מדריך מסלולי טיול בשביל ישראל. מידע מפורט למטיילים ומפות טופוגרפיות.

ביקורת על מדריך מסלולי טיול בשביל ישראל. מידע מפורט למטיילים ומפות טופוגרפיות.

נתונים

שביל ישראל

מאת יעקב סער ויגיל הנקין

320 עמודים

הוצאת אשכול 2009

דאנאקוד             800-32014

 

 

ביקורת

במדריך יש תאור דרך מפורט של שביל ישראל מצפון לדרום ומדרום לצפון גם יחד. החלוקה ל 47 ימי הליכה. בכל תאור מסלול יש בין 15-10 נקודות שבהן ניתן מרחק הליכה מתחילת המסלול וגובה הנקודה מעל פני הים. המרחקים והגבהים מוצגים בתחילת כל יום בצורת גרף ומאפשרים למטייל לראות במבט אחד, מה מצפה לו במשך היום. מרחקי הביניים בכל מסלול מקלים על המטייל לעשות חלוקה שונה של המסע ובהתאמה אישית. בתחילת התאור של כל מסלול יש מידע חשוב לגבי מים בדרך ומידע חשוב נוסף לגבי אותו מסלול. בנוסף לשביל ישראל כלולים במדריך שביל ירושלים, המסע מים לים ושביל ישו.

 

במדריך נמצאות מפות טופוגרפיות באיכות גבוהה מאוד של המרכז למיפוי ישראל ועליהן מסומן שביל ישראל והשבילים האחרים גם בקנה מידה של 1:50,000, וכן מפות של ירושלים בקנ"מ 1:15,000. בנוסף למפות הטופוגרפיות יש גם מפות דרכים של בקנה מידה של 1:250,000 עם סימון שביל ישראל עליהן אשר נותנות מבט כללי. חסרה במדריך מפה כללית של ישראל עם סימון מסלולו של שביל ישראל. מידע נוסף למטייל כמו תאור מקומות, היסטוריה, מורשת, גיאולוגיה וכד' מסתתר לו בתוך תאור המסלול. ראוי היה להבליט טוב יותר מידע כזה בדרך שתקל על הקורא לאתרו. ראוי היה להקדיש מעט יותר מקום לתאורים אלה. על קיסריה העתיקה לא רשום כמעט דבר פרט להמלצה על בקור באתר.

 

ניתן היה להגדיל את מספר המפות ולא להדפיס מלבנים קטנים במספר מקומות שמקשים במעט על ההתמצאות. עם זאת איכות המפות מעולה. התוספת של שביל ירושלים והמסע מים לים מבורכת. רמת העדכון של המדריך טובה מאוד וכל השינויים שבוצעו על שביל ישראל עד ליום 1.7.09 כבר נמצאים בו. לטובת רוכשי המדריך ולכלל המטיילים ההוצאה לאור פתחה פורום עדכונים, ובו מופיעות מפות של השינויים בתוואי שבוצעו אחרי שהמדריך ראה אור. בפורום מידע טוב ומאורגן היטב על ההכנות לקראת המסע.

 

מחיר המדריך 198 ש"ח ובתחושה ראשונה הינו גבוה. אולם בהתחשב בעובדה שהמדריך כולל מפות טופוגרפיות שנותנות פתרון מלא לעל צרכי הניווט על שביל ישראל המחיר סביר מאוד ומהווה עיסקה מצוינת למטיילים.

 

לחובבי הטיולים על שביל ישראל זהו מדריך מצויין ומומלץ לרכשו.

 

מידע תיירותי ספרי ומדריכי טיולים מומלצים ספרים ומפות מומלצים בתיירות מדריך מסלולי טיול, מידע מפורט למטיילים, מפות טופוגרפיות., שביל ישראל

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות