• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מה לעשות אם פספסתם את אוניית הקרוז באחד מנמלי היעד?

דף הבית » מה לעשות אם פספסתם את אוניית הקרוז באחד מנמלי היעד?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

טעויות קורות, למרות כל התוכניות הטובות ביותר. יש מצב שאתה תקוע בנמל בעוד הספינה שטה לעבר השקיעה. אז זה לא סוף העולם (לא ימינה ולא שמאלה). אם תקראו את הטיפים והעצות תוכלו להבין, איך להימנע מאיחורים ו/או איך ניתן לפתור את הבעיה.

 בררו על נהלים להתמודדות עם הנוסעים המאחרים. עשויי להשתנות מקו שיוט לקו שיוט. 

להירגע

זכרו אתם עדיין בחופשה. אם יש לך זמן, גבש בניחותא תוכנית פעולה ולהפיק את המרב.  נסה למצוא דרך חילופית להגיע ליעד הבא. תקוע בנמל לילה? זה הזמן לחוות את חיי הלילה במקום.

להחזיר את החפצים שלך?

אם תחליטו לחזור הביתה במקום לחזור להפלגה בנמל הבא, תצטרכו לקחת בחשבון כי החפצים שלכם עדיין על הספינה. חברת הקרוזים יכולה לשלוח אליכם חזרה. שרות זה איננו זול.

הסדרי נסיעה לספינת הקרוז

אם אתם מעוניינים לחזור ספינה, תצטרכו לפגוש אותו באחד מנמלי הבאים של הקרוז. חברת הקרוז שלכם, סוכן נסיעות או ספק ביטוח נסיעות עשויים להיות מסוגלים לעזור לכם לבצע את התוכניות. אחרת, תצטרכו לעשות סידורים בעצמך. כך או כך, אתם תהיו אחראים על כל עלויות שיגרמו.

אני ממליץ שבכל נקודת חוף שתרדו בה שיהיה איתכם במקור או העתק של: הדרכון, כרטיסי אשראי, רישיון נהיגה, כרטיס עליה למטוס ואת התרופות שלכם.

שיחות טלפון

קחו איתכם רשימה של מספרי הטלפון של הסוכנים שלכם, חברת הביטוח, חברת הקרוזים כדי שהספינה שלכם ידעו איפה אתה, כולל איך ואיפה להיפגש עם כלי באחד הנמלים הבאים על המסלול. ייתכן שיהיה עליכם גם להתקשר למחלקת שירות הלקוחות של חברת הקרוזים שלכם כדי ליידע אותם מה קרה ולראות אם הם יכולים לסייע בהזמנת לינה ובנסיעות. לבסוף, אם אתם מוצאים את עצמכם ללא דרכון, ואתם לא יכולים להגיע לספינה שלך או קו שיוט, או שאתם לא מדברים בשפה המקומית כדי לבקש עזרה, יש להתקשר לשגרירות של המדינה שלך הקרוב ביותר לנמל שבו אתה מבקר, או להציג את הכתובת לנהג מונית שיכול לקחת אותך לשם (במהלך שעות העבודה הרגילות של השבוע). אנשים בשגרירות יכולים לעזור לך להבין ואולי לקשר עם מישהו שיכול לעזור לך להגיע לספינה שלך או לחזור הביתה.

קחו גם טלפונים של חברת האשראי, שגרירויות או קונסול.

מצאו סוכן בנמל הנחיתה

ברוב קווי הקרוזים יש סוכני נמל המוצבים באזור הנמל שיוכלו לסייע לכם אם הספינה שלכם עזבה בלעדיכם. פקידים אלו יכולים לעזור לכם וליצור קשר עם הספינה שלכם ואת סידורי הנסיעה.

איך להימנע מכך שתפספסו את הספינה שלכם

שימו לב לזמן

אין להתעלם מהפרשי זמן ולכוון את השעון שלכם, לפעמים תוך כדי הקרוז עשויי לעבור אזורי זמן. האזינו להודעות וקראו את עלונים היומיים שקיבלתם בחדר יום לפני הירידה לסיורים. יש מצב, שזמן הספינה והזמן המקומי הם שונים. ולכן, הקפידן לדעת בדיוק באיזו שעה לחזור על הסיפון לאחר יום ביציאה, ולוודא אם הזמן פירושו זמן הספינה או זמן היציאה. כמו כן, ודאו שאתם לא מאבדים את הזמן שאתם מטיילים על החוף. יכול להיות קל להיתקע במקום מסוים ולשכוח, אבל זה לא תירוץ כדי להיות לחזור מאוחר הספינה שלך. יש להביא את הטלפון הסלולרי שלכם, ולהגדיר צפצוף אזהרה בזמן הרצוי ואז אתם יודעים מתי הגיע הזמן.

אם טיול בחסות הספינה יחזור לנמל מסיבה כלשהי, הספינה תחכה, או חברת הקרוז תיקח אחריות כספית ולוגיסטית כדי להביא אותך לנמל הבא ולהיפגש עם הספינה שלך. אם אתם מזמינים טיול פרטי וזה מאוחר, הספינה לא תמיד תעזוב בלעדיכם – במיוחד אם אתם בסיור עם מספר גדול של הנוסעים שלכם – אבל אין ערובה שזה יחכה. אם אתם מחליטים על הליכה של מסלול באופן פרטי, אני מאד ממליץ לעשות קצת מחקר מראש. אם בחרתם ספק חיצוני ודאו כי ספק טיולים יש רקורד של דייקנות, ומכוונים לחזור על הספינה שעה או שתיים – ולא כמה דקות – לפני.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם