• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לקניית תאורה גינה חיצונית

דף הבית » מדריך לקניית תאורה גינה חיצונית

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

אפשר להמשיך לפעול בגינה גם לאחר רדת החשכה בעזרת תאורה חיצונית. לא רק שזה יעזור לך להסתובב בבטחה על ידי הארת שבילים, זה יכול גם ליצור אווירה מזמינה להתרועעות ולסעודה. ניתן להשתמש באורות בחוץ כדי לקבוע את הסצנה לכל אירוע, בין אם זה כחלק מהגנת הבית,  ארוחת ערב רומנטית על המרפסת או מסיבת גן .

אם אתם מחפשים אחר פיתרון קבוע, או כאלה שניתן להעלות ולהוריד כשתזדקקו להם – תנו לנו להאיר קצת אור על האפשרויות הטובות ביותר עבורכם.

לפני שאתה קונה תאורת גינה

עם כל כך הרבה שימושים לתאורת חוץ, יש לקחת בחשבון כמה דברים לפני הקנייה.

באיזה אזור אתה רוצה להאיר?

האזור הזקוק לתאורה קובע לעיתים קרובות איזה סוג תאורה יעבוד הכי טוב . לכן, אם אתם מעוניינים להאיר שביל למשל, הדבר ידרוש תאורת ניווט שעוזרת לאנשים להישאר בטוחים וללכת בדרך בקלות, במקום חלופה דקורטיבית שעשויה להאיר רק חלק מהשביל. לכן, חשבו על החלל שלכם ואיך אתם משתמשים בו לעיצוב עיצוב התאורה שלכם.

האם אתה רוצה שהנורות שלך יהיו ניידות?

כשמדובר אם אתה יכול להזיז את תאורת החוץ שלך או לא, מקור החשמל משחק חלק גדול. צריך לחבר אורות חשמל קבועים לרשת החשמל, מה שהופך אותם לבחירה האידיאלית אם תרצו תאורה קרוב לבית. בעוד שנרות, סוללה או תאורה המופעלת באמצעות השמש אין מגבלות וניתן להזיז אותם מתי ומתי שתרצה. לכן, אם האזור שברצונך להדליק הוא רחוק מפתח הבית שלך, או אם אתה רוצה להיות מסוגל להתאים את התאורה שלך על פי מה שאתה עושה, בחר באחת מהאפשרויות האלה.

 להכין תוכנית תאורה

תאורה יכולה לגרום לגינה שלך להיות מקסימה, אז קח זמן לתכנן בדיוק איזה סוג תאורה אתה רוצה ואיפה.

שרטט תוכנית גסה של הגינה שלך, וסמן את כל התכונות העיקריות. זהה אילו תכונות אתה רוצה לשפר – בריכה, עץ, מדרגות – וכל מה שתרצה לשמור בחושך.

הייה גמיש: הטיפים הטובים ביותר לתאורת גינה משלבים אורות קבועים עם כאלה שניתן להזיזם בקלות בכדי להתאים לעונות המשתנות, לגידול הצמחים ולנורות הגינה.

חשוב כיצד ליצור אפקטים שונים של תאורה

יש תאורת חוץ עם סוגים שונים של תאורה שיוצרים אפקטים שונים בגינה שלך.

מקורות כוח חשמלי

מקור חשמל הוא שיקול קריטי בבחירת התאורה החיצונית הטובה ביותר עבורכם – לרוב סוגי התאורה יש יותר מאופציה אחת.

תאורה חשמלית

תאורה חשמלית פועלת באופן עקבי בעוצמה. בהיותו מתקן קבוע, עליו להיות קבוע למקומו ולהיות מותאם כראוי.

אם יש לך ספק, הזמין איש מקצוע

לעולם אל תיקח סיכונים עם בטיחות חשמל. מומלץ להעזר בחשמלאי מוסמך להתקנה או בדיקה של תאורת החוץ שלך ויכול לייעץ לך לגבי אפקטים נוספים של תאורת גן.

תאורה המופעלת באמצעות שמש

אורות המופעלים על ידי השמש  אינם זקוקים לחיווט מכיוון שהם אוגרים אנרגיית אור שמש בסוללה המופעלת לאחר שקיעת השמש. עקב שיפורים בטכנולוגיה, אורות השמש חזקים יותר ונמשכים זמן רב יותר ממה שפעם.

סוללות המופעלות על ידי שמש צריכות להיות מוחלפות רק אם הן מפסיקות לעבוד, לכן ברגע שקניתם אור מופעל על ידי שמש, פשוט הניחו אותו בכל מקום שמתאים ושכחו ממנו.

תאורה המופעלת באמצעות סוללה

כמו האפשרויות המופעלות באמצעות סולארית,  תאורה המופעלת באמצעות סוללה  אינה זקוקה לחיווט והיא ניידת. עם זאת, בניגוד לשמש, הוא פולט כמות אור עקבית עד שהסוללה נגמרת.

יש להחליף את הסוללות כל כמה זמן, כאשר הדבר נהיה רגיל יותר עם אפשרויות תאורה גדולות יותר או אם משתמשים בהן בתדירות גבוהה יותר. זה יכול להיות יקר, כך שאם אתם מחפשים אפשרויות גדולות יותר שישמשו אתכם כל הזמן, מומלץ לשקול גרסאות המופעלות באמצעות שמש או חשמל.

סוגי תאורה חיצוני

ישנם שני סוגים של תאורת חוץ: פונקציונלית ואווירתית.

תאורה פונקציונלית נוטה להיות קבועה במקום, ומסייעת לך ולאחרים לנווט במרחב החיצוני שהם – בין אם זה הגן הקדמי או האחורי, שביל הגישה או שבילים וסמטאות כלשהם. זה יכול גם להאיר אזורים מסוימים, כגון משטחים מעוטרים ומרוצפים.

לעומת זאת, תאורה אטמוספרית היא יצירת אווירה ומצב רוח – כמו למשל כשאתם מארחים מסיבה.

הוסף אחד או שניהם לחלל החיצוני שלך כדי ליצור את עיצוב התאורה המושלם עבורך.

תאורה פונקציונלית

ישנן מספר אפשרויות זמינות כאשר מחפשים תאורה פונקציונלית בגינה שלך.

אורות קיר

משמשים לשיפור החלק החיצוני של הבית שלך, כמו גם להאיר את הגינה שלך,  פנסי הקיר  מגיעים במגוון רחב של עיצובים – מסורתיים ומודרניים המתאימים למראה שלך. לרבים יש חיישן אינפרא אדום פסיבי (PIR), כך שהוא מופעל רק כאשר מזוהה תנועה בטווח מסוים. זה מבטיח שהוא משמש בצורה יעילה כדי לחסוך באנרגיה. נורות אלה מציעות מבחר של ספק כוח – לכן בחרו בחשמל לרשת החשמל, השמש או הסוללה בהתאם להגדרה שלכם.

נורות אבטחה

אידיאלי להרתעת פולשים ומאפשר לך לנוע בבטחה בחושך, ברוב נורות האבטחה שלנו יש חיישן אינפרא אדום פסיבי (PIR) המופעל רק כאשר אובייקטים או אנשים נכנסים לשדה הראייה שלו. זה לא רק חוסך אנרגיה, אלא גם מבטיח כי קרני אור קבועות לא מפריעות לשכנים.

בבחירת נורת האבטחה שלך, שים לב לזווית הזיהוי – זה אומר לך כמה שטח החיישן מכסה. כמו כן, רבים מאורות החיישן שלנו מציעים לך אפשרות לקבוע כמה זמן האור יישאר לאחר הפעלתו, כמו גם לבחור את רמת החושך בה החיישן מתחיל לזהות תנועה.

אורות פוסט

הידוע גם בשם בולדרים נהדרים לניווט, משמשים פופולרי לאור שבילים, שבילי כניסה וכניסה לבית. מסיבה זו, הם בדרך כלל דורשים חשמל ומצבתם במקומם אבל יש גם אפשרויות המופעלות על ידי שמש. גובהם נע בין 0.5 ל -1.25 מטר. חפשו דגמים עם אורות קיר תואמים כדי ליצור עיצוב מתואם בכל הגן שלכם.

אורות מוקד

להאיר את הערוגות והשבילים  באורות המוקד . בהיותם מופעלים על ידי שמש, אלה מותאמים במהירות ובקלות פשוט על ידי דחיפתם לקרקע ללא צורך בחיווט. המגוון מציע אורות יתד בגובה 0 ס”מ (ס”מ) והם זמינים בנפרד או במארזים. הוסף עניין עם הדגמים המשתנים למשל: עם נורות הזרקורים המופעלות באמצעות הרשת – מושלמת להדגשת תכונה מסוימת בגינה שלך, כגון עץ או מבנה.

אורות הובלה

אורות הובלה פועלים יפה עם צמודי קרקע- ומציעים הכוונה נחוצה כשעולים במדרגות של טרסות מוגבהות. אם אתה שוקל להוסיף חיפויים לגינה שלך, הצטייד באורות הכוונה לפני שתתחיל בבנייה מכיוון שהם צריכים להיות מותאמים לפני השלמתם.

תאורה אטמוספרית

הגדר את האווירה בעזרת אפשרויות התאורה האטמוספריות שלנו.

עששיות

לקבלת אפשרות תאורה אווירה דקורטיבית, שקול  פנסים  במגוון אטרקטיבי של צבעים, סגנונות וחומרים, ניתן לעמוד או לתלות אפשרות ניידת זו וליצור אפקטים של תאורה בגבהים מגוונים להשפעה מרבית. בחר בין הפעלה סולארית, מופעלת באמצעות סוללה או נרות, כאשר העיצוב החכם של הפנס מגן על להבת הנר מכל רוח.

אורות שולחן

אידיאלי ליצירת מצב רוח אינטימי ורומנטי

תאורה למסיבה

בדומה לאורות לחג המול,  תאורת מיתרים  היא אידיאלית להפצת שמחה במסיבה. אפשרות דקורטיבית זו זמינה כמופעלת באמצעות סולארית או באמצעות סוללה, ומגיעה עם נורות לבנות, כחולות או רב צבעוניות ובמגוון עיצובים כולל כוכבים המושכים את העין. עטוף סביב גדרות, שמשיות, סורג או מעקות להנאת תאורה אל תוך הלילה.

תכונות

ישנם כמה מאפיינים ומפרט טכני שכדאי להיזהר כאשר קונים תאורת גינה.

דירוג IP

אורות חוץ חשמליים, סוללות ומופעלים באמצעות שמש הם בעלי דירוג IP (הגנה מפני כניסה של לחות). הכוונה היא לאופן שבו הם מוגנים מפני חדירת מים ולכלוך.

הספרה הראשונה בדירוג IP מתייחסת להגנה על חדירה – בין אם אתה מוגן מפני החלקים הנעים שלו, כמו גם עד כמה הציוד מוגן מפני גופים זרים:

 • 0: אין הגנה מיוחדת.
 • 1: הגנה מפני חלק גדול מהגוף, כגון יד (אך ללא הגנה מפני גישה מכוונת); מחפצים מוצקים בקוטר של 50 מ”מ.
 • 2: הגנה מפני אצבעות או חפצים אחרים שאורכם אינו עולה על 80 מ”מ וקוטרו 12 מ”מ.
 • 3: הגנה מפני כניסה באמצעות כלים, חוטים וכו ‘בקוטר של 2.5 מ”מ ומעלה.
 • 4: הגנה מפני גופים מוצקים הגדולים מ -1 מ”מ (למשל כלים קטנים).
 • 5: מוגן מפני אבק העלול לפגוע בציוד.
 • 6: אטום לחלוטין לאבק.

הספרה השנייה של דירוג IP מתייחסת להגנה מפני לחות:

 • 0: ללא הגנה.
 • 1: הגנה מפני עיבוי.
 • 2: הגנה מפני טיפות מים המוסטות עד 15 מעלות מאנך.
 • 3: הגנה מפני טיפות עד 60 מעלות מאנך.
 • 4: הגנה מפני טיפות מים מכל הכיוונים.
 • 5: הגנה מפני סילוני מים בלחץ נמוך (לכל הכיוונים).
 • 6: הגנה מפני סילוני מים.
 • 7: הגנה מפני טבילה זמנית.
 • 8: הגנה מפני השפעות ממושכות של טבילה בלחץ.

כך, למשל, אור עם דירוג IP של 68 יהיה מוגן מאוד מפני חדירה ורטיבות ולכן יהיה אידיאלי לבריכת הגינה שלכם.

מספר שהוחלף ב- X מציין כי המתחם אינו מדורג למפרט זה. לכן, אור בעל דירוג X4 לא דורג לצורך חדירה, אך מציע הגנה מפני ריסוס מים לכל כיוון.

נורות

לפני שקונים תאורה חשמלית, סולארית או סוללה, שקול את סוג הנורות בהן הם משתמשים.

נורות ליבון

נורה חסכונית, נורות ליבון עובדות על ידי חימום נימת חוט עד שהיא חמה כל כך שהיא זוהרת באור נראה לעין – פירוש הדבר שלוקח כמה שניות להגיע לבהירות מלאה. הם הכי פחות חסכוניים באנרגיה מכל הנורות ויש להם אורך חיים קצר יותר מאשר אפשרויות אחרות. נורות ליבון יכולות גם להתחמם למדי לאורך זמן, כך שאם יש לכם ילדים או חיות מחמד וודאו שאתם בוחרים רק בתאורה שאינה בהישג יד כדי למנוע פציעה.

נורות הלוגן

נורות הלוגן מציעות חיסכון באנרגיה של 20% בהשוואה לנורות ליבון ומגיעות לבהירות מלאה באופן מיידי. הם גם טובים יותר לאיכות הסביבה, אך בדומה לנורות ליבון, יש להם חיים קצרים ונלחמים כאשר משתמשים בהם לתקופות ממושכות.

נורות לד

נורות LED (דיודות פולטות אור) חוסכות 90% יותר אנרגיה ויוחזיקו מעמד כ- 30% יותר מנורות ליבון. הם מציעים בהירות מלאה באופן מיידי, כך שלא תצטרכו לחכות לתאורה מלאה ולא עשויים מחומרים מזיקים, כך שניתן להשליך אותם בבטחה.

הספק נורה

נמדד בוואט (W).

הכוונה היא לאנרגיה שמשחררת הנורה ולכן עד כמה היא בהירה – ככל שהספק גבוה יותר, כך תאורת החוץ שלך תהיה בהירה יותר.