מדריך לקניית שואב אבק

 

מדריך לרכישת שואב אבק

אם מחפשים שואב אבק ויש אופציות רבות שגורמות להתלבטויות, מומלץ להתחיל לחפש אחר סוג השואב שמתאים לאורח החיים שלכם ולאחר מכן לבחור במאפיינים שאתם רוצים. לבסוף, כדאי לעבור על המלצות של רוכשים, מה שיכול לעזור בבחירה גם מבחינה כספית.

היכן ניתן לקנות שואבי אבק במחירים סבירים

שואבי אבק בלאסט פרייס

שואבי אבק ב KSP

שואבי אבק בגרופון

שואבי אבק בוואלה שופס

 

הבחירה בסוג שואב האבק המתאים לסגנון החיים שלכם

שואב זקוף למירב עוצמת הניקוי. זה שואב עם ידית ארוכה ודוושה לכף הרגל. למרות שקצת קשה לתמרן איתם כמו אופציות אחרות, הם פועלים קצת יותר טוב באיסוף אבק ופסולת.

סוגי שואבים כאלה פועלים בצורה הטובה ביותר בעומק השטיחים, ואוספים לכלוך מהרצפה טוב יותר מאחרים. החיסרון הוא שצריך להסתמך על חלקים שצריך להחליף, כדי לנקות בפינות ובירידה במדרגות. הם גם רועשים יותר.

שואב עם מיכל לאבק לשימוש בצורה יותר רבגונית. לשואב אבק עם מיכל יש מנוע שמחובר לצינור ושמתחבר למוט ארוך, כדי לשאוב את האבק. מאחר ולא מסתובבים הרבה עם המנוע, זה יכול להקל על השאיבה, וגם הצינור יכול להגיע יותר בקלות לפינות ולמדרגות.

סוג זה של שואב אבק פועל היטב אם צריך להגיע להרבה פינות וחורים, או במדרגות. החיסרון הוא שסוג כזה של שואב הוא קצת מגושם ואי אפשר להכניסו בקלות לארון. כמו כן, כוח היניקה לא כל כך טוב כמו שואבי האבק הזקופים והם גם רועשים יחסית.

שואב אבק רובוטי ללא מאמץ. אם לא אוהבים לשאוב אבק, זה הפתרון עוברכם. הם עוברים פשוט על החדרים ומסתובבים לבד, תוך שהם אוספים לכלוך.

סוג כזה של שואבים רובוטיים הוא יחסית שקט. הם יכולים לפעול על רצפות ועל שטיחים מקיר לקיר, אך אוספים רק את שכבת הלכלוך העליונה, מה שיצריך ניקוי עמוק יותר עם שואב נוסף. הם אינם פועלים כמו שואבים זקופים או עם מיכל אבק, ויש להם שקית קטנה לאיסוף הלכלוך, כלומר, צריך לרוקן אותם לעתים קרובות.

שואב אבק בצורת מקל במשקל קל. סוג זה של שואב הוא בעיקרון זקוף וקל משקל. זוהי אופציה מצויינת אם לא רוצים להרים משקל כבד. השואב קל במשקלו ואפשר להסתובב איתו בקלות, הוא שקט יותר מהאפשרויות האחרת, אך לא תמיד. החיסרון בסוג הזה שהוא אינו אוסף הרבה ליכלוך כמו האפשרויות הכבדות יותר, והוא פועל הכי טוב על שטיחים קלים.

שואב אבק ידני לפעולות פשוטות. שואב ידני מגיע ללא מוט ארוך או מקל, וצריך להתכופף כדי להשתמש בו, והוא מתאים במיוחד לאיסוף כמויות קטנות של לכלוך כשרוצים לנקות במהירות. למרות שאפשר להשתמש בסוג כזה באזורים גדולים, זה מעייף מאד.

האפשרות הזאת היא הטובה ביותר לניקוי רכבים אם בוחרים בשואב אלחוטי.

שיקולי המאפיינים החשובים

הבחירה בשואב אבק עם שקיות תייצר פחות אבק. בשואבים זקופים ועם מיכל, יש אפשרות לבחור בשואב עם שקית או ללא שקית. יש שקית שמחוברת לשואב לאיסוף האבק. עם שקיות נוצר פחות אבק, מאחר ומוציאים את השקית מתוך השואב עם האבק בתוכה. מצד שני, לפעמים, קשה למצוא שקיות להחלפה או שהן יקרות.

שואב אבק ללא שקית לניקוי קל. אם בוחרים באפשרות ללא שקית, מושכים פשוט את המיכל ומרוקנים אותו לפח הזבל. כמו כן, במיכל ללא שקית קל יותר למצוא משהו אם הלך לאיבוד ושנשאב פנימה. צריך לקחת בחשבון שיש לשמור על המסננים נקיים בסוג כזה של שואבים, ויכול להשתחרר הרבה אבק כשמרוקנים את המיכל.

יש לוודא ששואב האבק לא כבד מדי להרמה. מומלץ לנסות לפני הרכישה אם השואב אינו כבד מדי עבורכם, מאחר ויש דגמים מאד כבדים. אם קונים באינטרנט, כדאי לבדוק את המשקל, כדי להבטיח שקל להרימו. מומלץ לנסות שואב מקל או שואב רובוטי, אם סובלים מהגב.

כבל ארוך יותר אם החדרים גדולים. שואבים עם כבל קצר יהיו פחות יעילים אם יש בבית חדרים גדולים. יש כמה אופציות של שואבים אלחוטיים, אך רוב השואבים המסורתיים ועם המיכלים, באים עם כבלים. אפשר למדוד את אורך הכבל ואת גודל החדרים, כדי להבטיח שהכבל מתאים בקלות לגודלם. רוב שואבי האבק הזקופים ועם המיכל, באים עם כבלים ורק מעט מהשואבים הידניים ודגמי המוט הם אלחוטיים. שואבי האבק הרובוטיים הם גם אלחוטיים.

בדיקת חיי הסוללה על שואבים אלחוטיים. אם בוחרים בשואב אבק ידני אלחוטי או בשואב רובוטי, זמן הסוללה אינו ארוך, וזה מתאים לניקוי נקודתי, או שהוא יכול להספיק לחדר אחד במשך שאיבה של בין 10-15 דקות בכל טעינה.

אם חשוב לכם, בחרו באפשרות ידידותית לסביבה. לכל סיווג של שואבי האבק יש גם אופציות ידידותיות יותר לסביבה. חלקם חוסכים באנרגיה, האחרים משתמשים בפחות פלסטיק או זקוקים להחלפה בתדירות נמוכה יותר. עמידות היא גורם מפתח מבחינה סביבתית. כלומר, השואב מחזיק מעמד זמן ארוך יותר ובך נוצר פחות בזבוז. תוכלו לתקן את השואב הישן או לבחור בדגם בדירוג גבוה של עמידות. בדקו ספציפית את צריכת החשמל, צריכה נמוכה יותר, טובה יותר לסביבה. בחרו בשקיות או בפילטרים ללא ציפוי כאופציה ידידותית לסביבה. שקיות ללא ציפוי ניתן למחזר, או השתמשו בשואב אבק ללא שקיות בכלל.

וודאו שהשואב מכיל את כל החלקים הנלווים שאתם רוצים. הכוונה היא שיש לשואב מגבי רצפה או מוטות לניקוי בפינות. חלק מהשואבים מגיעים עם מוטות מיוחדים לאיסוף שערות של חיות מחמד. מומלץ לשקול מה אתם רוצים לנקות לפני שמחליטים על רכישת השואב.

אם יש חיות מחמד, מומלץ לרכוש שואב אבק עם סימון ספציפי, ושקרוב לוודאי יכיל את מה שצריך. חלק מהשואבים מגיעים עם מוטות לניקוי מאוורים, מנקי מדרגות וקירות ומנקי סדקים.

תמורה לכסף – לקבל החלטה כמה כסף להוציא על שואב. מחיר השואבים נע בין זול מאד לבין יקר מאד, תלוי במותג. עם זאת, דגם יקר אינו אומר בהכרח שהוא גם יפעל היטב, כשלעומת זאת, שואב זול יותר יכול לפעול גם טוב יותר, תלוי בדגם, אך יתכן ולא יהיה עמיד כמו שואב איכותי למרות שיפעל היטב. שואבים עם ידית ומקל, בדרך כלל קצת פחות יקרים, אבל שואב רובוטי, שואב עם מיכל ושואבים זקופים יותר יקרים. צריך פשוט לנסות למצוא שואב במחיר סביר ומתאים.

הוזלות – צריך לשים לב מדי פעם למבצעים שעושים על שואבים ואז המחיר שלהם יורד.

מציאת תגובות וביקורת על ביצועים מקצועיים של שואבים – אם קשה לבחור מבין הדגמים והמותגים הרבים בשוק, מדריכים לסקירת מוצרים וביקורות מקצועיות יכולים לעזור.

דירוגי משתמשים – אופציה נוספת היא פשוט לבדוק מה הדירוג שמשתמשים בדרך כלל מעניקים לשואבים. אפשר לחפש באתרים של קמעונאים גדולים, ולקרוא תגובות וביקורת, קרוב לוודאי שזה יעזור לכם בהחלטה.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד שואב אבק

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות