מידע למטייל בכל מקום ובכול זמן ועכשיו גם עם עוזר וירטואלי

Tripoto interface

כתבת לעיניני טכנולוגיה: נועה הראל

התפתחות טכנולוגית מעניינת בתחום הטיולים, לאחרונה המון חברות משקיעות את מיטב מאמציהם בפיתוח טכנולוגיות עזר למטיילים, כמו אתרי אינטרנט, אפליקציות ומכשירי עזר. דוגמאות לכך אפשר לראות זאת אצל שתי החברות הידועות 'טריפוטו' ('Tripoto') ו' ImmFly'. הראשונה, 'טריפוטו' ('Tripoto') מציגה תוכנה של בינה מלאכותית שתעזור למטייל בכל מידע שיצטרך  והשנייה, 'ImmFly', מבססת את ההתקדמות שעשתה עם מערכת הבידור והשירות למטייל בזמן טיסה באמצעות השקעה כספית נוספת והתרחבות בחברת 'איבריה אקספרס' ('Iberia Express').

דמיינו לעצמכם שלכול מקום שתגיעו אליו תוכלו פשוט לשלוף את המכשיר הסמארטפון שלכם ולקבל את כל העזרה לגבי המידע הדרוש לכם מהעוזר הוירטואלי הנאמן שלכם, כמו למשל- היכן המלון הכי זול? איפה כדאי לבקר? מאיזה תחנה מגיע האוטובוס? ועוד ועוד.. עכשיו זה אפשרי- חברת טריפוטו (Tripoto), השיקה לאחרונה את פיתוחה הטכנולוגי החדש "העוזר הווירטואלי לתכנון טיול". מדובר בתוכנה שהיא למעשה סוג של אינטילגינציה מלאכותית. תוכנה זו משלבת מידע ותכנים ממקורות אחרים ויודעת להשתמש במידע זה כדי לתקשר איתך בזמן אמת ובאמצעות דו שיח לתת לך מידע עשיר על כל שאלה שתשאל בתחום הטיולים.

תוכנה זה תיהיה ניתנת להורדה למחשב או לסמארטפון. נכון לעכשיו השפה של העוזר הוירטואלי היא אנגלית אבל החברה עובדת על שפות נוספות. ללא ספק פיתוח משמעותי לעולם המטיילים, עוזרים וירטואליים באינטרנט בענף הנסיעות אינם חדשים, אך כאלה בעלי יכולת אינטראקציה עם המשתמש פחות נפוצים, בהחלט פיתוח שיביא לשדרוג משמעותי למטייל ולענף התיירות העולמי.

חברה נוספת שמבססת את פיתוחה באפליקציית הנסיעות במערכות הבידור במטוסים היא חברת 'ImmFly', שהשיגה השקעה של 2.7 מיליון $ (2.4 מיליון יורו) לאפליקציית הנסיעות ולמערכת הבידור המיוחדת לטיסות שפיתחה. יעד החברה הוא להיות המשאב השימושי והאהוב על תעשיית הנסיעות, עם חזון להגיע ל- 100 מיליון נוסעים עד שנת 2018. בינתיים, למעלה מ- 200,000 נוסעים נהנו מהאפליקציה הראשונית שהותקנה בהדרגה בשנת 2015 על מטוסי חברת 'איבריה אקספרס' ('Iberia Express').

חברת ImmFly יוצרת אפליקציות למכשירים ניידים בשביל לחברות תעופה על מנת שנוסעים בטיסה יוכלו להשתמש במערכת הבידור ובשירותים נוספים באמצעות מערכת Wi- Fi. האפליקציות כוללות תוכן על יעד הנסיעה, כמו גם מידע על האפשרויות לקנות שירותים כמו סיורים, בתי מלון, מסעדות ומוצרים ביעד. החברה פועלת כיום עבר עם חברת 'איבריה אקספרס' ('Iberia Express') על מנת להתקין שירות זה על כל מטוסי החברה.

חדשות טכנולוגיה בתיירות מיידע

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים