• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מהם הטעויות שיש להימנע מהן בעת ​​ביקור בפארקים לאומיים בעולם

דף הבית » מהם הטעויות שיש להימנע מהן בעת ​​ביקור בפארקים לאומיים בעולם

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

אם אתם מתכננים טיול בפארקים לאומיים, הנה כמה טעויות שתיירים מבצעים לעיתים קרובות ואיך להימנע מהם ולהפיק את המירב מהביקור.

לא מתכננים קדימה.

לכל חופשה, עדיף תמיד לתכנן קדימה. זה נכון במיוחד לטיול בפארקים הלאומיים  הפארקים שונים בגודלם ובשטחם, ולתכנן באיזו עונה אתם מתכננים לבקר. תוכלו להיתקל בהרבה מחסומים, הרבה מטיילים, תנאי מזג אוויר בלתי צפויים וסגירות בכניסה לפארק או בחלקים ממנה.  עדיף לבדוק את הפארק לפני שאתה הולך. וודא שארזת כראוי למזג האוויר שצפוי ושיש לך את כל האישורים המתאימים – במיוחד אם אתה מתכנן לקמפינג או לבקר באטרקציות פופולריות.  זה גם נותן לך הזדמנות להבין את לוח הזמנים שלך, עם זאת, חשוב גם להשאיר זמן לחשבון על שינויים פתאומיים. לעולם אינך יודע מתי תרצה לסטות מלוח הזמנים שלך.

לצאת רק בעונת השיא או לבקר רק באטרקציות הפופולריות ביותר

יש פארק לאומי לכל עונה. חלק מהפארקים הכי נצפים בקיץ, ואילו אחרים טובים יותר בסתיו או באביב.  אפילו ביקור בזמן אחר יכול להיות מתגמל מכיוון שסביר להניח שלא תצטרך להתמודד עם המוני מבקרים  אולי אפילו תוכל לקבל הנחה על לינה.

אינטראקציה לא נכונה עם חיות הבר

הפארקים הלאומיים הם מקומות מושלמים למצוא חיות בר מדהימות: ביזון, איילים, דובים, זאבים, חתולי בר גדולים ועוד. עם זאת, יש דרך נכונה ולא נכונה להתמודד עם חיות הבר – וזה בעיקר קשור להעניק לבעלי החיים הרבה מקום כך שהם לא ירגישו מאוימים.

הרבה אנשים לא מבינים שהפארק אינו גן חיות ואף אחת מבעלי החיים אינה מבויתת והם תמיד יגיבו לדברים. כדי לשמור על עצמך, עקוב אחר כללי הפארק הלאומי בנוגע לחיות בר .

לא להישאר בחוץ מאוחר, לראות את הכוכבים

המון נופשים אוהבים להיות בדרכים כל היום. זה בסדר גמור, ובהחלט תוכלו לראות כמה מראות מדהימים בשעות היום. עם זאת, כל הפעילות הזו במהלך היום יכולה גם להיות מותשת מכדי להסתובב בלילה, מה שמנתק אותך חצי מהחוויה של שהייה בפארק לאומי.פארקים רבים מקיימים אירועים בלילה. לא רק שזו התקופה הטובה ביותר להציץ לשמיים מלאים בכוכבים, תוכלו גם לתפוס דברים כמו אורות הצפון (תלוי איפה אתם נמצאים) או תופעות טבע .

לא לקום מוקדם, לצפות בזריחה

בצד ההפוךלסעיף ממקודם, אנשים שישנים עד הצהריים עשויים להחמיץ את אחד הדברים הטובים ביותר להיות בחיק הטבע: צפייה בזריחה מדהימה.  זריחה יכולה להיות יפה גם בעיר. עם זאת, יהיה  גרוע לפספס את השעות הראשונות ביום תוך שהות במקום יפהפה באופן טבעי.

לא להשתמש במפות הפארק

ה- GPS של הטלפון שלך יכול לא יעבוד אם אתה מחוץ לאזור השירות, ובחלקים מסוימים בפארק אולי אין אות חזק. ולכן ייתכן שתצטרכו במפת נייר טובה איכותית ומיושנת. ניתן למצוא אותם במרכז המבקרים בכל מקום אליו תלכו. 

לרדת מהשבילים המותרים לטיול

עדיפות עליונה להישאר בטוח בטיולים. שירות הפארק הלאומי מספק רשימה של פריטים שעליכם תמיד לארוז לביקורכם בפארק הלאומי, כולל בגדים, פנסים, מים, אוכל נוסף וכדומה. אבל הנחיות בטיחות מספר אחת נוספת שאסור לך לעשות: אפילו כמה מטיילים מנוסים יכולים ללכת לאיבוד בפארקים הלאומיים, מה שעלול להוביל לפציעה או אפילו למוות.  באופן כללי, היצמדו לשבילים המיועדים, עיקבו אחר המסלול במפה ואפילו קבלת מדריך שבילים הם הדרכים הטובות ביותר להישאר בטוחים. ותמיד שימו לב לסימני אזהרה או מחסומים שירחיקו אתכם מאזורים מסוכנים.

לא למלא את מיכל הדלק שלך

לא תמיד קל להגיע לפארקים הלאומיים, במיוחד אם שיש לך מעט דלק. זכור, אזורים אלה כוללים לעתים קרובות עשרות אלפי דונמים של אדמות מוגנות, כך שלא תמיד יש תחנת דלק בקרבת מקום. הקפד למלא את מיכל הדלק כשיהיה לך הזדמנות, ואפילו מיכלי דלק נוספים רק למקרה של…….

לא לבקר במרכז המבקרים

כאמור לעיל, במרכז המבקרים שפע  של ידע ומשאבים אליהם תוכלו לקבל בפארק שאתם מבקרים. לא רק שזה מקום טוב למצוא מפות, אלא תוכלו גם לדבר עם אנשי הפארק ולקבל מידע על אירועים מיוחדים, סגירות ופרטים חשובים אחרים. 

להיות דבוק לסמארטפון שלך

כן, קבלת תמונות אינסטגרם זה חשוב.  אחרת איך אחרת החברים הוותיקים שלך מהתיכון ידעו שאתה נמצא ב……?  אבל בכל הרצינות, בזמן שאתה רוצה לצלם כמה תמונות מדהימות ולתפוס זיכרונות שאתה יכול להסתכל עליהם אחורה, טוב לזכור שאתה בחיק הטבע הגדול וזה המקום המושלם לנתק את עצמך מהחברים ולהנות מכל רגע. 

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם