• תַפרִיט
  • תַפרִיט
בחירת שק שינה

מדריך לבחירה וקנייה של שק שינה איכותי

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של שק שינה איכותי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

אם שנת לילה טובה מהווה, במידה רבה, גורם בעל השפעה מכרעת על רמת תפקודנו ביום שלאחריה, הרי שלאיכותה של לינת שטח חשיבות גדולה בהרבה. בהתחשב בעובדה שטיול שטח דורש מאתנו את מיטב כוחותינו, בפן הפיזי ובפן הנפשי גם יחד, הרי שאחד הפרמטרים היותר מהותיים בהכנה נכונה לטיול הינו בחירה נכונה בשק השינה המותאם באופן אופטימלי לצרכים הייחודיים שלכם, לאופי הטיול ולתנאי השטח. ככל ששק השינה שלכם יהיה איכותי יותר ומותאם היטב למטרתו, הרי שתיהנו משינה איכותית יותר החיונית לתפקודכם המיטבי ביום הבא ולהנאתכם המושלמת מכל רגע במהלך הטיול, כשאתם מפיקים את המקסימום מעצמכם ומאין סוף ההזדמנויות שפותח בפניכם טיול החלומות שלכם. אז כיצד בוחרים נכון את שק השינה וכיצד מוודאים שהרכישה תעלה בקנה אחד עם כל דרישות השטח ועם דרישותיכם האישיות?

קרדיט לתמונה ראשית: AMAZON

לפני הכל, מהו בעצם שק שינה?

שק שינה, פריט הציוד ההכרחי ללינת שטח, מורכב ממעטפת בד פנימית וממעטפת בד חיצונית שביניהן דחוסים סיבים סינתטיים או נוצות שמטרתם ליצור בידוד בין החום הצבור בתוך שק השינה לבין הקור שמחוצה לו, כאשר המשתמש בשק השינה נהנה מחוויית שינה נעימה ומחממת מזו שמציעים תנאי השטח הטבעיים. בגדול, ככל שדחיסת הסיבים בשכבת הביניים הינה ברמה גבוהה יותר, יכולת הבידוד של שק השינה תהיה גבוהה יותר. יתירה מכך, כאשר שק השינה מותאם לשימוש בטמפרטורות נמוכות, הוא יהיה מורכב משכבות בידוד נוספות ויספק רמת בידוד גבוהה יותר.

שקי שינה הכי טובים באמזון

על קצה המזלג:

אז יצאתם למסע רכש רשמי ואתם מחפשים את שק השינה שכמו נתפר במיוחד עבורכם ועבור הטיול המושלם המחכה לכם ממש לעבר לפינה. בגדול, נוסחת הקסם לבחירת שק שינה מתאים מורכבת משלושה פרמטרים עיקריים. הראשון שבהם הוא טווח הטמפרטורות של שק השינה, אותו יהיה עליכם לבחור בהתאמה לתנאי הטמפרטורה בהם אתם עתידים להיתקל במהלך הטיול ולרמת החסינות האישית שלכם מפני קור. הפרמטר השני נוגע לאיכותו של שק השינה הנגזרת מרמת הבידוד שהוא מספק ואילו הנתון השלישי שיש לקחת בחשבון הוא משקל שק השינה. כתרמילאים, אתם עתידים לגלות שלסוגית המשקל של שק השינה השפעה של ממש על הנאתכם מהטיול במשך היום או למצער, על חוסר הנאתכם מהטיול.

 כך זה עובד:

בחירת הטמפרטורה הנכונה:

כאמור, הבחירה בטמפרטורה הנכונה של שק השינה מושפעת הן מתנאי השטח והן מרמת הסבילות האישית שלכם לקור. אם אתם מסוג האנשים שהחורף הישראלי החביב גורם להם להצטמרר ולהצטייד בשכבות הגנה נוספות, לכו על שק שינה המותאם לטמפרטורה נמוכה יותר מזו העתידה לשרור באזור הטיול שלכם. מנגד, אם אתם מסוג הישראלים שמסתדרים היטב בחורף גם עם חולצה קצרת שרוולים, שק שינה בטמפרטורה גבוהה במעט מהצפי החזוי לטיול שלכם יספק לכם את לינת השטח המושלמת.

אז אם אתם מתעתדים לטייל באזור בו טווח הטמפרטורה הצפוי נע בין 6 ל – 10 מעלות צלזיוס מתחת לאפס, חפשו שק שינה המותאם לטווח טמפרטורה זה. אם אתם מתעתדים לשהות בטמפרטורה משוערת של עד 6 מעלות מתחת לאפס, לכו על שק שינה מתאים. אם אתם אמורים לבלות בטמפרטורה גבוהה (יחסית…) של 2 עד 5 מעלות בחרו בשק שינה מתאים אשר עשוי בהחלט לשמש אתכם בהמשך הדרך גם בלינות שטח במשעולי ארצנו ואם הלכתם על יעד חם כמו טיול בישראל בעונת הקיץ או טיול בכל מדינה חמה אחרת, שק שינה המותאם לטמפרטורה 5 מעלות צלזיוס ומעלה יעשה את העבודה המושלמת בעבורכם.

בחירת רמת הבידוד הנכונה

כאמור, רמת הבידוד שמספק שק השינה מהווה מדד עיקרי לקביעת איכותו ובכל טווח טמפרטורות תמצאו את שקי השינה האיכותיים יותר או פחות, ובמילים אחרות, המבודדים יותר או פחות. אז אם אתם מהחבר’ה שהולכים על הטוב ביותר בכל תחום, ואם יש לכם תקציב בלתי מוגבל, תוכלו ללכת על הטוב ביותר. עם זאת, אם לשיקול התקציבי יש מקום בתכנון הטיול שלכם, יהיה עליכם להתאים את איכותו של שק השינה לרמת החסינות האישית שלכם בפני קור. מומלץ לבדוק לעומק את תנאי האקלים הצפויים באזור הטיול שלכם לרבות רמת הרוח, מידת הלחות והפער הממוצע בין הטמפרטורה השוררת ביום לבין זו הלילית ובעזרת נתונים אלה להגדיר באופן מדויק יותר את רמת החסינות המשוערת שלכם בפני תנאי הקור שעימם אתם צפויים להתמודד במהלך טיול. בנוסף, חשוב לזכור כי במטרה ליהנות מבידוד אופטימלי, חובה להצטייד במזרון שישמור על חום גופכם, יתרום לעמידות שק השינה בפני בלאי טבעי ויספק לכם חוויית שינה משופרת ונוחה.

בחירת המזרן הינה סוגיה בפני עצמה המעמידה מספר אפשרויות לבחירה.

אופציה נוחה אם כי יקרה יחסית היא מזרון ספוג מתנפח ששסתום הניפוח שלו מאפשר למטייל ליהנות משליטה על רמת הנפח של המזרון, מה שמספק מזרון רך ונעים יותר ואחסון קל ונוח במהלך היום. הליך הניפוח מתרחש עצמאית בתוך דקות ספורות ומספק חוויית שימוש מושלמת בכל סיטואציה. אופציה אחרת היא מזרון עשוי פלציב אשר החומר המוקצף ממנו הוא עשוי מורכב מאין ספור תאים לוכדי אוויר אשר מייצרים בידוד באמצעות לכידת האוויר ומאפשרים למטייל ליהנות מבידוד ברמה גבוהה. בנוסף, אם אינכם תרמילאים ואם הנכם מצוידים ברכב, תוכלו לבחור גם במזרן מתנפח סטנדרטי אשר מתנפח לנפח מלא בדומה למזרון הביתי שלכם ומספק חוויית שימוש נוחה בהחלט. היות שהמזרון כבד יחסית ודורש ניפוח באמצעות משאבה חשמלית הוא איננו מתאים לטיול תרמילאים סטנדרטי.

כיצד משפיע משקל שק השינה על חוויית השימוש בו?

דמיינו את עצמכם מטפסים במלוא המרץ, מדלגים מצוק לצוק וחשים את האנרגיות המתפרצות המניעות אתכם קדימה אל האופק הפתוח בינות למשעולי הנוף המפעים הנשקף מכל פינה. ומה עם המטען שעל הגב? אם תצטיידו חכם ותקפידו על נשיאת תרמיל קל כל האפשר, תוכלו בהחלט להגשים את כל חלומותיכם בטיול קליל, משוחר ומלא הנאה משכרת. עם זאת, אם התרמיל שעל שכמכם יכביד עליכם, נקל לשער שרגעי העוצמה היותר כבירים של הטיול יוחמצו אי שם בין נשיפה לנשיפה ובין רטינה לרטינה על עומס המשקל שעל גבכם. כפריט הציוד הגדול ביותר בנפחו, למשקלו של שק השינה השפעה מכרעת על כובד המשקל העתידי שלכם ועל רמת הנאתכם מהטיול המתקרב. ככלל, חומרי ייצור איכותיים יותר מפחיתים ממשקלו הסופי של שק השינה. באופן זה, כל שככל ששק השינה יהיה איכותי יותר, משקלו יהיה נמוך יותר. בדים וסיבים איכותיים יותר יהיו קלים יותר ויאפשרו לכם ליהנות משק שינה המותאם לטווח הטמפרטורות הרצוי וקל במידה כזו או אחרת משאר שקי השינה העונים לאותו טווח טמפרטורות. כמובן, שק שינה איכותי יותר יהיה גם יקר יותר, אך במקרה זה, סביר להניח שהפער במחיר שווה בהחלט. אז אם אתם מכירים את עצמכם כבעלי יכולת סיבולת שאיננה גבוהה במיוחד, אם נשיאת משאות כבדים איננה מהמטלות החביבות עליכם ואם תוואי הטיול שלכם כולל טיפוס ממושך ומהמורות דרך אחרות, זהו המקום בו החריגה מהתקציב רצויה ועשויה להוכיח עצמה כמי שעשתה את הטיול שלכם.

טבעי או סינתטי?

כמו בפריטי ציוד אחרים לטיול המתקרב, שאלת המיליון דולר צצה ועולה גם בנוגע לשק השינה: טבעי או סינתטי? אז ככה, שק שינה סינתטי יהיה, מטבע הדברים, זול יותר, עמיד יותר לרטיבות ואף ניתן לניקוי עצמאי. מנגד, הוא יהיה עמיד פחות לטווח הרחוק ואם בעקבות כך לא יתמלא למלוא נפחו בעתיד, הוא יספק לכם רמת בידוד נמוכה יותר. בנוסף, שק סינתטי יהיה כבד יותר מרעהו הטבעי. שק שינה עשוי פוך טבעי נהנה מיחס מעולה בין הטמפרטורה למשקל ועמיד לאורך זמן. מנגד, הנוצות בשק מצטמצמות בהדרגה כתוצאה משחיקה טבעית ובהתאמה יכולת הבידוד של שק השינה נפגמת. בנוסף, בתנאי רטיבות שק השינה הטבעי מאבד את יכולת הבידוד שלו מה שהופך אותו ליעיל רק בתנאי שטח יבשים. וכמובן, פוך טבעי כמו פוך טבעי, הוא עסק יקר ואפילו יקר מאוד. אז אם שאלת התקציב איננה תופסת מקום במערך ההיערכות שלכם, אם אתם מצוידים באוהל אטום ואם אתם מתעתדים לטייל באזור יבש עד צחיח, תוכלו לבחור בפוך טבעי וליהנות מבידוד ברמה גבוהה וממשקל נמוך במיוחד. אחרת, לכו על שק שינה סינתטי.

כיצד תשתמשו בשק שינה באופן שיעניק לכם לינת שטח אופטימלית?

כאמור, חובה להצטייד במזרון. בנוסף, יש להקפיד על שינה בתוך אוהל אם מזג האוויר גשום או קר. פרסו את שק השינה כחמש עשרה דקות לפני השימוש בו והניחו לעצמכם לשקוע בשינה ארוכה ומפנקת שתאפשר לכם לאגור כוחות ליום המחרת ולשלל האתגרים שהוא צופן עבורכם.

כיצד תטפלו בשק השינה במהלך הטיול ולאחריו?

במהלך הטיול תוכלו, כמובן, לדחוס את שק השינה לשק כשגרה. מעבר לכך, לא מומלץ לדחוס את שק השינה אם אין צורך בכך. דחיסה מוגברת של שק השינה עלולה לגרום לו לאבד מנפחו ולספק לכם תועלת מופחתת במהלך השימוש בו. לאחר הטיול, מומלץ לתלות את שק השינה או לקפלו מחוץ לשק שלו ובאופן זה לשמור עליו באופן מושלם לטיול הבא שלכם.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם