• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של פח האשפה הטוב ביותר לבית

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של פח האשפה הטוב ביותר לבית

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

פח האשפה הטוב ביותר לביתכם ישמור על ריחות פוגעניים בזבובים, נמלים, מקקים וחרקים אחרים מחוץ לאשפה.

לפני שבוחרים את פח האשפה הטוב ביותר לביתכם, חשוב לזכור את שיקולי הקניות החשובים ביותר. שיקולים אלה כוללים את סוג פח האשפה, החומר שממנו הוא מיוצר, גודל וצורת פח האשפה, סוג מנגנון הפתיחה שהוא מציג (אם בכלל), כמה קל לנקות את פח האשפה ועוד

קרדיט צילום ראשי: PIXABAY

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

פח אשפה בחדר האמבטיה, במטבח או בכל מקום אחר בבית הוא תוספת שלא יסולא בפז. זה יכול לחסום ריחות פוגעניים ולספק מחסום פיזי שקשה לחרקים לפלוש. ללא פח אשפה תצטרך להתמודד עם שקית אשפה שעשויה להיקרע, ולהשאיר בלגן לנקות.

עם זאת, לא כל פח אשפה מתאים לכל בית. חשוב לבחור פח אשפה בגודל ובצורה המתאימים לחלל הבית, רצוי עם מנגנון פתיחה מושך וקל לשימוש. 

פחי אשפה בבנגגוד. רק שמות מותג

פחי אשפה ב KSP

מה לקחת בחשבון בבחירת פח האשפה הטוב ביותר

הבחירות נבחרו על פי שיקולי הקניות החשובים. בנוסף, האיכות, התכונות והערך הכללי של פחי האשפה ילקחו בחשבון כדי לעזור לכם למצוא את פח האשפה הטוב ביותר כדי לשמור על ניקיון הבית, ריח רענן וללא חרקים.

סוּגים של פחי אשפה

פחי אשפה מודרניים זמינים במספר סוגים המבדילים בדרך כלל על ידי מיקום או פתיחת מנגנון שלהם.

 • פחי אשפה בארון מתוכננים להשתלב בארון או מתחת לארון, ומאפשרים לשמור אותם מחוץ לטווח הראייה. לרוב הם כוללים מסלול החלקה שניתן להתקין בארון לגישה פשוטה.
 • פחי אשפה מדוושות מופעלים בדוושה בחלק הקדמי התחתון של הבסיס. הם מתאימים לשימוש חיצוני בחדר האמבטיה, במטבח ובמקומות פנימיים אחרים, (שאז הם בדרך כלל לא גדולים ולא מספיק לשימוש יעיל).
 • יש פחי האשפה שאצבעות הידיים מאפשרים לשחרר את המכסה ולאפשר לו להיפתח ולהסגר לאט.
 • פחי אשפה אוטומטיים הם האפשרות הטובה ביותר לכל מי שלא אוהב לגעת בפח האשפה. חיישן הממוקם ליד המכסה מזהה תנועה ופותח אוטומטית את המכסה, כך שאשפה מושלכת ללא כל מאמץ ידני. המכסה נסגר לבד לאחר פרק זמן שנקבע בדרך כלל על ידי היצרן. פחים אלה יקרים מאד

חוֹמֶר ממנו עשויים פחי האשפה

פחי אשפה עשויים בדרך כלל מפלסטיק כבד, כמו פוליוויניל כלוריד (PVC) או פוליאתילן, או ממתכות.

 • פחי אשפה מפלסטיק הם בדרך כלל פחות יקרים מפחי אשפה ממתכת. הם יכולים לכלול עיצובים נשלפים, דוושות צעד, חלקי מגע וחיישנים אוטומטיים, כמו גם מגוון רחב של אפשרויות צבע. פלסטיק אינו חזק כמו מתכת, אך הוא מתאים יותר לשינויי טמפרטורה ועמיד יותר בפני מים ונוזלים אחרים.
 • לפחי אשפה ממתכת יש מבנה כבד יותר מפחי אשפה מפלסטיק, והם יכולים לכלול את כל אותם מנגנוני פתיחה. למתכת יש עמידות גבוהה שמונעת מפח האשפה להישבר או להיסדק.

גודל וצורה של פחי האשפה

פח האשפה צריך להיות גדול מספיק כדי לאסוף את כל האשפה הביתית, אך הוא צריך להיות גם בגודל מתאים לחדר האמבטיה, למטבח או לארון שבו אתם מתכננים למקם אותו.

פחי אשפה לאמבטיה נוטים להיות בעלי צורה גלילית או אליפסה עם קיבולת קטנה. פחי אשפה המשמשים בעיקר במטבח מגיעים במגוון צורות, כולל מלבני, אליפסה, עגול ואפילו בצורת D, בעל קיבולת גדולה יותר. פחי אשפה בחוץ הם בדרך כלל גליליים, אם כי גדולים יותר עשויים להיות מרובעים יותר או בצורת מלבן עם פינות מעוגלות. פחי אשפה אלה קיבולת מאד גדולה.

מנגנון פתיחה של פחי האשפה

מנגנון הפתיחה בפח האשפה הוא תכונה כה חשובה, עד שהיא משמשת למעשה להבחנה בין כמה מהסוגים השונים, כמו פח אשפה אוטומטי.

 • לפחי אשפה עם דוושת רגל המחוברת למכסה באמצעות מנגנון שעובר מתחת ומאחורי בסיס פח האשפה. כאשר הדוושה נדחפת כלפי מטה, היא תרים את המכסה, ותאפשר שימוש ללא ידיים בפח האשפה.
 • פחי אשפה עם מגע הם דורשים מעט מאוד מאמץ כדי לפתוח. הם מעוצבים כך שיש ללחוץ על המכסה כדי לפתוח אותו.
 • פחי אשפה אוטומטיים משתמשים בחיישן תנועה אינפרה אדום הדומה לחיישן התנועה במתקן סבון. כאשר החיישן מזהה תנועה מעל החלק העליון של המכסה, הוא מגיב באמצעות פתיחה איטית של המכסה. לאחר פרק זמן מסוים המכסה ייסגר אוטומטית מבלי שאף אחד יצטרך לגעת בו.

קלות הניקיון של פחי האשפה

אמנם אין צורך לנקות את פחי האשפה באופן קבוע, אך חשוב לנקות אותם במקרה של שקית אשפה קרועה או נוזלים שנשפכו. אחרת, יש לנקות אותם מספר פעמיים בשנה, אך צריך לחפש חומרים שאינם מכתים ועמיד בפני ריח, כמו גם תכונות כמו מטהר אוויר או תוחם פנימי.

 • מטהרי אוויר ומפיצי ריח אוויר נועדו לספוג ולהסוות ריחות אשפה. בחלק מפחי האשפה יש תא במכסה כדי להציב את המוצרים הללו להגבלת הריחות במשך חודש עד חודשיים בממוצע לפני שיהיה צורך להחליף אותם.
 • תוחם פנימי מגן על פח האשפה מפני השמנים, הנוזלים והלכלוך שעלולים לדלוף דרך קרעים קטנים בשקית האשפה. התוחם עשוי בדרך כלל מפלסטיק דק וגמיש שמתנוסס בקלות על מנת למנוע צורך להיאבק עם שקית האשפה המלאה.

אֶסתֵטִיות פחי האשפה

אם פח האשפה תחוב לארון או מתחת למשטח אין חשיבות לאסטטיות בחדר האמבטיה או במטבח.  במיקום חיצוני, חשוב לחפש מוצר שלא רק פונקציונלי אלא גם מושך את העין. נירוסטה היא חומר נפוץ לפחי אשפה שנראה אטרקטיבי ומתאים למכשירי מטבח מודרניים.

עבור חדר האמבטיה, פחי אשפה מפלסטיק זמינים בדרך כלל במגוון רב של צבעים. פחי אשפה בחוץ אינם נושאים בדרך כלל את אותה חשיבות אסתטית, אך עדיין מומלץ לקחת בחשבון את הצבע והעיצוב כך שיהיה קל לראות ולהשתמש איתם בחושך. פח אשפה שחור לחלוטין שמונח בחוץ הופך לסכנת מעידה בלילה.

טיפ קטן מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש פחי אשפה, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם