מדריך לקניית קרש חיתוך למטבח. מפלסטיק או עץ

כשאתה מהגן על משפחתך מפני חיידקים ווירוסים, תשומת לב מיוחדת לאופן שבו אתה מטפל במזון ובירקות היא החשובה ביותר. קרשי חיתוך הם מצרך בסיסי במטבח. ולמען האמת, הכנת מרכיבים בבטחה תהיה כמעט בלתי אפשרית בלעדיהם.

בוודאי ראיתם קרשי חיתוך מפלסטיק בצבעים שונים, כמו גם קרשי חיתוך מעץ בעיצוב שונה. החדשות הטובות הן , שקרשי חיתוך מעץ וגם מפלסטיק בטוחים לחלוטין כל עוד הם מחוטאים כראוי. עם זאת, לכל סוג של קרש חיתוך יתרונות וחסרונות. בואו לצלול עמוק יותר כדי שתוכלו לבחור את קרש החיתוך הטוב ביותר למטבח שלכם.

 

קרשי חיתוך איכותיים באמזון גרמניה

קרשי חיתוך איכותיים באמזון ארה"ב משלוח זול

קרשי חיתוך בבנגגוד

קרשי חיתוך בעליאקספרס

קרשי חיתוך בלאסט פרייס

קרשי חיתוך ב KSP

 

לוחות חיתוך מפלסטיק

נתחיל בטיפול במערך הברור של קרשי חיתוך צבעוניים מפלסטיק. למרות שלא נדרש להחזיק ולהשתמש בקרשי חיתוך מקודדים בצבע, הם דרך נהדרת למנוע זיהום צולב בין מרכיבים. יש להכין בשר וירקות גולמיים תמיד על גבי לוחות שונים במידת האפשר.

הכנת מרכיב: לוחות צבע מקודדים

ייתכן שאתה חושב שאם אתה רק מרחיק עוף גולמי מהירקות שלך, אתה בטוח. האמת היא ש- איקולי וסלמונלה יכולים להפיץ את החיידקים המסוכנים האלה באותה קלות דרך ירקות עלים. אלא אם כן אתה מנהל את שרשרת האספקה ​​משלך משולחן, אתה לא יכול להיות זהיר מדי.

לאחר מכן, בואו נסתכל על השימושים הנפוצים ביותר עבור כל לוח צבעוני:

 • כחול – אוכל מבושל
 • ירוק – פירות וירקות
 • צהוב – עוף גולמי
 • תפוז – מאכלי ים או דגים
 • אדום – בשר גולמי

איננו חייבים להזכיר כי קידוד צבעים פועל רק כאשר כל מי שמכין אוכל עומד בהנחיות הצבע. ומלא אחר ההנחיות נעשה קל יותר כאשר יש לך הרבה לוחות חיתוך נקיים זמינים להכנה! אם יש לך תפריט גדול יותר וכל חשש לזיהום, אנו ממליצים שיהיה לך ערכה נוספת זמינה .

צפו בסימני לבוש

לוחות חיתוך מפלסטיק הם לרוב פחות יקרים מעץ. וקידוד הצבעים שימושי מאוד במניעת זיהום צולב. עם זאת, כמה לוחות פלסטיק יכולים להקהות את הסכינים שלכם מהר יותר מעץ ופחות סלחניים בקצוות חדים. בנוסף, תרצה לפקוח על בלאי מוגזם.

לוחות הפלסטיק שמקבלים צלקות, קשה יותר הם כדי לנקות . סכינים יכולות גם לחתוך חרישים עמוקים יותר בלוחות חיתוך מפלסטיק שנועדו להיות קלים יותר בקצוות הסכין. שלא כמו לוחות עץ, לפלסטיק אין תכונות של "ריפוי עצמי".

עם הזמן, קרשי חיתוך מצולקים מגיעים למצב שאי אפשר לחטא כראוי. כשזה קורה, הגיע הזמן להחליף את קרש החיתוך הפלסטי.

כשקרש חיתוך מפלסטיק מצולק מדי, חיידקים יכולים להסתתר בסדקים העמוקים, גם לאחר הדחה. אם אינך בטוח אם המטליות בלוח הפלסטיק שלך עוברות ניקוי יסודי, כנראה שהגיע הזמן להחליף את קרש החיתוך.

איגוד המזון והתרופות קובע :

קשה לנקות ולחטא את משטחי החיתוך כמו קרשי חיתוך ובלוקים שנשרטים ונקבעים. כתוצאה מכך, מיקרואורגניזמים פתוגניים המועברים באמצעות מזון שעלולים להצטבר. מיקרואורגניזמים אלה עשויים להיות מועברים למזונות שמוכנים על משטחים כאלה.

בצד החיובי, קרשי חיתוך מפלסטיק כמעט תמיד פחות יקרים, קלים יותר להחלפה, והם יכולים לעבור דרך מדיח הכלים לצורך עיקור.

 

לוחות חיתוך עץ

קרשי חיתוך מעץ בדרך כלל בעלי מוניטין טוב יותר מאשר קרשי חיתוך מפלסטיק. עם זאת, כמו שיש להם כמה יתרונות, יש להם גם חסרונות. ראשית בואו נסתכל על 3 הסוגים הנפוצים ביותר של לוחות חיתוך עץ.

 • Face Grain – בדרך כלל הכי פחות יקר. $
 • Edge Grain – יקר יותר מFace Grain. $$
 • End Grain – הסוג היקר ביותר של קרש חיתוך עץ. $$$

לוחות חיתוך Face Grain

אם אתה בעל תקציב ומעדיף לוחות חיתוך עץ, לוחFace Grain עשוי להיות בשבילך. לוחות חיתוך של Face Grain יכולים להיות מועדים יותר לעיוות, ובדרך כלל הם דקים יותר בעיצובם. בדרך כלל ניתן לזהות לוח  על ידי בנייתו של חתיכת עץ אחת. לוחות Face Grain יכולים להיות בסדר לשימוש קל, אולם צ'ופרים רציניים ירצו לשדרג ל- Edge או End grain.

קרשי חיתוך Face Grain נהדרים לחיתוך והגשת לחם! הם יכולים לשמש גם כקרש החיתוך העיקרי שלך, אם כי הם נוטים יותר לעוות תחת שימוש כבד.

 

לוחות חיתוך Edge Grain

קרשי חיתוך Edge Grain הם פשרה נהדרת בין לוחות Face Grain ל End Grain סוג עץ זה בנוי על ידי הדבקת כמה חלקי עץ כשהקצה כלפי מעלה.

לוחות Edge Grain ידועים כעמידים יותר מFace Grain. והם אופציה נהדרת לכל החיתוך והקוביות שצריך לעשות כדי להכין את מרכיבי המקום. לוחות Edge Grain עדיין ייצלקו לאורך זמן ויש לשטוף אותם ולנקות אותם כראוי. כדי להפיק את המרב מקרש החיתוך שלך, אל תשכח לשמור אותו משומן!

 

לוחות חיתוך End Grain

לוחות חיתוך End Grain נחשבים לרוב כאופציית הפרימיום עבור קרשי חיתוך עץ. קרש חיתוך End Grain איכותי, בנוי גם על ידי הדבקת חתיכות עץ מרובות זו לזו. פיסת העץ תעמוד בסטנדרטים הכי גבוהים.

 

אחת הסיבות לכך שבשלנים  בוחרים לעיתים קרובות בקרש חיתוך End Grain היא יכולתם "להבריא את עצמם". משמעות הדבר היא שהחתכים שנעשו על הלוח אטומים כאשר לוח מתוחזק ומשומן כראוי. חתכים שנעשו על Edge Grain או על לוח Edge Grain הם רדודים יותר, אך הם לא יבריאו עם הזמן כמו End Grain. הישג הריפוי העצמי מושג מכיוון שסיבי העץ האנכיים נפרדים כשהסכין גולשת על פני השטח. לאחר מכן, הסיבים חוזרים יחד באופן טבעי, ואוטמים את הצלקת.

 

שמירה על לוחות החיתוך שלך

אם אתה משתמש בקרש חיתוך מפלסטיק, התחזוקה קלה. פשוט זרוק אותם למדיח הכלים. המים החמים המשמשים לחיטוי כלים עובדים מצוין גם על קרשי חיתוך מפלסטיק. הטמפרטורות שמגיעים למדיח הכלים שלך מספיקות להרוג חיידקים ווירוסים. זה גם מקובל לחלוטין לשטוף ידני גם לוחות פלסטיק. רק הקפד לשפשף כדי לנקות את האזורים המצולקים על הלוח.

לוחות חיתוך עץ נוטים לשמר את קצוות הסכינים, אך כמו בכל הפשרות, הם דורשים טיפה יותר טיפול. להלן השלבים העיקריים בניקיון ותחזוקת קרש חיתוך עץ:

 1. אם הלוח שלך חדש, ודא ששני הצדדים מתובלים כראוי עם שמן מינרלי ומרכך.
 2. לאחר כל שימוש, תמיד שטפו וקרצפו את קרש חיתוך העץ.
 3. לשטוף רק בידיים עם קרשי חיתוך מעץ. מדיחי כלים יפתלו ויגרמו לעיוות לוח החיתוך
 4. מרחו שמן קרש חיתוך לפי הצורך, זה שומר על אורך החיים ותכונות הריפוי העצמי של הלוח שלך. שמן קרש חיתוך מעץ נועד להישרות בסיבי בלוק העץ שלך. זה מחזיר לחות לגוש, שומר על תכונות הריפוי העצמי שלו ומאריך את חייו.

מידע תיירותי קרש חיתוך למטבח

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים