מדריך לקניית תבניות הקרח הטובות ביותר למשקאות

 

קרח עושה את ההבדל בעוצמה ובטעם של הקוקטייל האהוב עליך. תבנית הקרח הטובה ביותר יכולה גם לשמור על משקאות למסיבות קרירים להפליא.

אומנות ערבוב משקאות פירות וקוקטיילים דורשת יותר ממרכיבי הבסיס. עבור אניני טעם אמיתיים, קוביית הקרח מוסיפה את הנגיעה הסופית. קרח שנמס מהר מדי יכול לדלל את הטעם והעוצמה של המשקה. שם נכנסות לתמונה תבניות קרח. תבנית הקרח הטובה ביותר מציעה קרח בגדלים, צורות וצפיפות השומרים על מגניבות המשקאות תוך מניעת דילול מוקדם של טעמים או אלכוהול.

תבניות קרח מעולים באמזון ארה"ב

תבניות קרח עליאקספרס

תבניות קרח בבנגגוד

תבניות קרח ב KSP

מה לקחת בחשבון בבחירת תבנית הקרח הטובה ביותר

תבנית  הקרח הטובה ביותר היא כזו שמשפרת את סוג המשקאות שאתה מכין בדרך כלל. עם זאת, כמה גורמים אחרים נכנסים לשחק. יש גם שיקולים מעשיים, כמו כמה כדורי קרח התבנית מייצרת, כמה מקום התבנית תופסת במקפיא וכמה קל להסיר את הקרח. שמירה על דברים אלו יכולה לעזור לכם לצמצם את התבנית שתעבוד בצורה הטובה ביותר בכל הנסיבות הנתונות.

גודל ומספר

אם ראית אי פעם קוקטייל עם קוביית קרח גדולה אחת או כדור ששולט בכוס, יש סיבה לכך. הגודל חשוב – ולא רק לכמה זמן הקרח מחזיק את המשקה קר. היחס הנכון לנוזל לקרח יכול לשחרר את הטעמים של כמה משקאות חריפים. חתיכות קרח גדולות יותר מדללות לאט יותר מחתיכות קטנות, ומאפשרות ללגום את המשקה זמן רב יותר. כתוצאה מכך, סוג המשקאות שיוצר צריך לקבוע את גודל כדור הקרח הטוב ביותר.

כדורי קרח גדולים או "ג'מבו" הם בדרך כלל בקוטר של 5 ס"מ עד  6.5 ס"מ והם נמסים לאט מאוד. הם משמשים בדרך כלל בעת לגימת משקאות חריפים ישרים, כמו וויסקי, ג'ין, סקוץ 'ובורבון. כדור קרח גדול נמס לאט הרבה יותר מקוביית קרח רגילה, ומונע יותר מדי מים שמדלל את המשקה לפני שהוא נגמר.

התבנית בגודל הבא יוצרת קרח שקוטרו נע בין 3 ס"מ ל -5 ס"מ. תבניות קרח אלו יוצרות קרח שנמס מהר יותר מכדורי הקרח בגודל 6.5 ס"מ אך איטי יותר מהקרח ממגש קוביות קרח רגיל . כדורי הקרח האלה עובדים טוב במיוחד בשייקר קוקטייל לערבוב משקאות שמעדיפים לטלטל ולא לערבב, כמו מרטיני או וספר. כדורי הקרח הגדולים בגודל 6.5 ס"מ אינם מאפשרים ערבוב רב במהלך הטלטול, ואילו כדורי קרח מעט קטנים יותר כן מאפשרים.

בדרך כלל משתמשים בכדורי קרח קטנים מ- 3.5 ס"מ בעת הכנת משקאות מעורבים כמו קוקטיילים . יש לערבב את המשקאות הללו בידיעה שתהיה יותר דילול מהקרח. התערובת הנכונה יכולה ליצור טעם נהדר גם כשהקרח נמס. תבניות אלה יוצרות קרח שעובד היטב גם עבור משקאות לא אלכוהוליים, כמו פירות ושייקים.

תבניות כדור קרח מגיעות בתבניות יחיד / אישיות, כפולות, משולשות או מרובעות. ניתן להציב תבניות בודדות בכל המקפיא, וכך לחסוך מקום. אבל עבור מפגשים או מסיבות קבוצתיות, בחרו בתבניות שיוצרות כדורי קרח מרובים, מה שמאפשר לכם למלא במהירות דלי קרח .

חוֹמֶר 

במשך שנים מגשי קוביות קרח ותבניות מיוצרים מפלסטיק. עם זאת, מכיוון ש- BPA וכימיקלים אחרים שנמצאו בפלסטיק הפכו לדאגה רבה יותר, צרכנים רבים פנו לסיליקון. כיום, רוב תבניות כדור הקרח עשויות סיליקון, פלסטיק, או שילוב של שתיהן.

פלסטיק עדיין זול, עמיד יחסית ועמיד יותר בריחות מאשר סיליקון. הפלסטיק הקשיח המשמש לייצור תבניות כדור קרח מציע גם משטח  יציב במקפיא. אמנם אתה צריך לבחור בפלסטיק ללא BPA בעת בחירת תבנית כדור הקרח הטובה ביותר, אך זכור כי עדיין קיימים כימיקלים אחרים של שטיפה בפלסטיק מלבד BPA. פלסטיק עלול להיסדק גם כשהמים קופאים ומתרחבים ועשויים לדרוש שטיפת ידיים כדי למנוע עיוות בחום של מדיח כלים.

תבניות קרח העשויות מסיליקון רכות, מתרחבות עם המים כשהם קופאים בלי להיסדק. הסיליקון מציע גם את היתרון בכך שהוא נקי מכימיקלי שטיפה נסתרים. בנוסף להיותו חומר רך יותר, הוא גמיש, מה שמקל על הסרת קרח מאשר עם תבניות פלסטיק קשות. מרבית הסיליקון ניתנים לניקוי במדיח כלים ולא יתקלקל בגלל חשיפה לחום. עם זאת, סיליקון נוטה יותר לספיגת ריחות, לכן יש לשמור תבניות סיליקון המאוחסנות מחוץ למקפיא עד שהן מוכנות לשימוש.

בחלק מהתבניות יש בסיס פלסטיק עם מכסה סיליקון. תחתית הפלסטיק הקשה נשארת יציבה במקפיא בזמן שמכסה הסיליקון מתרחב עם המים כשהוא קופא.

אחסון ושימושיות

תבניות כדור קרח עשויות להגיע בסגנון מגש מסורתי או כתבניות אישיות. ככל שמגיע לאחסון, תבניות כדור הקרח היחידות הניתנות לגיבוב מנצלות את המרחב האנכי. עם זאת, זה יותר עבודה למלא ולערום תבניות בודדות מאשר מגש.

תבניות בסגנון מגש שיוצרות כדורי קרח מרובים מספקות יותר קרח למשך הזמן שנדרש למילוי התבנית. למי שרוצה למלא  דלי או תרמיל בקרח , מגש הגיוני יותר מתבניות בודדות.

הגודל והסוג הנכון של התבנית תלויים בסוג המשקאות שעבורם ישמשו כדורי הקרח, כמו גם במקפיא ובאחסון הזמינים. מכיוון שתבניות כדור קרח אינן מוחזקות בדרך כלל במקפיא, אתה רוצה להיות בטוח שיש לך מספיק מקום אחסון בארון או במזווה כאשר הם לא נמצאים בשימוש.

כשמדובר באחסון מחוץ למקפיא, תבניות כדור קרח קשות מנצחות כי הן יכולות להיערם בלי להתהפך. תבניות סיליקון רכות, לעומת זאת, עשויות לדחוס ולהתהפך אם פריטים אחרים נערמים מעל. באופן כללי, זה מקשה עליהם יותר לאחסון כאשר הם לא נמצאים בשימוש.

תכונות נוספות

  • יציבות: תבניות כדור קרח שמתהפכות הן יוצרות יותר עבודה ממה שהן שוות. תבניות סיליקון עם בסיסים שטוחים נשארות יציבות יותר מאלו עם בסיס תבניות מעוגל. תכונות היציבות כוללות גם "רגליים" נוספות על התבנית כדי למנוע התמוטטות או הטייה. מכסים שטוחים מספקים גם יציבות רבה יותר מכיוון שפריטים אחרים יכולים להיערם על המכסה.
  • עיצובים: מכסים נפתחים ומתפתלים הם מהעיצובים הטובים ביותר מכיוון שהם נוטים להחזיק נוזלים גם כאשר הם מוטים.
  • מגשים: מטעמי נוחות, מגשי כדור קרח יכולים להכיל עד שישה כדורי קרח בבת אחת.
  • משפכים: בחלק מתבניות כדור הקרח יש פתח קטן בחלקו העליון אליו נכנסים המים; אלה בדרך כלל מגיעים עם משפך במיוחד לעבודה זו. אם לא, משפך קטן יקל על מילוי התבנית.
  • צורה: תבניות הן בדרך כלל עגולות או בצורת קוביה. עם זאת, יש תבניות שהופכות כדורי קרח עם קצת יותר גחמני. לדוגמא, גולגולות, יהלומים, כדורי בייסבול וכדורי גולף הם כמה אפשרויות מהנות ששווה לשקול, במיוחד לאירועים לפי נושאים.

מסקנות

תבניות כדור הקרח, מציעות תוצאות עקביות ועמידותן תחזיק מעמד לאורך שנים. יש מגוון אפשרויות, כולל תבניות אישיות, ערימות, ורב-תכליתיות.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מגשי קוביות קרח

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים