• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך מקיף לבחירה וקנייתפתרונות תאורה מושלמים לגינה

דף הבית » מדריך מקיף לבחירה וקנייתפתרונות תאורה מושלמים לגינה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

אפשר להמשיך לפעול בגינה גם לאחר רדת החשכה בעזרת תאורה חיצונית. לא רק שזה יעזור לכם להסתובב בבטחה על ידי הארת שבילים, זה יכול גם ליצור אווירה מזמינה להתרועעות ולסעודה. ניתן להשתמש באורות בחוץ כדי לקבוע את התאמה לכל אירוע, בין אם זה כחלק מהגנת הבית, ארוחת ערב רומנטית על המרפסת או מסיבת גן.

קרדיט צילום ראשי: מתוך אתר Amazon LeiDrail.

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

לפני קניית תאורת גינה חיצונית

עם כל כך הרבה שימושים לתאורת חוץ, יש לקחת בחשבון כמה דברים לפני הקנייה.

באיזה אזור להאיר את הגינה?

האזור הזקוק לתאורה קובע לעיתים קרובות איזה סוג תאורה יעבוד הכי טוב. לכן, אם אתם מעוניינים להאיר שביל למשל, הדבר ידרוש תאורת ניווט שעוזרת לאנשים להישאר בטוחים וללכת בדרך בקלות, במקום חלופה דקורטיבית שעשויה להאיר רק חלק מהשביל. לכן, חשבו על החלל שלכם ואיך אתם משתמשים בו לעיצוב עיצוב התאורה שלכם.

האם הנורות בגינה צריכות להיותו ניידות?

כשמדובר אם אתם יכולים להזיז את תאורת החוץ שלכם או לא, מקור החשמל משחק חלק גדול. צריך לחבר אורות חשמל קבועים לרשת החשמל, מה שהופך אותם לבחירה האידיאלית אם תרצו תאורה קרוב לבית. בעוד שנרות, סוללה או תאורה המופעלת באמצעות השמש אין מגבלות וניתן להזיז אותם מתי ומתי שתרצה. לכן, אם האזור שברצונך להדליק הוא רחוק מפתח הבית שלכם, או אם אתם רוצים להיות מסוגל להתאים את התאורה שלכם על פי מה שאתם עושים, בחר באחת מהאפשרויות האלה.

 להכין תוכנית תאורה בגינה

תאורה יכולה לגרום לגינה שלכם להיות מקסימה, אז קח זמן לתכנן בדיוק איזה סוג תאורה אתם רוצים ואיפה.

שרטטו תוכנית גסה של הגינה שלכם, וסמנו את כל התכונות העיקריות. זהו אילו תכונות אתם רוצים לשפר – בריכה, עץ, מדרגות – וכל מה שתרצו להאיר בחושך.

היו גמישים: הטיפים הטובים ביותר לתאורת גינה משלבים אורות קבועים עם כאלה שניתן להזיזם בקלות כדי להתאים לעונות המשתנות, לגידול הצמחים ולנורות הגינה.

תאורת גינה באמזון ארה”ב הפעלה בסוללות או טעינת שמש (סולרי)

תאורת גינה ב KSP תאורת גינה בבנגוד תאורת גינה בעליאקספרס

חשוב כיצד ליצור אפקטים שונים של תאורה בגינה

יש תאורת חוץ עם סוגים שונים של תאורה שיוצרים אפקטים שונים בגינה שלכם.

מקורות כוח חשמלי לתאורה בגינה

מקור חשמל הוא שיקול קריטי בבחירת התאורה החיצונית הטובה ביותר עבורכם – לרוב סוגי התאורה יש יותר מאופציה אחת.

תאורה חשמלית

תאורה חשמלית פועלת באופן עקבי בעוצמה. בהיותו מתקן קבוע, עליו להיות קבוע למקומו ולהיות מותאם כראוי.

אם יש לך ספק, הזמין איש מקצוע

לעולם אל תיקח סיכונים עם בטיחות חשמל. מומלץ להיעזר בחשמלאי מוסמך להתקנה או בדיקה של תאורת החוץ שלכם ויכול לייעץ לגבי אפקטים נוספים של תאורת גן.

תאורת גינה המופעלת באמצעות שמש

אורות המופעלים על ידי השמש אינם זקוקים לחיווט מכיוון שהם אוגרים אנרגיית אור שמש בסוללה המופעלת לאחר שקיעת השמש. עקב שיפורים בטכנולוגיה, אורות השמש חזקים יותר ונמשכים זמן רב יותר ממה שהיה פעם.

סוללות המופעלות על ידי שמש צריכות להיות מוחלפות רק אם הן מפסיקות לעבוד, לכן ברגע שקניתם אור מופעל על ידי קרני שמש, פשוט הניחו אותו בכל מקום שמתאים ושכחו ממנו.

תאורת גינה המופעלת באמצעות סוללה

כמו האפשרויות המופעלות באמצעות סולארית, תאורה המופעלת באמצעות סוללה אינה זקוקה לחיווט והיא ניידת. עם זאת, בניגוד לשמש, הוא פולט כמות אור עקבית עד שהסוללה נגמרת.

יש להחליף את הסוללות כל כמה זמן, כאשר הדבר נהיה רגיל יותר עם אפשרויות תאורה גדולות יותר או אם משתמשים שבהן בתדירות גבוהה יותר. זה יכול להיות יקר, כך שאם אתם מחפשים אפשרויות גדולות יותר שישמשו אתכם כל הזמן, מומלץ לשקול גרסאות המופעלות באמצעות שמש או חשמל.

סוגי תאורה חיצונית בגינה

ישנם שני סוגים של תאורת חוץ: פונקציונלית ואווירתית.

תאורה פונקציונלית נוטה להיות קבועה במקום, ומסייעת לך ולאחרים לנווט במרחב החיצוני שהם – בין אם זה הגן הקדמי או האחורי, שביל הגישה או שבילים וסמטאות כלשהם. זה יכול גם להאיר אזורים מסוימים, כגון משטחים מעוטרים ומרוצפים.

לעומת זאת, תאורה אטמוספרית היא יצירת אווירה ומצב רוח – כמו כשאתם מארחים מסיבה.

הוסיפו אחד או שניהם לחלל החיצוני שלכם כדי ליצור את עיצוב התאורה המושלם עבורכם.

תאורה פונקציונלית בגינה

ישנן מספר אפשרויות זמינות כאשר מחפשים תאורה פונקציונלית בגינה שלכם.

אורות קיר בגינה

משמשים לשיפור החלק החיצוני של הבית שלכם, כמו גם להאיר את הגינה שלכם, פנסי הקיר מגיעים במגוון רחב של עיצובים – מסורתיים ומודרניים המתאימים למראה שלכם. לרבים יש חיישן אינפרא אדום פסיבי (PIR), כך שהוא מופעל רק כאשר מזוהה תנועה בטווח מסוים. זה מבטיח שהוא משמש בצורה יעילה כדי לחסוך באנרגיה. נורות אלה מציעות מבחר של ספק כוח – לכן בחרו בחשמל לרשת החשמל, השמש או הסוללה בהתאם להגדרה שלכם.

נורות אבטחה

אידיאלי להרתעת פולשים ומאפשר לך לנוע בבטחה בחושך, ברוב נורות האבטחה שלנו יש חיישן אינפרא אדום פסיבי (PIR) המופעל רק כאשר אובייקטים או אנשים נכנסים לשדה הראייה שלו. זה לא רק חוסך אנרגיה, אלא גם מבטיח כי קרני אור קבועות לא מפריעות לשכנים.

בבחירת נורת האבטחה שלכם, שימו לב לזווית הזיהוי – זה אומר לך כמה שטח החיישן מכסה. כמו כן, רבים מאורות החיישן מציעים לך אפשרות לקבוע כמה זמן האור יישאר לאחר הפעלתו, כמו גם לבחור את רמת החושך שבה החיישן מתחיל לזהות תנועה.

אורות פוסט

משמשים פופולרי לאור שבילים, שבילי כניסה וכניסה לבית. מסיבה זו, הם בדרך כלל דורשים חשמל ומצבתם במקומם אבל יש גם אפשרויות המופעלות על ידי שמש. גובהם נע בין 0.5 ל -1.25 מטר. חפשו דגמים עם אורות קיר תואמים כדי ליצור עיצוב מתואם בכל הגן שלכם.

אורות מוקד

להאיר את הערוגות והשבילים באורות המוקד. בהיותם מופעלים על ידי שמש, אלה מותאמים במהירות ובקלות פשוט על ידי דחיפתם לקרקע ללא צורך בחיווט. הוסיפו עניין עם דגמים מיוחדים למשל: עם נורות הזרקורים המופעלות באמצעות הרשת – מושלמת להדגשת תכונה מסוימת בגינה שלכם.

אורות הכוונה

אורות הובלה פועלים יפה עם צמודי קרקע- ומציעים הכוונה נחוצה כשעולים במדרגות של טרסות מוגבהות. אם אתם שוקלים להוסיף חיפויים לגינה שלכם, הצטיידו באורות הכוונה לפני שתתחילו בבנייה מכיוון שהם צריכים להיות מותאמים לפני השלמתם.

תאורה אטמוספרית בגינה

הגדר את האווירה בעזרת אפשרויות התאורה האטמוספריות שלנו.

עששיות לתאורת גינה

לקבלת אפשרות תאורה אווירה דקורטיבית, שקלו פנסים במגוון אטרקטיבי של צבעים, סגנונות וחומרים, ניתן לעמוד או לתלות אפשרות ניידת זו וליצור אפקטים של תאורה בגבהים מגוונים להשפעה מרבית. בחרו בין הפעלה סולארית, מופעלת באמצעות סוללה או נרות, כאשר העיצוב החכם של הפנס מגן על להבת הנר מכל רוח.

אורות שולחן בגינה

אידיאלי ליצירת מצב רוח אינטימי ורומנטי

תאורת גן למסיבה

בדומה לאורות לחג המולד, תאורת מיתרים היא אידיאלית להפצת שמחה במסיבה. אפשרות דקורטיבית זו זמינה כמופעלת באמצעות סולארית או באמצעות סוללה, ומגיעה עם נורות לבנות, כחולות או רב צבעוניות ובמגוון עיצובים כולל כוכבים המושכים את העין. עטוף סביב גדרות, שמשיות, סורג או מעקות להנאת תאורה אל תוך הלילה.

תכונות הנדרשות מתאורת גינה

ישנם כמה מאפיינים ומפרט טכני שכדאי להיזהר כאשר קונים תאורת גינה.

דירוג IP

אורות חוץ חשמליים, סוללות ומופעלים באמצעות שמש הם בעלי דירוג IP (הגנה מפני כניסה של לחות). הכוונה היא לאופן שבו הם מוגנים מפני חדירת מים ולכלוך.

הספרה הראשונה בדירוג IP מתייחסת להגנה על חדירה – בין אם אתם מוגנים מפני החלקים הנעים שלו, כמו גם עד כמה הציוד מוגן מפני גופים זרים:

 • 0: אין הגנה מיוחדת.
 • 1: הגנה מפני חלק גדול מהגוף, כגון יד (אך ללא הגנה מפני גישה מכוונת); מחפצים מוצקים בקוטר של 50 מ”מ.
 • 2: הגנה מפני אצבעות או חפצים אחרים שאורכם אינו עולה על 80 מ”מ וקוטרו 12 מ”מ.
 • 3: הגנה מפני כניסה באמצעות כלים, חוטים וכו ‘בקוטר של 2.5 מ”מ ומעלה.
 • 4: הגנה מפני גופים מוצקים הגדולים מ -1 מ”מ (למשל כלים קטנים).
 • 5: מוגן מפני אבק העלול לפגוע בציוד.
 • 6: אטום לחלוטין לאבק.

הספרה השנייה של דירוג IP מתייחסת להגנה מפני לחות:

 • 0: ללא הגנה.
 • 1: הגנה מפני עיבוי.
 • 2: הגנה מפני טיפות מים המוסטות עד 15 מעלות מאנך.
 • 3: הגנה מפני טיפות עד 60 מעלות מאנך.
 • 4: הגנה מפני טיפות מים מכל הכיוונים.
 • 5: הגנה מפני סילוני מים בלחץ נמוך (לכל הכיוונים).
 • 6: הגנה מפני סילוני מים.
 • 7: הגנה מפני טבילה זמנית.
 • 8: הגנה מפני השפעות ממושכות של טבילה בלחץ.

כך, למשל, אור עם דירוג IP של 68 יהיה מוגן מאוד מפני חדירה ורטיבות ולכן יהיה אידיאלי לבריכת הגינה שלכם.

מספר שהוחלף ב- X מציין כי המתחם אינו מדורג למפרט זה. לכן, אור בעל דירוג X4 לא דורג לצורך חדירה, אך מציע הגנה מפני ריסוס מים לכל כיוון.

נורות גינה

לפני שקונים תאורה חשמלית, סולארית או סוללה, יש לשקול את סוג הנורות בהן הם משתמשים.

נורות ליבון -לא מומלץ

נורה חסכונית, נורות ליבון עובדות על ידי חימום נימת חוט עד שהיא חמה כל כך שהיא זוהרת באור נראה לעין – פירוש הדבר שלוקח כמה שניות להגיע לבהירות מלאה. הם הכי פחות חסכוניים באנרגיה מכל הנורות ויש להם אורך חיים קצר יותר מאשר אפשרויות אחרות. נורות ליבון יכולות גם להתחמם למדי לאורך זמן, כך שאם יש לכם ילדים או חיות מחמד וודאו שאתם בוחרים רק בתאורה שאינה בהישג יד כדי למנוע פציעה.

נורות הלוגן – לא מומלץ

נורות הלוגן מציעות חיסכון באנרגיה של 20% בהשוואה לנורות ליבון ומגיעות לבהירות מלאה באופן מיידי. הם גם טובים יותר לאיכות הסביבה, אך בדומה לנורות ליבון, יש להם חיים קצרים ונלחמים כאשר משתמשים בהם לתקופות ממושכות.

נורות לד – מומלץ

נורות LED (דיודות פולטות אור) חוסכות 90% יותר אנרגיה ויוחזיקו מעמד כ- 30% יותר מנורות ליבון. הם מציעים בהירות מלאה באופן מיידי, כך שלא תצטרכו לחכות לתאורה מלאה ולא עשויים מחומרים מזיקים, כך שניתן להשליך אותם בבטחה.

הספק נורה

נמדד בוואט (W).

הכוונה היא לאנרגיה שמשחררת הנורה ולכן עד כמה היא בהירה – ככל שהספק גבוה יותר, כך תאורת החוץ שלכם תהיה בהירה יותר.

חשוב לדעת גם את עוצמת הארה באותו הספק שבחרתם

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש תאורת גן, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם