• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מידע וסודות שלא כולם יודעים על הקרוזים ובמהלכן

דף הבית » מידע וסודות שלא כולם יודעים על הקרוזים ובמהלכן

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

ככל שאתה עושה יותר הפלגות, אתה מגלה דברים חדשים על הספינות ועל מידע הקרוזים. בין אם אתה מטייל בפעם הראשונה ובין אם לא, תוכל באמצעות מאמר זה לגלות גם כיצד לשמור על הכסף שלך.

בעצם חשיפת מידע זה מאפשר לך לחשוף אפשרויות שונות, על-מנת לחסוך כסף וגם ליהנות מהזמן שלך על הספינה.

הקרוז שבחרת מציע לך רק את האוכל שלך, התא, ובידור שהם חלק מהחבילה. ומה אם שאר הדברים שאתה אמור לדעת?

לשאת את תיק קרוז

עלייה אלפי אנשים היא משימה קשה ולוקחת הרבה זמן. כל אחד מכם צריך לבדוק את המטען ולעבור את האבטחה, ולאחר מכן לבדוק צ’ק אין עבור התא, לבצע הסדרים כספיים, ולהמתין בתור לעלות על הספינה. המטען בדרך כלל מגיע בדרך כלל לאחר מספר שעות. לכן, זכרו לקחת תיק נשיאה עם בגדים חדשים ובגדי ים ושינוי בגדים. אתה תרגיש נהדר אם אתה יכול להחליף בגדים, לתפוס משקה, וגם לקפוץ לבריכה.

בריאות בקרוז

דבר חשוב הנוגע לבריאות שלכם: לקחת את התרופות בתיק הנשיאה שצמוד לכם.

אם אתם מרגישים חולים, שירותי הספינה של קרוז יביאו קרקרים ותפוחים ירוקים לתא. לעתים קרובות אפשר לקבל תרופות חינם נגד מחלת הים.

יש לכם בחילות?, לא בטוח שזה מחלת ים. באחת מהספינות של חברת קרוזים ידועה מאד, מעל מאה נוסעים נדבקו בנגיף הנורו (Norovirus) שגורם לשילשולים,הקאות וחום. המלצה: לשתות הרבה וגם לשטוף היטב את הידים כמה פעמים ביום .

לשמור על הבריאות במהלך הקרוז < מאמר מורחב בנושא

מידע על התא שלך בקרוז

רוב תאי הספינה עשויים מתכת – ולכן הם מגנטיים. מומלץ להביא כמה מגנטים ותוכלו ולשמור על ההזמנות שלכם לאירועים השונים.

מעצבי אניית הקרוז תכננו את התאים על-מנת ליצור שטח אחסון חכם ככל האפשר. שאתם נכנסים בפעם הראשונה בדקו את התא שלך או שאלו את הדייל שלכם. אתם עשויים להיות מופתעים לגלות מקום אחסון נוסף תחת הספה או המיטה, מאחורי המראה ועוד מקומות.

בתכנון הספינה הם תמיד שמים מספיק שקעים ברך כלל יש עוד שקע מוסתר מתחת למיטה או מאחורי הטלוויזיה. זכור להביא את כבלי חשמל או תחנת הטעינה.

ברוב הספינות המצעים והסדינים באיכות גבוהה ויכולים לספק דברים אחרים גם על פי בקשה מיוחדת. ואם יש לך דרישות נוספות במהלך השייט, אל תהסס לבקש מהדייל של התא שלך.

בתאים פנימיים אין אור טבעי בכלל, אבל אתם יכול להפוך את הטלוויזיה לגשר תחנת פקוד. יש לכבות את קול, ולכוון לתחנה של מצלמת הספינה, ולהיות מסוגלים לראות מתי השמש עולה.

מידע על שירות תאים בקרוז

זה ללא תשלום, אך בספינות מסוימות הם לא קיימים בשעות הלילה המאוחרות.

מידע לגבי מזון ושתיה בקרוז

נתחיל ביום הראשון מתחילים את השייט. רוב האורחים הולכים מיד לארוחת מִזְנוֹן (מכונה גם “בּוּפֶה”) ומחכים שהתא שלהם יהיה זמין. יש לזכור כי בספינות רבות יש מקומות חלופיים כגון חדרי האוכל הראשיים, המיני ארוחת מִזְנוֹן (מכונה גם ” מיניבּוּפֶה”) באטריום (חלל גדול ומרכזי במבנה) ובאזורי הסולריום (בריכה מקורה) . כדאי גם לחפש את המסעדות המיוחדות. שאפילו אפשר לקבל הנחה או שמקבלים בקבוק יין חינם.

יש לבדוק את העלון היומי או לבקש מצוות הספינה למצוא חלופות מעניינות ללא תשלום.

בתאי האוכל של ספינות השייט האורחים נוהגים להתלבש באופן מיוחד כשיש הזדמנות לאכול משהו מיוחד באמת או אירוע של הקפטן. אבל רוב האנשים לא יודעים כי האוכל מוגש בארוחת מִזְנוֹן (מכונה גם “בּוּפֶה”) מגיע מן המטבח של אותו הספינה. אז, אם אתה לא במצב רוח להתלבש לחוויות פורמליות בחדר האוכל לך לאכול בארוחת מזנון. הרוב הגדול של מנות ראשונות בתפריט של חדר האוכל שרשום עליהם דלקוס יהיה זמין גם בארוחת מִזְנוֹן (מכונה גם “בּוּפֶה”).

יש אוניות שבחדר האוכל מזמינים את האוכל לארוחת צהרים או ערב, יום קודם.

בחדרי האוכל העיקריים לא מוגבלים למנה ראשונה, מנה או קינוח של כל אחד. אפשר להזמין שלוש מנות ראשונות או קינוחים אם אתה רוצה. אתה יכול להזמין מנות של מנות ראשונות בגודל מתאבנים כמו מנות ראשונות, וגם להזמין כמה מתאבנים לארוחה העיקרית.

בחדרי האוכל העיקריים, יש בדרך כלל שני סבבים. הסבב הראשון מומלץ לאלה שבאים עם ילדים.

קפה ייחודי מגיע עם תשלום נוסף.

כריכים, מאפים, ואוכל אחר הם לעתים קרובות בחינם.

אם אתה אוהב גלידה, ישנם גלידות בתשלום. עם זאת, זכור כי יש תמיד את הגרסה חופשית

סודה היא לא חופשית ברוב הקרוזים, אבל תה קר ולימונדה בתאי האוכל בדרך כלל בחינם.

קנה כרטיסי סודה או משקאות קלים. ברוב המקרים מדובר בשימוש ללא הגבלה.

רוב החברות הקרוזים מאפשרות להביא כמות סבירה משקאות אלכוהוליים וגם ללא אלכוהול ולכן תביא משלך ולשמור אותם בבקבוקי מים וסודה.

בדוק אם זה לא זול יותר לקנות בקבוק יין מאשר כמה כוסות, אבל מה קורה אם אתה לא מסיים את זה? יש ספינות שמסמנים בקבוקים עם מספרי התאים של האורחים ושומרים אותם ללילה נוסף, אולי זה יהיה ארוחת ערב במקום אחר.

שתייני בירה יכולים לקבץ קבוצות ולהזמין דלי בירה. יש מקומות שמקבלים חמש בירות בדלי מזכרות וגם משלמים פחות מאשר מזמינים בקבוקי בירה בודדים.

האם אתם מעוניינים במשקאות מיוחדים כוסות מזכרות? יש מילוי ללא הגבלה בהנחה.

בספינות מסוימות מחלקים את המשקה של היום בכוס רגילה, בחינם.

במדריך היומי יש הודעות על שעות מאושרות לשתיית משקאות עם מחירים מופחתים.

יש ספינות שביום הראשון מקבלים משקה פירות עם כוס מזכרת – אפשר להשתמש בו לאורך כל השייט.

מידע על טיולי חופים ובידור בקרוז 

כל הקרוזים מספקים עשרות טיולי חופים במגוון רב שאפשר להזמין מראש או במהלך השייט שלך. כל הטיולים מחברות הקרוז מוצעים ממפעילים עצמאיים חיצונים.

אם תזמינו ישירות ממפעילים חיצוניים לטיולי חופים, תשלמו להם 20-55% פחות מהמחיר שאתם משלמים עבור טיולים של הספינה. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי טיולים עצמאיים וחיוניים רבים לא נבדקו מבחינה בטיחותית ואיכותית, ואז זה על אחריותך בלבד. חברות הקרוז כן בודקות.

במהלך הטיולים לא מספקים ארוחה. לכן מומלץ להכין סנדוויצ’ים בבוקר יום הסיור.

ספינות יחכו אם אחד הטיולים בחסות שלהם לא חזר עדיין, אבל לא יחכו אם תבחרו לטיול עצמאי.

יש ספינות שמספקות טיפולי ספא בהנחה, כשיורדים לחוף. בדוק את העלונים יומיים ולברר על עסקאות. הסאונות, תאי הזרם והמקלחת, שאינם ממוקמים בסוויטות המפוארות, הינם ללא תשלום.

מופעים ומופעים משודרים מחדש בערוץ הספינה ותוכלו לתפוס את ההקלטה לאחר שחסרתם את המופע החי.

יש חברות קרוז שמספקות דקות חינם בעת ההרשמה לחבילת האינטרנט שנעשות ביום הראשון של השייט שלך.

היידעתם!!!

חברות השייט רוכשים איים, חנויות, מקומות תחבורה (שלא תוכלו להזמין), כדי למכור לכם את המוצרים ביוקר.

איך לבחור קרוז? כמה עולה קרוז? מה כלול במחירי קרוז?

יש ברשותכם מיידע נוסף? אנא שילחו אלינו


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם