• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לקניית פח האשפה הטוב ביותר לביתך

דף הבית » מדריך לקניית פח האשפה הטוב ביותר לביתך

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

לפני שבוחרים את פח האשפה הטוב ביותר לביתכם, חשוב לזכור את שיקולי הקניות החשובים ביותר. שיקולים אלה כוללים את סוג פח האשפה, החומר איתו הוא מיוצר…..

זמן קריאה משוער: 4 דקות

פח האשפה הטוב ביותר לביתכם ישמור על ריחות פוגעניים בזבובים, נמלים, מקקים וחרקים אחרים מחוץ לאשפה.

פח אשפה בחדר האמבטיה, במטבח או בכל מקום אחר בבית הוא תוספת שלא יסולא בפז שחלקם עשויים אפילו להחשיב כצורך מוחלט. מכשיר פשוט זה יכול לחסום ריחות פוגעניים, להכיל מזון מושלך ולספק מחסום פיזי שקשה לחרקים לפלוש. ללא פח אשפה תצטרך להתמודד עם שקית אשפה שעשויה להיקרע, והשאיר בלגן לנקות.

עם זאת, לא כל פח אשפה מתאים לכל בית. חשוב לבחור פח אשפה בגודל ובצורה המתאימים לחלל, רצוי עם מנגנון פתיחה מושך וקל לשימוש. הרשימה הבאה של כמה מהאופציות המובילות בשוק היא מקום נהדר להתחיל לחפש אחר פח אשפה חדש. עם זאת, לפני שתקבל החלטה, המשך לקרוא כדי ללמוד על שיקולי המוצר החשובים שיש לזכור בעת בחירת פח האשפה הטוב ביותר לביתך.

מה לקחת בחשבון בבחירת פח האשפה הטוב ביותר

לפני שבוחרים את פח האשפה הטוב ביותר לביתכם, חשוב לזכור את שיקולי הקניות החשובים ביותר. שיקולים אלה כוללים את סוג פח האשפה, החומר איתו הוא מיוצר, גודל וצורת פח האשפה, סוג מנגנון הפתיחה שהוא מציג (אם בכלל), כמה קל לנקות את פח האשפה ועוד.

פחי אשפה בעליאקספרס

פחי אשפה בבנגגוד. רק שמות מותג

פחי אשפה ב KSP

פחי אשפה בלאסטפרייס

סוּג

פחי אשפה מודרניים זמינים במספר סוגים המבדילים בדרך כלל על ידי מיקום או פתיחת מנגנון שלהם.

 • פחי אשפה בארון מתוכננים להשתלב בארון או מתחת לארון, ומאפשרים לשמור אותם מחוץ לטווח הראייה. לרוב הם כוללים מסלול החלקה שניתן להתקין בארון לגישה פשוטה.
 • פחי אשפה מדוושות מופעלים בדוושה בחלק הקדמי התחתון של הבסיס. הם מתאימים לשימוש בחדר האמבטיה, במטבח ובמקומות פנימיים אחרים, אך הם בדרך כלל לא גדולים מספיק לשימוש יעיל בחוץ.
 • יש פחי האשפה שעם האצבעות מאפשרים לשחרר את המכסה ולאפשר לו להיפתח לאט. המכסה נסגר עם הצדדים, מה שהופך אותו לאופציה טובה לבתים עם ילדים או חיות מחמד שעשויים להרים את המכסה על פח אשפה רגיל.
 • פחי אשפה אוטומטיים הם האפשרות הטובה ביותר לכל מי שלא אוהב לגעת בפח האשפה. חיישן הממוקם ליד המכסה מזהה תנועה ופותח אוטומטית את המכסה, כך שאשפה מושלכת ללא כל מאמץ ידני. המכסה נסגר לבד לאחר פרק זמן שנקבע בדרך כלל על ידי היצרן.

חוֹמֶר

פחי אשפה עשויים בדרך כלל מפלסטיק כבד, כמו פוליוויניל כלוריד (PVC) או פוליאתילן, או מגוון מתכות.

 • פחי אשפה מפלסטיק הם בדרך כלל פחות יקרים מפחי אשפה ממתכת. הם יכולים לכלול עיצובים נשלפים, דוושות צעד, חלקי מגע וחיישנים אוטומטיים, כמו גם מגוון רחב של אפשרויות צבע. פלסטיק אינו חזק כמו מתכת, אך הוא מתאים יותר לשינויי טמפרטורה ועמיד יותר בפני מים ונוזלים אחרים.
 • לפחי אשפה ממתכת יש מבנה כבד יותר מפחי אשפה מפלסטיק, והם יכולים לכלול את כל אותם מנגנוני פתיחה. למתכת יש עמידות גבוהה שמונעת מפח האשפה להישבר או להיסדק .

גודל וצורה

בחירה בפח מתאים בדרך כלל תגרור מחשבה על החומר וזמן רב יותר במציאת הגודל והצורה הנכונים. הסיבה לכך היא שפח האשפה צריך להיות גדול מספיק כדי לאסוף את כל האשפה הביתית, אך הוא צריך להיות גם בגודל מתאים לחדר האמבטיה, למטבח או לארון שבו אתם מתכננים למקם אותו.

פחי אשפה לאמבטיה נוטים להיות בעלי צורה גלילית או אליפסה עם קיבולת קטנה. פחי אשפה המשמשים בעיקר במטבח מגיעים במגוון צורות, כולל מלבני, אליפסה, עגול ואפילו בצורת D, בעל קיבולת גדולה יותר. פחי אשפה בחוץ הם בדרך כלל גליליים, אם כי גדולים יותר עשויים להיות מרובעים יותר או בצורת מלבן עם פינות מעוגלות. פחי אשפה אלה קיבולת נאד גדולה

מנגנון פתיחה

מנגנון הפתיחה בפח האשפה הוא תכונה כה חשובה, עד שהיא משמשת למעשה להבחנה בין כמה מהסוגים השונים, כמו פח אשפה אוטומטי.

 • לפחי אשפה עם דוושת רגל המחוברת למכסה באמצעות מנגנון שעובר מתחת ומאחורי בסיס פח האשפה. כאשר הדוושה נדחפת כלפי מטה, היא תרים את המכסה, ותאפשר שימוש ללא ידיים בפח האשפה.
 • פחי אשפה עם מגע הם דורשים מעט מאוד מאמץ כדי לפתוח. הם מעוצבים כך שיש ללחוץ על המכסה כדי לפתוח אותו.
 • פחי אשפה אוטומטיים משתמשים בחיישן תנועה אינפרא אדום הדומה לחיישן התנועה במתקן סבון. כאשר החיישן מזהה תנועה מעל החלק העליון של המכסה, הוא מגיב באמצעות פתיחה איטית של המכסה. לאחר פרק זמן מסוים המכסה ייסגר אוטומטית מבלי שאף אחד יצטרך לגעת בו.

קלות הניקיון

אמנם אין צורך לנקות את פחי האשפה באופן קבוע, אך חשוב לנקות אותם במקרה של שקית אשפה קרועה או נוזלים שנשפכו. אחרת, יש לנקות אותם 4 פעמיים בשנה: למשל, פעם בקייץ, פעם חורף, פעם באביב ופעם בסתיו. כדי להקל על תהליך הניקוי הזה, חפש חומרים שאינם מכתים ועמיד בפני ריח, כמו גם תכונות כמו מטהר אוויר, תא מכשיר לחות, או תוחם פנימי.

 • מטהרי אוויר ומפיצי ריח אוויר נועדו לספוג ולהסוות ריחות אשפה. בחלק מפחי האשפה יש תא במכסה כדי להציב את המוצרים הללו להגבלת הריחות במשך חודש עד חודשיים בממוצע לפני שיהיה צורך להחליף אותם.
 • תוחם פנימי מגן על פח האשפה מפני השמנים, הנוזלים והלכלוך שעלולים לדלוף דרך קרעים קטנים בשקית האשפה. התוחם עשוי בדרך כלל מפלסטיק דק וגמיש שמתנוסס בקלות על מנת למנוע צורך להיאבק עם שקית האשפה המלאה.

תכונות נוספות

לפחי אשפה בסיסיים יש בדרך כלל בסיס להצבת התיק, מכסה ומנגנון פתיחה, אך למוצרים מסוימים עשויים להיות מאפיינים נוספים שיכולים להפוך אותם ליותר תכליתיים, קלים יותר לשימוש או קלים יותר לניקוי.

 • מכסים פתוחים הם תכונה חדשה יחסית של פחי אשפה אוטומטיים. מכסים אלה נותרים פתוחים כל עוד יש צורך במקום להיסגר אוטומטית לאחר מספר שניות. זה מקל על השלכת האשפה מבלי לפתוח שוב ושוב את המכסה.
 • מכשירי ריח ריח מובנים סופגים ומנטרלים ריחות אשפה. בדרך כלל יש להם מסנן פחם או מטהר אוויר שיש להחליפו כל חודש עד חודשיים.
 • תאים נפרדים מאפשרים לפח אשפה יחיד לאסוף ולארגן אשפה ומיחזור בבסיס עמיד אחד. בחלק מפחי האשפה עם תכונה זו עשויים להיות מכסים ודוושות נפרדים, כך שצריך לגשת רק לצד אחד בכל פעם.

אֶסתֵטִי

אלא אם כן פח האשפה תחוב לארון או מתחת למשטח, זה חלק ניכר מהתפאורה בחדר האמבטיה או במטבח. מסיבה זו, חשוב לחפש מוצר שאינו פונקציונלי אלא גם מושך. נירוסטה היא חומר נפוץ לפחי אשפה שנראה אטרקטיבי ומתאים למכשירי מטבח מודרניים בגימור זהה או דומה.

עבור חדר האמבטיה, פחי אשפה מפלסטיק זמינים בדרך כלל במגוון גוונים שתואמים כמעט לכל ערכת צבעים. פחי אשפה בחוץ אינם נושאים בדרך כלל את אותה חשיבות אסתטית, אך עדיין מומלץ לקחת בחשבון את הצבע והעיצוב כך שיהיה קל לראות ולנהל אותם בחושך. אחרי הכל, פח אשפה שחור לחלוטין עשוי להיות הגיוני עד שהוא הופך לסכנת מעידה בלילה.

 

מסקנה

הבחירות המובילות נבחרו על פי שיקולי הקניות החשובים שפורטו לעיל. בנוסף, האיכות, התכונות והערך הכללי של פחי האשפה נלקחו בחשבון כדי לעזור לכם למצוא את פח האשפה הטוב ביותר בכדי לשמור על ניקיון הבית, ריח רענן וללא חרקים.