• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית כספת ביתית תיקנית – איכותית ויעילה

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית כספת ביתית תיקנית – איכותית ויעילה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

רוב הסיכויים שיש בבית חפצים יקרי ערך שתרצו לשמור מפני שריפות, שיטפונות, פריצות או אירועים לא צפויים אחרים. בין אם מדובר בירושה משפחתית שאין לה תחליף ובין אם מדובר במסמכים אישיים חשובים, כספות לבית הן הדרך האידיאלית לשמור על פריטי בטיחות עדיין נגישים.

אבל מידה אחת לא מתאימה לכולם כשמדובר בכספות הביתיות הטובות ביותר. יש לקחת בחשבון כמה משתנים לפני רכישת כספת, כולל גודל, סגנון נעילה וניידות.

רוב האנשים היו מתייעצים עם מנעולן, או חנות לציוד משרדי עבור כספת. ואכן במקומות אלה מוכרים כספות – בדרך כלל כספות קיר ודגמי רצפה מסוימים – שנראות חסינות אך אינן מכשירים אמינים נגד גניבה.

הצעות לכספות בביתיות ב KSP

מה חשוב בכספת ביתית

 • גודל: עליך לחשוב אילו סוגי פריטים אתם מתכננים לאחסן בכספת שלכם לפני שתבדוק איזה מידת כספת תרכוש. אם אתה מתכנן לאחסן רק מסמכים, מזומנים או פריטים קטנים יותר, כספת קומפקטית תעבוד. אך אם אתה מעוניין לאחסן משהו גדול יותר, וודא כי אתה מכיר את המידות הפנימיות של הכספת לפני שאתה קונים אותה. בכספות רבות יש תא פנים קטן בהרבה כדי להגן על פריטים מהאלמנטים.
 • סוגים של כספות ביתיות, כל אחת עם תכונות שונות.

באחד או יותר מסוגי הכספת הבאים, וחלקם יכולים להיות שילוב של שניים או יותר:

  • כספות אש. מדורגות לפי כמה זמן יכולים להחזיק בטמפרטורה מסוימת
  • כספות לפריצה. מדורגות לפי זמן הקושי לפריצה TL-15, TL-30, TRTL-30 ו- TRTL-60
  • כספות רצפה. הכי מומלצות
  • כספות קיר לא מומלצות כי פורץ חכם ישלוף את הכספת ויפרוץ אותה במקום שנוח לו.
 • סוג נעילה: ישנן דרכים רבות ושונות לנעול ולפתוח כספת, ואיזו מהן ניתן לקנות תלויה בהעדפה האישית שלך ובאיזו מהירות ייתכן שיהיה עליך לגשת לפריטים אלה. להלן מנעולים שונים שיש לקחת בחשבון:
  • מנעול מסורתי: כספת זו נפתחת עם מפתח מסורתי.
  • נעילה ביומטרית: כספת מסוג זה תיפתח באמצעות טביעת האצבע שלך.
  • נעילת שילוב: כספת מסוג זה נפתח כמו ארונית עם שילוב מספרים. סוג מנעול זה יכול לכלול גם לוח מגע דיגיטלי להזנת המספרים.
  • נעילה כפולה: סוג זה של כספת פירושו שתבטל את הנעילה בשתי שיטות. לדוגמה, ייתכן שתצטרך מפתח מסורתי יחד עם שילוב כדי לפתוח.
 • הגנות חסינות אש: תרצו למצוא כספת שיש בה יותר מסתם מנעול כדי לשמור על חפצי הערך החשובים ביותר שלכם. במקרה של שריפה, ישנן כספות הבנויות לעמוד בחום ולהבות.
 • ניידות: להחזיק כספת שפשוט להזיז אותה יכול להיות גורם חשוב. אם תרצה לאחסן אקדח למשל, תרצה כספת שניתן לאחסן הרחק מילדים קטנים. או במקרה של אסון טבע, יהיה יותר נוח להביא את הכספת עם הניירת החשובה שלך כשאתה מתפנה.

10 הדברים שכדאי לשקול לשמור על בטיחותך בביתך:

 1. מסמכי ביטוח. אם הבית שלך עלול לסבול מנזק משריפה או אסון אחר, תרצה לשמור על מסמכי הביטוח שלך כדי שתדע את הכיסוי שלך ויהיה לך את המידע הנכון להגיש תביעה.
 2. מסמכים אישיים. דרכונים, תעודות ביטוח לאומי ותעודות לידה יכולים לחסוך טירחה. אך יתכן שתזדקק לגישה אליהם מחוץ לשעות הבנקאות, לכן עדיף להחזיק אותם בבית.
 3. מסמכים משפטיים. אם ערכת צוואה, ייפוי כוח או הנחיית שירותי בריאות, עדיף לשמור את הטפסים הקרובים ולא בבנק שעשוי לאטום את הכספת שלך עם מותך.
 4. מסמכים פיננסיים. זה חכם להחזיק במסמכים פיננסיים מסוימים, כולל החזרי מס, רישומי נכסים, דוחות תיווך ורישומי חוב. על ידי שמירתם בביתכם, תוכלו למנוע גניבת זהות.
 5. תרופות מרשם. שמירה על תרופות יקרות.
 6. כסף מזומן. זה תמיד רעיון טוב להחזיק קצת מזומנים בהישג יד במקרה חירום, במיוחד אם האזור בו אתה גר נוטה לאסונות טבע שעלולים להפיל את רשתות הבנקים והכספומטים.
 7. חפצי ערך מסוימים. אם יש לך תכשיטים, אוסף מטבעות או פריטים יקרי ערך אחרים שאתה מעוניין לגשת אליהם מעת לעת, ייתכן שתעדיף לשמור אותם צמודים ולא בבנק.
 8. רובים. ייתכן שהבנק המקומי שלך לא יאפשר נשק חם בהסכם השכירות שלו. עם זאת, עדיף לשמור את האקדח שלך בבית אם אתה רוצה גישה נוחה או שאתה רוצה אותו למען בטיחות ביתית כללית.
 9. תמונות משפחתיות ישנות. אם יש לך תמונות משפחתיות שאתה רוצה לשמור אך לא להציג על הקירות שלך, כספת הבית שלך תגן עליהם מפני נזקי אש ומים. מומלץ גם לסרוק אותם, כך שיהיה לך עותק דיגיטלי.
 10. מפתחות כספת. אם תבחר להשיג כספת בבנק המקומי שלך, אחסן את המפתחות בכספת הבית שלך כדי לזכור תמיד היכן הם נמצאים ולשמור עליהם מפני הגנבים.

באשר לדברים שאתה צריך לשמור בכספת בבנק  במקום בבית שלך, הנה ארבעה:

 1. ירושות יקרות ערך. אם יש לךירושה משפחתית או פריטים יקרי ערך אחרים שאינך זקוקים לגישה קבועה אליהם, אולי עדיף לשמור אותם בכספת הבנק ולא בכספת לבית.
 2. מלאי בית. חברות ביטוח נכסים בדרך כלל דורשות ממך לערוך מלאי של מה שיש לך בבית במקרה של פריצה או נזק. על ידי שמירת זה בכספת במקום כספת ביתית, הרשימה שלך תהיה בטוחה לחלוטין.
 3. מסמכים חשובים מסוימים. אמנם טוב להחזיק כמה מסמכים בכספת ביתית, אך אתה יכול לשמור אחרים בכספת אם אינך זקוק לגישה נוחה אליהם.
 4. נתוני מחשב רגישים. אם יש לך כונן USB או כונן קשיח חיצוני עם מידע רגיש, עדיף לשמור אותו בכספת, שם סביר להניח שלא יהיה נתון לחום עז, נזקי מים פוטנציאליים או הפרעות מגנטיות.

היכן לשים כספת ביתית?

אין תשובה אחת ויחידה לשאלה זו מכיוון שהיא יכולה להיות תלויה במה שאתה מתכנן לאחסן בכספת שלך והעדפתך האישית. לדוגמה, אם אתה מאחסן בעיקר תכשיטים ורכוש אישי אחר, ייתכן שתרצה את הכספת שלך בחדר השינה או בארון שלך. אם העדיפות העיקרית שלך היא לשמור על המסמכים שלך מפני הצפה, עדיף לשמור עליהם כמה שיותר גבוה מהשטח.

כשאתה שוקל היכן אתה רוצה למקם את הכספת שלך, חשוב על מטרת הכספת ומה הנוח ביותר לצרכים שלך.

הכספת חייבת להיות מקובעת היטב למקומה, אחרת היא תיגנב.

אני מציע לשים גם מצלמה וא ואזעקה נסתרת שפועלת על-פי חישני תנועה בקרבת הכספת

יש לדאוג שהכספת תתוקן כהלכה על-ידי גורם מיקצועי.

היכן לקנות כספת ביתית?

אם אתה רציני בקבלת כספת איכותית, עדיף לרכוש מחברה המתמחה בהם.

קמעונאים גדולים מציעים כולם כספות לבית, אך רבים מהכספות שלהם נמצאים במחירים הנמוכים יותר במחיר ובמאפיינים.

יש לבצע חיפוש באינטרנט כדי למצוא יצרנים בטוחים באזורך או יצרנים שמוכנים לשלוח לך כספת.

חפש ביקורות של לקוחות כדי לוודא שאתה מקבל עסקה טובה ובטוחה באיכות טובה.

חברות של יצרני כספות מתמחות

Yale הוותיקה,

Sentry

Hyundai

Eclipse

כספות בריח סדן

JSH תעשיות בטיחות.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם