• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של שואב אבק ביתי איכותי ויעיל

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של שואב אבק ביתי איכותי ויעיל

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 8 דקות

אלחוטי, זקוף, צילינדר, רובוטי, שקיות ונטול שקיות – שואבי אבק מגיעים בכל הצורות והגדלים, מה שיכול להיות מכריע כשמנסים למצוא את האפשרות הטובה ביותר למהר. 

מה שנכון לבית גדול יותר עם הרבה שטיחים לא בהכרח יעבוד לדירה קטנה יותר עם רצפות קשות בעיקר.

אם מחפשים שואב אבק ויש אופציות רבות שגורמות להתלבטויות, מומלץ להתחיל לחפש אחר סוג השואב שמתאים לאורח החיים שלכם ולאחר מכן לבחור במאפיינים שאתם רוצים. לבסוף, כדאי לעבור על המלצות של רוכשים, מה שיכול לעזור בבחירה גם מבחינה כספית.

היכן ניתן לקנות שואבי אבק במחירים סבירים

אתר טיולים.נט יוצא מידי פעם במבצעים מיוחדים על ציוד– לטיול, לבית, למשרד ולגינה. המבצעים נוצרו במיוחד עבור גולשי אתר טיולים.נט!

שואבי אבק ב KSP

הבחירה בסוג שואב האבק המתאים לסגנון החיים שלכם

שואב זקוף למירב עוצמת הניקוי. זה שואב עם ידית ארוכה ודוושה לכף הרגל. למרות שקצת קשה לתמרן איתם כמו אופציות אחרות, הם פועלים קצת יותר טוב באיסוף אבק ופסולת.

סוגי שואבים כאלה פועלים בצורה הטובה ביותר בעומק השטיחים, ואוספים לכלוך מהרצפה טוב יותר מאחרים. החיסרון הוא שצריך להסתמך על חלקים שצריך להחליף, כדי לנקות בפינות ובירידה במדרגות. הם גם רועשים יותר.

שואב עם מיכל לאבק לשימוש בצורה יותר רבגונית. לשואב אבק עם מיכל יש מנוע שמחובר לצינור ושמתחבר למוט ארוך, כדי לשאוב את האבק. מאחר ולא מסתובבים הרבה עם המנוע, זה יכול להקל על השאיבה, וגם הצינור יכול להגיע יותר בקלות לפינות ולמדרגות.

סוג זה של שואב אבק פועל היטב אם צריך להגיע להרבה פינות וחורים, או במדרגות. החיסרון הוא שסוג כזה של שואב הוא קצת מגושם ואי אפשר להכניסו בקלות לארון. כמו כן, כוח היניקה לא כל כך טוב כמו שואבי האבק הזקופים והם גם רועשים יחסית.

שואב אבק רובוטי ללא מאמץ. אם לא אוהבים לשאוב אבק, זה הפתרון עוברכם. הם עוברים פשוט על החדרים ומסתובבים לבד, תוך שהם אוספים לכלוך.

סוג כזה של שואבים רובוטיים הוא יחסית שקט. הם יכולים לפעול על רצפות ועל שטיחים מקיר לקיר, אך אוספים רק את שכבת הלכלוך העליונה, מה שיצריך ניקוי עמוק יותר עם שואב נוסף. הם אינם פועלים כמו שואבים זקופים או עם מיכל אבק, ויש להם שקית קטנה לאיסוף הלכלוך, כלומר, צריך לרוקן אותם לעתים קרובות.

שואב אבק בצורת מקל במשקל קל. סוג זה של שואב הוא בעיקרון זקוף וקל משקל. זוהי אופציה מצויינת אם לא רוצים להרים משקל כבד. השואב קל במשקלו ואפשר להסתובב איתו בקלות, הוא שקט יותר מהאפשרויות האחרת, אך לא תמיד. החיסרון בסוג הזה שהוא אינו אוסף הרבה ליכלוך כמו האפשרויות הכבדות יותר, והוא פועל הכי טוב על שטיחים קלים.

שואב אבק ידני לפעולות פשוטות. שואב ידני מגיע ללא מוט ארוך או מקל, וצריך להתכופף כדי להשתמש בו, והוא מתאים במיוחד לאיסוף כמויות קטנות של לכלוך כשרוצים לנקות במהירות. למרות שאפשר להשתמש בסוג כזה באזורים גדולים, זה מעייף מאד.

שואבי אבק אלחוטיים פופולריים יותר ויותר. הם נוטים להיות דגמים קלילים, ללא שקיות, בסגנון מקל עם יכולות אבק קטנות יותר, שפע אביזרים ואפשרות להמרה לכף יד. ישנן גרסאות בעלות קיבולת גבוהה ושקיות.

יתרונות של שואבים אלחוטיים
 • בדרך כלל קל מאוד, עד 1.2 ק”ג לעומת 7-8 ק”ג עבור ואקום סטנדרטי.
 • קומפקטי וקל לאחסון.
 • אין כבל מקל שמקל על ההתניידות.
 • לרוב טוב לניקוי מכוניות, מדרגות ונקודות  נסתרות אחרות.

חסרונות של שואבים אלחוטיים

 • קיבולת אבק קטנה יותר פירושה ריקון פח בתדירות גבוהה יותר וניקוי מסננים נדרש.
 • יכול להיות יקר בהשוואה לדגמי כבל.
 • יש הרבה דגמים מאוד גרועים בשוק. בחר חברות איכות שיש להם המלצות ולא להסתמך על ההצהרות
 • זמן הניקוי מוגבל על ידי חיי הסוללה (אם כי בחלק מהדגמים יש סוללות ניתנות להחלפה).

שיקולי המאפיינים החשובים

הבחירה בשואב אבק עם שקיות תייצר פחות אבק. בשואבים זקופים ועם מיכל, יש אפשרות לבחור בשואב עם שקית או ללא שקית. יש שקית שמחוברת לשואב לאיסוף האבק. עם שקיות נוצר פחות אבק, מאחר ומוציאים את השקית מתוך השואב עם האבק בתוכה. מצד שני, לפעמים, קשה למצוא שקיות להחלפה או שהן יקרות.

שואב אבק ללא שקית לניקוי קל. אם בוחרים באפשרות ללא שקית, מושכים פשוט את המיכל ומרוקנים אותו לפח הזבל. כמו כן, במיכל ללא שקית קל יותר למצוא משהו אם הלך לאיבוד ושנשאב פנימה. צריך לקחת בחשבון שיש לשמור על המסננים נקיים בסוג כזה של שואבים, ויכול להשתחרר הרבה אבק כשמרוקנים את המיכל.

יש לוודא ששואב האבק לא כבד מדי להרמה. מומלץ לנסות לפני הרכישה אם השואב אינו כבד מדי עבורכם, מאחר ויש דגמים מאד כבדים. אם קונים באינטרנט, כדאי לבדוק את המשקל, כדי להבטיח שקל להרימו. מומלץ לנסות שואב מקל או שואב רובוטי, אם סובלים מהגב.

כבל ארוך יותר אם החדרים גדולים. שואבים עם כבל קצר יהיו פחות יעילים אם יש בבית חדרים גדולים. יש כמה אופציות של שואבים אלחוטיים, אך רוב השואבים המסורתיים ועם המיכלים, באים עם כבלים. אפשר למדוד את אורך הכבל ואת גודל החדרים, כדי להבטיח שהכבל מתאים בקלות לגודלם. רוב שואבי האבק הזקופים ועם המיכל, באים עם כבלים ורק מעט מהשואבים הידניים ודגמי המוט הם אלחוטיים. שואבי האבק הרובוטיים הם גם אלחוטיים.

בדיקת חיי הסוללה על שואבים אלחוטיים. אם בוחרים בשואב אבק ידני אלחוטי או בשואב רובוטי, זמן הסוללה אינו ארוך, וזה מתאים לניקוי נקודתי, או שהוא יכול להספיק לחדר אחד במשך שאיבה של בין 10-15 דקות בכל טעינה.

אם חשוב לכם, בחרו באפשרות ידידותית לסביבה. לכל סיווג של שואבי האבק יש גם אופציות ידידותיות יותר לסביבה. חלקם חוסכים באנרגיה, האחרים משתמשים בפחות פלסטיק או זקוקים להחלפה בתדירות נמוכה יותר. עמידות היא גורם מפתח מבחינה סביבתית. כלומר, השואב מחזיק מעמד זמן ארוך יותר ובך נוצר פחות בזבוז. תוכלו לתקן את השואב הישן או לבחור בדגם בדירוג גבוה של עמידות. בדקו ספציפית את צריכת החשמל, צריכה נמוכה יותר, טובה יותר לסביבה. בחרו בשקיות או בפילטרים ללא ציפוי כאופציה ידידותית לסביבה. שקיות ללא ציפוי ניתן למחזר, או השתמשו בשואב אבק ללא שקיות בכלל.

וודאו שהשואב מכיל את כל החלקים הנלווים שאתם רוצים. הכוונה היא שיש לשואב מגבי רצפה או מוטות לניקוי בפינות. חלק מהשואבים מגיעים עם מוטות מיוחדים לאיסוף שערות של חיות מחמד. מומלץ לשקול מה אתם רוצים לנקות לפני שמחליטים על רכישת השואב.

אם יש חיות מחמד, מומלץ לרכוש שואב אבק עם סימון ספציפי, ושקרוב לוודאי יכיל את מה שצריך. חלק מהשואבים מגיעים עם מוטות לניקוי מאוורים, מנקי מדרגות וקירות ומנקי סדקים.

תמורה לכסף – לקבל החלטה כמה כסף להוציא על שואב. מחיר השואבים נע בין זול מאד לבין יקר מאד, תלוי במותג. עם זאת, דגם יקר אינו אומר בהכרח שהוא גם יפעל היטב, כשלעומת זאת, שואב זול יותר יכול לפעול גם טוב יותר, תלוי בדגם, אך יתכן ולא יהיה עמיד כמו שואב איכותי למרות שיפעל היטב. שואבים עם ידית ומקל, בדרך כלל קצת פחות יקרים, אבל שואב רובוטי, שואב עם מיכל ושואבים זקופים יותר יקרים. צריך פשוט לנסות למצוא שואב במחיר סביר ומתאים.

הוזלות – צריך לשים לב מדי פעם למבצעים שעושים על שואבים ואז המחיר שלהם יורד.

מציאת תגובות וביקורת על ביצועים מקצועיים של שואבים – אם קשה לבחור מבין הדגמים והמותגים הרבים בשוק, מדריכים לסקירת מוצרים וביקורות מקצועיות יכולים לעזור.

דירוגי משתמשים – אופציה נוספת היא פשוט לבדוק מה הדירוג שמשתמשים בדרך כלל מעניקים לשואבים. אפשר לחפש באתרים של קמעונאים גדולים, ולקרוא תגובות וביקורת, קרוב לוודאי שזה יעזור לכם בהחלטה.

שואבי אבק זקופים מול צילינדרים

ישנם יתרונות וחסרונות לשני הסוגים, אך הרבה מסתכם בגודל ובפריסת הבית שלך.

שואבי אבק זקופים טובים לכיסוי שטחי רצפה גדולים, במיוחד שטיחים. הם בדרך כלל טובים יותר להוצאת שיער ולשטיחים גם מהשטיחים.

הם יכולים להיות קשים יותר לשימוש במדרגות, בחללים צרים ומתחת לרהיטים נמוכים, ולעתים קרובות הם רועשים יותר מדגמי צילינדרים. בדרך כלל אינך יכול לנקות רחוק משקע התקע ככל שתוכל עם צילינדרים.

שואבי אבק צילינדרים

שואבי צילינדרים נוטים להיות קומפקטיים יותר, וטובים יותר לרהיטים נמוכים ולחללים קטנים. הם יגיעו רחוק יותר משקע התקע). הצינור הארוך והגמיש והגוף הקטן בדרך כלל מקל על ניקוי המדרגות. בדרך כלל הם שקטים יותר.

הם נוטים להיות קשים יותר על שטיחים עבים, במיוחד אם אין חיבור מברשת טורבו, והצינור הארוך יכול להיות בעייתי לאחסון.

שואבי אבק  עם שקיות לעומת ללא שקיות

בדגמים ללא שקיות אין לך את העלות השוטפת של שקיות חלופיות, אך ייתכן שהן אינן הטובות ביותר עבור חולי אלרגיה.

יתרונות: אין צורך לקנות שקיות אבק חלופיות, שיכולות להיות יקרות.

חסרונות: נוטים להיות בעלי קיבולת אבק קטנה יותר, כך שתצטרך לרוקן אותם בתדירות גבוהה יותר.

שואבי אבק בשקיות

יתרונות: נוטים להיות בעלי קיבולת גדולה יותר מדגמים ללא שקיות. אבק ולכלוך כלולים בבטחה בשקיות שנזרקות – תוך חיסכון מינימלי. בשקיות ממותגות יש לעיתים קרובות סינון נוסף כדי למנוע בריחת אלרגנים, וכמה שקיות אוטמות את עצמן. שקיות חלופיות זולות יותר זמינות גם כן (אם כי בדרך כלל אלה אינן מציעות את אותן הטבות סינון, לכן יתכן שתצטרך לנקות את מסנני הוואקום בתדירות גבוהה יותר).

חסרונות: עליכם לזכור לקנות שקיות חלופיות, אשר יהיו בעלות שוטפת.

דגמים בשקיות וגם בלי שקיות עלולים לאבד יניקה כשהם מתמלאים, או לדלוף אלרגנים לחדר.

יצרני שואבים ללא שקיות טוענים לעיתים קרובות כי דגמי שקיות מאבדים יניקה ככל שהשקית מתמלאת. י

אם אתה לא רוצה לשלם עבור שקיות, אתה יכול לנקוט בצעדים כדי למנוע אבק שיחזור לבית שלך לאחר הניקיון.

חשוב גם לבחור שואב אבק שלא מדליף אבק ואלרגנים החוצה לחדר בזמן הניקוי. זה יכול לקרות אם המערכת הפנימית אטומה בצורה גרועה, או שמסנני האבק אינם יעילים.

אביזרים  לשואבי אבק

שואבי אבק מגיעים עם מגוון תכונות נוספות ואביזרים נוספים, אבל אילו אתם באמת צריכים?

רוב שואבי האבק מגיעים עם ראש רצפה משולב בסיסי כסטנדרט. זה עובד בכל סוגי הרצפות, וניתן לכוונן אותו בעת מעבר משטיח לרצפה קשה, או, בדגמי פרימיום נוספים, התאמה עצמית בזמן שאתה נע על פני משטחים שונים.

כלי רצפה עם מוטות מסתובבים, או מברשות טורבו מונעות, יכולים להיות שימושיים לאיסוף שיער של חיות מחמד ופינוי אבק מהשטיחים.

רוב שואבי האבק כוללים סט בסיסי המורכב מכלי חריץ, כלי ריפוד ומברשת אבק, או כלי משולב אשר מבצע מספר עבודות אלה. להלן כמה כלים אחרים שיש לשים לב אליהם:

 • כלי מיני טורבו – התוספת הנפוצה ביותר, שבדרך כלל תוסיף מחיר . לראש המנקה הקומפקטי הזה יש מוט מברשות מסתובב, והוא יכול להיות נהדר לינוק שיער של חיות מחמד, מוך וסיבים מספות, מדרגות ונקודות מסובכות אחרות שהכלי לא יגיע אליו.
 • כלים עליונים -מוטות גמישים המאפשרים לשאוב את צמרות הדלתות ועל המדפים הגבוהים.
 • כלי מזרון – מאפשרים לכם לשאוב ביתר קלות את חלקיקי האבק ותאי העור שנותרו במזרון שלכם.
 • צינורות הארכה – יכולים לתת לך טווח הגעה נוסף להתמודדות עם דברים כמו קורי עכביש בתקרה

תכונות אחרות שיש לקחת בחשבון

אם יש לך הרבה משטחי רצפה שונים בבית שלך, או שטיחים בעובי שונה, אז תרצה ואקום שיש בו יניקה משתנה בקלות, כך שתוכל לדחוף אותו בקלות על סוגי רצפה שונים . לדגמים הטובים ביותר יש חיוג מתכוונן המאפשר לשנות את היניקה לרמה הרצויה. דגמים זולים יותר עשויים להסתמך על פתחי אוורור שתוכלו לפתוח או לסגור על ראש הרצפה או צינור היניקה.

מסננים

אלה מונעים מחלקיקי אבק עדינים ואלרגנים לחזור לחדר בעת הניקוי. חלקם ניתן לשטוף נקי, לאחרים יש פעולת ניקוי עצמי, ואחרים זקוקים להחלפה מעת לעת. פעולה זו חשובה מכיוון שהיא משפיעה על מידת פעולת הואקום שלך, ולכן כדאי לבדוק כמה זה קל לעשות.

קלות שימוש

כדי להשיג את השואב הטוב ביותר עבורך, כדאי לבחון את הגורמים הבאים:

 • משקל – זה יכול לנוע בין 2 ק”ג ליותר מ -10 ק”ג. אם אתה יודע שתצטרך לשאת אותו הרבה, למשל במעלה ובמורד המדרגות, בחר בדגם קל יותר.
 • רעש – יש דגמים שעושים רעש כמו מחבט , שווה ערך לעמידה ליד כביש סואן, בעוד שאחרים שקטים . לקבלת חוויית אבק נעימה יותר, וכדי להימנע מהפרעה לבית, בחר בואקום שמקבל באתרי הביקורת  דירוג טוב לרעש.
 • כוח דחיפה / משיכה – בניגוד למשקל, זה תלוי בעיצוב ראש הרצפה. כ
 • טווח הגעה – אם תבחר בדגם כבל, בדוק כמה זמן הכבל. לעתים קרובות זה קצר יותר בשואבים זולים יותר. אורכי הכבל משתנים בין שישה מטרים בלבד ליותר מ -15 מטר, מה שמשפיע מאוד על תדירות ההחלפה של שקעי התקע.
 • קיבולת – תלוי בסוג הוואקום שאתה קונה, הקיבולת יכולה להשתנות באופן מאסיבי, בין 0.5 ליטרים בלבד (מספיק לניקוי ביתי אחד קטן) ליותר מארבעה ליטרים. אם יש לכם שטח גדול לכיסוי, בחרו בקיבולת גדולה יותר, כך שלא תצטרכו לרוקן את הריק.

מה עם תווית האנרגיה?

האם כדאי לקנות שואבי אבק רובוטיים?

שואבי רובוטים שימושים  במיוחד בבתים קטנים יותר עם רצפות קשות.

שואבי אבק רובוטים הם שואבי אבק קטנים ואוטומטיים המנקים את ביתכם ללא עזרה.ורבים מהם יכולים להיות נשלטים באמצעות אפליקציה בטלפון שלכם.

הרובוטים הטובים ביותר מתקשים להתאים ואקום סטנדרטי לניקוי כוח, במיוחד על שטיחים, והם אינם יכולים להתמודד עם אזורים מסובכים כמו מדרגות, פינות וסדקים. עם זאת, הם יכולים להיות דרך נוחה לשמור על הרצפות ללא אבק.

ארבעה דברים שצריך לבדוק לפני שאתה קונה שואב אבק

אם אתה בחנות, הנה כמה בדיקות מהירות שתוכל לעשות כדי לברר אם הוואקום שאתה שוקל מתאים לך.

 1. הפעל אותו – אם החנות מאפשרת, הפעל את הוואקום. זה ייתן לך רושם אמיתי של כמה זה רועש, וכמה קל לשימוש ולתמרן. אם אתה מוצא שהוא נדבק לרצפה ולא מחליק פנימה, ואינך יכול להתאים את ראש הרצפה או היניקה כדי לעזור בכך, עדיף לבחור דגם אחר.
 2. הרימו אותו – אם אתם הולכים לסחוב את שואב האבק שלכם במדרגות ובמורדות, וודאו שלא תקנו דגם שתתקשו לשאת.
 3. הניחו אותו שטוח – אם יש לכם רהיטים נמוכים להיכנס מתחתם, בדקו שהוואקום יכול לשכב שטוח ולהיכנס לחללים צרים. דגמים מסוימים לא יוכלו לעשות זאת, כלומר תצטרך להזיז רהיטים במהלך הניקוי.
 4. בדוק את השקית / המכל והמסננים – בדוק כמה קל להחליף את השקית, או רוקן את המכל אם מדובר בדגם ללא שקיות. ואז וודא שאתה יכול להגיע למסננים ולהסיר אותם בקלות; הם יצטרכו לשטוף או להחליף כדי לשמור על הוואקום תקין.

מה אי אפשר לבדוק בחנויות

לא תוכל לדעת עד כמה שואב אבק ינקה את הבית שלך, או אם הוא יאבד את היניקה כשהוא יתמלא. יש דגמים כל כך גרועים שהם פשוט מדלגים מעל אבק, נחנקים משיער של חיות מחמד ומזליפים אלרגנים לחדר.

קניית שואב אבק שיחזיק מעמד

אם אורך החיים הוא שיקול מרכזי עבורך, לך רק על שמות מותג ידועים בתחום השואבים וזאת לפני שתתחיל לשקול דגמים ספציפיים.

איך לעזור לשואב הואקום שלך להחזיק מעמד

יש הרבה חומרים שיכולים לפגוע בביצועים של הואקום שלך או אפילו לשבור אותו.

נוזלים, חומרים דביקים, נצנצים, פסולת אדמה וצמחים, חפצים חדים קטנים כמו זכוכית, מטבעות, אטבים או אבנים קטנות עלולים לחסום את המנוע של שואב האבק, מסננים ומיכל אבק.

יש להשאיר סוגים מסוימים של אבק:  אפר, נסורת ואבק טיח שיש להם חלקיקים כל כך קטנים שאפילו מערכות הסינון הטובות ביותר ייסתמו ויהפכו לבלתי שמישות.

הדרך הטובה ביותר לעזור לשואב האבק שלך להחזיק מעמד היא לוודא שאתה רק שואב את האבק הביתי, הפסולת והשיער הרגילים, ולשמור על ניקוי המסננים שלך.

הקפד לדפדף במדריך למשתמש בשואב האבק שלך ולקרוא את ההוראות כיצד לנקות או להחליף את המסנן בצורה הטובה ביותר, שכן לדגמים שונים יש דרישות שונות.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם