מדריך לקנית מטחנת פלפל\מלח

קורטוב של פלפל\מלח טרי טחון הוא המגע האחרון למתכונים. טחינת פלפלים ומלחים פותחת את הטעם של גרגרי הפלפ  והמלח בדרכים שתחליף אינו יכול. בנוסף לטחינת פלפל, מלח ותבלינים אחרים, טחנות פלפל מוסיפות לעיתים קרובות הצהרה על עיצוב למטבח או לשולחן האוכל. כתוצאה מכך, הקונים ימצאו מגוון רב של מטחנות בשוק.

סוגי מטחנות פלפל\מלח

ישנם שני סוגים של מטחנות פלפל\מלח : ידני וחשמלי. איכות הטחינה זהה במידה רבה, ולכן ההחלטה מבוססת על העדפת סגנון אישי ואיך אתה מתכנן להשתמש בטחנה.

  • מטחנות פלפל ידניות מופעלים על ידי סיבוב שני חלקים מחוברים של הטחנה בכיוונים מנוגדים או סיבוב ארכובה תוך החזקת בסיס יציב. פעולת הסיבוב הופכת את ההילוכים הפנימיים זה נגד זה ומועכת או פורסת את גרגרי הפלפל\המלח הבודדים לחתיכות זעירות בהתאם לגסות שהגדרת. הטחינה הידנית נותנת לך שליטה רבה יותר על המהירות והדיוק בכמות הפלפל שאתה מוסיף, מכיוון שאתה יכול לעצור מיד ולהפעיל מחדש ללא זמן עיכוב. טחנות ידניות נוטות להיות בעלות מראה מסורתי יותר והן זמינות במגוון רחב של סגנונות, ואין סכנה שנגמרות הסוללות ברגע לא נוח. טבחים בעלי יכולת תנועה מוגבלת בידיהם עשויים למצוא את המטחנות הללו קשה לשימוש, ואלו שלעתים קרובות מוסיפים תבלינים למזון בזמן שהם מבשלים ומערבבים עלולים למצוא את האחיזה הדו-ידנית מטרידה.
  • מטחנות פלפל חשמליות: טחנות פלפל חשמליות מופעלות באמצעות לחצן כפתור או מפעיל לחץ כדי להפעיל מנוע הטוחן את גרגרי הפלפל לגסות המועדפת עליכם. המנוע מופעל באמצעות סוללות; חלקן נטענות, חלקן דורשות החלפת בטריות, כך שההנאה והנוחות יכולות להיות מופרעות בגסות אם אין לך סוללות רזרבי בקרבת מקום ברגע הלא נכון. בגלל הכוח הרציף שלהם, טחנות חשמליות נוטות לטחון באופן עקבי יותר. לעתים קרובות יש רגע מסויים בין מתי שאתה משחרר את הכפתור וכאשר המנוע מפסיק להתפשט. טחנות חשמליות אידיאליות לבשלנים וטבחים שצריכים להמשיך לערבב או לזרוק כשהם מוסיפים את הפלפל\המלח שלהם ביד אחת.

 

מטחנות פלפל\מלח באמזון

מטחנות פלפל\מלח בעליאקספרס

מטחנות פלפל\מלח בבנגגוד

מטחנות פלפל\מלח בלאסטפרייס

מטחנות פלפל\מלח ב KSP

 

מה לקחת בחשבון בבחירת מטחנת הפלפלים\מלחים הטובה ביותר

טחנות פלפלים משני הסוגים זמינים במספר עצום של גדלים, צורות וסטים, אך יש לשקול כמה שיקולים נוספים לפני שתבצע רכישה.

סִגְנוֹן

טחנות פלפל יכולות להיות מסורתיות או מודרניות. חלקם הם עץ קלאסי עם פרופיל חטוב, בעוד שאחרים מעוטרים בעבודות מתכת כבדות, ואילו אחרים מעוצבים בקווים מודרניים חדים. מטחנות ניתן להשיג בצבעים רבים של עץ, צבע ועבודות מתכת בגימור טבעי. חלקן גם פלסטיקי פשוט. עם כל כך הרבה אפשרויות, קל למצוא אחת שמתאימה לסגנון שלך – או סוס עבודה למטבח ואחת יפה לשולחן.

גודל

לגודל המטחנה אין השפעה על איכות הטחינה, אך בהחלט יכול לשנות את מראה המכשיר. אם הוספת פלפל\המלח היא הדבר הסופי בארוחה המוגשת לשולחן, מטחנה גבוהה ואלגנטית עשויה להיות הבחירה הטובה ביותר.

קיבולת

האם זה משנה כמה מטחנת פלפל\מלח יכולה להכיל? כן ולא. אם בחרתם במטחנה מסיבות דקורטיביות והקיבולת שלה קטנה ממה שהייתם רוצים, הקיבולת הקטנה לא תשפיע על איכות הטחינה – זה רק אומר שתמלאו את הטחנה לעתים קרובות יותר. טחנת קיבולת גדולה יותר תהיה נוחה יותר בהקשר זה, אך אם הפלפל\המלח נמצאים במטחנה לאורך זמן, עלולות להתרחש מספר בעיות. הפלפל יכול להתיישנן מכיוון שהמטחנות, אלא אם כן צוין אחרת, אינן אטומות. כמו כן, אם מטחנת הפלפלים\המלחים שלך מאוחסנת בסביבה לחה (כמו מטבח) גרגרי הפלפל יכולים למשוך לחות מהאוויר ולהתרכך, מה שהופך את המטחנה פחות יעילה ותביא לפתיתים לא אחידים של פלפל\מלח או לסתימה. 

כוונון

מתכונים שונים יכולים לדרוש טחינות פלפל\מלח עדינות או גסות ספציפיות. לדוגמא, טחינת פלפל למרק דורשת טחינה דקה יותר כך שהטעם יכול להתפזר, כאשר הטחינה על גבי סלט עשויה להזדקק לדגנים גדולים יותר, כך שהסועד מקבל טעם עם כל ביס. ברוב מטחנות הפלפל\המלח המודרניות יש אפשרות להתאים את הטחינה דקה לגסה. לחלקן הגדרות רבות, חלקן רק שתיים או שלוש. ישנן כמה מטחנות קבועות מראש למה שהיצרן מרגיש שהוא נקודת אמצע סבירה. שקול עד כמה חשובה לך תכונה זו בעת קניות, ובדוק אם ההגדרות, אם קיימות, קלות להתאמה.

צדדיות שימושיות

טחנות פלפל רבות אינן מוגבלות לפלפל: הן יכולות גם לטחון מלחים ותבלינים וזרעים אחרים כמו כוסברה, פטרוזיליה וכמון. בעוד שרבים מהתבלינים הללו נמכרים טחונים מראש, כמו פלפל, הם טעימים יותר כשהם טריים. אתה יכול לבחור מטחנה ייעודית לכל תבלין או לנקות את המטחנה שלך היטב לפני המעבר. חשוב לציין כי מטחנות פלפל מסוימות מציינות כי אינן מתאימות לטחינת מלח: גבישי מלח נשברים בצורה שונה מגרגרי פלפל, ויש מטחנות שמעידות כי מטחנת מלח ספציפית תהיה מתאימה יותר.

עֲמִידוּת

השחזה טובה מפעילה כוח גדול יותר על המנגנון של מטחנת פלפל\מלח. גרגרי הפלפל\מלח הם קשים ומרובדים, כך שהמנגנון הדרוש כדי לרסק אותם או לחתוך אותם מעמיס על הלהב ובסופו של דבר יישחק בקצוות חדים. בנוסף, יש מתכות המועדות לקורוזיה כאשר הן נחשפות ללחות. פלדת פחמן וקרמיקה הם החומרים העמידים ביותר למנגנוני השחזה מבחינת עמידות בפני קורוזיה וקשיחות, ונירוסטה אינה רחוקה מאחור.

שיטת מילוי

אם קשה למלא מטחנה, רוב הבשלנים ישתמשו בה ואז יניחו אותה למילוי מאוחר יותר. חשוב שהמילית שלך תהיה קלה למילוי דרך פתח קל, מכסה הניתן להסרה בקלות, או הברגה מהירה בתחתית. ככל הנראה כל דבר שדורש כלים יהיה לא נוח מדי. זה גם מועיל כאשר החדר שמחזיק את גרגרי הפלפל ברור, כך שתוכלו לראות מתי הגיע כמעט הזמן למלא מחדש.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מטחנת מלח, מטחנת פלפל

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים