מדריך לקניית ראשי המתזים הטובים ביותר למערכת השקיה בגינה

 

חבר ראשי מתזים (ספרינקלרים) חדשים לצינור או למערכת ההשקיה כדי לשמור על דשא\גינה שתראה נהדר, אפילו במזג אוויר חם ויבש.

השקיית הדשא והגן קלה יותר כאשר מחליפים את המרסס כף היד בראשי ספרינקלרים אחד או יותר שדואגים להשקיה עבורכם. יש ראשי ספרינקלרים שעובדים אפילו עם בקרי ספרינקלרים למערכת השקיה אוטומטית באמת. ראשי ספרינקלרים בסיסיים יותר צריכים רק להיות מחוברים לצינור ולהפעיל את המים, מה שמקל על השקיית הדשא פעמיים או שלוש בשבוע למשך 20 עד 30 דקות בכל פעם.

בחירת ראשי המתזים הטובים ביותר לדשא תלויה בגורמים שונים, כולל סוג המתזים, גודל החצר, לחץ המים והידע והניסיון שלכם במערכות מתזים כדי להבטיח התקנה ללא נזילות. השתמש במדריך זה כדי ללמוד מה לחפש בראשי ספרינקלרים ומדוע המוצרים להלן נחשבים לטובים ביותר שיש.

 

ממטרות איכותית באמזון ארה"ב

ממטרות בעליאקספרס

ממטרות בבנגגוד

מה לקחת בחשבון כשבוחרים את ראשי הממטרות הטובים ביותר

כאשר מחליטים על ראשי המתזים הטובים ביותר להשקות כראוי את הדשא, יש לזכור כי מוצרים מסוימים הם פשוטים ופועלים עם חיבור צינור בלבד, בעוד שאחרים קל יותר לשלוט באמצעות בקר מתזים חכם . קרא גם על הגורמים והתכונות הבאים שיעזרו בבחירה הנכונה.

סוּג

ראשי ממטרות דשא מתחלקות לשש קטגוריות כלליות: קבוע / נייח, נדנוד, פגיעה, סיבוב, ערפול / מיקרו, וקופץ או באדמה.

 • לראשי ספרינקלרים קבועים או נייחים בדרך כלל גוף מרכזי וזרבובית עגולה שמתיזה מים לכל הכיוונים. ראשי ספרינקלרים אלה אינם זקוקים לזוז להפעלה, אם כי הם אינם האפשרות הטובה ביותר לחצרות גדולות.
 • לראשי ספרינקלרים מתנדנדים יש בדרך כלל שורת חור אחת או שתיים שמתיזות מים לכיוון אחד. הראש יושב על בסיס ומתנודד לאט מצד אחד למשנהו, ויוצר וילון או מאוורר של מים המרווים את הדשא. ראשים אלו מהנים גם לילדים לקפוץ בימים חמים.
 • ראשי ספרינקלרים בלחץ ידועים גם כראשי דחף או פועמת מכיוון שהם מסתובבים ודוחפים מים מתוך סילון יחיד בלחץ גבוה. זה מספק את טווח חלוקת המים הארוך ביותר, ולכן הם טובים למדשאות גדולות, אך סילון הלחץ הגבוה עלול להזיק לצמחים עדינים.
 • ראשי מתזים מסתובבים מסתובבים 360 מעלות ובדרך כלל יש להם שתיים או שלוש זרועות מסתובבות. המים מפוזרים דרך הזרועות המסתובבות בכדי להרוות את הדשא. ניתן לכוונן את הזרועות של דגמים מסוימים בכדי לשנות את זווית הריסוס.
 • ראשי ספרינקלרים ערפיליים או מיקרו הם אפשרות טובה אם צמחים שבירים או רגישים עלולים להיפגע ממתז חזק יותר. ראשי מתזים אלה מגבילים את זרימת המים כדי להגן על הצמחים מפני זרמים בלחץ גבוה תוך שהם מספקים את המים הנחוצים להם.
 • ראשי ספרינקלרים קופצים או קרקעיים הופכים במהרה לאופציה פופולרית עבור מערכות השקיה ביתיות מכיוון שלאחר ההתקנה וההתקנה הראשונית, ראשי מתזים אלה מחזיקים זמן רב הרבה יותר, מספקים אזור טווח הניתן להתאמה אישית וניתן לחבר אותם לבקרי ספרינקלרים אוטומטיים. להשתמש. מערכת המתזים מותקנת מתחת לאדמה. ראשי המתזים חופשיים לצוץ ולהשקות את הדשא לפני שהם צונחים חזרה לאדמה, שם הם מחוץ לתנועה ברגל ולהבי מכסחת הדשא.

חוֹמֶר ראשי ספרינקלרים עשויים ממתכת, מפלסטיק או משילוב של שניהם. לכל חומר יתרונות וחסרונות המשפיעים על עמידות, משקל ומחיר.

 • מתכת היא החומר המשמש באופן מסורתי לראשי ספרינקלרים. זה מאוד עמיד, מה שהופך את ראשי המתזים שהם לא ישברו ויסדקו. עם זאת, ראשי מתזים ממתכת פחות גמישים ורגישים יותר לדליפה במפרקים נעים מאשר מפלסטיק.
 • פלסטיק הוא קל משקל ועמיד במים, ומפרקי הפלסטיק של ראשי המתזים נעים בקשיחות פחותה, ומאפשרים למתזים מסתובבים להסתובב בחופשיות.
 • ראשי ספרינקלרים היברידיים שכיחים ביותר בשוק הנוכחי מכיוון שהעיצוב ההיברידי משלב את עמידות המתכת (לחלקים יציבים כמו המרכב או הזרבובית) עם גמישות הפלסטיק לחלקים נעים או כתומך קל בכדי להקל על זרימת המים ו תנועה של ראש המתזים.

גודל הדשא

גודל הדשא הוא גורם בבחירת ראשי המתזים הטובים ביותר.

 • מדשאות קטנות מוגשות היטב עם ראשי ספרינקלרים נייחים המכסים את האזור כולו מבלי להזיז ולסובבם. מספר קטן של ראשי ספרינקלרים קופצים הם אפשרות טובה נוספת אם רוצים מערכת אוטומטית.
 • מדשאות בינוניות מיטיבות עם ראשי ספרינקלרים מתנודדים, מסתובבים ומוקפצים. לראשי המתזים המתנדנדים והמסתובבים טווח רחב יותר מממדים נייחים, בעוד מדשאה בינונית רק צריכה להוסיף ראשי ספרינקלרים קופצים נוספים בכיסוי הדשא הנוסף.
 • מדשאות גדולות ניתנות להשקה במערכת ספרינקלרים קופצים אם היא מופעלת באזורים או מתפשטת באופן נרחב על הדשא. ראש המתזים מתאים גם לדשא גדול בשל תפוקת לחץ המים הגבוהה שלו.

לחץ מים 

תפוקת לחץ מים מהבית יכולה להשפיע על מידת פעולתם של ראשי מתזים מסוימים. מודלים מתנדנדים, סיבוביים  וקופצות מסתמכים על לחץ מים כמקור כוח, ולחץ מים נמוך מאוד אינו יכול לספק מספיק כוח בכדי להזיז ולהפיץ את המים כראוי על כרי הדשא. ראשי ספרינקלרים ערפיליים וקבועים צריכים לתפקד היטב עם לחץ מים נמוך מכיוון שאין להם חלקים נעים.

תכונות

יש ספקטרום של תכונות ראש ספרינקלרים שיכולות להיכלל בעיצוב לנוחות ונוחות רבה יותר. אלה כוללים חרירים מתכווננים, דוקרני דשא, חצובות, טיימרים ובקרת זרימה משולבת.

 • חרירים מתכווננים מאפשרים לשנות את כיוון הזווית של הזרימה כדי להתאים את הריסוס כך שיתאים לדשא או לגינה.
 • דוקרני דשא, חצובות משמשים לתמיכה בראשי ספרינקלרים. דוקרן מונע באדמה ומבטיח שהממטרה לא תתהפך או תנשף. חצובות בדרך כלל עומדות  כדי להגדיל את טווח ראש המתזים.
 • טיימרים שולטים כאשר המים מופעלים ומכבים, ומאפשרים למערכת לפעול אוטומטית.
 • בקרת זרימה משולבת מציינת שסתום בגוף או מסגרת הממטרות בעזרתו ניתן להגדיל או להקטין את זרימת המים לראש מתזים ספציפי.

הַתקָנָה 

הוספת מרבית ראשי המתזים לדשא היא בדרך כלל כה פשוטה עד כי המונח "התקנה" הוא מוגזם. ראשי ספרינקלרים נייחים, תנודתיים, ומסתובבים יושבים בדרך כלל ישירות על הדשא ומחוברים רק באמצעות צינור. ראשי ספרינקלרים ערפיליים משמשים בשילוב עם מערכת ספרינקלרים קיימת על ידי החלפת זרבובית הספריי בזרבובית ערפל, או שהם יכולים להיות מוחדרים ישירות לצינור כדי לערפל את הדשא בכל פעם שהצינור מופעל.

ראשי ספרינקלרים קופצים דורשים התקנה, אך לאחר הפעלת הקווים וראשי המתזים מאובטחים, עם תחזוקה שוטפת, כמו החלפת ראשי מתזים שבורים , מערכת השקיה מסוג זה מחזיקה לאורך זמן רב ביותר.

 

הבחירות המובילות שלנו

המוצרים שיבחרו לפי איכות, מחיר ובהתאם לקריטריונים המפורטים לעיל. בדוק את הבחירות האלה כדי לגלות כמה מראשי המתזים הטובים ביותר כדי לשמור על הדשא שופע וירוק.

 

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מדריך קניה, ממטרות לגינה

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות