מטריות (שימשיות) החוף הטובות ביותר להצללה על חוף הים

 

תוכלו להירגע ולשבת על החוף בנוחות מוצלת עם אחת השמשיות האמינות והניידות ביותר.

גלים מתנפצים, רוח בים וריח של קרם הגנה יכולים להקל על הלחץ בתוך דקות. תוכלו ליהנות מכולם בנווה המדבר המוצל שאתה יוצר עם מטריית החוף שלך. מטריות החוף הטובות ביותר הן ניידות, מציעות בריחה מהשמש והחום, ואינן זקוקות לתואר הנדסי כדי להקים. שמשיות שנבנו כדי להחזיק מעמד צריכות לעמוד מדי פעם עם משבי רוח ושינויי מזג אוויר בלתי צפויים מבלי להסתובב פנימה החוצה או להפיל את החוף.

 

מה לקחת בחשבון בבחירת מטריית החוף הטובה ביותר

שמשיות חוף חיוניות למנוחה בימי חוף חמים. סוג המטריה, החומרים, יציבות המסגרת, ואפילו הצבע או ההדפסה – כל זה הופך את המטריה לשימושית יותר ועמידה יותר. הגודל המשפחתי, שטח האחסון הזמין והעדפות אישיות צריכים להצטרף גם להחלטה הסופית שלכם.

סוּג

מטריה היא מטריה, נכון? לרוב, כן. אבל חלקם נופלים מחוץ לקטגוריית מטריית החוף המסורתית שאתה נוהג בחול כדי לעגון. ואולי גם הם שווים מבט.

  • מטריות מהדק. מטריות מהודקות משתחברות לשולחן, כיסא חוף או מסגרת או משטח יציבים אחרים. דגמים אלה חוסכים לך את הצורך לעגן את המטריה בחול. עם זאת, הם בדרך כלל קטנים יותר ממטריות המעוגנות באדמה. 
  • שילוב מטריה / אוהל. שילובי מטריות / אוהלים הם בעצם מטריה עם דפנות נוספות העוגנות בקרקע כמו אוהל. הם מציעים הגנה רבה יותר מפני שמש ורוח מאשר מטריה רגילה. עם זאת, המוט בדרך כלל קצר יותר ממטריית החוף הממוצעת, כך שלא תוכלו לעמוד מתחת לשמשיות. שילובי מטריות / אוהלים מציעים קצת פרטיות נוספת, והעוגנים המרובים שלהם מספקים יציבות נוספת.
  • מטריות חוף רפלקטיביות סולאריות מיוצרות מבד כסף המשקף אחוז גדול מקרני השמש הרחק מהמטריה, ומציעות הגנה מפני נזקי חום ועור. מטריות אלה אינן יכולות לשקף 100 אחוז מקרני השמש, אך לעתים קרובות הן יכולות לגרום לשינוי טמפרטורה ניכר מתחת למטרייה.

גודל וכיסוי

שמשיות החוף מגיעות במגוון רחב של גדלים. . דגמי אוברסייז מגיעים עד 9 מטר. כשבוחנים את הגודל, חשבו כמה מקום יש לכם לאחסון ולהובלה. גם גודל החופה של המטרייה וגם העיצוב של המוט או המסגרת משפיעים על גודל המטריה כאשר מקופלים למטה. מטריה גדולה עם מוט טלסקופי (כזה שמתקפל או מחליק לתוכו) עשויה לתפוס פחות מקום מדגם עם חופה קטנה יותר אך חתיכת מוט אחת.

החופה ועיצוב המסגרת משפיעים גם על הכיסוי הכולל של המטריה. כמובן שמטריה גדולה יותר מציעה כיסוי טוב יותר, אך כזו עם מוט מוטה נותנת שליטה רבה יותר על הכיסוי הזה. דפנות המשולבת של מטרייה / אוהל מרחיבות את הכיסוי מעבר לחופת המטריה, ומספקות יותר מקום למספר אנשים ליהנות מהצל.

חוּפָּה

בד החופה משפיע על מקדם ההגנה האולטרה סגול (UPF), על עמידותו, מראהו ותחושתו. להלן בדי החופה הנפוצים ביותר.

  • פוליאסטר הוא בד סינתטי קל משקל העמיד בפני חום ומציע מעט הגנה מפני השמש הטבעית, עד UPF 30. חופות פוליאסטר מקבלות בדרך כלל טיפולי מגן UV או ציפויים לשיפור הגנת השמש שלהם. עם הזמן, קרני UV מפרקות את סיבי הפוליאסטר מהר יותר מניילון.
  • ניילון קל משקל עם תכונות UPF טבעיות. טיפולי UV וציפויים יכולים להוסיף ל- UPF שלו. חומר יציב זה עמיד בפני נזקי שמש טוב יותר מפוליאסטר.
  • אריג כותנה הוא מארג כותנה כבד המשמש לריפוד רהיטי חוץ. חופות אריג כותנה כבדות יותר מפוליאסטר או ניילון ואין להן UPF טבעי. אבל, ציפויים או טיפולים המגנים מפני UV עוזרים מאוד. האריגה העבה יותר של אריג הכותנה, כאשר משתמשים בה בעיצוב מאוורר, עומדת גם ברוח טוב יותר מניילון או פוליאסטר.
  • אוקספורד הוא חומר חולצות כותנה קל משקל. טיפולי UV או ציפויי מגן יכולים לשפר את הגנת השמש ועמידותו בפני מזג האוויר. הוא אמנם קל יותר מטוויל הכותנה, אבל אוקספורד כבד יותר מפוליאסטר או ניילון.

הבד הוא לא הדבר היחיד שחשוב על החופה. למטריות החוף הטובות ביותר צריך להיות פתחי אוורור בחופה שמאפשרים לרוח לעבור דרכם ועוזרים למנוע מהמטריה לנשור או לההסגר פנימה החוצה.

חופות מגיעות במגוון צבעים.  אוקספורד, פוליאסטר וניילון מגיעים בצבעים בהירים, הדפסים ודוגמאות כדי להוסיף אישיות לטיול החוף שלך . צבע או הדפס ייחודי יכולים גם להקל על איתור המטריה בחוף סואן.

מוט, מסגרת ועוגן

מוט, המסגרת ומערכת העיגון של המטריה קובעים עד כמה היא נשארת במקום. מוטות טלסקופיים נוטים להיות קלים יותר להתקנה ולהתאמה מאשר מוט מקשה אחת או כזו המגיעה במספר חלקים.

מסגרת המטריה מורכבת מהזרועות המרחיבות את החופה. סיבי פחמן מציעים חוזק טוב במשקל קל. אך המסגרות החזקות ביותר כוללות בדרך כלל אלומיניום, עץ או פלדה. חומרים אלה מוסיפים משקל, אך הם נוטים יותר לעמוד ברוחות עזות.

כמה מטריות מגיעות עם עוגנים כדי להחזיק אותן באדמה.

מטריה עם נקודות עיגון מרובות תהיה יציבה יותר מזו שתסתמך על המוט בלבד. חלק מהמטריות אינן מגיעות עם מערכת עיגון משלהן. 

סוג אחר של מערכת עיגון כוללת שקיות מחוברות או ברזנטים קטנים שאתה ממלא בחול כדי לשמור על ההתקנה במקום. מערכות שקיות החול עשויות לכלול גם עיצוב מוט  מסורתי וקשירת קשר כדי לאבטח את המטריה עוד יותר.

גורם הגנה על אולטרה סגול (UPF)

UPF של בד אומר לך כמה קרינת UV (קרני UVA ו- UVB) תגיע לעור שלך. לא כל שמשיות החוף מציעות הגנה מספקת על ידי UPF, אך רבות כן. בד UPF 50 חוסם 98 אחוז מקרני ה- UV. כל הגנה טובה יותר מאף אחד, אך UPF של 30 עד 49 מקבל את אישור האגודה למניעת סרטן בדים המדורגים UPF 50+ מציעים את ההגנה הטובה ביותר ומקבלים דירוג מעולה .

להכין

מטריית חוף שקל להקים אותה היא אחת שתאהב אותה שנים רבות. ישנם דגמים שקלים יותר לעבוד איתם מאשר אחרים. אלה עם עוגנים מובנים וללא קשירה הם המהירים ביותר להתקנה. עם זאת, הם לא תמיד היציבים ביותר. ייתכן שלוקח זמן רב יותר להתקין דגמים עם מספר קשירות ושקי חול, אך סביר יותר שהם יישארו במקום כשהרוח תעלה. מטריות הכוללות את כל מה שצריך כדי להקים אותן, כולל חפירה, יקלו על חיי החוף.

הִטַלטְלוּת

המטריות הניידות ביותר כוללות תיק להובלת כל המערך – יתדות, מוטות, שק חול, חפירה. גורמים אחרים כמו מוטות טלסקופיים וחופות קלות משפיעים גם הם. יש מכנה משותף בין משקל ועמידות. 

מטריית גדולה יותר עשויה מבד כבד עשויה לשקול מעל 5 ק"ג. עם כל הציוד האחר שאתה לוקח לחוף הים, זה יכול להיות מסורבל. אבל יש דגמים כבדים יותר יכולים להיות ניידים במיוחד אם הם מגיעים עם תיק נשיאה טוב.

 

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מדריך קניה, מטריה לחוף הים, שמשיה לחוף הים

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות