מדריך קצרצר על נרחה Nerja, קוסטה דל סול

כתבה וערכה: נגוהה שפרלינג

העיר נרחה היא עוד עיירת קיט שלווה טיפוסית בקוסטה דל סול שסמוכה לעיר מלאגה ועל פניו נראה כי אין לה הרבה מה לחדש לכם אחרי שהשלמתם סיבוב כה גדול לאורך קוסטה דל סול וקוסטה דה לה לוז ואחרי שסימנתם וי על כל האתרים המיוחדים והמומלצים בפרובינציית מלגה ופרובינציית קדיז. אבל מבט לעומק מוכיח שהמאמץ הכרוך בביקור בן כמה שעות בנרחה בהחלט שווה כי לנרחה יש מה לחדש. מעבר לחופים היפים ולאוריה הנחמדה בעיירה הקסומה והשלווה בנרחה יש נקודות תצפית מרהיבות לנוף משגע וגם כמה מערות ששווה לבקר בהן אם כבר הגעתם לאזור.

סעו קצת יותר משעה – 60 ק"מ – ממלגה לכיוון מזרח על כביש E15 כדי לבקר במקום שזכה לכינוי "התכשיט של קוסטה דה סול" ולכינוי "המרפסת של אירופה". הבלקון המפורסם מתייחס לנקודות תצפית הנוף הרבות והמרתקות אליהן תגיעו בעת ביקור בעיירה הממוקמת על מצוקי סלעים נישאת גבוה מעל פני הים באופן שמאפשר למבקרים בה להביט לכל עבר ולהשתכר ממראה עיניים מטריף.לא סתם אחד המלכים הספרדיים העונה לשם אלפונסו ה-12 שמלך תקופה קצרה במהלך המאה ה-19 נתן לעיר המציצה מעל המצוק את הכינוי הזה.

מסלול טיול מושלם בקוסטה דל סול – הרבה יותר משמש וחופים מהממים

—————————————————————————————–

המדריך למטייל בחרז דה לה פרונטרה (Jerez de la Frontera), קוסטה דל סול

המדריך למטייל בסטניל דה לאס בודגס והסביבה, בקוסטה דל סול

מדריך למטייל בכפר הלבן זהרה דה לה סיירה, בקוסטה דל סול

מדריך למטייל בכפר הדייג טאריפה Tarifa, קוסטה דל סול

מדריך למטייל במלגה / מלאגה MALGA, קוסטה דל סול

מדריך למטייל באולברה OLVERA, בקוסטה דל סול

מדריך למטייל בכפר הלבן מיחאס, בקוסטה דל סול

מדריך קצרצר על נרחה Nerja, קוסטה דל סול

מדריך למטייל בקדיז CADIZ, בקוסטה דל סול

המדריך למטייל במרבלה, קוסטה דל סול

המדריך למטייל ברונדה, בקוסטה דל סול

התחילו את הביקור בבלקון דה אירופה (המרפסת של אירופה כבר אמרנו?) Balcón de Europa שם אגב יש ירידה אל חוף נחמד בו תוכלו לבלות כמה שעות טובות. ברחבת הבלקון עצמה תוכלו גם כן לבלות, מלבד צפייה בנוף יש שם דוכני ממכר, רוכלים, אמנים, מופעי רחוב, מסעדות, ברים, חנויות ואוירה נהדרת. המקום שוקק חיים, במיוחד בערב ולעתים יש שם מופעים. כיף לטייל שם גם בזכות העובדה שהכניסה לרכבים אסורה והמרחבים נהדרים.

– 

תוכלו לבקר גם ברובע העתיק של העיירה ובאקוודוקט המרשים מהמאה ה-19 המצוי בקרבת מקום.

 –

ואם כבר הגעתם אל תוותרו על הביקור במערות נרחה- מספר מערות מרהיבות, חלקן מערות נטיפים ואחרות הן מה שמכונה "מערות אדם קדמון" אשר לפי ממצאים ועדויות שנתגלו בהן שימשו את האדם הקדמון בתקופה פרה היסטורית. הביקור במקום מאלף- מערות נרחה משתרעות לאורך חמישה קילומטרים, הן יפיפייןת – בעיקר מערות הנטיפים – והן גם מרתקות. חישבו על כך שיש לכם הזדמנות לבלות היכן שחיו בני אדם לפני יותר מ-25,000 שנים. במערות הללו אותרו שרידים מגוונים, לרבות עצמות שלדי אדם, ציורי קיר מהתקופה הפלאוליתית (תקופת האבן הקדומה), ממצאים ארכאולוגיים שונים (כלי חרס למשל) ועוד וחלק מהממצאים הללו נשמרו במקום והם מוצגים במוזיאון שפועל שם. מומלץ לסייר במערות בעזרת סיור מודרך כדי לקבל הסברים מרתקים עליהן ועל מה שניתן ללמוד מהביקור בהן. אם יתמזל מזלכם תגיעו בזמן שנערכת במערה הופעה- באחת המערות יש אולם תת קרקעי המשמש למופעים והחוויה עוצרת נשימה וייחודית. אולי שווה לברר מראש מה מוצג שם ולתזמן הגעתכם כך שתרוויחו גם צפיה במופע. זה בהחלט שווה.

אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לצעירים מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל ספרד נרחה

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים