שירות

הלהב הוא ההיבט החשוב ביותר של סכין שירות. הוא יחובר לידית באחת משלוש דרכים: קבוע, ניתן לשליפה או להסרה.

סכיני שירות נייח היא הבחירה הבסיסית ביותר.

הלהב “קבוע” למקומו

אתם לא יכולים להחליק אותו פנימה או החוצה מהידית, או להתאים אותו לזווית אחרת. עם זאת, הלהב תמיד חשוף, מה שמגדיל את הסיכוי לפציעה מקרית, אם תשכח להחזיר אותו למקומו לאחר השימוש.

עם זאת, מכיוון שהלהבים מחוברים היטב, ללא חולשה פוטנציאלית לקפיצים או למנגנוני נסיגה אחרים, סכיני שימוש נייחים נוטים להיות כל כך חזקים עד שהלהבים נוטים פחות “לזוז” במהלך השימוש. זה הופך את הלהב הקבוע לאידיאלי עבור עבודות קשות, כגון חיתוך עם לינוליאום, ומשימות הדורשות חיתוך מדויק, כגון חיתוך חומר עודף בעבודות עץ או פרויקטים אחרים של עשה זאת בעצמך.

סכיני שירות מתקפלים

תת-קבוצה של סכינים עם להבים קבועים. בדומה לסכין שירות קבוע, לא ניתן להחזיר את הלהב לאחור או להאריך אותו כדי להתאים את מיקומו, אך כל הלהב מתקפל בחזרה לידית. זה אומר שאתם יכולים לשמור את הסכין בבטחה בכיס או בחגורת הכלים שלך מבלי לדאוג לחתוך את עצמך בטעות על הלהב החשוף.

סכיני שירות ניתנים לשליפה

מכילים קפיץ או מנגנון הזזה אחר כדי להחזיר את הלהב לידית כאשר אינו בשימוש. שימושי אצל אנשים מקצועיים או בעלי בתים רגילים. זהו הסוג הפופולרי ביותר של סכין שירות מכיוון שקל לשאת אותה או לאחסן אותה בארגז כלים ללא הצורך בכיסוי בטיחותי. בדרך כלל, לסכינים אלו יש כפתור או סליידר שניתן להפעיל עם האגודל כדי לחשוף או להחזיר את הלהב. הגרסה הבסיסית ביותר מחליקה החוצה עד הסוף ואז ננעלת במקומה. בעוד שמדד הבטיחות הנוסף הזה הוא היתרון הגדול ביותר של להבי שירות נשלפים (כל עוד אתם זוכרים להחזיר אותם), החיסרון הוא שסביר יותר שתזוז מצד לצד או שתשחק במהלך השימוש בגלל הקפיץ מַנגָנוֹן.

להבים ניתנים להסרה מונעים מלקנות או לאחסן להבים נוספים.

שלא כמו להבים חד-פעמיים מסורתיים המשמשים בסכיני שירות אחרים, ללהבים בנויים ממקטעים. כשהלהב החיצוני מתבלה, אתה פשוט משתמש בצבת כדי להחזיק אותו במקומו ולחשוף את הלהב החדש שמתחתיו. בסכין מפוצלת טיפוסית, יש לה 8 עד 15 קטעים. אך מכיוון שניתן לסגור קטע בטעות במהלך שימוש אינטנסיבי, סכינים אלו מתאימות רק למשימות קלות עד בינוניות, כגון פתיחת קופסאות, קילוף צבע יבש או חיתוך בידוד או חומרים רכים אחרים.

הערות חשובות לפני קניית סכין שרות

כדי להשתמש בסכין שרות בצורה בטוחה ויעילה, עליו להיות בעל ידית המתאימה למשימות ולסגנון העבודה שלך.

ידיות מתכת או פיברגלס הן החזקות ביותר. הסכינים הזולות בכל החנויות ב-5 שקלים הן בעלות ידיות פלסטיק דקות וטובות רק למשימות קלות כמו פתיחת קופסאות.
צורת הידית משתנה. לסכינים עם להבים קבועים יש בדרך כלל ידיות ישרות למדי, בעוד שלסכינים הניתנות להסרה יש לרוב ידיות ארגונומיות לנוחות ושליטה קלות יותר במהלך עבודה ארוכות. צריכה להיות גם בליטה או כניסה בין הלהב החשוף והידית כדי למנוע מהאצבעות שלכם להחליק קדימה לתוך הלהב. זה לא אומר שאתה יכול להתייחס לבטיחות בזלזול, זה תמיד חכם להגן עוד יותר על הידיים על ידי חבישת כפפות עבודה תוך כדי אחיזת הסכין.

תא להב לנוחות נוספת. תא האחסון בידית מיועד ללהבים נוספים, וכאשר רוצים להחליף להבים, פשוט גשו לתא חדש.
מנגנון החלפה מהיר מקל על החלפת להב. סכינים ישנות יותר מחייבות אותכם לפתוח ולהפריד את שני חצאי הידית כדי להחליף את הלהב, מה שעדיין נדרש בסכינים נייחות רבות. היום תמצאו סכיני שימוש, במיוחד עיצובים ניתנים להסרה, עם כפתורי החלפה מהירה, והחלפת להב ישן בלהב חדש קלה כמו לחיצה על כפתור השחרור, משיכת הלהב השחוק והחלקת הלהב החדש למקומו. אם זאת, לפני שתמשיכו במשימות שלכם, הקפדו לבדוק שהלהב החדש שלכם נעול היטב במקומו; אתם תשמוע נקישה כשהוא נצמד.
להב מיוחד? אין בעיה! כמה ידיות של סכין שימוש מכילות, בנוסף לסכין הבסיסי, להבים מיוחדים לחיתוך שטיח או לינוליאום וחריצים לפלסטיק או עץ, כמו גם להבים נוספים או אפילו להבים עגולים שיכולים ללחוץ דרך חומרים עבים ולהפחית את הסיכון להחלקות ופציעות.

כמה תוספות שצריך לחפש בסכין שרות

כמה מאפייני עיצוב נוספים מעלים את סכין השירות לרמתו הטובה ביותר.

חור תלייה מאפשר לתלות את הסכין על כבל או לתלות אותה לאחסון.
מגן הבטיחות מספק יותר הגנה בין היד ללהב.
תפס החגורה שומר על סכין השירות שלכם שימצא בהישג יד.
מאפיינים נוספים – כמו מברגים, חושפי חוטים, פותחני בקבוקים ואחרים – הופכים את סכיני השירות לכלי עבודה בכל התעשיות.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש סכין שרות, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

הדרך להחזר או הגנת מס מקנית ציוד בחו”ל

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם