• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של קומקום חשמלי איכותי

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של קומקום חשמלי איכותי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

קומקום חשמלי הוא הדרך הנוחה ביותר להכנת משקאות חמים בצורה מהירה ומדוייקת, ויותר מכל מכשיר אחר שנועד למטרה הזאת. הקומקום יעיל וחוסך אנרגיה. כמו כן, קל מאד לשימוש, פשוט ללחוץ על כפתור ויש מים רותחים במהירות. מה שגם מסתבר, שעבור שותי התה הירוק, השחור והסיני וסוגי תה שונים נוספים, טמפרטורת המים חשובה מבחינת טעמיהם, ומה שאפשר להשיג באמצעות הקומקום החשמלי.

עלויות של קומקומים חשמליים באתרי הקניות המובילים בישראל ובעולם

קומקום חשמלי ב- KSP

קומקום חשמלי ב- עלי אקספרס

קומקום חשמלי ב- בנגגוד

מהירות הרתחת המים

כשמבקשים לרכוש קומקום חשמלי, מומלץ לקחת כמה גורמים בחשבון, כגון מהירות רתיחת המים, בעוד שלוקח בין 3-4 דקות להרתיח מים בדרך כלל בקומקום חשמלי, ישנם קומקומים שיכולים להרתיח גם ב-90 שניות, ובנוסף לקריאת הוראות היצרן, מומלץ לקרוא ביקורות על המוצר, כדי לדעת אם אכן הקומקום עומד ביעד זה.

הבחירה בקומקום עם אופציות לטמפרטורות

להכנת תה, המהירות חשובה, אך יותר מכך גם הדיוק. סוגי הטעם השונים של התה, משתנים עם הטמפרטורות, ומה שמתאים להכנת תה ירוק, כנראה לא יתאים לתה שחור או סוגי תה אחרים. כך גם לגבי הקפה, סף רתיחת המים חשוב, ולאוהבי הקפה טמפרטורה מתחת לרתיחה היא האידיאלית מבחינתם, למרות שבקרב צרכנים רבים ההבדל אינו מורגש, אוהדי הקפה, ירגישו בהבדל. לכן, אם הטמפרטורה חשובה לכם, חפשו קומקום עם הגדרות טמפרטורה שניתן לשנות, ובדקו אם זה כולל את מה שאתם צריכים.

מחירים

המחירים נעים בין זולים מאד לגבוהים, כשמדובר באיכות גבוהה יותר ובדגמים בעלי קיבולת גבוהה יותר, כשבעיקר מדובר בהעדפה אישית. אם מחפשים רק דגם פשוט, אז עדיף ללכת על הזול, או ההיפך. בכל מקרה, קומקומים עם אופציות טמפרטורה שונות, והמיוצרים מחומרים באיכות גבוהה ובסבירות גבוהה יותר שיהיו עמידים לאורך זמן, מומלץ לבחור בקומקומים יקרים יותר.

גודל

רוב הקומקומים מגיעים בגדלים שניתן להכין בהם כמה כוסות, אך חלקם גם בעלי קיבולת נמוכה יותר, ולכן כדאי לבחור קומקום שמתאים לצרכים שלכם ולערוך השוואות לפני הבחירה. גורם נוסף שמומלץ לקחת בחשבון הוא המקום שבו מציבים את הקומקום במטבח, שכדאי לוודא שהוא נוח ומתאים מתחינת הגודל.

מראה הקומקום

אם משתמשים לעתים קרובות בקומקום החשמלי, ויש לו מקום קבוע על הדלפק במטבח, מומלץ לבחור גם קומקום שנראה אסתטי ובעל צורה נאה, אם זה חשוב לכם.

קלות השימוש

בדרך כלל הקומקומים קלים לשימוש, אך יש כאלה שקלים אפילו יותר מהאחרים. אם הפשטות והמהירות חשובים לכם, אפשר להסתפק בקומקום ללא הגדרות טמפרטורה, אך אם ההבדל בטעמים חשוב לכם, אז עדיף לבחור קומקום עם הגדרות משתנות.

קומקום אלחוטי או עם כבל ניתוק יהיה קל יותר לשימוש, מאשר קומקום שצריך להיות קרוב לשקע כל פעם כשמשתמשים בו, ואפשרות הכיבוי האוטומטי היא בהחלט גורם שמומלץ לקחת בחשבון, למטרות הנוחות.

חימום חיצוני של הקומקום

ישנם קומקומים שאינם חמים למגע כמו האחרים מבחוץ, וזה עוד גורם שצריך לקחת בחשבון. קומקום זכוכית או פלסטיק יכולים לענות על צורך זה יותר מאשר המתכת, אם כי לקומקום מתכת יש גם יתרונות נוספים.

הרעש

יש קומקומים שמרעישים במידה מסויימת בזמן הרתחת המים וגם מצפצפים כשהמים רתחו. אם אתם רגישים לרעשים, אין ספק שזהו גורם נוסף שכדאי לקחת בחשבון ובזמן החיפוש, מומלץ לקרוא את ביקורות הלקוחות שרכשו אם מצויין הרעש שהם עושים, כי מי שרגיש לרעש, בוודאי יציין זאת.

עמידות

עמידות היא גורם חשוב ברכישה, ותמיד רוצים שכל מכשיר חשמלי יהיה עמיד לאורך זמן. כאן המחיר משחק תפקיד, כשקומקום זול פחות עמיד מהיקרים יותר. כמו כן, גם תעודת אחריות חשובה. גם כאן מומלץ לקרוא ביקורות של לקוחות אחרים, כדי לדעת בפני מה עומדים.

החומר

קומקומים חשמליים מיוצרים בדרך כלל ממתכת, זכוכית, פלסטיק או שילוב מסויים של שלושת החומרים. פלדת אל חלד וזכוכית נחשבים כבעלי איכות גבוהה יותר מפלסטיק, למרות שפלסטיק לא יהיה חם למגע כמו שני האחרים והוא מתאים יותר לנסיעות אם רוצים. עם זאת, קומקום מפלסטיק עשוי להשפיע על טעם הקפה או התה.

פלדת אל חלד נחשבת לחומר הטוב ביותר מבחינת העמידות, וקומקום זכוכית פופולרי בקרב אנשים שמחפשים אסתטיקה ושיכולים לראות את המים רותחים. בכל מקרה, מדובר בהעדפה אישית.

משקל

אם לא מזיזים את הקומקום ממקומו במטבח, המשקל לא מהווה גורם להתחשב בו, אלא אם שוקלים גם לקחת אותו לנסיעות, ואז מומלץ לחפש גם קומקום קל יותר. על הוראות היצרן מופיע גם בדרך כלל המשקל, כך שקל להחליט.

מאפיינים

הדלקה וכיבוי אוטומטיים – מה שימנע לשכוח את המכשיר דולק, ויחסוך באנרגיה.

אחסון הכבל – למי שהכבל מפריע, יש אפשרות להסתרה כדי שלא יפריע.

קומקום אלחוטי – בדרך כלל קל יותר לשימוש ואחסון.

מד מים – מאפשר לדעת תמיד את גובה המים בקומקום.

שמירה על החום – יש דגמים שלאחר רתיחת המים, עדיין שומרים על חום המים.

לסיכום, אפשר כמובן לרכוש קומקומים ממותגים בעלי מוניטין. בכל מקרה, כשמתחילים להשתמש בקומקום חשמלי, מבינים שזהו מכשיר חשוב. קומקום חשמלי מתאים, ישפר את טעם התה או הקפה ויוודא שיהיו מוכנים מהר יותר, מה שמקל יותר.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם