• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך מקיף לבחירה ורכישה של פנס טיולים איכותי ומתאים לצרכים שלכם

דף הבית » מדריך מקיף לבחירה ורכישה של פנס טיולים איכותי ומתאים לצרכים שלכם

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

בקלחת ההכנות לטיול המתקרב, פנס עשוי להיתפס כעוד אביזר שמומלץ להצטייד בו, מבלי להקדיש זמן, מאמץ או מחשבה מיותרים בבחירתו. עם זאת, חשוב לדעת, כי פנס איכותי ומותאם באופן אופטימלי לתנאי השטח העתידיים הינו בעל השפעה מכרעת על רמת הנאתכם בטיול. אם נתחשב בעובדה שלאחר כל יום טיול מהנה מגיע הלילה, ובייחוד אם אתם מתארגנים לטרק רציני ומתכננים לינת שטח בלתי מתפשרת, הפנס הנכון עשוי להיות זה שיעשה את ההבדל הגדול ברמת הנוחות של שהיית הלילה שלכם בשטח. מעבר לכך, אם אתם אמורים להיתקל בדרככם במערות קסומות או מתכננים טיול מפעים לאור הירח, גם אז, יהיה עליכם להצטייד בפנס שיעשה היטב את העבודה ואשר ממנו תפיקו את התועלת המרבית בכל רגע במהלך השימוש בו. אז אם ברשימת הפריטים החיוניים שלכם ממתינים כבר המעיל, הנעליים, שק השינה ואולי גם מקל הליכה איכותי, הזדרזו לצרף לרשימה פנס עמיד ומותאם באופן מקצועי לצרכי הטיול הספציפי שלכם. בהצלחה!

קרדיט לתמונה ראשית Reinhold Schlager  Pixabay 

פנסי טיול מהמשובחים שיש באמזון

על מה מומלץ להקפיד בבחירת פנס לטיול?

בלי קשר ליעד הטיול המתקרב שלכם, ישנם מספר פרמטרים מומלצים שיהפכו את חוויית השימוש בפנס לנוחה ויעילה ככל האפשר. ראשית, העדיפו פנס בגודל ובמשקל מינימליים. בהנחה שאתם נושאים בתרמילכם די והותר ציוד ובהתחשב בעובדה למשקל התרמיל שלכם השפעה משמעותית על קלות התנועה שלכם במהלך הטיול, הרי שפנס כבד עשוי להתברר כפריט מכביד שתחושו היטב בכל רגע ורגע במהלך הטיול. אז אם אינכם מעוניינים להחמיץ את הרגעים היותר מאתגרים והיותר מרגשים בטיול שלכם לטובת תרמיל כבד המסרב לשתף פעולה ולהניח לכם להשקיע את מיטב יכולותיכם הפיזיות באתגרי השטח, העדיפו פנס בעל משקל קל ככל האפשר אשר איננו תופס מקום יקר בתרמיל המטייל שלכם ואשר עתיד להוכיח עצמו כשווה בהחלט כל רגע של הנאה מקסימלית במהלך הטיול. פרמטר חשוב נוסף הוא, איך לא, איכות הפנס. בין אם אתם מתעתדים לעשות שימוש יום יומי בפנס ובין אם אתם מצטיידים בו ליתר ביטחון כפריט שעשוי לבא לידי שימוש אם תפגשו מערה מרתקת או אם תמצאו את עצמכם במהלך מסלול עם רדת החשיכה, מומלץ לרכוש פנס איכותי שישרוד את טלטלות הדרך וכאשר יהיה בו צורך, יבוא לידי שימוש באופן אופטימלי. פרמטר נוסף נוגע לנוחות הפעלתו של הפנס. העדיפו פנס קל לתפעול אשר לא ידרוש מכם מאמץ מיותר בשעת הצורך.

ומה עוד?

כמטיילים, ובייחוד כשפניכם מועדות לטיול מחנאות מסעיר ומאתגר, השאיפה העיקרית שלכם היא למצוא פנס בעל צריכת חשמל נמוכה ויעילה אשר יחזיק מעמד לטווח הארוך ביותר תוך שימוש באותן הסוללות או באותה הטעינה ויספק תאורה מקסימלית למספר שעות רב ככל האפשר. היבט חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא יכולת התאורה של הפנס. בדקו כמה אור מספק הפנס והאם רמת התאורה שלו תענה באופן מושלם על הצרכים העתידיים שלכם בשטח. מעבר לכך, מקור התאורה של הפנס הוא סוגיה נוספת שיש לתת עליה את הדעת. חלקם הארי של הפנסים מופעלים, אמנם, באמצעות סוללות חשמליות, אך קיימים בהחלט גם פנסים השואבים את יכולת התאורה שלהם מגז ומדלק. אז סוללות, כמובן, הן האופציה הנפוצה והזולה יחסית. עם זאת, אם הפנס דורש מספר רב של סוללות לצורך תפעולו, הסוללות עשויות להתגלות כגורם מכביד שיהפוך את משקלו של הפנס לגבוה ממשקלו הרשמי. פנסי תאורת שטח אשר מופעלים באמצעות דלק או באמצעות גז יספקו שטח תאורה רחב ועלות השימוש בהם תהיה נמוכה ביותר. עם זאת, המשקל הגבוה, השימוש המסורבל ועובדת היותם של פנסים אלה מתאימים רק לשימוש בשטח פתוח עשויים להפוך אותם ליעילים פחות במבחן השימוש בזמן אמת.

שאלות חשובות נוספות שעליכם לשאול את עצמכם בטרם תבחרו בפנס:

האם אתם מתעתדים לבצע משימות שונות בשטח לאור הפנס? אם אתם מתכוננים לבשל בשטח או להקים אוהל, למשל, קחו נתון זה בחשבון. בנוסף, אם אתם מתעתדים לטייל באזור גשום ועשויים לעשות שימוש בפנס תחת הממטרים או אפילו מתכוננים לצלילה מרגשת, אל תשכחו להוסיף את פרמטר העמידות במים לרשימת השיקולים שלכם. האם אתם רוכשים את הפנס לשימוש אישי בלבד או שמא הוא אמור להאיר את הדרך גם לעמיתיכם לטיול? האם תוואי הטיול שלכם מאתגר במיוחד? אם כן, יהיה עליכם להצטייד בפנס בעל כושר עמידות מעולה בפני תלאות הדרך.

אם אתם מחפשים פנס אישי, תוכלו ללכת על פנס יד ידידותי, קל לנשיאה ונוח לתפעול אשר מופעל באמצעות סוללות אצבע. פנסי היד יהיו קטנים, קלים וחביבים, לא יתפסו מקום מיותר בתרמיל העמוס בלאו הכי שעל גבכם ויעניקו לכם חוויית שימוש נוחה ומספקת. כמובן, מומלץ לבחור בפנס יד איכותי מתוצרת חברה ידועה על מנת למנוע הפתעות בלתי נעימות בשטח ואם עיצוב הפנס או צבעו מעניינים אתכם, תמצאו כר נרחב של עיצובים וגוונים לבחירה. אם אינכם מסתפקים בפנס יד רגיל, תוכלו ללכת על פנס יד גדול. פנסים מסוג זה מופעלים באמצעות סוללות V1.5גדולות ובינוניות כאשר רמת התאורה שהם מפיקים תלויה במספר הסוללות כמו גם בסוג הנורה שבתוכם. פנס אופציונלי נוסף לשימוש אישי הוא פנס ראש המורכב על גבי קסדה או מוחזק על ראשכם באמצעות רצועות ייעודיות. פנס הראש מייתר את הצורך בנשיאת הפנס בידכם ועשוי להתגלות בהחלט כיעיל וכנוח יותר כשהוא מאפשר לכם לעשות שימוש בשתי הידיים לכל פעולה נצרכת בשטח. גם כאן, מומלץ לבחור בפנס ראש איכותי ברמה גבוהה אשר יהיה גם אטום למים ועמיד ביותר כך שיספק לכם את מירב התועלת הנדרשת.

אם אתם מעוניינים בתאורת שטח אשר תספק מענה למספר גדול של מטיילים, עומדות לרשותכם מספר אופציות. תאורת שטח המבוססת על סוללות הינה האופציה הנוחה, היעילה והבטוחה ביותר. פנסים מסוג זה יספקו תאורה ל 360 מעלות ויספקו לכם את המענה המושלם כשהם מגיעים בגדלים שונים ובעוצמות תאורה שונות אותם יהיה עליכם להתאים באופן פרטני לצרכי התאורה הספציפיים שלכם. לעומתם, קיימים פנסי תאורת שטח המופעלים באמצעות גז ויספקו לכם שימוש זול וחסכוני אם הנכם זקוקים לתאורה בשטח פתוח. גם פנסים מסוג זה מציעים מגוון רחב של גדלים ועוצמות לבחירה כאשר עוצמת התאורה תלויה בגודל מיכל הגז המצורף. כמו כן, בפנסים אלה עומד לבחירתכם גם אופן ההפעלה אשר עשוי להשתנות בין הצתה ידנית להצתה אלקטרונית ובין מכלי גז חד פעמיים לכאלה אשר מיועדים לשימוש חוזר.

שימו לב!

לסוג הנורה הממוקמת בפנס השפעה על עוצמת האור, מחד, ועל אורך חייה של הסוללה מאידך. בגדול, ככל שהנורה בפנס תאיר יותר, חיי הסוללה יהיו קצרים יותר. אם אתם מתכננים טיול שטח, גם לנקודה זו מקום של כבוד במערך השיקולים שלכם. נורת הלוגן היא נורה יקרה יחסית ועלותה גבוהה מאוד ביחס לעלותה של נורת להט פשוטה. נורה זו תספק אור בעוצמה כפולה עד משולשת מעוצמתה של נורת להט ואורך החיים שלה יהיה גם הוא כפול בהשוואה לאורך חייה של נורת הלהט. עם זאת, עוצמת האור שלה תבוא בהחלט על חשבון אורך חיי הסוללה שלכם ותחייב אתכם להחליף סוללות בקצב מוגבר. נורת הקריפטון פועלת באמצעות גז הקריפטון אשר נחשב לגז בעל מוליכות חום נמוכה יחסית והוא ממיר יותר אנרגיה לאור. נורה זו מספקת אור הבהיר בכשישים אחוזים יותר בהשוואה לאור הבוקע מנורת להט סטנדרטית. ואחרונה חביבה היא נורת הלהט הפשוטה שתהיה, כמובן, זולה ביותר אך בהתחשב בעובדה שרק שלושה אחוזים מתוך תצרוכת החשמל שלה משמשים בפועל לייצור האור, עוצמת התאורה שלה תהיה דלה יחסית ולא תמיד תענה על הצרכים המשתנים שלכם בשטח.

האם מומלץ לרכוש פנס LED?

אם אתם במהלך מסע רכש ומחפשים את הפנס האופטימלי לטיול המתקרב, סביר להניח שנתקלתם בפנסי LED ובהמלצות חמות לרכישתם. ככלל, פנסי LED משלבים מערך יתרונות בלתי מבוטל שהופך אותם, במרבית המקרים, לבחירה המומלצת ביותר לכל מטייל שטח. נורית ה LED עמידה ביותר בפני תלאות הדרך ובפני חשיפה לכימיקלים שונים, צורכת מעט מאוד אנרגיה, כעשירית מרמת האנרגיה הנצרכת על ידי נורית להט, ואורך חייה עומד על כ 100,000 שעות! במישור המעשי, פנס LED עשוי לספק לכם תאורה של כארבעה עשר יום בממוצע ולאפשר לכם ליהנות מתאורה מעולה במהלך הטיול מבלי שיהיה עליכם לעסוק בסוגיית החלפת הסוללות או הטעינה של הפנס. מעבר לכך, זווית האלומה של נורית ה LED, העומדת על כעשרים מעלות, ומספר הנוריות שבפנס, הממוקמות בזוויות שונות, מספקים כיסוי תאורה רחב ונוח ביותר. הודות ליתרונותיה הניכרים של תאורת ה LED היא הפכה בשנים האחרונות לבחירה המועדפת על יצרני הפנסים למיניהם העושים שימוש בטכנולוגיה זו ומספקים פנסים קטנים, קלים וקומפקטיים שבכל אחד מהם גלומים כלל יתרונות טכנולוגיית ה LED. עם זאת, אם אתם זקוקים לפנס שיאיר למרחק, פנס LED לא יעשה עבורכם את העבודה שכן פיזור האור שלו מונע יצירתה של אלומת אור למרחק. מנגד, אם אינכם זקוקים לאלומת אור שתאיר את דרככם למרחקים, פנסי LED מהווים, ללא כל ספק, בחירה זולה, נוחה, יעילה ועמידה לטווח הרחוק.

שיהיה לכם טיול מהנה ומואר!


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם