מדריך לקניית עגלות לתינוקות

 

רכישת עגלת תינוק חשובה מאד לבטיחות התינוק, ולכן יש לקחת בחשבון כמה גורמים כשרוצים לקנות. גם טווח המחירים נע מזול מאד ועד לגבוה מאד, ולא חייבים לרכוש במחיר מאד גבוה כדי לקבל מוצר טוב ובטוח.

בין אם אתם פונים לפארק לשיטוט נינוח או לטיול כדי לראות את כל המראות, טיולון הוא חובה לכל החיים בדרכים עם התינוק. העגלה הנכונה לא רק מעניקה לתינוק מקום בטוח לשבת, אלא גם מספקת מקום לאחסן את כל אותם יסודות חובה, החל ממגבונים וחיתולים ועד להחלפת בגדים ומוצץ נוסף.

השוק רווי בכל סוגי הדגמים השונים והמחירים המשתנים מאוד החל מ -ממאות שקלים ועד אלפי שקלים. אז כשאתה מתחיל את החיפוש, שקול תחילה את התקציב שלך. ואז, חשוב כיצד אתה מתכנן להשתמש בעגלה שלך כדי לצמצם את האפשרויות שלך. שאל את עצמך כמה שאלות מרכזיות, כמו: איפה אתה הולך להשתמש בזה? איפה אתה הולך לאחסן את זה? כמה תינוקות ישתמשו בו? וכמה דברים יש להם?

טיולון מטריה בסיסי קל משקל הופך את הנסיעה (והאחסון) לקלה, בעוד שמערכות העגלות בעלות פונקציה גבוהה מתהדרות בתכונות מועילות כמו אחסון נוסף וכיסאות או מושבים לרכב. עבור חלקם, מודל בסיסי לשימוש מזדמן מתאים לחלוטין. עבור אחרים, הניתוח על דגם מתקדם יותר שווה את זה – גם אם זה מרגיש כמו השקעה גדולה. אם אתה מוציא תינוק לעתים קרובות בערך או מתכנן להביא ילדים מרובים, העגלה שלך תקבל ככל הנראה קילומטרים ושנים של שימוש.

לפני שאתה רוכש, אל תפחד לנסות את הבחירות המובילות שלך. ניסיון,  מוודא שהוא פועל לצרכי התינוק – ולצרכים של בני משפחה אחרים שידחפו אותו, יקפלו אותו יגרמו לשינויים בהחלטה.

ישנם חמישה סוגים בסיסיים של עגלות:

עגלה בגודל מלא

טיולון לכל מטרה, הידוע גם כטיולון יומיומי או בגודל מלא, אידיאלי לכל דבר, החל מטיול בשכונה וכלה בטיול משפחתי בגן החיות. מדובר בדרך כלל בעגלות סולידיות המשלבות נסיעה חלקה עם תכונות נוחות כמו סל אחסון, מושב מושב ומחזיקי כוסות. עגלות כל המטרה (אך לא כולן) נמצאות בצד הכבד והגדול יותר ומשתדלות מעט להתקפל. מחירם נע בין כמה מאות ליותר מאלפי שקלים, וחלקם גם מודולריים ובעלי יכולת לשנות את כיוון המושב או להוסיף על מושב או לוח עגלה אחר (אזור לפעוט לעמוד ולרכוב. ) .

עגלה קלה או מטרייה

עגלות אלו יכולות להיקרא גם עגלות נסיעה או עגלות מטריה. כמו שהשם מרמז, עגלה מסוג זה שוקלת פחות מהעגלה הממוצעת שלך ודורשת פחות מאמץ להרים ולצאת מתא המטען ברכב שלך או להביא לתחבורה ציבורית. לעגלות קלות יש בדרך כלל פרופיל דק יותר כדי לנווט ביתר קלות בפתחים צרים ובמדרכות צפופות. הם נהדרים גם לנסיעה – חלקם מתקפלים מספיק קטנים כדי להתאים לפחי מטוס תקורה. כמו רוב סוגי העגלות, הם משתנים מאוד במחירם. עגלות נסיעות אלה מדורגות כמועדפות.

עגלת ריצה

אם אתם אוהבים לרוץ, העגלות הללו מאפשרות לכם לקחת את התינוק לנסיעה. הם לא נועדו רק להתאמן; עגלות ריצה נהדרות גם לחציית שטח מהמורות ולא אחידות. עגלות ריצה עשויות לספוג את הקפיצה שמגיעה יחד עם מהירויות חזקות יותר או משטחים לא אחידים. יש להם שלושה גלגלים גדולים עם גלגל קדמי המסתובב או שניתן לתקן במקום, תלוי אם אתה צריך את זה כדי להסתובב במהירות או להיות יציב יותר במהירויות מהירות. חלקם מגיעים עם תכונות כמו בלמי ידיים כדי לעצור או להאט את העגלה במורד הגג או חופות גדולות במיוחד כדי להגן על ילדכם מהשמש אם אתם רצים בחוץ. בשל הגלגלים הגדולים שלהם ומערכות ההשעיה הנוספות, רוב עגלות הריצה כבדות ומסורבלות. לא מומלץ לרוץ עם בעגלת ריצה עד גיל שמונה חודשים.

עגלה כפולה

עבור תאומים או ילדים שנולדים צמודים זה לזה, טיולון כפול יכול להועיל. ישנם שני עיצובים לבחירה: זוגות זה לצד זה (שני המושבים זה ליד זה), או בשורה, הנקראים גם טנדם או מושבים זה מול זה. ישנם גם עגלות להמרה שמתחילות במושב אחד ויש להם את היכולת להוסיף עוד ילד שני. אם יש לך תאומים וברצונך להשתמש בעגלה כפולה מהלידה, תרצה לחפש עגלה המאפשרת שני מושבי רכב לתינוק בו זמנית.

מערכת נסיעות 

מערכת נסיעה מגיעה עם עגלה ומושב לרכב שמתחבר אליה ממש. למערכות נסיעה שני יתרונות עיקריים: תוכלו להשתמש בהן כבר מהלידה, ואינכם צריכים להעיר את תינוקכם בכדי להעבירם מהרכב לעגלה. הם יכולים גם להיות חסכוניים יותר מכיוון שאתה קונה את שני הפריטים יחד.

 

עגלות  תינוקות באתר אמזון ארצות הברית. אני חייב לציין שגם עם עלויות משלוח גבוהות, המחיר מאד נמוך למה שנמכר בארץ ובאיכות גבוהה יותר

עגלות תינוקות באתר אמזון גרמניה. אני חייב לציין שגם עם עלויות משלוח גבוהות, המחיר מאד נמוך למה שנמכר בארץ ובאיכות גבוהה יותר

עגלות תינוקות באתר לאסטפרייס

עגלות תינוקות באתר KSP

 

 פרק חשוב לפני קניית עגלות לתינוק, מנשא מושב לרכב

מושב בטיחות תינוקות וילדים שייך לראש הרשימה בקניות שלך  – לא תוכל לעזוב את בית החולים בלי אחד כזה! אתה כבר יודע מדוע כל כך חשוב למצוא מושב טוב לרכב, אבל איך לבחור את מושב הרכב הטוב ביותר לתקציב שלך, לאורח החיים שלך ואפילו לרכב שלך?

סוגי מושבים לרכב

 • מושבי בטיחות תינוקות: עוצבו עבור תינוקות עד תינוקות עד 30 ק"ג בערך,  מושבי בטיחות לתינוק מציעים נוחות הפונה אחורה וביטחון עבור התינוקות הצעירים.
 • מושבים לרכב ניתנים להמרה: מושבי רכב אלה יכולים לגדול עם התינוק שלך. שלא כמו מושבי מכונית לתינוק, אשר בדרך כלל שוקלים בערך 30 קילו,  ניתן להתקין מושב לרכב להמרה לאחור ליילוד, ואז לעבור למושב לרכב הפונה קדימה לפעוט. (החיסרון? הם נוטים להיות מגושמים ופחות ניידים ממושבי תינוקות.)
 • מושבים לרכב 3 ב -1: לאורך זמן רב יותר, תוכלו לשקול מושב בטיחות 3 ב -1, שצומח עם ילדכם עד לשלב מושב המושב, בדרך כלל בסביבות גיל 4.
 • מושבי הגבהה: לאחר שילדכם יהיה בן 4, הוא ישתמש במושב בטיחות עם חגורת בטיחות.

זכור כי כל המושבים ברכב הנמכרים כיום מאושריפ תקני בטיחות על ידי המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים, אך יש שמטרתם לעשות יותר ויותר עם הגנה נוספת מפני פגיעות צד או מערכות נעילה חסינות.

 

איך בוחרים מושב בטיחות

כמה זמן אתה מתכנן להשתמש במושב הרכב.

מבחינה בטיחותית, ההימור החכם ביותר הוא להשתמש במושב הפונה אחורה כמה שיותר זמן. אבל אם שטח ותקציב הם דאגות, אז אולי זה יהיה חכם להשקיע במושב להמרה לשימוש ארוך טווח, במיוחד מכיוון שהמירים מודרניים רבים מציעים שימוש מורחב לאחור (עד 20 ק"ג ומעלה).

כמה מקום יש לך ברכב שלך?

כמה מושבי רכב גדולים בהרבה מאחרים – ואם אתה נוהג ברכב קטן יותר, הם יכולים להידחס חזק. מדדו את החלל שלכם (וקחו בחשבון נוסעים אחרים) לפני שאתם קונים, כדי שתדעו שיש לכם מספיק מקום למושב ברכב – ולתינוק – בכדי להתאים בנוחות.

האם אתה זקוק ליותר ממושב רכב אחד?

אם אתה ובן זוגך נוהגים ברכבים נפרדים, אתה עשוי להניח שאתה זקוק למושב ברכב לכל רכב. אך אם לוחות הזמנים והתיאום מאפשרים זאת, במקום זאת תוכלו לקנות מושב בטיחות אחד שניתן להעבירו בין מכוניות לפי הצורך. אם אתה עובר מסלול זה, חפש מושב קל להתקנה, וקל יחסית, כך שקל לבצע את המעבר. אם אתה מתחיל עם מושב מכונית לתינוק הפונה לאחור שנכנס לבסיס, אפשרות אחרת עשויה לקנות בסיס נוסף לטובת השקעה במושב נוסף.

כמה נייד מושב הרכב שלך צריך להיות?

אם אתה מתכנן להזיז את מושב הרכב הרבה, חפש אפשרות עם ידית מעוצבת ארגונומית וטביעת רגל קלה וקלה יותר: מושבים יכולים לשקול 5  ק"ג לניהול או משקל כבד יותר 10 עד 15 – וזה לא סופר את משקל התינוק !

האם תאימות לעגלה חשובה?

אם אתה בדרכים הרבה, יתכן שתצטרך מושב בטיחות שקל להכניס אותו לעגלה. אפשרות אחת היא השקעה במערכת נסיעה עם מושב בטיחות לתינוק, ואז בסופו של דבר שדרוג למושב להמרה. מרבית מערכות הנסיעות כוללות עגלה ומושב לרכב הניתן לחיבור בקלות – או עם מתאם או חיבור קליק אחד – ועשויים להציע מחיר טוב יותר מכיוון שאתה קונה את שניהם יחד. אפשרות שנייה היא לקנות מושב בטיחות וטיולון שניתן לחבר באמצעות חתיכת מתאם. אם אתם מעוניינים בעגלה שאינה תואמת לתינוק (עם מעריסה או שכיבה עמוקה לתמיכה בצווארו של תינוק חדש ובגופו הצוושני), מתאמי מושבים לרכב לתינוק זמינים עבור מספר מותגי עגלות – עשו חיפוש "מתאם מושב לרכב" והעגלה שלך. אפשרות זו מאפשרת לך להשתמש בעגלה הרגילה שלך מהיום הראשון, ואז להמשיך להשתמש בה לאחר שהתינוק יגדל את מושב הרכב לתינוק.

תקני בטיחות במושב תינוק לרכב 

אם אתה קונה מושב בטיחות, בטיחות זה כבר בראש מעייניך. החדשות הטובות הן, שכל מושבי הרכב הנמכרים כיום מוחזקים באותם סטנדרטים בטיחותיים, וכמה דגמי מושבי הרכב הם מעל ומעבר עם תכונות נוספות, כמו הגנה מפני פגיעות צד או מערכות נעילה חסינות להורים. חשוב לחפש דרישות מסוימות בעת רכישת מושב הרכב שלך – עקוב בזהירות אחר ההנחיות כדי לוודא שאתה מתקין אותו ומשתמש בו כראוי. להלן גורמי הבטיחות שיש לחשוב עליהם בבחירת מושב הרכב ובשימוש בו.

 • ודא שמושב הרכב שלך עומד בתקנים הלאומיים לבטיחות בדרכים בדרכים. באופן כללי, מומלץ מושב מורחב אחורי עם הגנה על רתמת חמש נקודות למשך זמן רב ככל האפשר לתינוק – לפחות עד שנתיים אך באופן אידיאלי מעבר לכך. כאשר הפעוט שלך עומד במינימום מסוים בגובה ובמשקל, היא יכולה לעבור לפנים קדימה, ובסופו של דבר למושב הגבהה.
 • מדוד את פנים מכוניתך לפני שאתה קונה. וודא שיהיה לך מקום נוח מספיק למושב המכונית.
 • בדוק את מושב הרכב לפני השימוש. חפש שפשופים, שברים, קצוות חדים ובעיות אפשריות אחרות לפני שהתינוק נהיה נוח, וודא שבמושב ברכב שלך אין פינות שבהן התינוק יכול להיתפס.
 • ודא שאתה משתמש במושב המתאים לסוג התינוק שלך. בדוק את דרישות הגובה והמשקל, והאם אתה משתמש במושב שלך אחורה או קדימה, התקן תמיד בהתאם להוראות.
 • וודא שהמושב שלך מותקן כהלכה. הקפד לקרוא בעיון את מדריך מושב הרכב שלך, תוך התחשבות מיוחדת בגבולות הגובה והמשקל הרשמיים של המושב שלך, בתוספת צורך לדעת בנושא בטיחות. עקוב אחר הוראות ההתקנה בדיוק כפי שמוצג במדריך שלך.
 • חפש מושב נעים אך לא מרופד יתר על המידה. הימנע משימוש בשמיכות או בחומרים נוספים אחרים (אפילו מעיל או מעיל) במושב, מכיוון שהוא יכול למנוע אבזם מאובטח ואף לבטל את האחריות על מושב הרכב. לפני שאתה יוצא לכביש, הקפד לפעול על פי הנחיות בטיחות מושב בטיחות לתינוק כדי להבטיח את הנסיעה הבטוחה ביותר עבור הקטן שלך.
 • תמיד אבזם את התינוק כמו שצריך. באופן אידיאלי, למושב הרכב שלך יהיה רתמה של חמש נקודות, המתחברת בכתפיים, בירכיים ובין רגלי התינוק. וודא שהתינוק מחובר היטב, ללא חגורות או רצועות רופפות.
 • לעולם אל תניח מושב בטיחות במושב הקדמי. בדוק את החוק   עד איזה גיל ישבו במושב האחורי.
 • לעולם אל תתקין מושב הפונה לאחור מול כרית אוויר. השפעת תאונה עלולה לדחוף את המושב והתינוק קדימה ולגרום לה להתרסק על גב המושב.
 • זכרו שאמנם תינוקות רבים נרגעים בנסיעה במושב הרכב, אך מושב בטיחות אינו מקום בטוח לשינה ממושכת – לכן הקפידו להעביר את התינוק הישן שלכם לעריסה או לעריסה לאחר שיצאו מהרכב .

כסא בטיחות-בוסטרלתינוקות וילדים ברכב באמזון גרמניה

כסא בטיחות Uבוסטר לתינוקות וילדים ברכב באמזון ארה"ב

כסא בטיחות ובוסטר לתינוקות וילדים ברכב KSP

כסאות בטיחות לתינוקות ברכב באתר לאסטפרייס

בוסטרים לתינוקות ולילדים ברכב באתר לאסטפרייס

 

עגלות לתינוקות מגיל 0 עד 6 חודשים

בגיל כזה צריך עגלה עם מושב נשכב למצב של כמעט שטוח, ושיכול לשאת מושב בטיחות מתאים לנסיעה ברכב לתינוק. כמו כן, יש לבחור מנשא לרכב שתומך בצורה בטוחה בתינוק עד שתהיה לו שליטה על הצוואר והראש והוא יוכל להתיישב בכוחות עצמו. יש עגלות שמגיעות עם מושב בטיחות או תואם לכזה שיש כבר, כדי להקל.

 

עגלה שכוללת הכל

מורכבת ממושב בטיחות לתינוק, בסיס מושב של רכב ועגלה. כשהתינוק יכול כבר לשבת זקוף, אפשר יהיה להשתמש בעגלה ללא המושב למכונית. אם התינוק עדיין לא יושב, המושב שנמצא במצב שטוח יכול לשמש תינוקות שאינם יושבים. מערכת נסיעות היא תכונה טובה, מאחר ואפשר להשתמש בה גם לאחר שהילד גדל, לעומת המסגרת של מנשא הרכב.

 

מנשא מושב לרכב

המסגרת קלת המשקל היא ללא מושב, כך שאפשר להשתמש בה במושב לרכב מתאים לתינוקות. מסירים פשוט את מנשא הרכב מבסיס הרכב ומחברים אותו למסגרת. הבחירה הזאת טובה אם צריכים להזיז את התינוק לעתים תכופות. חלק מהיצרנים מציעים מסגרות למנשא למושב הרכב שתוכננו עבור המותגים שלהם ולמושבי הרכב. מנשאים אוניברסליים מצד שני, יכולים להתאים למגוון של מותגי מושבים לרכב.

 

בסיסים לתינוק Buggy – מגיל 6 חודשים ועד 3 שנים ויותר

כשהתינוק יושב, צריך לקחת בחשבון אם מסיעים אותו ברכב או נוסעים איתו בתחבורה ציבורית שאלה הם גורמים מכריעים.

עגלות למעבר בין המון אדם, לעומת נשיאה באזורים פחות המוניים.

אם נוסעים ברכבת, אוטובוסים ומוניות, צריך עגלה קומפקטית, קלת משקל ואיתנה שאפשר לקפל בקלות ובמהירות. מסגרת של מנשא מושב לרכב יכולה לעבוד היטב עד שהילד מגיע בערך לגיל שנה. אפשר גם לקחת בחשבון מערכת נסיעות קלת משקל של טיולון עם מטריה. בין אם נוסעים ברכב או במונית, צריך לקחת בחשבון שהעגלה מתאימה לכניסה לתא המטען ברכב או במונית.

אפשר לרכוש אחת מהעגלות הללו, ובתוספת של עגלה קלת משקל שמתאימה לנסיעות או לטיולים רגליים.

 

מומלץ תמיד לבדוק את העגלה עוד בחנות לפני הרכישה באינטרנט. מומלץ לקחת סרט מדידה.

 1. המסגרת. צריכה להיות מוצקה ולא דקיקה.
 2. הצירים וקצוות. פינות חדות על כל מוצר לתינוק יכולות להיות מסוכנות, אך היזהרו במיוחד כאשר מסתכלים על עגלות. אצבעות ורגליים קטנות יכולות להיתפס במקומות צרים, אז היזהרו מכל בליטות או קצוות חדים.
 3. גלגלים איכותיים. לא תטילו קילומטרים רבים עם גלגלים דקיקים – הם נתקעים בשטח לא אחיד (כולל מדרכות משובשות) ונוטים יותר להתקלקל.
 4. כידון מתכוונן המכונה לעיתים קרובות גם כידון טלסקופי, הופך את העגלה לנוחה לכל אחד ולא משנה מה גובהם. זו אפשרות נהדרת אם אתה ומטפלים אחרים נמצאים בקווי גובה שונים.
 5. הבלמים או מנגנוני הנעילה. צריך להרגיש שהם מסתובבים בצורה קלה וקלים לשימוש והידיות נוחות, וכן מתאימים לקצב ההליכה שלכם.
 6. חפש רתמת בטיחות של חמש נקודות. רתמות של חמש נקודות הן יחסית סטנדרטיות בימינו, אך כמה עגלות מטרייה עשויות לחסוך ברתמת שלוש נקודות. בדוק את הצמדים כדי לוודא שהם מאובטחים וקלים לאבזם (ולא קל מדי להתיר אותם – לפחות לתינוק!).
 7. צלון . צל עגלה הוא חובה לטיולים בשמש (או גשם) – שקול לבחור גם בדגם עם הגנת SPF מובנית.
 8. האם התינוק יכול לשכב לאחור ולהירגע? כמה עמוק מושב נשען? אם אתם מתכננים להכניס יילוד לעגלה, חפשו דגמים המציעים שכיבה שטוחה או אביזרי עריסה.
 9. הרמה ונשיאה של העגלה. לנסות אותה גם כשהיא פתוחה וגם במצב מקופל.
 10. בדיקת יכולת התמרון. מומלץ לבדוק באמצעות הנחת משהו כבד על העגלה ואז לדחוף אותה.
 11. כוונון משענת הגב. לבדוק שזה קל ואם קל לרתום את הרתמות ולפתוח אותן.
 12. פתיחה העגלה. לראות אם אפשר ביד אחת ואז בשתיהן, ואז לסגור אותה ולראות שזה פועל באותה צורה.
 13. בד רחיץ. זה לא סוד שהתינוקות מבולגנים. שלב את הבלגנים של התינוק – פירורי חטיפים ונזלת, למשל – עם בלאי קבוע, והעגלה שלך בהחלט תקבל מכות. דגם עם בד קל לכביסה יעזור לך לשמור על העגלה במצב טוב יותר.
 14. אריכות ימים: כדי להפיק את המרב מכסף שלך, חפש עגלה שתגדל עם התינוק – ואולי מעבר לכך, אם תבחר להוסיף ילדים נוספים למשפחתך
 15. מקום האחסון. לשים לב למקום האחסון אם הוא יכול להכיל הרבה ציוד, ולוודא שיש מספיק מקום.
 16. לבדוק התאמה לתא המטען ברכב כשהעגלה מקופלת באמצעות מדידה.
 17. תעודת אחריות. לבדוק את התעודה וכן את מדיניות ההחזרה.
 18. בדיקת הסמכה. העגלות הנמכרות חייבות לעמוד בתקן בטיחות. מה שאומר שיצרני המוצרים מאשרים שהעגלה עומדת בדרישות המחייבות.

 

עגלות לילד אחד

מיועדות לתינוק אחד, והן כוללות עגלות במשקל קל של עד 5 קילו, מערכות מסורתיות או לנסיעות של פחות מ-10 קילו ועגלות כבדות ממשקל 18 קילו ומעלה.

 

עגלות מסורתיות

עגלות לכל מטרה הן השקעה חכמה לטווח הארוך, ורבות מהן פועלות היטב על מדרכות עמוסות, ברחובות סלולים, בפארקים ובשבילים. לחלקן יש מושבים שיכולים להיות במצב שכיבה מוחלט להסעת תינוקות בבטחה וחלקן תואמות למושבי רכב של תינוקות ודי הרבה מהן עושות את שני הדברים.

העגלות יציבות, מוצקות ובעלות יכולת תמרון טובה וקלות לשימוש. מומלץ לחפש אחר המאפיינים החשובים לכם ביותר, מאחר והם יכולים להשתנות על פי הדגמים.

החסרונות שלהן שהן בדרך כלל יותר כבדות מטיולוני מטריה, מה שעשוי שלא להיות טוב בזמן שמטיילים בתחבורה ציבורית ומתניידים באזורים עמוסים. חלקן גם לא מתאימות לפעוטות מתחת לגיל חצי שנה.

 

מערכת נסיעה

עגלה שמכילה מושב לרכב לתינוקות, עם בסיס במכונית וטיולון.

יתרונות: מאפשרת העברה של התינוק כשהוא ישן ללא הפרעה מהרכב לעגלה. לחלקם יש מושב טיולון למצב שכיבה כמעט שטוח, כך שאפשר להשתמש בזה לתינוק מגיל 6 חודשים ומטה. כשהתינוק יכול לשבת בכוחות עצמו, אפשר לכוון את משענת הגב להתאמה למצב הנוח, והמאפיינים טובים, מאחר וניתן להשתמש בעגלה לאחר שהילד גדל יותר ממושב התינוק, שלא כמו במסגרת הנשיאה של מושב הרכב.

חסרונות: העגלות עלולות להיות מגושמות, ועם זאת שקל לדחוף אותן, חלקן עלולות להיות מסורבלות.

Shop Travel System Strollers on Amazon

 

טיולון מטרייה

קל משקל ומתקפל בצורה קומפקטית וקל לשינוע, מה שהופך את העגלות לאידיאליות לנסיעה רגילה או מהירה עם הילד. לרובם יש ידיות מעוקלות.

יתרונות: קלי משקל, נוחים ובדרך כלל קלים לקיפול.

חסרונות: לא מתאימים לגילאים של מתחת לחצי שנה, כשהתינוק עדיין לא יושב. תינוקות גדולים יותר ופעוטות עלולים להרגיש מכווצים. חלקם חסרים מתלים ותמיכת מושבים, כך שאינם נחשבים להסעה מפנקת. בחלקם יש גלגלי פלסטיק קטנים עם יכולת תמרון מוגבלת.

 

עגלה משולבת

עגלות מודולריות שאפשר להתאימן לצרכים המשתנים ככל שהילד גדל. היתרונות הם שאפשר להשתמש בהן החל מיומו הראשון של התינוק אם בוחרים בעגלה שמתאימה למושב הבטיחות של הרכב של התינוק. יש לעגלות עריסה, או מושב עגלה בשכיבה מלאה. חלק מהעגלות נמכרות כעסקת חבילה עם עריסה ועם מושב מתהפך, אך האפשרויות משתנות.

החסרונות הן שהעגלות יקרות, ולכן צריך גם לרכוש מושב לרכב עם בסיס ואולי גם מתאם למושב הרכב לעגלה. מסוגלים לשאת משקל של עד 40 פאונד (1 ק"ג = 0.45 פאונד), אך אולי לא צריך עגלה כשהילד מגיע למשקל כזה. אביזרים חשובים כגון כיסוי נגד הגשם, הם אופציה לבחירה.

 

מושב לרכב/עגלה

מושב בטיחות לרכב משתלב באופן מלא עם מסגרת העגלה, והמסגרת מתקפלת תחת המושב, ואפשר להתקינה על הרכב כבסיס נפרד לנסיעות. היתרונות הן שזה פחות מוצר שצריך לרכוש וזה מוצר אחד שנועד לשני שימושים. החיסרון הוא שזה כבד יותר להרמה גם מבלי שנושאים את התינוק.

 

עגלה עם מושב נשיאה לרכב

מסגרת קלת משקל ללא מושב, כך שצריך להוסיף מושב רכב מתאים לתינוק.  זה ידוע גם כמסגרות לעגלה ולחלקם יש יותר ממותג אחד ודגם אחד של מושב בטיחות לרכב של תינוקות. היתרונות הם שהעגלה קומפקטית, קלת משקל ולא יקרה. כשמעבירים את התינוק, אפשר לעשות זאת מבלי שהוא יתעורר. מסגרות המנשא שמאפשרות להצמיד פשוט את מושב התינוק הן הקלות ביותר לשימוש.

החסרונות הם שכשהילד גדל והמושב ברכב נעשה קטן עליו, שזה בערך בגיל שנה, או פחות, תלוי בילד, ואז המסגרת לא יכולה לשמש  כעגלה. רוב מנשאי מושב הרכב האוניברסליים, אך עם פחות מותגים, לא מאפשרים להצמיד את מושב הרכב למקום – אלא באמצעות רצועה המשמשת לאבטחה, מה שמוסיף על הטירחה.

 

עגלות שאפשר להמיר

אפשר להמיר למערכת הסעה ברכב או עגלה באמצעות הוספת מושב בטיחות לתינוק לרכב או עריסה, או לעבור מטיולון יחיד לטיולון כפול. חלקם מאפשרים להוסיף פלטפורמה עומדת, או מושב נשלף עם מושב ספסל מתחת עבור ילד שלישי גדול יותר.

היתרונות הם שעגלות כאלה הן גמישות, ואפשר להניח את התינוק עם פניו אליכם או בצורה הפוכה כשהוא משקיף החוצה. אם רוצים להוסיף תינוק, מספר התצורות משתנה בהתאם לעגלות, והן יכולות לכלול שני מושבים לרכב של עגלה שפונים קדימה או אחורה, מושב טיולון בתוספת מושב בטיחות רכב אחד, או שני מושבים לרכב. יש לוודא שהעגלה מסוגלת להכיל שני מושבי רכב של תינוקות אם יש תאומים וכן מאפשרת למושבים להיות אחד מול השני כך שמאוחר יותר, כשהתאומים גדלים, הם יכולים לשבת אחד מול השני. החסרונות הם שהן כבדות ויקרות.

 

עגלת ריצה (ג'וגינג)

בדרך כלל לעגלה יש שלושה צמיגים גדולים מלאים באוויר, עם גלגל קדמי שיכול הן להסתובב וגם להינעל במצב ישר קדימה כשרוצים לרוץ. היתרונות הם שהגלגלים מלאי האוויר מציעים נוחות וקלים לדחיפת העגלה. אורך החיים שלהם ארוך יותר מהטיולונים הרגילים, מאחר והם יכולים להכיל ילדים כבדים יותר.

החסרונות הם שהם גדולים ולפעמים גם כבדים מה שעשוי שלא להתאים לתא מטען הרכב, כך שכדאי לשקול אם זאת הבחירה הנכונה והיחידה. צריך לבדוק את לחץ האוויר בגלגלים ולהוסיף אוויר מדי פעם.  אם יש גלגל קדמי לשחרור מהיר, יש לוודא שהוא מותקן כראוי ויודעים איך להשתמש בו –

אפשר להסתייע בחנות לאופניים. רוב עגלות הריצה לא מתאימות לתינוקות מתחת לגיל חצי שנה, ומומלץ לחכות לגיל שנה כדי להשתמש בעגלות מסוג כזה.

 

עגלות כפות ושניתנות להמרה

אם יש תינוקות מתחת לגיל 4, עגלה כפולה יכולה לשמש, וכמו שמופיע דלעיל לגבי מושבים לרכב, מנשאים כפולים של מושב ברכב הם אופציה לתאומים שזה עתה נולדו. כמו כן, מומלץ לקחת בחשבון עגלה שאפשר להמיר שהיא רב תכליתית, מה שאפשר להמיר מעגלה בודדת לכפולה ויותר.

 

טיולון כפול של אחד לצד השני

טיולון עם שני מושבים שמחוברים במסגרת אחת, או שחלק מהיחידות דומות לשתי עגלות מחוברות יחד. אותה התקנה קלה ביותר לתמרון עם ילדים בעלי בערך אותו גובה ומשקל. היתרונות הן שככה קל יותר לתמרן מאשר אחד אחרי השני. אם רוכשים עגלה לתאומים, מומלץ עגלה של אחד לצד השני ושיכולים להגיע למצב של כמעט שטוח, כמו כן, יש לשים לב שחלק מהדגמים מאפשרים חיבור של מושבי הרכב של התינוקות זה לצד זה.

החסרונות הם שאם הילדים הם בעלי משקלים שונים, העגלה עלולה להטות את משקלה לצד אחד. חלק מהעגלות לא מתאימות למושב בטיחות לרכב, אך חלקן יכולות להכיל רק מושב אחד. כמו כן, זה עלול להיות הדוק מדי למעבר דרך הדלת.

 

עגלות כפולות של ילד אחרי ילד

בחלק מהעגלות אפשר לסדר את המושבים כך שהילדים יהיו אחד מול השני, או שבחלקם יש מושב שמאפשר לילד מאחור לראות את הילד שלפניו. היתרונות הם שזה מתאים למעבר דרך דלתות רגילות ודלתות מעלית בקלות יותר מאשר כפולות של ילד לצד ילד. הקיפול לוקח קצת יותר מרחב מהעגלות הסטנדרטיות הבינוניות. חלק מהעגלות יכולות להכיל מושב רכב של אחד או של שני מושבי עגלות.

החסרונות הם שזה עלול להקשות על מעבר על שפת מדרכות, הן ארוכות ובדרך כלל די כבדות עבור אנשים מסויימים, שיגלו שהן קשות יותר לתמרון. חלק מהדגמים מוגבלים מבחינת התמיכה לרגליים ויש מעט מאד מקום לילד שנמצא מאחור.

 

תוספות והרחבות לעגלות

חלק מהמאפיינים הם תוספות בטיחות או לצורכי נוחות, כגון לנשיאה של סלי קניות, מה שמועיל יותר להורים עסוקים. המאפיינים כוללים מושבים עם הפנים קדימה או לאחור, כידון מתהפך ומתכוונן לגובה וקונוסולות שיכולות להכיל כוסות, מפתחות לרכב וטלפון נייד.

גם אם רוכשים טיולון קל משקל, עדיין אפשר להוסיף אביזרים כגון שמשיה, כיסוי לגשם, רשת נגד חרקים ומחזיק כוסות. יש אופציות רבות מאד לבחירה, ומה שיכול להשפיע על המחיר. אך התוספות יכולות להיות כדאיות למרות התוספת במחיר, אם מדובר במחזיקים מובנים לבקבוקי תינוקות, כידון מתכוונן וקליפס מיוחד לתפיסת הטלפון הנייד.

 

 

המלצות שיש לקחת בחשבון בעת הרכישה

מומלצת רתמה בעלת 5 תפיסות שהיא האופציה הבטוחה ביותר והסטנדרטית ברוב הטיולונים, והמאבטחת את התינוק בכתפיים או מעליהן, במותנים ובין הרגליים ומונעת החלקה או נפילה, או טיפוס מחוץ לעגלה כשלא משגיחים. יש לוודא שהאבזמים קלים לתפעול, אך קשות להתרה על ידי הילד. הרצועות צריכות להתאים ומעוגנים בצורה בטוחה.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד עגלת תינוק

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות