• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית קרש חיתוך יעיל ואיכותי מפלסטיק או עץ למטבח

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית קרש חיתוך יעיל ואיכותי מפלסטיק או עץ למטבח

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

כשרוצים להגן מפני חיידקים ווירוסים, תשומת לב מיוחדת לאופן שבו מטפלים במזון ובירקות היא החשובה ביותר. קרשי חיתוך הם מצרך בסיסי במטבח. ולמען האמת, הכנת מאכלים בבטחה תהיה כמעט בלתי אפשרית בלעדיהם.

קרדיט צילום ראשי: Pixabay License

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

בוודאי, אתם רואים קרשי חיתוך מפלסטיק בצבעים שונים, כמו גם קרשי חיתוך מעץ בעיצוב שונה. החדשות הטובות הן, שקרשי חיתוך מעץ וגם מפלסטיק בטוחים לחלוטין כל עוד הם מחוטאים כראוי. עם זאת, לכל סוג של קרש חיתוך יתרונות וחסרונות. בואו לצלול עמוק יותר כדי שתוכלו לבחור את קרש החיתוך הטוב ביותר למטבח שלכם.

קרשי חיתוך איכותיים באמזון ארה”ב     קרשי חיתוך בבנגגוד    קרשי חיתוך בעליאקספרס

קרשי חיתוך ב KSP

לוחות חיתוך מפלסטיק

נתחיל בטיפול במערך הברור של קרשי חיתוך צבעוניים מפלסטיק. למרות שלא נדרש להחזיק ולהשתמש בקרשי חיתוך מקודדים בצבע, הם דרך נהדרת למנוע זיהום צולב בין מרכיבים. יש להכין בשר וירקות גולמיים תמיד על גבי לוחות שונים במידת האפשר.

הכנת מרכיב: לוחות צבע מקודדים

אתם בוודאי חושבים שאם מרחיקים עוף גולמי מהירקות, אתם בטוחים. האמת היא שקולי וסלמונלה יכולים להפיץ את החיידקים המסוכנים האלה באותה קלות דרך ירקות עלים. אלא אם כן מנהלים את שרשרת האספקה ​​משולחן, אבל בילתי מעשי לא יכול להיות זהיר מדי.

לאחר מכן, בואו נסתכל על השימושים הנפוצים ביותר עבור כל לוח צבעוני:

 • כחול – אוכל מבושל
 • ירוק – פירות וירקות
 • צהוב – עוף גולמי
 • תפוז – מאכלי ים או דגים
 • אדום – בשר גולמי

איננו חייבים להזכיר כי קידוד צבעים פועל רק כאשר כל מי שמכין אוכל עומד בהנחיות הצבע. ומלא אחר ההנחיות נעשה קל יותר כאשר יש לך הרבה לוחות חיתוך נקיים זמינים להכנה! אם יש לך תפריט גדול יותר וכל חשש לזיהום, אנו ממליצים שיהיה לך ערכה נוספת זמינה.

צפו בסימני לבוש

לוחות חיתוך מפלסטיק הם לרוב פחות יקרים מעץ. וקידוד הצבעים שימושי מאוד במניעת זיהום צולב. עם זאת, כמה לוחות פלסטיק יכולים להקהות את הסכינים מהר יותר מעץ ופחות סלחניים בקצוות חדים. בנוסף, תרצו לפקוח על בלאי מוגזם.

לוחות הפלסטיק שמקבלים צלקות, קשה יותר לנקות. סכינים יכולים גם לחתוך חריצים עמוקים יותר בלוחות חיתוך מפלסטיק שנועדו להיות קלים יותר בקצוות הסכין. שלא כמו לוחות עץ, לפלסטיק אין תכונות של “ריפוי עצמי”. עם הזמן, קרשי חיתוך מצולקים מגיעים למצב שאי אפשר לחטא כראוי. כשזה קורה, הגיע הזמן להחליף את קרש החיתוך הפלסטי.

כשקרש חיתוך מפלסטיק מצולק מדי, חיידקים יכולים להסתתר בסדקים העמוקים, גם לאחר הדחה. אם אינכם בטוחים אם המטליות בלוח הפלסטיק עוברות ניקוי יסודי, כנראה שהגיע הזמן להחליף את קרש החיתוך.

איגוד המזון והתרופות קובע :

קשה לנקות ולחטא את משטחי החיתוך כמו קרשי חיתוך ובלוקים שנשרטים ונקבעים. כתוצאה מכך, מיקרואורגניזמים פתוגניים המועברים באמצעות מזון שעלולים להצטבר. מיקרואורגניזמים אלה עשויים להיות מועברים למזונות שמוכנים על משטחים כאלה.

בצד החיובי, קרשי חיתוך מפלסטיק כמעט תמיד פחות יקרים, קלים יותר להחלפה, והם יכולים לעבור דרך מדיח הכלים לצורך עיקור.

לוחות חיתוך עץ

קרשי חיתוך מעץ בדרך כלל בעלי מוניטין טוב יותר מאשר קרשי חיתוך מפלסטיק. עם זאת, כמו שיש להם כמה יתרונות, יש להם גם חסרונות. ראשית בואו נסתכל על 3 הסוגים הנפוצים ביותר של לוחות חיתוך עץ.

 • Face Grain – בדרך כלל הכי פחות יקר.
 • Edge Grain – יקר יותר מFace Grain.
 • End Grain – הסוג היקר ביותר של קרש חיתוך עץ.

לוחות חיתוך Face Grain

אם אתם בעלי תקציב ומעדיפים לוחות חיתוך עץ, לוח Face Grain עשוי להיות בשבילכם. לוחות חיתוך של Face Grain יכולים להיות מועדים יותר לעיוות, ובדרך כלל הם דקים יותר בעיצובם. בדרך כלל ניתן לזהות לוח על ידי בנייתו של חתיכת עץ אחת. לוחות Face Grain יכולים להיות בסדר לשימוש קל, אולם אנשים רציניים ירצו לשדרג ל- Edge או End grain.

קרשי חיתוך Face Grain נהדרים לחיתוך והגשת לחם! הם יכולים לשמש גם כקרש החיתוך העיקרי שלך, אם כי הם נוטים יותר לעוות תחת שימוש כבד.

לוחות חיתוך Edge Grain

קרשי חיתוך Edge Grain הם פשרה נהדרת בין לוחות Face Grain ל End Grain סוג עץ זה בנוי על ידי הדבקת כמה חלקי עץ כשהקצה כלפי מעלה.

לוחות Edge Grain ידועים כעמידים יותר מFace Grain. והם אופציה נהדרת לכל החיתוך והקוביות שצריך לעשות כדי להכין את מרכיבי המקום. לוחות Edge Grain עדיין ייצלקו לאורך זמן ויש לשטוף אותם ולנקות אותם כראוי. כדי להפיק את המרב מקרש החיתוך שלך, אל תשכחו לשמן אותם!

לוחות חיתוך End Grain

לוחות חיתוך End Grain נחשבים לרוב כאופציית הפרימיום עבור קרשי חיתוך עץ. קרש חיתוך End Grain איכותי, בנוי גם על ידי הדבקת חתיכות עץ מרובות זו לזו. פיסת העץ תעמוד בסטנדרטים הכי גבוהים.

אחת הסיבות לכך שבשלנים מיקצועיים בוחרים לעיתים קרובות בקרש חיתוך End Grain היא יכולתם “להבריא את עצמם”. משמעות הדבר היא שהחתכים שנעשו על הלוח אטומים כאשר לוח מתוחזק ומשומן כראוי. חתכים שנעשו על Edge Grain או על לוח Edge Grain הם רדודים יותר, אך הם לא יבריאו עם הזמן כמו End Grain. הישג הריפוי העצמי מושג מכיוון שסיבי העץ האנכיים נפרדים כשהסכין גולשת על פני השטח. לאחר מכן, הסיבים חוזרים יחד באופן טבעי, ואוטמים את הצלקת.

שמירה על לוחות החיתוך שלך

אם משתמשים בקרש חיתוך מפלסטיק, התחזוקה קלה. פשוט לזרוק אותם למדיח הכלים. המים החמים המשמשים לחיטוי כלים עובדים מצוין גם על קרשי חיתוך מפלסטיק. הטמפרטורות שמגיעים למדיח הכלים מספיקות להרוג חיידקים ווירוסים. זה גם מקובל לחלוטין לשטוף ידני גם לוחות פלסטיק. רק להקפיד לשפשף כדי לנקות את האזורים המצולקים על הלוח.

לוחות חיתוך עץ נוטים לשמר את קצוות הסכינים, אך כמו בכל הפשרות, הם דורשים טיפה יותר טיפול. להלן השלבים העיקריים בניקיון ותחזוקת קרש חיתוך עץ:

 1. אם הלוח שלך חדש, ודא ששני הצדדים נטבלו כראוי עם שמן מינרלי ומרכך.
 2. לאחר כל שימוש, תמיד שטפו וקרצפו את קרש חיתוך העץ.
 3. לשטוף רק בידיים עם קרשי חיתוך מעץ. מדיחי כלים יפתלו ויגרמו לעיוות לוח החיתוך
 4. מרחו שמן קרש חיתוך לפי הצורך, זה שומר על אורך החיים ותכונות הריפוי העצמי של הלוח שלך. שמן קרש חיתוך מעץ נועד להשרות בסיבי בלוק העץ שלך. זה מחזיר לחות לעץ, שומר על תכונות הריפוי העצמי שלו ומאריך את חייו.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש קרש חיתוך, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם