• תַפרִיט
  • תַפרִיט
מוזיאון לאמנות מודרנית הממוקם בכיכר המוזיאונים בסמוך לרייקסמוזיאום

מוזיאונים באמסטרדם. תרבות, אמנות, מדע והיסטוריה

דף הבית » מוזיאונים באמסטרדם. תרבות, אמנות, מדע והיסטוריה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 17 דקות

כתיבה ועריכה: נגוהה שפרלינג

לא הגעתם לאמסטרדם כדי לראות מוזיאונים? טעות בידיכם! אתם חייבים לבקר במוזיאונים שבעיר ולא רק באחד מהם. שכחו מסיורים משעממים וממושכים, גם מי שמביניכם שאיננו חובב את הז’אנר ייהנה מביקור במוזיאונים של העיר. כמובן שסיור בהם יהיה מפוצל- אל תכנסו ליותר ממוזיאון אחד בכל יום, אלא שבצו כניסה למוזיאון במסלול הטיול שלכם מדי פעם ואפילו מדי יום. מי שכן חובב את הז’אנר- נאמר לו להתכונן לחוויה נעימה, משכילה, מהנה ומתגמלת.

אילו מוזיאונים שווים יש באמסטרדם? לא מעט. לא סתם נבחרה אמסטרדם, בשנת1987 על ידי האיחוד האירופי להיות “בירת התרבות האירופית”. אמנם תואר זה מוענק רק לשנה אבל אמסטרדם עומדת בקריטריונים מאז ומתמיד. העיר התרבותית מציעה שלל מוזיאונים בתחומי אמנות, מדע והיסטוריה, ובנוסף, בהיותה עיר הזויה ומטורפת שהולכת על הקצה יש בה גם מוזיאונים לא כל כך שגרתיים, שלא לומר הזויים. אז אילו מוזיאונים יש בעיר ואיפה כדאי לבקר?

לפני שנשיב על שאלה זו נמליץ לכם להצטייד בכרטיס המוזיאונים השנתי. גם מי שאיננו חובב מוזיאונים ימצא עצמו מבקר בלא מעט מוזיאונים וכניסה ליותר משלוש מהם כבר הופכת את כרטיס המוזיאונים של אמסטרדם לרכישה משתלמת. בגדול- אם אתם מתכוונים לבקר במהלך שהותכם באמסטרדם ביותר משלושה מוזיאונים כדאי לכם לרכוש את הכרטיס המכונה “כרטיס המוזיאונים השנתי” אותו Museum Jaarkaart הוא כרטיס המזכה בהנחות מרחיקות לכת ואפילו מייתר את תשלום הכניסה שהופכת לכניסה חופשית או זולה במיוחד למרבית המוזיאונים של העיר. ניתן לרכוש את הכרטיס בקופות של כל מוזיאון או בלשכות המידע לתיירים.

ועכשו, אילו מוזיאונים יש בעיר?

 

המוזיאון הטרופי (Tropenmuseum)

זהו מוזיאון המתמקד באנתרופולגיה. התערוכות במוזיאון מציגים תרבויות רחוקות וזרות, תוך הדגשת תהליכים היסטוריים, תרבותיים ואנושיים מרתקים. התערוכות כיום כוללות שלל מידעים ותצוגות בתרבות דרום אמריקה, דרום אפריקה, איי הודו, פפואה גיניאה החדשה, מערב אסיה וצפון אפריקה.

מידע שימושי:

כתובת:  Mauritskade 63, 1092 AD Amsterdam

טלפון:  020 56 88 711

כתובת אתר אינטרנט רשמי: ww.kit.nl

הכניסה בתשלום. 

מוזיאון  ואן גוך van Gogh Museum

מוזיאון ואן גוך הוא מוזיאון מפואר וגדול הכולל שפע של ציורים וחפצי אמנות שמהווים חלק מהאוסף של האמן המפורסם ואן גוך. בנוסף ישנם במוזיאון מעשי אמנות שצוירו בידי ואן גוך עצמו וכן מעשי אמנות של אמנים נחשבים אחרים שפעלו בתקופתו של האמן המוערך והמפורסם. עוד מוצגים במוזיאון מכתבים של ואן גוך שנשלחו לאחיו תיאו ואשר שופכים אור על עולמו הפנימי ועל קורות חייו. מבנה המוזיאון אף הוא מיוחד ויוצא דופן ומהווה אטרקציה בפני עצמו. מוזיאון ואן גוך מתאים גם לביקור עם ילדים. ניתן לערוך שם סיור מודרך במיוחד לילדים. הביקור עם ילדים במוזיאון מומלץ בעיקר בסופי השבוע, אז מתקיימות במקום סדנאות ציור. יתרון בולט נוסף של ביקור במוזיאון עם ילדים נובע מהעבדה שהכניסה לילדים מתחת לגיל 12 היא בחינם.

מידע שימושי:

כתובת:  Paulus Potterstraat 7

טלפון: 5705252

שעות פתיחה: מוזיאון וואן גוך פתוח כל יום בין השעות 10:00-18:00.

דרכי הגעה: ניתן להגיע בחשמלית בקווים מספר 2 או 5.

הכניסה בתשלום.

מוזיאון התיאטרון THE ATERMUSEUM

מוזיאון התיאטרון מתעד ומציג את תולדות התיאטרון ההולנדי לאורך השנים. באמצעים שונים מומחשים למבקרים תהליכי התפתחות התיאטרון החל מימי מופעי הרחוב ועד לימינו אנו, בהם מוצגיות הצגות רבות משתתפים בתיאטראות מהודרים.  המוצגים במוזיאון רבים ומגוונים וכוללים תלבושות, תחפושות, תפאורות, בימות, מחזות וכל הקשור לתיאטרון מכל התקופות.  

מידע שימושי

כניסה בתשלום

כתובת המוזיאון מורכב משני מבנים, האחד ברחוב Herengracht 168 והמבנה השני בכתובת The Bartolotti house Herengracht 170-172

דרכי הגעה  ניתן להגיע בחשמלית בקווים שמספרם 1, 2, 5, 13, 14, 17, 20

 מוזיאון הסופר Theo Thijssen Museum

מוזיאון מעניין המציג את פועלו של המדינאי והסופר ההולנדי המפורסם Theo Thijssen. הסופר, שחי בין השנים1879-1943 הוא תושב הרובע שהביא כבוד רב לקהילתו ונודע כמי שתעד בסיפוריו את חיי התושבים בו. המוזיאון מציג את תמונותיו, כתביו, ספריו ושלל מוצגים המתעדים את פועלו.

מידע שימושי

הכניסה בתשלום

כתובת – Eerste Leliedwarsstraat 16 

שעות פתיחה המוזיאון פתוח בימים חמישי וראשון בין השעות 12:00-17:00

טלפון  2907119

דרכי הגעה- אל המוזיאון ניתן להגיע בחשמלית מהתחנה המרכזית בקווים שמספרם 13, 14 או17; או באוטובוס בקווים שמספרם21, 170 או 172.

 מוזיאון הניאון literary museum

אמסטרדם מציעה שפע של מוזיאונים ייחודים ויוצאי דופן. מוזיאון הניאון, הידוע גם בשמו, Electric Lady Land הוא מוזיאון בהחלט מיוחד המזמן את המבקרים בו לחוויה מיוחדת. המוזיאון שעוסק בפלורסנט על שימושיו הרבים, לרבות אלה האמנותיים, משתף את המבקרים כבר מרגע הכניסה בתערוכה. האדם שהופך להיות “מואר” נחשף למוצגים ומראות מוארים מרתקים נוספים ביניהם, פסלים, תמונות, חפצים, תעתיקי ותבליטי נוף ועוד. סיור במוזיאון הוא מהנה וחוויתי.

מידע שימושי

כניסה בתשלום, ילדים עד גיל 12 כניסה חופשית

שעות פתיחה- המוזיאון פתוח בין הימים שלישי עד שבת,  בין השעות 13:00-18:00. המוזיאון סגור בימי ראשון

כתובת  Egelantiersgracht 107  

דרכי הגעה ניתן להגיע בחשמלית מן התחנה המרכזית, בקווים שמספרם 13, 14, 17, 20 , 21 וכן באוטובוסים בקווים שמספרם 170, 171, 172.

מוזיאון פיאנולה Pianola Museum

מוזיאון קטן ונחמד זה מציע תערוכה הקשורה לכלי נגינה יפה וקסום זה- הפסנתר. מעבר לפסנתרים הרבים במבנה ההיסטורי המצודד מהמאה ה17, ישנן גם פעילויות הקשורות לנגינה בפסנתר- קונצרטים, חוגים, מופעים וכל מה שקשור למוזיקה בכלל ולנגינה בפסנתר בפרט.

מידע שימושי

כניסה בתשלום

כתובת  Westerstraat 106

דרכי הגעה ניתן להגיע למוזיאון בחשמלית בקוים שמספרם 3 או 10 ולרדת בתחנת  Marnixbad

טלפון  6279624

מוזיאון המשקפים  Brilmuseum

עוד מוזיאון ייחודי מבטיח ביקור משמעשע- מוזיאון המשקפיים המתעד את התתפתחות הכלי המסייע לאנשים לשפר את ראייתם. המוזיאון השוכן במבנה עתיק משנת 1620 ניצב בחלק העתיק של העיר, ברחוב צר ורבים מבקרים בו ומתרשמים בכלי שהפך מכלי עזר למוצר אופנתי.

מידע שימושי

הכניסה בתשלום.

למרבה הצער המוזיאון איננו מותאם לביקורי נכים.

כתובת Gasthiusmolensteeg 7

שעות פתיחה- המוזיאון פתוח בין הימים רביעי עד שישי, בין השעות 11:30-17:30 וכן ביום שבת בין השעות 17:30-17:00.

דרכי הגעה- ניתן להגיע בהליכה קצרה מכיכר דאם או לתפוס אחד מקווי החשמלית שמספרם 1, 2 או 5 ולרדת בתחנת  Koningsplein

טלפון  4212414

 מוזיאון סירת המגורים Houseboat museum

בעיר אמסטרדם המשורגת תעלות לאורכה ולרוחבה התפתח מנהג של מגורים על המים. בתי סירה בגדלים שונים עיטרו את תעלות העיר מאות שנים. מוזיאון ייחודי זה- מוזיאון סירת המגורים מזמין אתכם להציץ לצורת חיים ייחודית ויוצאת דופן זו. הסירה מציגה בית מגורים השוכן על תעלת Prinsengracht בעיר אמסטרדם. הסירה הקטנה שהיתה פעם דוברה הוסבה לבית מגורים והיא דגם המשקף כיצד תושבים רבים חיים על המים. הסירה הזו מהווה מוקד תיירותי ואטרקציה מבוקשת.

מידע שימושי

כתובת – Prinsengracht, opposite 296

שעות פתיחה- המוזיאון סגור ביום שני (לבד מחג הפסחא שבמהלכו הוא נפתח גם בימי שני). בין החודשים מרץ עד אוקטובר הוא פתוח בין הימים שלישי עד ראשון, בין השעות 11:00-17:00 ובין החודשים פברואר עד נובמבר הוא פתוח בימים שישי, שבת וראשון, בין השעות 11:00-17:00.

ספריה פרטית Bibliotheca Philosophica Hermetica

ספריה צבעונית ומרתקת הכוללת מוצגים, ספרים, גיליונות וכתבי יד בנושאים שונים, כגון,  דת, מסורת ופילוסופיה. לצד הכתבים השונים ניתן למצוא גם חפצי אמנות מרתקים, ביניהם, ציורים ורישומים.

מידע שימושי

כתובת- רחוב  Bloemstraat 13-19

שעות פתיחה- הספרייה נגישה לציבור בכל ימי השבוע.

מוזיאון  Le Stedelijk Museum – SMCS / מועדון    Eleven

לא התבלבנו- אכן יש קשר בין מוזיאון, מועדון ומסעדה. באמסטרדם כמו באמסטרדם השילוב הזה אפשרי.

הכיצד? במבנה בית הדואר הישן פועל בשעות היום מוזיאון אס סי אם סי הנחמד והחדשני המציג אמנות פופולרית. במוזיאון השוכן בחלק ממבנה הדואר המרכזי של העיר אמסטרדם מתקיימות תערוכות מתחלפות המציגות אמנות בת ימינו בתחומים שונים- ציור, פיסול, קולנוע, עיצוב ועוד. מוזיאון זה מצוי כעת בשלבי הקמה והתפתחות וחוזים לו כי יהפוך למוזיאון מוביל שיעסוק באמנות בת ימינו ויהפוך למוסד מוביל בתחום. התצוגות והתערוכות במוזיאון רב גוניות, יפות ומיוחדות. מומלץ לבקר במוזיאון זה ולהתרשם מהשפע הרב והעושר האמנותי שהוא מציג. מומלץ גם לבקר במסעדה הנמצאת במקום ובשעות הלילה מומלץ לבקר במועדון “אלאוון” השוכן גם הוא בבבית הדואר הישן בקומה ה 11. בית דואר רב שימושי זה שוכן מאחורי התחנה המרכזית. המועדון כולל מסעדה ומשמש כאולם מופעים מכובד בו מתקיימות הופעות חיות לפרקים או מתנגנת מוסיקה עם קליפים המוקרנים על מסכי ענק. שווה לבוא, לאכול, לרקוד ולבלות.

מידע שימושי:

כתובת: המוזיאון ממוקם בקומה שתים ושלוש בבנין הדואר Oosterdokskade 5. המועדון ממוקם בקומה ה11.

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח כל יום בין השעות 10:00-18:00. המועדון פתוח בין הימים שני עד שישי בין השעות 23:00-01:00 ובין הימים שבת ראשון בין השעות 23:00-04:00.

דרכי הגעה: אל בית הדואר ניתן להגיע בקווי חשמלית 28 או 32

מוזיאון   Le Rijksmuseum

מוזיאון מפואר זה המתמקד באמנות הוא מוזיאון בעל שם ומהווה את המוזיאון הגדול לאמנות בהולנד. המוזיאון פועל מאז שנת 1885 וכולל כמות עצומה של מוצגים מרהיבים ורבי חשיבות המוצגים באולמות תערוכה מפוארים. המוצגים כוללים מעשי אמנות של אמנים שונים, רובם ידועים ובעלי שם, שפעלו בתקופות שונות ברחבי העולם. ניתן לסייר במוזיאון שעות ארוכות ולא להצליח לשבוע מהעושר העז של מוצרי האמנות, החפצית, הפסלים, הצירים, הקישוטים, הבגדים, החפצים, הבדים וערב רב של אוספים מרתקים. מוזיאון זה יכול להתאים גם לביקור של ילדים. ילדים יכולים ליהנות מפעילויות אינטראקטיביות ומוצגים  מגוונים. הכניסה לילדים מתחת לגיל 6 בחינם.

מידע שימושי:

כתובת: Stadhouderskade 42

טלפון:

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:00-17:00

דרכי הגעה: ניתן להגיע בחשמלית בקווים מספר 2 או 5 עד o או בחשמלית מס’12 עד תחנתConcertgebouw, או ברכבת תחתית לתחנת Weesperplein ומשם לקחת קווי חשמלית שמספרם 6, 7 או 10 לתחנת  Spiegelgracht. ניתן גם להגיע באוטובוסים שמספרם 26, 65, 66 , 170.

הכניסה בתשלום

מוזיאון המחתרת ההולנדית (Verzetsmuseum)

מוזיאון המתאר באמצעות מיצגים, מוצגים ותערוכות את קורותיהם של ההולנדים בימי מלחמת העולם השניה.

מידע שימושי:

כתובת: רובע ככר המוזיאון

שעות פתיחה: המסעדה פתוחה בימים שני עד חמישי בין השעות 10:00 עד 17:00 ובימים שישי, שבת וראשון בין השעות 11:00 עד 17:00

דרכי הגעה: אל המוזיאון ניתן להגיע בטראם מס’ 9 מהתחנה המרכזית ולרדת באחת משתי תחנות פאלנטג’ או בגן החיות ארטיס.  אפשר להגיע גם ברכבת התחתית בקוים 51, 53 או 54 ולרדת בתחנת ווטרלו פלאין או אוטיגאג.

מוזיאון להיסטוריה העירונית Amsterdams Historisch

על פני שלוש קומות במבנה עתיק ומפואר פרושה לראווה ההיטוריה של העיר אמסטרדם. העיר מוצגת על תהליכי התפתחותה הכרונולוגיים תוך תיעוד והצגה כל התהפוכות והתהליכים שעברה. המוצגים הנחשפים לראווה במוזיאון הם יייחודיים ומרתקים. הם משקפים היסטוירה, תרבות ותהליכים חברתיים של אמסטרדם במאות השנים האחרונות באמצעות אביזרים שונים, תמונות, ציורים, פסלים, חזיונות אורקוליים, תערוכות שונות, מוצגים ארכיאולוגיים ועוד. הביקור במוזיאון מרתק ובימי הקיץ החמים ניתן לשבת בבית הקפה בחצר היפה והמטופחת וליהנות מהשלמת החוויה. מי שלא ביקר הידוע גם בשמו “במוזיאון אמסטרדם” לא יצליח להבין לעומק את העיר הקסומה ואת התהליכים שהובילו להפיכתה לעיר ייחודית, דינמית, פתוחה, מזמינה, מיוחדת, מקבלת וסוערת כמו שהיא היום.

מידע שימושי:

הכניסה למוזיאון בתשלום.

כתובת  Kalverstraat 92

שעות פתיחה: המוזיאון  פתוח בין הימים שני-שישי בין השעות שעות 10:00-17:00, בימי שבת וראשון בין השעות 11:00-17:00 .

טלפון  5221822

המוזיאון הימי של אמסטרדם:

המוזיאון הימי של אמסטרדם ממוקם בתוך אוניה הולנדית מ 1749 ומציע שלל תערוכות, מוצגים ופעילויות הקשורות לים. במוזיאון נמצא אוסף כלי השיט הגדול בעולם והביקור בו מומלץ בעיקר לילדים שייהנו ללמוד ולחוות וגם יוכלו לטייל באוניה, להתרוצץ ולשחק במשחקי פיראטים.

מוזיאון אלארד פירסון  Allard Pierson Museum

המוזיאון של אוניברסיטת אמסטרדם הוא מוזיאון ארכאולוגי מרתק ובעל שם. המוזיאון קרוי על שמו של אחד מגדולי המרצים ההולנדים- אלארד פירסון, כומר לשעבר, שהפך לימים למרצה גדול בתחומי דת, היסטוריה, ארכיאולוגיה, אמנות ושפות. המוזיאון, כעולה מהגדרתו כמוזיאון ארכאולוגי, עוסק כמובן בארכאולוגיה ומציע שפע של תערוכות בנושא זה. הממצאים במוזיאון הם מתקופות קדומות שונות, לרבות מוצגים וממצאים ארכאולוגים מיוון הקדומה, מתקופת רומא ואף ממצרים. מוצגים מגוונים- פסלים, כדים, מטבעות, אביזרים שימושיים, חפצים יומיומיים, תכשיטים, כתבים, גיליונות וחפצים מרתקים הובאו מרחבי העולם ורוכזו במוזיאון. המוזיאון גם מקצה חלק ממנו לתיעוד מבנים שונים מתקופות קדומות, לרבות פירמידות וכן לחשיפת תרבויות קדומות על ידי תיאור והמחשה של טקסים שונים.

מידע שימושי:

כתובת Oude Turfmarkt 127

תחבורה  ניתן להגיע מהתחנה המרכזית בחשמלית בקווים שמספרם  4, 9, 16, 24 ,25.

יש גישות לנכים.

טלפון  5252561

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בין הימים שלישי עד שישי בין השעות 10:00-17:00 ובין הימים שבת-ראשון בין השעות 13:00-17:00. המוזיאון סגור ביום שני.

מוזיאון הסבל Torture museum

מוזיאון ייחודי ויוצא דופן זה מהווה אבן שואבת למבקרים רבים. המוזיאון הקטן והחשוך מותיר בלב המבקרים תחושה אפלה לה מוסיפים אוירת הנכאים, הטחב והאפלוליות של המוזיאון המתעד את הטכניקות השונות שגרמו בימי ההיסטוריה החשוכים לסבלו של האדם. המוזיאון כולל שפע של מכשירי עינויים מחרידים ומצמררים ששימשו עריצים בתקופות שונות כדי להשחית את גופם ונשמתם של ניצודים בתואנות שונות. הביקור במוזיאון איננו קל אבל בהחלט שווה ומסקרן ומלמד משהו על טבע האדם ועל ימי העבר.

מידע שימושי:

הכניסה בתשלום

כתובת Singel 449

טלפון 3206642

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בימי השבוע בין השעות 10:00-23:00

למרבה הצער, אין גישה לנכים.

תחבורה: ניתן לנסוע בקווי החשמלית שמספרם בקווים 4, 9, 16, 24 ,25.

מוזיאון החתול Cat Cabinet

אתם חייבים להודות שהמוזיאונים הכי הזויים מתחבאים ברחובות אמסטרדם. כמו הביקור ביתר המוזיאונים הייחודיים שמציעה העיר גם הביקור במוזיאון החתול מזמן חוויה יוצאת דופן. המוזיאון, ששמו ההולנדי הוא  De Kattenkabinet התפתח בשל גחמה של אחד מעשירי הולנד ששאף להנציח את טום חתולו האהוב. לימים הפך המוזיאון לחלל המתעד, מרומם ומפאר את החיה המיוחדת. המוזיאון כולל תמונות, פסלים, ציורים, ספרים ותיאורים של סוגי חתולים שונים. במוזיאון ניתן למצוא גם אביזרים שונים הקשורים לגידול חתולים.

מידע שימושי:

כניסה בתשלום

כתובת Herengracht 497

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בין הימים שלישי עד שיש,י בין השעות 10:00-14:00, ובין הימים שבת עד ראשון, בין השעות 13:00-17:00. המוזיאון סגור ביום שני.

תחבורה: ניתן להגיע למוזיאון בחשמלית בקווים שמספרם 1, 2, או 5

טלפון 6265378

מוזיאון הקעקועים Tattoo Museum

מוזיאון נחמד ויוצא דופן המתעד את ההיסטוריה של הקעקועים ואת ההקשרים החברתיים תרבותיים טקסיים של אמנות הציור על הגוף.

כתובת Oudezijds Achterburgwal 130  רובע  Red Light District

הכניסה בתשלום

טלפון 6251565

מוזיאון מבשלת השיכר Heineken Experience

אטרקציה בולטת נוספת ברובע  De Pijp היא המוזיאון הייחודי והמיוחד העוסק בבירה. ברחבי אמסטרדם פזורות מבשלות בירה רבות אך מבשלת הבירה המצויה ברובע De Pijp נחשבת טובה במיוחד. באתר המוזיאון הגדול והמאובזר מוצגים היבטים שונים של בישול בירה- היסטוריה, תרבות, דרך הפקה, דרך הכנה, בישול וכל זאת תוך כדי טעימות והתנסויות. מהביקור המהנה במבשלה תצאו משכילים יותר, מבוסמים ומבסוטים. לחיים!

כתוב: Stadhouderskade 78

שעות פתיחה: המוזיאון סגור ביום שני וביתר הימים פתוח בין השעות 10:00-18:00

תחבורה: ניתן להגיע בחשמלית בקווים שמספרם 16 או 24.

מוזיאון הסקס Sex museum

רובע החלונות האדומים שכל מהותו הוא מין וסקס, זימה ותאווה, הוא המקום האידאלי והמתבקש למיקומו של מוזיאון סקס המתעד את היבטיה השונים של פעולת התשוקה. עירוב של פורנוגרפיה ואמנות, גירויים זולים ומשמעות עמוקה, גימיק מיותר ומקום עם משמעות היסטורית, תרבותית וחברתית. מוזיאון זה המכיל ערב רב של חפצים הקשורים למין וארוטיקה מעורר גם ערב רב של תחושות. המיצגים הזולים והפורנוגרפיים לצד אביזרים המלמדים על ההיסטוריה והמשמעות של הסקס ועל ההתפתחות ביחס אליו במהלך השנים והתקופות השונות הוא לא רק ממשעשע אלא גם מרתק ויוצא דופן. במוזיאון ניתן למצוא פסלים, תמונות, חוברות, סרטים, אביזרים, ציורים וכל מה שקשור לסקס או מתעד סקס בכל מיני תרבויות ברחבי העולם.

כתובת    Damrak 18

הכניסה בתשלום

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-23:30

תחבורה- 2 דקות הליכה מהתחנה המרכזית  או חמש דקות הליכה מכיוון כיכר הדאם לכוון התחנה המרכזית

 מוזיאון החשיש והסמים Hash Marihuana- Hemp Museu

העיר אמסטרדם שהיתה מחלוצי הלגילזציה של סמים קלים היא בוודאי המקום המתאים להציב מוזיאון המתעד את העיסוק, השימוש והיחס לסמים במהלך ההיסטוריה. רובע החלונות האדומים בו משמגשג השימוש בסמים על ידי האוכלוסייה ובוודאי על ידי התיירים הוא מקום מושלם לבקר במוזיאון המרתק, הייחודי ויוצא הדופן. המוצגים השונים במוזיאון מלמדים על שימוש בסמים שהיה נהוג עוד בימי קדם וחושף את הגלגולים שעברו חומרים משני תודעה מגוונים, תוך התמקדות בצמח הקנאביס. מוצגי המוזיאון מוצגים בשני בתים נפרדים- שני חלקי מוזיאון שנחשבים אולי גם לשני מוזיאונים קטנים. צמח הקנאביס והשימוש בו מתועדים וניתנים לבחינה וללימוד של המבקרים שאף נחשפים למגמות עתידיות הקשורות אליו.

כניסה בתשלום ,מחיר כרטיס אחד טוב לשני המוזיאונים.

כתובת מוזיאון אחד בOudezijds  achterburgwal 148 והשני מעבר ב130  Oudezijds Voorburgwal

המוזיאון פתוח יומי בשעות 09:00-22:00.כניסה חינם לילדים עד גיל 13.

תחבורה הליכה של חמש דקות מכיכר הדאם או התחנה המרכזית

 מוזיאון הארוטיקה Erotic Museum

רובע החלונות האדומים שעוסק כולו במין על נגזרותיו השונות מזמין מבקרים רבים להתרשם ממוזיאון הארוטיקה הכולל מוצגים הקשורים לארוטיקה- ספרים, אביזרים, תמונות, ציורים ועוד.

הכניסה בתשלום

כתובת  54  OZ Achterburgwal

איך להגיע-  הליכה כ  5 דקות מכיכר דאם או מהתחנה המרכזית ללב של  רובע Red Light District

המוזיאון פתוח ראשון – חמישי 13:00-23:00 בימי שישי ושבת 11:00-23:00

טלפון  6200630

מוזיאון אדוננו בעליית הגג Amstelkring

כאילו בהתרסה ניצב בסתירה רבה לאווירה ולמהות של רובע החלונות האדומים מוזיאון אדוננו בעליית הגג שעיקר עיסוקו בדת. המוזיאון שמבנהו הוא בית משוחזר מהמאה ה 17 כולל מוצגים רבים הקשורים לדת אשר הוסתרו מעין השליטים הפרוטסטנטיים שהתנגדו לקיום הדת הקתולית בממלכת הולנד בימים עברו. המוזיאון עצמו שימש כמקום מסתור לשלל אביזרים שכעת מוצגים בו לראווה- ספרי תפילה, מזבחות, פסלים, אייקונות ושלל אביזרי תפילה קתוליים שהיו אסורים לשימוש.

הכניסה בתשלום

כתובת  Oudezijds Voorburgwal 40 רובע   Red Light

המוזיאון פתוח בימים  שני – שבת  בשעות 10:00-17:00, ראשון 13:00-17:00 סיורים מודרכים בתאום של שבוע מראש.

תחבורה

טלפון  6246604

מוזיאון ון לון Museum Van Loon

מוזיאון וון לון נמצא במבנה מהמאה ה19 והוא קרוי על שם המשפחה שהתגוררה בו. המוזיאון מציג פנים בית של משפחה אמידה וכולל מוצגים וחפצי יום יום של המשפחה לצד רהיטים, חפצי אמנות ואביזרים המלמדים על חייהם, השקפתם, תרבותם והתנהלותם של בני המשפחה האורבנית הממוצעת כפי שחיה באותה תקופה בעיר. המוזיאון נהנה ממיקום מרכזי על גדות התעלה ומזמין מבקרים רבים.

מידע שימושי:

כניסה בתשלום

כתובת Keizersgracht 672

טלפון 6245255

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בחודשי החורף בימים שישי, שבת, ראשון ושני, בין השעות  11:00-17:00; ובחודשי הקיץ הוא  פתוח בכל ימות השבוע, מלבד החודשים יולי ואוגוסט, במהלכם הוא פתוח  6 ימים בשבוע כאשר ביום שלישי הוא סגור.

 מוזיאון המדע Nemo

מוזיאון מדע גדול ומפואר שביקור בו מהווה חוויה לימודית ומהנה, בלתי נשכחת ומשכילה, הן עבור ילדים והן עבור מבוגרים. המוזיאון הממוקם בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית של אמסטרדם כולל אולמות תצוגה שעוסקים בשלל דרכים במגוון תחומים מדעיים מרתקים- חשמל ואלקטרוניקה, תופעות טבע, בעלי חיים, מדע שימושי וכיוצא באלה. סיורים מודרכים, מוצגים משוחזרים ומקוריים, משחקי מעבדה לילדים, פעילויות מגוונות ועוד מחכים לילדיכם שם. הם יתרוצצו בין המוצגים, יגמאו ידע, יחזו בפלאים השונים וגם ייהנו ממשחקים במגנטים, בועות סבון, משחקי דומינו ועוד. בתום הביקור מומלץ גם לעלות לגג המוזיאון ולהשקיף על העיר. למי שמתעייף מומלץ לנוח בבית הקפה ולנשנש משהו. אטרקציה בולטת במיוחד במוזיאון זה היא חוף הים המלאכותי הנמצא על הגג.

 מידע שימושי:

כתובת: Oosterdok 2

טלפון:

שעות פתיחה:

דרכי הגעה: מוזיאון נמו לטכנולוגיה מצוי ליד התחנה המרכזית. מתחילים ללכת מהתחנה המרכזית עד לגשר המוליך למוזיאון.

מוזיאון להיסטוריה העירונית Amsterdams Historisch

על פני שלוש קומות במבנה עתיק ומפואר פרושה לראווה ההיטוריה של העיר אמסטרדם. העיר מוצגת על תהליכי התפתחותה הכרונולוגיים תוך תיעוד והצגה כל התהפוכות והתהליכים שעברה. המוצגים הנחשפים לראווה במוזיאון הם יייחודיים ומרתקים. הם משקפים היסטוירה, תרבות ותהליכים חברתיים של אמסטרדם במאות השנים האחרונות באמצעות אביזרים שונים, תמונות, ציורים, פסלים, חזיונות אורקוליים, תערוכות שונות, מוצגים ארכיאולוגיים ועוד. הביקור במוזיאון מרתק ובימי הקיץ החמים ניתן לשבת בבית הקפה בחצר היפה והמטופחת וליהנות מהשלמת החוויה. מי שלא ביקר הידוע גם בשמו “במוזיאון אמסטרדם” לא יצליח להבין לעומק את העיר הקסומה ואת התהליכים שהובילו להפיכתה לעיר ייחודית, דינמית, פתוחה, מזמינה, מיוחדת, מקבלת וסוערת כמו שהיא היום.

מידע שימושי:

הכניסה למוזיאון בתשלום.

כתובת  Kalverstraat 92

שעות פתיחה: המוזיאון  פתוח בין הימים שני-שישי בין השעות שעות 10:00-17:00, בימי שבת וראשון בין השעות 11:00-17:00 .

טלפון  5221822

המוזיאון היהודי Joods Historisch Museum

מוזיאון להיסטוריה יהודית של יהדות אמסטרדם. המוזיאון המרתק בנוי מארבעה חללים ששימשו בעבר כבתי כנסת. כעולה משמו, עוסק המוזיאון ביהדות הולנד וכולל מוצגים רבים – תמונות, מצגות, פסלים, כתבים, ספרים, חפצים – המסייעים לתאר את ההיסטוריה, המאפיינים, החשיבות והגדולה של יהדות הולנד בכלל ואת יהדות אמסטרדם בפרט; תוך שימת דגש על יחסי הגומלין בין התרבות היהודית לתרבות ההולנדית.

מידע שימושי:

כתובת:    Jonas Daniel Meijerplein 2 – 4

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח יומי בין השעות 11:00-17:00.

דרכי הגעה: ניתן להגיע במטרו בקווים מספר 9 או 14 ולרדת בתחנת Waterlooplein

מוזיאון וביתו של רמברנדט Rembrandt House Museum

רמברנדט הרמנזון ואן ריין הוא צייר הולנדי נודע שמסב גאווה רבה להולנדים. רמברנדט הוא צייר נודע ומפורסם עד היום ונחשב לאחד ממוכשרי הציירים והאמנים הדגולים בעולם. רמברנדט פעל בהולנד במאה ה17 ויצירות האמנות שלו מפארות קירות מוזיאונים רבים. רמברנדט שהיה לא רק אמן מדהים, מוכשר ורב תחומי אף היה מורה לאמנות נערץ ועד היום שמו כאמן מוביל חקוק בלב רבים ברחבי העולם. מוזיאון רמברנדטהוא מוזיאון מרכזי ובולט באמסטרדם. המוזיאון הוא, למעשה, בית המגורים של הצייר הנודע. הבית שנבנה בשנת 1606 נקנה בידי הצייר בשנת 1639 וכיום הוא פתוח לביקורי הקהל. הבית הוא בנין בן 3 קומות וכולל כ10 חדרים שנשתמרו עם הסדר המקורי ועם הרהיטים המקוריים. ביקור במקום שופך אור על חייו של האמן הנודע, על האוירה בחייו ועל סגנונו וגם משקף את סגנון החיים בתקופה בה חי ופעל – המאה ה16. במקום ישנו גם כמובן אוסף של 250 יצירות אמנות שלו.

מידע שימושי:

כתובת: כתובת   Rembrandt-house Jodenbreestraat 4-6

טלפון:

שעות פתיחה:המוזיאון  פתוח בכל ימות השבוע בין השעות  10:00-17:00

דרכי הגעה: ניתן להגיע במטרו בקווים מספר 9 או 14 מהתחנה המרכזית לתחנת מטרו Waterlooplein.

כניסה בתשלום

מוזיאון אלארד פירסון (Allard Pierson Museum)

זהו המוזיאון לארכאולוגיה של אוניברסיטת אמסטרדם. המוזיאון מציג מיזמים, תערוכות ומוצגים ארכיאולוגיים מתרבויות קדומות, כגון, רומא האעתיקה, מצרים העתיקה, המזרח הקדום ויוון העתיקה. בין היתר ניתן למצוא מטבעות, כלי בית, רהיטים, פסלים, אלמנטים אדריכליים מגוונים ועוד. ישנם מיצגים אור קוליים ודגמים של מקדשים ומבנים ממתרבויות קדומות ואפילו מומיות וסרטופגים. אלארד פירסון שעל שמו קרוי המוזיאון הוא פרופסור שהיה המרצה הראשון לארכאולוגיה באוניברסיטה של אמסטרדם. הוא היה חוקר מהשורה הראשונה ועסק באיסוף מוצגים ולו היה אוסף מכובד ביותר. הוא פעל בין השנים1877 עד 1895. האוסף שלו ושל עוזר המחקר שלו צמח והונצח לימים על ידי בנו שהקים קרן על שמו, תהליך שהוביל להקמת המוזיאון.

מידע שימושי:

כתובת: Oude Turfmarkt 127, Amsterdam

טלפון: 31 (0)20 52 52 556

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בכל ימות השבוע בין השעות  10:00-17:00  ובסופי שבוע, בימים ו’, שבת וראשון בין השעות 13:00 עד 17:00 בלבד.

דרכי הגעה: ניתן להגיע במטרו בקווים מספר 4, 9, 6 או 25 מהתחנה המרכזית.

כניסה בתשלום

E-mail: allard.pierson.museum@uva.nl

מוזיאון התנ”ך (Bijbels Museum)-

זהו מוזיאון מיוחד מאד בגלל כמה מאפיינים- ראשית, כל כולו, כעולה משמו, עוסק בתנ”ך; שנית המיקום שלו- הוא מוצג בבתי סירה ושלישית; המוזיאון עצמו- בית עתיק שחלקים רבים ממנו ומהריהוט השתמרו ומהוים מוצג מרתק בפני עצמם, לדוגמא תקרת אחד החדרים שצוירה לפני מאות שנים.. המוזיאון כולל אוסף של ספרי תנ”ך מתקופות שונות והוא מאד מרתק ומעורר רגשות בעיקר בלב יהודים שכמונו. האוסף כולל ספרי תנ”ך רבים מאד כשהמיוחדים ביניהם הם ספר התנ”ך הראשון שהודפס בהולנד (המכונה “תנ”ך דלפט” – Delftse Bijbel) משנת 1477 וכן מהדורה ראשונה של התנ”ך הרשמי הראשון של הולנד משנת 1637. בנוסף יש שם מוצגים מתוך המגילות הגנוזות שהתגלו בקומראן, מוצגים ארכאולוגיים מגוונים מתקופות שונות,  ודגמים של מבנים שונים הקשורים לתקופת התנ”ך, כגון, ארון הברית, מקדש שלמה, מקדש הורדוס ועוד. מוזיאון התנ”ך שנוסד בשנת 1975 פועל ומציג משני בתי תעלה. כידוע, אמסטרדם מלאה בתעלות רבות החוצות את העיר. הבתים של המוזיאון המכונים וידועים בשמם “בתי קרומהַאוּט” (Cromhout) נמצאים על תעלת הרנחראכט. מדובר בבתים מיוחדים שעוצבו על ידי האדריכל פיליפס וינגבונס (Philips Vingboons) בשנת 1662. הם נבנו כבית מגורים לסוחר העשיר היהודי יאקוב קרומהאוט (Jacob Cromhout).

מידע שימושי:

כתובת: Herengracht 366-368

טלפון: +31 (0)20 6242 436

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בכל ימות השבוע בין השעות  10:00-17:00  ובסופי שבוע, בימים ו’, שבת וראשון בין השעות 13:00 עד 17:00 בלבד.

e-mail: info@bijbelsmuseum.nl

כניסה בתשלום+

חלק מהמוזיאונים בעיר יכולים להתאים גם לביקור של ילדים. אם אתם מניחים שמוזיאונים וילדים לא הולכים יחד אתם טועים. בעיר יש לא מעט מוזיאונים לילדים וגם במוזיאונים שאינם רק מזויאונים לילדים יש תערוכות, תצוגות והפעלות מתאימות לילדים. אז באילו מוזיאונים אמסטרדמיים תבקרו עם הילדים? בכל אלה:

מוזיאון המדע Nemo

מוזיאון מדע גדול ומפואר שביקור בו מהווה חוויה לימודית ומהנה, בלתי נשכחת ומשכילה, הן עבור ילדים והן עבור מבוגרים. המוזיאון הממוקם בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית של אמסטרדם כולל אולמות תצוגה שעוסקים בשלל דרכים במגוון תחומים מדעיים מרתקים- חשמל ואלקטרוניקה, תופעות טבע, בעלי חיים, מדע שימושי וכיוצא באלה. סיורים מודרכים, מוצגים משוחזרים ומקוריים, משחקי מעבדה לילדים, פעילויות מגוונות ועוד מחכים לילדיכם שם. הם יתרוצצו בין המוצגים, יגמאו ידע, יחזו בפלאים השונים וגם ייהנו ממשחקים במגנטים, בועות סבון, משחקי דומינו, משחקי תפקידים, תחפושות, התנסויות, משחקי הדמיה, פעילות אורקולית, פעילות אינטראקטיבית ועוד. המוזיאון לטכנולוגיה נמו מכונה גם “המוזיאון החדש” ומהווה, ללא ספק, את אחת האטרקציות המעניינות ביותר לילדים בעיר. גם מבנה המוזיאון מיוחד ויוצא דופן- מדובר במבנה ירוק נחושתי הדומה לסירה.

כתובת:. כתובת: Oosterdok 22. בתום הביקור מומלץ גם לעלות לגג המוזיאון ולהשקיף על העיר. למי שמתעייף מומלץ לנוח בבית הקפה ולנשנש משהו. אטרקציה בולטת במיוחד במוזיאון זה היא חוף הים המלאכותי הנמצא על הגג.

 מידע שימושי:

כתובת: Oosterdok 2

טלפון:

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בין הימים שלישי עד ראשון בין השעות10.00 עד 17.00, בימי שני המוזיאון סגור.

דרכי הגעה: מוזיאון נמו לטכנולוגיה מצוי ליד התחנה המרכזית. מתחילים ללכת מהתחנה המרכזית עד לגשר המוליך למוזיאון.

הכניסה לילדים מתחת לגיל 3 בחינם.

חוף ים מלאכותי Beach on the roof

על גגו של מוזיאון המדע נמו נמצא חוף ים מלאכותי מהמם ונעים שהביקור בו מבטיח חוויה להורים ולילדים. חול רב הובא למקום וכל האווירה והמוצגים משרים אווירה של חוף אקזוטי מעוטר בשלל כסאות ומרבצי שיזוף המפוזרים במקום לצד בריכות מים קטנות ואפילו מזנון המספק גלידות ושלגונים.מידע שימושי:

כתובת:   Oosterdok 2

טלפון:

שעות פתיחה:החוף נפתח כל יום חוץ מיום שני בין השעות 10:00 עד 17:00 בחודשי הקיץ. בחודשי החורף החוף המלאכותי סגור אך המוזיאון פתוח.

דרכי הגעה: מוזיאון נמו לטכנולוגיה מצוי ליד התחנה המרכזית. מתחילים ללכת מהתחנה המרכזית עד לגשר המוליך למוזיאון.

מוזיאון השעווה מאדאם טוסו

ככל מוזיאון שעווה חובבי הז’אנר המבוגרים וכל הילדים ייהנו מביקור במוזיאון המציג דמויות ידוענים משעווה. המוזיאון הממוקם בכיכר דאם הוא מוזיאון שעווה מפורסם וחביב המציג שלל דמויות מפוסלות בשעווה של אנשים מפורסמים- אמנים, זמרים, מנהיגים, שחקנים, אנשי רוח וכיוצא באלה.

מידע שימושי:

כתובת: המוזיאון ממוקם בכיכר הדאם

טלפון:5230623

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בכל יום בין השעות 10:00-18:30

דרכי הגעה: ניתן להגיע בחשמלית בקווים מספרהכניסה בתשלום

מוזיאון  ואן גוך van Gogh Museum

מוזיאון ואן גוך הוא מוזיאון מפואר וגדול הכולל שפע של ציורים וחפצי אמנות שמהווים חלק מהאוסף של האמן המפורסם ואן גוך. בנוסף ישנם במוזיאון מעשי אמנות שצוירו בידי ואן גוך עצמו וכן מעשי אמנות של אמנים נחשבים אחרים שפעלו בתקופתו של האמן המוערך והמפורסם. עוד מוצגים במוזיאון מכתבים של ואן גוך שנשלחו לאחיו תיאו ואשר שופכים אור על עולמו הפנימי ועל קורות חייו. מבנה המוזיאון אף הוא מיוחד ויוצא דופן ומהווה אטרקציה בפני עצמו. מוזיאון ואן גוך מתאים גם לביקור עם ילדים. ניתן לערוך שם סיור מודרך במיוחד לילדים. הביקור עם ילדים במוזיאון מומלץ בעיקר בסופי השבוע, אז מתקיימות במקום סדנאות ציור. יתרון בולט נוסף של ביקור במוזיאון עם ילדים נובע מהעבדה שהכניסה לילדים מתחת לגיל 12 היא בחינם.

מידע שימושי:

כתובת:  Paulus Potterstraat 7

טלפון: 5705252

שעות פתיחה: מוזיאון וואן גוך פתוח כל יום בין השעות 10:00-18:00.

דרכי הגעה: ניתן להגיע בחשמלית בקווים מספר 2 או 5.

הכניסה בתשלום.

יש נגישות לנכים.

המוזיאון היהודי Joods Historisch Museum

מוזיאון להיסטוריה יהודית של יהדות אמסטרדם. המוזיאון המרתק בנוי מארבעה חללים ששימשו בעבר כבתי כנסת. כעולה משמו, עוסק המוזיאון ביהדות הולנד וכולל מוצגים רבים – תמונות, מצגות, פסלים, כתבים, ספרים, חפצים – המסייעים לתאר את ההיסטוריה, המאפיינים, החשיבות והגדולה של יהדות הולנד בכלל ואת יהדות אמסטרדם בפרט; תוך שימת דגש על יחסי הגומלין בין התרבות היהודית לתרבות ההולנדית. מוזיאון זה מתאים גם לביקור של ילדים שיוכלו להתרשם מהקומיקס של “מקס המצה” וללמוד על מנהגים יהודיים ועל ההיסטוריה היהודית. חוויה בולטת במוזיאון זה עבור הילדים היא האפשרות לנגן בכלים מסורתיים כמו תוף מרים ושופר. הכניסה לילדים מתחת לגיל 12 בחינם.

מידע שימושי:

כתובת:    Jonas Daniel Meijerplein 2 – 4

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח יומי בין השעות 11:00-17:00.

דרכי הגעה: ניתן להגיע במטרו בקווים מספר 9 או 14 ולרדת בתחנת Waterlooplein

מוזיאון   Le Rijksmuseum

מוזיאון מפואר זה המתמקד באמנות הוא מוזיאון בעל שם ומהווה את המוזיאון הגדול לאמנות בהולנד. המוזיאון פועל מאז שנת 1885 וכולל כמות עצומה של מוצגים מרהיבים ורבי חשיבות המוצגים באולמות תערוכה מפוארים. המוצגים כוללים מעשי אמנות של אמנים שונים, רובם ידועים ובעלי שם, שפעלו בתקופות שונות ברחבי העולם. ניתן לסייר במוזיאון שעות ארוכות ולא להצליח לשבוע מהעושר העז של מוצרי האמנות, החפצית, הפסלים, הצירים, הקישוטים, הבגדים, החפצים, הבדים וערב רב של אוספים מרתקים. מוזיאון זה יכול להתאים גם לביקור של ילדים. ילדים יכולים ליהנות מפעילויות אינטראקטיביות ומוצגים  מגוונים. הכניסה לילדים מתחת לגיל 6 בחינם.

מידע שימושי:

כתובת: Stadhouderskade 42

טלפון:

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:00-17:00

דרכי הגעה: ניתן להגיע בחשמלית בקווים מספר 2 או 5 עד o או בחשמלית מס’12 עד תחנתConcertgebouw, או ברכבת תחתית לתחנת Weesperplein ומשם לקחת קווי חשמלית שמספרם 6, 7 או 10 לתחנת  Spiegelgracht. ניתן גם להגיע באוטובוסים שמספרם 26, 65, 66 , 170.

הכניסה בתשלום

מוזיאון התעופה הלאומי

מוזיאון מעניין שמתאים למבוגרים וילדים. הילדים יוכלו להינות מתצוגות ותערוכות, ללמוד דברים רבים, לחוות טיסה בסימולטורים ועוד. מהמוזיאון יוצאות גם טיסות טיול קצר מעל שמי אמסטרדם. מאד מומלץ. עיינו באתר האינטרנט של המוזיאון: www.aviodrome.nl

המוזיאון  הימי

ליד מוזיאון NEMO לטכנולוגיה נמצא המוזיאון הימי של אמסטרדם. המוזיאון ממוקם בתוך אוניה הולנדית מ 1749 ומציע שלל תערוכות, מוצגים ופעילויות הקשורות לים. הילדים ייהנו ללמוד ולחוות וגם יוכלו לטייל באוניה, להתרוצץ ולשחק במשחקי פיראטים.

מוזיאון אייאקס-כדורגל

מוזיאון המתאים לילדים ומבוגרי חובבי כדורגל ובמיוחד מי שיודע להעריך את קבוצת הכדורגל ההולנדית האגדית אייאקס. המוזיאון, כפי העולה משמו, מתרכז כל כולו בקבוצת הכדורגל הזו הנמצא בפתח האיצטדיון “ארינה” שהוא האיצטדיון הביתי  של הקבוצה. במוזיאון אוספים רבים של חפצים הקשורים לקבוצה, לשחקנים לדורותיהם, למשחקים ולחוויות השונות.

מלונות בקרבת:

אזורי שופינג

אטרקציות

איזורים פופולריים

אצטדיונים או זירות

מוזיאונים

מרכזי כנסים \ ועידות

נקודות ציון

פארקים

תחנות רכבת

 

מאמרים קשורים לאמסטרדם

המדריך השלם להתמצאות באמסטרדם. מידע וטיפים

מסלול טיול של שלושה ימים באמסטרדם – זימה, היסטוריה ותרבות בעיר שמאפשרת לטעום מהכל

מסלול טיול היסטורי באמסטרדם. מוקדי דת והיסטוריה בעיר

אטרקציות מחוץ לאמסטרדם, חצי שעה נסיעה למקומות קסומים

אטרקציות לילדים בהולנד ובאמסטרדם

 

פארקים באמסטרדם

אוכל ומסעדות באמסטרדם

קניות באמסטרדם ובסביבותיה. אפשרי גם אם לא נחוץ

תחבורה באמסטרדם. כל הדרכים לנוע בעיר התוססת

אמסטרדם, עיר החטאים. בילויים שלא נגמרים, בדיסקוטקים ומועדונים

 

מופעים באמסטרדם

פסטיבלים ואירועים באמסטרדם. חגיגות שלא נגמרות

 

רובע יורדאן (JORDAAN), אמסטרדם. אטרקציות ובילויים.

רובע רמברנט (Rembrandt), אמסטרדם. אטרקציות ובילויים

רובע מונטפליין (MUNTPLEIN), אמסטרדם. אטרקציות ובילויים.

רובע דה פייפ (De Pijp) אמסטרדם. כשהבוהמה ומעמד הפועלים נפגשו

רובע האורות האדומים באמסטרדם. אטרקציות ובילויים

רובע היהודי באמסטרדם. שרידים של קהילה מפוארת

רובע DAM SQUARE מרכז העיר אמסטרדם. אטרקציות ובילויים

רובע ניו מרקט Nieuwmarkt באמסטרדם. קניות, בילויים וסיור

רובע ווטרלו Waterlooplein אמסטרדם. שוק, כנסיות, מוזיאונים ובתי כנסת

רובע דאם סקואר (DAM SQUARE), מרכז העיר אמסטרדם

רובע Leidseplein באמסטרדם. אמנות, בילויים ואווירה משוחררת

רובע CHINA TOWN באמסטרדם. טעימה מאסיה בלב אירופה

רובע Museumplein, כיכר המוזיאונים המרתקת באמסטרדם

 

יהודים באמסטרדם

 

סמים באמסטרדם. לשאוף ולבלות –  זוהי כתבה על עובדות ואין לראות בה כהמלצה