מילאנו – המדריך המלא למטייל העצמאי

כתבה וערכה: פ.ו

מדריכים ויועצי טיולים מוזמנים להרחיב מידע. ולקבל קרדיט‬‎

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם:

חופשת חורף מרעננת במילאנו

סיור ללא תור: טיול רגלי במילאנו וגם ל'סעודה האחרונה' של דה וינצ'י

עם אופי כמעט מערב אירופאי, ועם נגיעות איטלקיות אותנטיות, מילאנו (Milan) היא אחת הערים האוניברסליות ביותר שתפגשו באיטליה. מילאנו ממוקמת במקום השני ברשימת הערים הגדולות באיטליה, אחרי רומא, והינה העיר המרכזית בצפון איטליה. העיר ממוקמת במישור לומברדיה, ומשמשת כבירת המחוז. מתגוררים בה כמיליון ושלוש מאות איש, והיא משמשת כעורק תחבורה מרכזי וכנקודת מוצא אסטרטגית לצרפת, לשוויץ ולהרי האלפים. מילאנו היא עיר מערבית לכל דבר, והיא מהווה מרכז תרבות ואופנה נודע, באיטליה בפרט ובאירופה בכלל. למעשה, ניתן לומר כי מילאנו הינה הנקודה העירונית הדומיננטית ביותר על פני המפה האיטלקית. העיר משמשת כמוקד התעשייתי והכלכלי של איטליה, ומרכזת בתחומיה מפעלי ענק של החברות המובילות במשק האיטלקי, בנקים גדולים, ואת הבורסה המרכזית. לצדם, תמצאו מרכזי קניות הומים, תנועה סואנת, גלריות מודרניות, ספורט, חיי לילה תוססים, תערוכות אופנה ואירועי תרבות, אשר מרכיבים יחד את קו האופי המערב אירופאי המודגש של מילאנו. למעשה, מילאנו היא עיר מתועשת לכל דבר, עם בניינים אפורים ומשמימים, מעט ריאות ירוקות ואזורים מוזנחים למדי בחלקים שונים של העיר. מנגד, כמו כל עיר איטלקית בולטת אחרת, גם מילאנו מצטיינת בארכיטקטורה מופלאה, בתרבות עשירה, בפארקים מועטים אך מוריקים, במבנים מפוארים, ובעוד נקודות אסתטיות, שאולי קצת קשה לגלות אותן, אבל לכל הדעות, שווה. אם תרצו, מילאנו היא היעד האולטימטיבי לכל תייר שרוצה לבלות כהוגן באחת הבירות היותר אטרקטיביות של העולם המודרני, על כל המשתמע מכך, ובמקביל, לא מוותר על קריצה קלה לאחור, אל פיסות היסטוריה אותנטיות. מתאים לכם? אתם מוזמנים!

מילאנו – היסטוריה על קצה המזלג

נקודת הבראשית המשוערת של מילאנו ממוקמת הרחק, כשש מאות שנים לפני הספירה. לאורך ההיסטוריה רוויית התהפוכות שלה, עברה מילאנו מידי הקלטים, שייסדו אותה, לידי הרומאים, ובהמשך נשלטה על ידי הצרפתים, האוסטרים והספרדים. בתקופת הרנסנס, ערש התרבות האירופאית, הנצו ניצני התרבות הראשונים של מילאנו. שליטי העיר עודדו את התפתחות התרבות, האומנות והפיסול של העיר, מה שהפך אותה לנקודת משיכה לאומנים כמו לאונרדו דה וינצ'י שהתגורר בה לפרק זמן מסוים, ואחרים. בתקופה בה סערו רוחות הלאומיות באירופה ומדינות כבושות רבות נאבקו על עצמאותן, הייתה מילאנו לאחד ממרכזי הלאומיות באיטליה ונלחמה על עצמאותה, עד שקיבלה אותה בשנת 1859. בתקופת מלחמת העולם השנייה, מעמדה המרכזי של מילאנו כעיר מפתח בתעשייה האיטלקית עמד לה לרועץ, והיא הופצצה באופן מסיבי. כשליש מבתי העיר נהרסו, מבנים בעלי חשיבות היסטורית בין לאומית נחרבו, והעיר נזקקה להליך שיקום מורכב, שלאחריו, שבה בהדרגה לאיתנה כמוקד תעשייתי – פיננסי בולט באיטליה.

מילאנו – דברים שכדאי לדעת

איך מגיעים? ניתן להגיע למילאנו בקלות באמצעות טיסה ישירה מישראל. חברת התעופה האיטלקית Aliltalia ועמיתתה הישראלית, אל על, מוציאות טיסות למילאנו בתדירות גבוהה.

בסוף המאמר מוקדש קטע שלם על איך מזמינים טיסות זולות למילאנו

מילאנו ממוקמת בנקודה אסטרטגית למדי, כך שניתן בהחלט להגיע אליה באמצעות רכבת ממדינות סמוכות.

אם אתם ממוקמים בנקודה כלשהיא באיטליה ומעוניינים להגיע למילאנו, אין משימה פשוטה מזו, שכן מילאנו מרושתת היטב ברשת הרכבות באיטליה. קו הרכבת הראשי של איטליה מקשר בין מילאנו ורומא, כך שעומדות לרשותכם לפחות עשר רכבות ביום בקו מילאנו – רומא. כמו כן, האוטוסטרדה הראשית של איטליה – a1, מקשרת בין מילאנו ורומא. מעבר לכך, מילאנו מקושרת בקשרי רכבות טובים למדי עם הערים האיטלקיות וונציה,פירנצה,אנקונה, מודנה,בולוניה, ברשיה,פאדובה,רימיני, וורונה,ג'נובה וטורינו. כך שלא משנה באיזו נקודה אתם ממוקמים על פני המפה האיטלקית, אם נקודת היעד שלכם היא מילאנו, תוכלו להגיע אליה ביתר קלות.

מטבע: אירו.

הפרשי שעות: ישראל מקדימה את שעון איטליה בשעה אחת.

מתי כדאי להגיע? המועדים המומלצים ביותר לטיול במילאנו הם החודשים אפריל – יוני והחודשים ספטמבר – אוקטובר.

תקשורת: הקידומת הבין לאומית של מילאנו היא 39.

מילאנו – מזג אוויר

מזג האוויר במילאנו איננו שונה בהרבה מהאקלים הים תיכוני החביב המוכר לנו בישראל. בקיץ, הטמפרטורות מטפסות ל – 28 מעלות ביום, ובחורף, הטמפרטורות עשויות לרדת עד ל – 7 מעלות ביום, אם כי בלילות תוכלו לפגוש גם צניחה של הטמפרטורות אל מתחת לאפס. אם אתם מחפשים את העיתוי האידיאלי ליציאה למילאנו, תחילת עונת הקיץ וסופה נחשבים לעיתויים המומלצים לטיול מושלם. בין החודשים אוקטובר ופברואר תפגשו את מילאנו גשומה יחסית. בין מרץ לאפריל יתכנו גם כן ממטרים במילאנו, אך במינון נמוך בהרבה. ובכל מקרה, אם תצטיידו במעיל גשם ובמטריה טובה, אתם מסודרים.

מילאנו – תחבורה

מילאנו היא עיר לגמרי לא קטנה, ואפילו ענקית, במושגים ישראליים, אך תוכלו להתנייד בה בקלות רבה, הודות למערך התחבורה היעיל שלה. לנוחיותכם, תוכלו לבחור בין הרכבת התחתית של מילאנו, לבין חשמלית או אוטובוס, כאשר שלוש האופציות מרוכזות תחת אחריותה של חברה אחת נוחה וזולה יחסית.

– מטרו: רשת המטרו של מילאנו הינה אחת מחמש רשתות הרכבת המובילות באירופה. בעזרתה, תוכלו להגיע בקלות לכל נקודה רצויה במילאנו. המטרו כולל ארבעה קווים, המסווגים על פי צבעים: קו מס' 1 מיוצג באדום, קו מס' 2 בירוק, קו מס' 3 בצהוב, ואילו הקו המהיר של המטרו – קו מס' 4, הינו כחול. מעבר לכך, עומדים לרשותכם עשרות קווי אוטובוסים וחשמליות, בעזרתם תוכלו להגיע לכל יעד ברחבי מילאנו. מומלץ להצטייד בכרטיסי נסיעה המיועדים לתיירים, התקפים ל 48 – 24 שעות, ואשר באמצעותם תוכלו להשתמש ברכבת התחתית, באוטובוסים ובחשמליות, ללא הגבלה. את כרטיסי התיירים ניתן לרכוש רק בדוכני העיתונים הממוקמים בתחנות.

למידע נוסף על אופציות התחבורה במילאנו היכנסו לאתר הרשמי של החברה המפעילה: ATM. שימו לב! תוכלו להצטייד בכרטיס מילאנו קארד – הכרטיס שמאפשר שימוש באמצעי התחבורה הציבורית המגוונים, ובנוסף, מקנה הנחות על כניסה למגוון אטרקציות, כמו מוזיאונים למיניהם. מעבר לכך, הכרטיס מקנה הנחות בחנויות ובמסעדות מסוימות. לפרטים נוספים, היכנסו לאתר האינטרנט של הכרטיס מילאנו קארד.

– מונית: המוניות במילאנו לבנות ומסומנות, ומחויבות בהפעלת מונה, עם תעריף מינימלי של כשלושה יורו, כאשר בלילה, התעריף ההתחלתי מוכפל. במונית תוכלו לקבל את כל המידע על העלויות הכרוכות בנסיעה, כולל עלות התוספת בגין מטען, מחיר לקילומטר, ועלויות אחרות שחשוב להיות מודעים אליהן, כדי שאף אחד לא יעבוד עליכם. מומלץ מאוד שלא להתפתות לנסיעה במוניות שאינן רשמיות, ואת נפנוף היד הישראלי האופייני למונית חולפת, השאירו בבית. כאן, אף נהג מונית לא ייענה לנפנופי ידיים, גם אם נואשים. אז הזמינו מונית באופן מסודר מתחנת המוניות הקרובה, כמו אירופאים אמתיים…

– רכב שכור: שינוע עצמי ברחבי מילאנו איננו מומלץ, בשל עומסי התנועה הנצחיים שלה והמחסור החמור באופציות חניה. אם חשוב לכם, בכל זאת, להחזיק בארבעה גלגלים משלכם במהלך שהותכם במילאנו, תוכלו לשכור רכב בשדה התעופה, או לחילופין, באזור התחנה המרכזית ובמשרדי חברות ההשכרה הפזורים בעיר. אם אינכם מעוניינים להיתקע בפקקי ענק שלא פגשתם בישראל, ואם חיפוש ממושך אחר מקום חנייה איננו מהבילויים החביבים עליכם, תוכלו להשתמש בחניונים הסמוכים לתחנות המטרו, בהם תוכלו להחנות את רכבכם הזמני תמורת מחיר סביר בהחלט, וליהנות מנגישות גבוהה לכל נקודה בעיר. למידע נוסף על החניונים ולבדיקת עלויות, היכנסו ל – http://www.atm.it/en/Pages/default.aspx.

אם הנכם מעוניינים בכל זאת להיכנס לרחובות מילאנו עם רכבכם, תוכלו להשיג כרטיסי חניה – SostaMilano – בחנויות העיתונים בעיר. מלאו את כל הפרטים הנדרשים, והציגו על לוח המחוונים. במרכז העיר, תוכלו לחנות עד שעתיים בלבד.

– דו גלגליים: התניידות בשני גלגלים מתאימה לכם? לכו על זה! אופנועים ואופניים הם אמצעי תחבורה פופולאריים ויעילים במיוחד במילאנו. תוכלו לשכור לכם אחד בחלק מהמלונות, כמו גם בחנויות רלוונטיות המספקות שירותי השכרה.

מילאנו – דרכי גישה משדה התעופה

– אחד משני נמלי התעופה של מילאנו הוא נמל התעופה "מלפנסה", הממוקם בקרבת העיר וורזה (Varese), צפונית מערבית למילאנו, ומשמש לטיסות אירופאיות ולטיסות ארוכות טווח. בנמל התעופה ממתינה לכם רכבת מקשרת, היוצאת פעם בחצי שעה, לאורך שעות היממה, ואשר תוביל אתכם לתחנת הרכבת Cadorna במילאנו, אשר ממנה תוכלו להתחבר לקו האדום ולקו הירוק של הרכבת התחתית. למידע נוסף תוכלו להיכנס לאתר הרשמי, בכתובת: http://www.malpensaexpress.it/en/index.php.

– אופציה נוספת העומדת לרשותכם בצאתכם משדה התעופה "מלפנסה" היא שירות שאטל של אוטובוסים שיוביל אתכם אל התחנה המרכזית בעיר. שירות השאטל פועל החל מהשעה 5.00 לפנות בוקר, עד לשעה 23.00 בערב, ויוצא, לנוחיותכם, פעם בעשרים דקות.

– אם אתם מעוניינים לשכור רכב, תוכלו לעשות זאת בקומה מינוס אחד שבטרמינל הראשון. למידע נוסף תוכלו להיכנס לאתר הרשמי של שדות התעופה.

יש לכם רכב? כעת, צאו ממתחם שדה התעופה וסעו על כביש SS 336 עד שתגיעו ל – Busto Arsizio . משם, המשיכו על אוטוסטראדת A8 עד שתגיעו למליאנו.

– האופציה של מונית אפשרית גם היא, כמובן, אך מונית שתיקח אתכם משדה התעופה למילאנו תעלה לכם כשבעים – שמונים יורו טבין ותקילין. קחו בחשבון!

שדה התעופה השני העומד לרשותכם להגעה למילאנו הוא שדה התעופה ולינאטה (Linate), אשר משמש לטיסות ליעדים אירופאים, כמו גם ליעדים פנימיים. שדה התעופה ממוקם במרחק של כשבעה קילומטרים ממזרח למילאנו, ותוכלו להגיע ממנו אל העיר בעזרת אוטובוס, או לחילופין – בעזרת רכב.

– אוטובוסים: תוכלו להשתמש באוטובוס קו 73 של חברת האוטובוסים העירונית – ATM, שיוביל אתכם ל – Piazza S.Babila. הקו פעיל בבין השעות 6.00 בבוקר ועד ל 00.55 אחר חצות. כרטיסים תוכלו לרכוש בדוכני העיתונים. למידע נוסף, היכנסו לאתר הרשמי של חברת ATM.

– אם הנכם מעוניינים להתנייד בעזרת רכב, תוכלו לשכור רכב במתחם קבלת הפנים בקומת הקרקע של הטרמינל. מידע נוסף תוכלו לקבל באתר הרשמי של שדות התעופה. לאחר שתקבלו את מפתחות הרכב לידיכם, צאו מהשדה ועלו לכביש המהיר A51. ביציאה מס' 6, פנו מזרחה לכיוון העיר.

– אם תעדיפו מונית, מונית שתוביל אתכם משדה התעופה ישירות למילאנו, צפויה לעלות לכם כחמישה עשר יורו.

ומה יש למילאנו להציע בגזרת האוכל?

אז ככה, המטבח המילאנזי מייצג, יותר מכל, את קוקטייל הניגודים המאפיין את העיר: מודרני, עדכני ואופנתי, אבל שומר פינה חמה מאוד למסורת הקולינרית. כמרכז האופנה והעסקים האיטלקי, הארוחות היום יומיות של אנשי העסקים במילאנו אינן שונות בהרבה מהארוחות המהירות ועתירות השומנים שמציעים המזנונים הישראלים הסמוכים למקום העבודה שלכם. עם זאת, תוכלו למצוא מסעדות טובות רבות המייצגות נאמנה את המטבח המסורתי המפואר במלוא הדרו, עם מנות אנטיפסטי שיפתחו לכם את התיאבון, ופסטה איטלקית אותנטית המהווה את המנה הראשונה.

בגדול, שוק המסעדות במילאנו מחולק לשלוש קטגוריות עיקריות:

– ristorante: מסעדות יוקרה, עם מגוון מנות גורמה יוקרתיות ותעריפים יוקרתיים לא פחות.

– :trattoria מסעדות יוקרתיות פחות, עם תפריט נחמד ומחירים נוחים יותר.

– osteria: מסעדות שאינן נחשבות ליוקרתיות, ומציעות תעריפים נוחים.

שימו לב! מדרג המסעדות מעיד בעיקר על מבחר המזון שיוצע לכם, ולאו דווקא על איכות המזון או על הטעם. לכן, גם אם הגעתם למסעדה שמכריזה על עצמה כמסעדת ristorante לכל דבר, אל תזמינו מנה לפני שתבדקו לעומק את התפריט המוגש ואת רמת הניקיון של המסעדה. מה שבטוח בטוח…

כמה אופציות מומלצות:

– El Brellin: מסעדה טובה שמציעה תבשילים מילאנזים קלאסיים, כולל פסטה טרייה ומנות אחרונות ביתיות ומפנקות. בימי ראשון, אתם מוזמנים לבופה מדהים שיעניק לכם חוויה קולינרית משודרגת, ואם תתפסו שולחן בקומה העליונה של המסעדה, הנוף הקסום שישתקף אליכם מבעד לחלונות יהווה את הרקע הטוב ביותר שיכולתם לבקש.

כתובת: Alzaia Naviglio Grande 14

טלפון: 02 5810 1351

אתר: http://www.brellin.it/

דירוג: ristorante. והמחיר? סביר ביחס לקטגוריה היוקרתית.

– Ciao: מזנון מהיר עם טוויסט. הדגש הוא על מוצרים עונתיים טריים המוגשים בסגנון בר, לבחירתכם. המזון איכותי ומוגש לאורך שעות היום.

כתובת: Corso Europa 12. תוכלו למצוא סניפים נוספים ברחבי העיר.

טלפון: 02 7602 1142

והמחיר? זול בהחלט.

– Anema e Cozze: אחד מתוך ארבעה סניפים של רשת פיצה פופולארית, שהפיצה שהנפוליטנית שלה מהווה הצלחה כבירה. כמו כן, תוכלו ליהנות ממנות אנטיפסטי טובות ומפסטה מדהימה.

כתובת: Via Palermo 15

טלפון: 02 8646 1646

אתר: www.anemaecozze.com

והמחיר? זול ושווה.

לינה במילאנו

המלונות המומלצים והזולים ביותר במילאנו

וכמה המלצות משלנו:

Lido Hotel – מלון מודרני, אשר יספק לכם אירוח ברמה של שלושה כוכבים. במלון תוכלו ליהנות ממערכת צ'ק אין אקספרס, משירותי חנייה ומקבלה 24 שעות ביממה. ארוחת בוקר מוגשת מדי יום במלון, כך שלא תצטרכו לצאת ולחפש אחר מקום לאכול. המלון ממוקם במרחק קצר מתחנת הרכבת התחתית Lotto Fiera וכ-35 דקות נסיעה מנמל התעופה מילאנו מלפנזה. ולמה אנו ממליצים? כיוון שהמלון מציע חדרים נוחים ונעימים במחירים נהדרים!

הכתובת: Via Riccardo Galli 8.

להזמנת חדר  לחץ כאן> Lido Hotel 

Michelangelo Hotel Milan – אחד מהמלונות המבוקשים במילאנו, שנמצא במרחק הליכה קצר מאטרקציות מובילות במילאנו, מבתי קפה וממסעדות מעולות בעיר. במרחק כ-10 דקות הליכה מהמלון תמצאו את תחנת הרכבת התחתית Lima. תוכלו ליהנות ממערכת צ'ק אין אקספרס, מקבלה הפועלת 24 שעות ביממה, משירות המרת מטבע זר ומשירות אחסון מזוודות. במלון קיימת גם מסעדה המגישה מאכלים איטלקיים. ולמה אנו ממליצים? כיוון שהמלון אלגנטי ומפואר למדי ובכל זאת מציע חדרים במחירים סבירים!

הכתובת: Via Scarlatti 33, Stazione Centrale.

להזמנת חדר לחץ כאן> Michelangelo Hotel Milan 

כמה המלצות שלנו:-

מילאנו – חיי לילה

מילאנו מצטיינת בחיי לילה סוערים ותוססים, עם שלל מועדונים, פאבים ובארים אשר פעילים עד לשעות הקטנות של הלילה. החגיגה מתרכזת בשני מוקדים עיקריים. הראשון שבהם הוא רובע BRERA, הממוקם מצפון למרכז העיר. רובע BRERA הוא מוקד האופנה המילאנזי, והוא מרכז בין גבולותיו מגוון מרשים במיוחד של בתי אופנה יוקרתיים, בתי קפה פופולאריים, גלריות לאומנות מודרנית וחנויות אפופות יוקרה. בלילות, מוסב הרובע לנקודת בילוי האהודה על צעירי מילאנו. המוקד הבולט השני של חיי הלילה במילאנו הוא רובע NAVIGLI, אשר ידוע גם כרובע התעלות. רובע התעלות הקסום נחצה על ידי שתי תעלות מים, אשר יוצרות וונציה קטנה בתוככי מילאנו העירונית. רובע NAVIGLI הוא אחד מאזורי התיירות היותר פופולאריים בעיר, ובין שכונותיו ניתן למצוא אין ספור גלריות, בתי קפה, ובתי אופנה יוקרתיים. בלילות, הופך הרובע למרכז בילוי המוני, ותיירים רבים מגיעים לבילוי במבחר המועדונים והפאבים שבתחומיו.

נקודות בילוי לילי פופולאריות:

בין שלל אופציות הבילוי המומלצות, בולט בית האופרה לה סקאלה. בית האופרה הוותיק, אשר נוסד בשנת 1778, נוטל חלק משמעותי במארג החיים של העיר מילאנו, ומהווה חלק אינטגרלי מתכניית חיי הלילה שלה.

כתובת:,Via Filodrammatici 2 מרכז העיר.

אתר:    בית האופרה לה סקאלה

נקודת בילוי מומלצת נוספת היא ארמני קפה, בית קפה מעוצב ומדהים שלא תוכלו לפספס.

כתובת: Via Croce Rossa 2

מילאנו – תרבות

התרבות של העיר מילאנו הינה עשירה ועתיקת יומין, ותוכלו להתרשם ממנה בנקודות מגוונות ברחבי העיר. אז כמובן, בית האופרה לה סקאלה (La Scala) תופס את המקום הראשון גם בקטגוריה זו. עם נברשות זהב, חיפויי קטיפה אדומים, אקוסטיקה מושלמת ויוקרה אירופאית קלאסית במיטבה, אין נקודה תרבותית מילאנזית אחרת שתכניס אתכם טוב יותר לאווירה. בית האופרה לה סקאלה הוא אחד מבתי האופרה המפורסמים ביותר בכל רחבי העולם. תוכלו לבקר באחד מהתאים הגבוהים באולם, אשר יספק לכם תצפית מפעימה על המבנה המדהים מבפנים. כמו כן, תוכלו גם לבקר במוזיאון "לה סקאלה" הממוקם במתחם, ולצפות במבחר פריטים אוטוביוגרפיים מרתקים שיחשפו אתכם לחיי המלחינים הגדולים בהיסטוריה. אופרות מוצגות בבית האופרה בין החודשים דצמבר ויולי, ומחוץ לעונה, מתארחים בו מופעי תיאטרון ומופעי מחול רבים. אם חשקה נפשכם באחד המופעים, הזמינו כרטיסים, ומוקדם ככל האפשר. אם חודשיים לפני המופע תגלו באתר התיאטרון שהכרטיסים אזלו – אל תתפלאו… לעיתים, יתרחש הפלא, וביום המופע, החל מהשעה 12.00 בצהריים, יימכרו בתיאטרון כרטיסי ישיבה שנותרו פנויים. אך זהו מאורע נדיר בהחלט. אם אתם רוצים לנסות את מזלכם – בואו מוקדם. וגם אם תקדימו בשעתיים – שלוש, סביר להניח שתמצאו אחרים שהקדימו אתכם… אם אתם ברוח ספורטיבית, אתם מוזמנים לתפוס את אחד ממאתיים כרטיסי העמידה המוצעים למכירה כשלושת רבעי שעה לפני המופע. אבל, לטובתכם, שלא תטעו לרגע לחשוב כי אם תגיעו בזמן יישאר לכם משהו. הגיעו שעה – שעתיים מראש, ותפסו מקום בראש התור. אחרת – חפשו תכניות אלטרנטיביות.

למידע נוסף, היכנסו לאתר  לה סקאלה.

תיאטרון מומלץ נוסף הוא תיאטרון פיקולו (Piccolo), ששמו מעיד עליו כתיאטרון הקטן של מילאנו, למרות היותו תיאטרון שנחשב למותג יוקרתי גם מחוץ לגבולות מילאנו. שמו החדש של התיאטרון הוא תיאטרון גראסי (Teatro Grassi), והוא עתיד לספק לכם חוויה תרבותית עשירה ומרתקת. למידע נוסף תוכלו לבקר באתר הרשמי של תיאטרון פיקולו .

ומה עוד? באולמות שונים ברחבי העיר נערכים קונצרטים מקצועיים ומרשימים. כרטיסים ניתן לרכוש בעמדות האינפורמציה לתיירים, או לחילופין, אצל סוכני הכרטיסים המנסים את מזלם באזורי התיירות ההומים של העיר. אופציה תרבותית נוספת היא כיכר ,Piazza d`Armi הממוקמת בסמוך לטירת ספורצסקו, ומציעה בקיץ חוויה תרבותית בראש קצת אחר, עם קונצרטים מרעננים בחלל האוויר הפתוח.

למידע נוסף ולעדכונים על אירועי תרבות שווים:

אתר משרד התיירות של מילאנו : קבלו מידע על כל מה שזז בגזרת התרבות בעיר, כולל תיאטרון, מוסיקה ואמנות.

מילאנו – קניות

מילאנו, בירת האופנה הבלתי מעורערת, היא אחת הנקודות המומלצות ביותר על הגלובוס לשופינג טוב באמת של המותגים הבולטים בעולם האופנה. הניחוח האופייני למילאנו, הוא ניחוח מודגש של סטייל שאופף את העיר כולה, כאשר במתחמי השופינג היותר יוקרתיים, הוא כמעט ניתן למישוש…

– מרכזי קניות:

רובע הזהב של מילאנו – Quadrilatero d`Oro: הרובע נחשב למוקד אופנה יוקרתי מהטובים ביותר במילאנו, עם מיטב המותגים האיטלקיים והבין לאומיים המרוכזים במתחם שכולו יוקרה. מיועד למבינים באופנה, שיש להם די מזומנים בבנק…

CORSO COMO 10 – מתחם אופנה פופולארי אשר מתחרה ברצינות על התואר של מתחם הקניות הטוב ביותר במילאנו. חנויות האופנה במתחם מייצגות את מיטב האופנה האיטלקית והבין לאומית, לצד גלריית אומנות מודרנית ובר מרתק בקומת המרתף, אשר מציע לכם אלף לגימות מים, שכל אחת מהן משתייכת למותג מים אחר ברחבי העולם. גם אם אין לכם הון מיותר לרכישה בחנויות היוקרה שבמתחם, אתם מוזמנים לשוטט בו כאוות נפשכם ולהתבשם מהיוקרה. גם אם לא תקנו כלום, עם מבחר של אלף לגימות מים, לא תצאו מכאן צמאים. וגם זה משהו…

אחד מאזורי המפתח של השופינג במילאנו הוא Galleria Vittorio Emanuele II, אחד מהקניונים הוותיקים בעולם, שנוסד במקור בשנת 1867. במתחם ממוקמים בתי קפה יוקרתיים, חנויות יוקרה, ועוד. גם אם לא באתם לעשות כאן שופינג – לא תוכלו לדלג על המתחם שהוא לא רק אתר שופינג, אלא נחשב לאתר תיירות שהוא חובה. ובקיצור – אם הייתם במילאנו ולא קפצתם לגלריה על שם ויטוריו עמנואל ה – 2 , כאילו לא הייתם!

מחפשים מציאות? קניוני האאוטלט הם הפתרון האולטימטיבי שיאפשר לכם לקנות במרכז האופנה המילאנזי, להרגיש כמו אנשי העולם הגדול, ולצאת עם פריטי יוקרה במחירים משתלמים. נסו את Il Salvagente ואת Dmagazine Outlet לחוויית אאוטלט מושלמת.

שעות פעילות: בגדול, מרבית החנויות יהיו פתוחות בין השעות 12.30 – 9.30, ולאחר מכן – בין השעות 19.30 – 15.30. החנויות הגדולות, לעומת זאת, יהיו פתוחות ברציפות לאורך היום. רובן המוחלט של החנויות יהיו סגורות בימי ראשון, וייפתחו שוב בסביבות השעה 15.30 ביום שני. חנויות המזון, יהיו פתוחות, בדרך כלל, דווקא בימי שני בבוקר, ובעליהן ילכו לנוח בשעות אחר הצהריים ויותירו אתכם ללא אפשרות משמעותית לנשנוש טוב או לארוחה איכותית, אם תבחרו לבלות בחוצות מילאנו בימי שני אחר הצהריים. מעבר לכך, חנויות רבות יהיו סגורות בחודש אוגוסט, ובעונת הכריסטמס, תראו יותר חנויות פתוחות לאורך היום, כאשר חנויות ספרים מסוימות יישארו פעילות עד לשעה 23.00.

מזכרות: אז כמובן, תוכלו למצוא ברחבי מילאנו מזכרות יוקרתיות שירוששו אתכם מהיסוד. אבל אם אתם מחפשים אופציות זולות יותר, לכו על פריטי עור קטנים ויוקרתיים כמו כפפות, ארנקים, חגורות או נעליים, שלא יעלו יותר מדי, ויאפשרו לניחוח היוקרה של מילאנו לאפוף אתכם גם לאחר שתשובו לנקודת המוצא שלכם בישראל.

מיסים: מס הערך המוסף באיטליה עומד על 21%. לקוחות שאינם תושבי האיחוד האירופי יכולים לתבוע החזר מס ערך מוסף על קניות בשווי למעלה מ 154.94 אירו אותן ביצעו בחנות אחת, אשר מתהדרת בשלט ""TAX FREE SHOPPING. מרכז קניות פטור ממע"מ תוכלו למצוא גם במרתף של חנות הכלבו La Rinascente, שם תוכלו לדרוש החזר מע"מ בטרם תעזבו את העיר. למרבה הצער, זה לא יפטור אתכם מעמידה בתור בעמדה לענייני פטור ממע"מ בשדה התעופה בדרככם חזרה לישראל. אבל זה שווה, לכל הדעות. למי יש כסף מיותר?

– שווקים: למי שאוהב להתחכך בהמולת השוק ולממש את הדופק של העיר באופן בלתי אמצעי, מחכים שווקים ססגוניים ותוססים שלא כדאי לפספס. אחת האופציות המומלצות היא שוק Via Zivetti הממוקם בתחנת המטרו metro Centrale FS. השוק פתוח בימי רביעי בבוקר.

מילאנו – הנקודה היהודית

הקהילה היהודית במילאנו נוסדה באופן רשמי בשנת 1866, ונחשבת לקהילה היהודית הצעירה ביותר ברחבי איטליה. בית הכנסת ,via della Guastalla, אשר נוסד בשנת 1890, פעיל עד היום בשבתות ובחגים. הקהילה היהודית במילאנו מונה כיום כ 7,000 נפש, והיא הקהילה היהודית השנייה בגודלה באיטליה, לאחר הקהילה היהודית הממוקמת ברומא. מילאנו נחשבת למרכז היהדות האורתודוכסית באיטליה, וממוקמים בה כעשרה בתי כנסת שונים של יוצאי אשכנז, חסידי חב"ד ויוצאי ארצות המזרח.

מילאנו – ספורט

עבור אוהדי הספורט ברחבי העולם, מילאנו וספורט הם סוג של מילים נרדפות. מילאנו נחשבת לאחד ממוקדי הספורט הטובים בעולם, והיא מספקת למעוניינים ריגושים ספורטיביים ללא הפסקה. שתי קבוצות הכדורגל של מילאנו – אינטר ומילאן, משחקות באצטדיון סן סירו (San Siro), שהוא אתר חובה לכל חובב כדורגל מתחיל. ניתן להגיע למקום באמצעות המטרו, ולסייר במוזיאון סן סירו ובאצטדיון עצמו. בקיצור – נקודת חובה ספורטיבית לכל מי שלא יכול לעזוב את מילאנו בלי להציץ מקרוב על המקום שבו מתהוות ההתרחשויות הספורטיביות שהן מהפופולאריות בעולם.

למידע נוסף – http://www.city-discovery.com/

מילאנו – אירועים

אז ארזתם מזוודות, סגרתם על ביטוח נסיעות, ואפילו הזמנתם כרטיס. כעת, הגיע הזמן לתכנן לפרטים את שהותכם במילאנו. ככל שתהיו מתוכננים יותר, תספיקו לבלות יותר, ותצליחו לחוות את מילאנו, העיר והאופנה, ברבדים העמוקים ביותר שלה. קדימה!

אז בגדול, אירועים טובים לא חסרים במילאנו התוססת. בין המומלצים ביותר, ניתן למנות את האירועים הבאים: 

– Festa del Naviglio (פסטיבל Naviglio) – פסטיבל קיץ חגיגי עם מוסיקה עממית, מחולות ואמנות.

מתי? יומיים בתחילת יוני.

איפה? Naviglio.

– Milan Marathon – מדי שנה, בחודש אפריל, נערך במילאנו המרתון השנתי, דרך מרכז העיר. אם ספורט מדבר אליכם, ואם אינכם מתנגדים אף פעם לריצה טובה, אתם מוזמנים להתרשם ממילאנו מנקודת מבט קצת שונה, תוך ריצה מבריאה במבואותיה.

מתי? חודש אפריל.

למידע נוסף: http://milanomarathon.it/en/marathon/

לקבלת רשימת פעילויות שוות במילאנו . כולל עקיפת תורים במקומות פופולאריים

דברים לעשות במילאנו

אטרקציות מובילות במילאנן

מילאנו – אטרקציות מומלצות

אחת הנקודות שהופכות את מילאנו לאידיאלית לתיירים, היא העובדה שמרבית האתרים ששווים ביקור ממוקמים בסביבות מרכז העיר. הוסיפו את מערך התחבורה הנוח והיעיל של מילאנו, ותוכלו לתמצת את הביקור במילאנו ליומיים ממצים בהם תספיקו לחוות את העיר מכל צדדיה, להכיר אותה לעומקה, ולהכריז בסיפוק: "היינו כאן!". אז מעבר לביקור באתרי החובה שכבר הוזכרו, כמו הדואומו, בית האופרה לה סקאלה, גלריה ויטוריו עמנואל ה – 2 ואצטדיון סן סירו, מחכות לכם במילאנו אטרקציות נוספות, שלא מומלץ לפספס:

– הקתדרלה של מילאנו ( דואומו):

הדואומו כיום, משמש כמקום מושבו של הארכיבישוף של מילאנו, והיא הקתדרלה הגותית הגדולה בעולם. הבניה החלה בשנת 1386 ונמשכה 500 שנים. הקתדרלה מצופה חיצונית בשיש לבן, אורכה הוא 157 מטר, גובהה באזור פסל המדונה הוא 108.5 מטרים. 40,000 מתפללים יכולים לעמוד בתוכה. בתוך המבנה יש 135 צריחים  ומעל ל-3500  פסלים. חלונות הויטראז' הגדולים של בית המקהלה נחשבים לגדולים בעולם. והזמן הטוב ביותר לבקר בדואמו הוא באור היום, כאשר החלונות יוצרים קליידוסקופ של צבע. מומלץ לעלות בכ- 150 המדרגות לגג הדואומו ולהשקיף אל הנוף המרהיב של העיר הנפרש לפניך.
הכניסה ללא תשלום.
שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 08:30-18:45. בעונת שיא התיירות מומלץ לבוא על הבוקר, כדי לא לעמוד בתורים
נגישות לנכים: כן.
כתובת: Piazza del Duomo,מילאנו, איטליה
טלפון: 02 7202 3375.
אתר אינטרנט: http://www.duomomilano.it

– CASTELLO SFORZESCO – מצודת בית ספורצה:

מצודת בית ספורצה היא שם כולל למתחם מרשים במיוחד בו מאוכלסים למעלה מעשרה מוזיאונים שונים, אשר מייצגים תקופות שונות בהיסטוריה של העיר. במקור, המצודה האותנטית הינה בית אצולה איטלקי אשר שימש את משפחת ספורצה, ממשפחות האצולה הבולטות שחיו בתקופת הרנסנס במילאנו. המוזיאונים שבמתחם חושפים את המבקרים לתולדותיהם של האמנים הגדולים בכל הזמנים, כמו ליאורנדו דה וינצ'י, שחייו מסוקרים במיצג מרשים במיוחד. בסמוך למצודה, תמצאו את PARCO SEMPIONE- הפארק העירוני שהינו הגדול ביותר במילאנו ומשמש כריאה ירוקה משמעותית בתוככי הנוף העירוני האופייני לעיר. בפארק תפגשו אגמים קסומים ומשטחי דשא מרעננים, ואם תגיעו בעונת הקיץ, תוכלו לצפות במופעים הנערכים בתחומי הפארק ולקחת חלק בפסטיבלים עליזים הנערכים בו לעיתים קרובות.

– הגן הבוטני (Orto Botanico di Brera):

5,000 מטרים רבועים ו – 300 מינים שונים של צמחים מרכיבים יחד את הגן הבוטני המפורסם למדי של מילאנו. הגן הוקם בשנת 1774, בתקופה בה הייתה נתונה מילאנו תחת שליטת הקיסרית האוסטרית מריה תרזה. כאשר נוסד הגן, נשתלו בו צמחי מרפא שונים אשר שימשו את הסטודנטים לרפואה ולרוקחות של אוניברסיטת מילאנו, המפעילה את הגן עד היום. לאחר שהוזנח במשך שנים ארוכות, שוקם הגן הבוטני בשנת 1998, ואז הוקם גם מצפה הכוכבים הממוקם בתחומיו.

הכניסה ללא תשלום.

כתובת: Via Brera 28, מאחורי הגלריה לאומנות בררה.

למידע נוסף ולזמני פעילות עדכניים, היכנסו לאתר הרשמי של הגן הבוטני.

– מוזיאון המדע והטכנולוגיה ע"ש ליאונרדו דה וינצ'י (Museo della Scienza e della Tecnologia "Leonardo da Vinci"):

מוזיאון בו תוכלו להתרשם ממבחר מיצגים טכנולוגיים אשר ממחישים את מיטב התגליות בתחומי המדע והטכנולוגיה שהתגלו במהלך ההיסטוריה.

הכניסה למוזיאון בתשלום.

כתובת: milano Via San Vittore 21 20123 Milano

טלפון: 3902485551

אתר האינטרנט למידע נוסף: http://www.museoscienza.org

– MILAN AQUARIUM – אקווריום מילאנו:

עוד אטרקציה נחמדה: האקווריום של מילאנו כולל למעלה ממאה זני דגים מכל רחבי עולם. האקווריום נחשב לאחד האקווריומים הגדולים באיטליה והדגים שבו ממוקמים בשלושים ושש בריכות רחבות ממדים.

כתובת: Viale Gadio, 2

טלפון: +39 0288465750

אתר האינטרנט: http://www.acquariocivicomilano.eu/cms/

המשך למאמר המדריך המושלם למציאת טיסות זולות. מידע, טיפים והמלצות

מצורף רשימה לצורך הזמנות והשוואות. עם תובנות חשובות מאד לפני שמזמינים.

אני ממליץ מאד שבגלישה שלכם, תשתמשו בתוכנה שמסתירה את IP שלכם ומציגה מיקום אחר ( שנו מידי פעם  למדינות עולם שלישי, בריטניה, איטליה, גרמניה, צרפת, ארצות הברית, דנמרק, רוסיה ועוד ).

כמו כן, מומלץ מאד למחוק קוקיס כל פעם שאתם גולשים.

הסתרת IP למנוע זיהוי מיקומך בגלובוס

PIAVPN

כירטוס טיסות של חברה שנמצאת במערכות אמדאוס העולמי

קיווי – לכל אתר ( באנגלית ) ששיך למדינות שונות, עשוי להיות מחירים שונים וגם מחירים שונים בשקלים לעומת מטבעות אחרים. כאן יש אחריות לאיחורים, ביטולים של הטיסות מטעם החברה. כאן המחיר הוא סופי!! ואין הפנייה לשום גורם שלישי

Flights-seeker מעולה

קיווי

קיויי ארצות הברית – מעולה

קיווי בריטניה

קיווי ישראל

קיווי אירלנד

אתרי השוואות לטיסות

  • לכל אתר ממדינה שונה, עשוי להיות מחירים שונים ( תלוי בכוח הקניה באותה מדינה והסכמים מול חברות התעופה ) וגם מחירים שונים בשקלים במטבעות אחרים.
  • כאן אין אחריות לאיחורים, ביטולים של הטיסות. כאן המחיר הוא לא סופי!! רק לאחר שתועבר לאתר שלישי תדעו את המחיר הסופי ואת תנאי הכרטיס המלאים.
  • המבצעים הטובים ביותר נמצאים באתרי המדינות אליהן טסים. בדרך כלל!!
  • אם מופיע הצעה של אתר מכירות ישראלי, יש לתת עדיפות מהסיבה שחלה עליו חוקי הצרכנות הישראלים. לאחר מכן יש לבחור את אתרי התעופה החזקים. ולבסוף, יש לבחור אתרים ידועים שיש מאחוריהם שרות ומוניטין רב שנים.
  • אזהרה חמורה: לא להתפתות למבצעים זולים מול בסוכנויות שידועות בשרות גרוע, וגם שהמחיר הסופי גבוה מהמחיר ההתחלתי

סקאיסקיינר אתר הראשי – טיסות זולות

מומונדו

סימן כוכב, הם הזולים ביותר. אבל הגרמני הזול ביותר (בדרך כלל).

לכל אתר עשוי להיות מחירים שונים ( תלוי בכוח הקניה באותה מדינה והסכמים מול חברות התעופה ) וגם מחירים שונים בשקלים במטבעות אחרים

מומונדו צ'כיה

מומונדו דנמרק

מומונדו ספרד *

מומונדו איטליה*

מומונדו הולנד  *

מומונדו פורטוגל

מומונדו רומניה

מומונדו בריטניה

מומונדו ארצות הברית *

מומונדו בלגיה  *

מומונדו פולין

מומונדו גרמניה  *

Jet Radar * כוכב עולה ששוה בדיקה. הקהל הרוסי אוהב אותו מאד

קרטל חברות התעופה סטאר

כאן יש בחלק גדול מהמקרים לבטל הזמנה של הטיסה בזמן סביר

eDreams 

Opodo 

Opodo Germany 

תביעה של חברות תעופה בגין אחור, עיכוב, ביטול ומטען

Air Help

העברות משדה התעופה

Transfer to and from the airport in any destinations מעל ל 43,565 העברות משדה התעופה למלון וחזרה. בכל העולם. מהחברה הטובה בעולם

אדריכלות בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים איטליה ארכיאולוגיה בעולם היסטוריה בעולם מילאנו מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל אדריכלות בעולם, אטרקציות מומלצות לגיל הזהב, אטרקציות מומלצות למבוגרים, אטרקציות מומלצות למשפחה, אטרקציות מומלצות לנוער, אטרקציות מומלצות לצעירים, ארכיאולוגיה בעולם, היסטוריה בעולם, מילאנו, מקומות מומלצים בחו"ל

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות