• תַפרִיט
  • תַפרִיט
Castello dell'Oscano

חוות דעת על מלון Borgo Colognola טירה בסיגנון עתיק באומבריה

דף הבית » חוות דעת על מלון Borgo Colognola טירה בסיגנון עתיק באומבריה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

הטירה בת מאה שנה בנויה בסגנון ימי ביניים וממוקמת בתוך יער על אחת הגבעות הירוקות של אומבריה, בטירה עצמה 11 חדרים בגדלים שונים ומאובזרים ברהיטים עתיקים, וסוויטות, מסעדה, חדר מוסיקה, ספריה, נוף של גבעות אומבריה והעמק הנשקף מהחלונות , בשטח הטירה ישנם מבנים נוספים שהם חלק מהטירה : וילה עדה (villa ada) מבנה בסגנון רנסנסי ששימש בעבר כמבנה תפילה לקונטסה עדה ומסביבה עצי אלון עתיקים, ומבנה אירוח כפרי נוסף במורד הגבעה שהיה ביתו של הטוחן ( la macina dell’oscano) המתחם צורף מאוחר יותר לטירה. ובו 13 דירות, קסטלו דל אוסקנו מאוד קרובה לערים

זמן קריאה משוער: 2 דקות

לנה, כתבה וערכה:ד”ר ורדה רוטשטיין מאייר. מרצה לאמנות, מלווה קבוצות לחו”ל, יועצת מסלולי חו”ל

Borgo Colognola טירה בת מאה שנה בנויה בסגנון ימי ביניים וממוקמת בתוך יער על אחת הגבעות הירוקות של אומבריה, בטירה עצמה 11 חדרים בגדלים שונים ומאובזרים ברהיטים עתיקים, וסוויטות, מסעדה, חדר מוסיקה, ספריה, נוף של גבעות אומבריה  והעמק הנשקף מהחלונות , בשטח הטירה ישנם מבנים נוספים שהם חלק מהטירה : וילה עדה (villa ada) מבנה בסגנון רנסנסי ששימש בעבר כמבנה תפילה לקונטסה עדה ומסביבה עצי אלון עתיקים, ומבנה אירוח כפרי נוסף במורד הגבעה שהיה ביתו של הטוחן ( la macina dell’oscano) המתחם צורף מאוחר יותר לטירה. ובו 13 דירות, קסטלו דל אוסקנו מאוד קרובה לערים:  Perugia  ואסיזי ((Assisi), גוביו (Gubbio)

ישנה מסעדה מדהימה וארוחה מצוינת המאפיינת את החיים הטובים כפי שהיה נהוג להגיש על השולחנות בתקופת האצולה כשעוד הקונטסה עדה התגוררה בטירה והזמינה את אצילי ועשירי פרוג’ה (Perugia) לסעוד אצל שולחנה, לדעתי המנה המיוחדת הינה ריזוטו עם פטריות כמהין, הנאספות מהחורשה המקיפה את הטירה. שף המסעדה מוכיח על המטבח היוקרתי. הארוחה מוגשת בשעה 20:00 על פי כל כללי הטקס כשהאורחים יושבים בשולחנות מסביב לחדר ומשאירים את השולחן המרכזי ריק…שמחכה עד היום לקונטסה עדה!

מה עושים בסביבה?

רכיבה על סוסים, רחצה בבריכה בימים יפים, חיפוש אחר פטריות כמהין עם כלבים נסיעה לערים: פרוג’ה, אסיזי, גוביו.

המלצה לביקור בעיר אסיזי (Assisi)

ביקור בעיר העתיקה אסיזי, תחזיר אתכם במנהרת הזמן אחורה לעיירה ימי ביניימית מוקפת חומה עם מספר שערים, בעלת סמטאות ציוריות ואווירת קודש, לא רחוקה מפרוג’ה בחבל אומבריה, צליינים רבים עולים לכנסית סן פרנסיסקוס שהקים את מסדר הפרנסיסקנים כבר במאה ה 12 שהתקנון שלו הוא חיי צניעות, עוני, ענווה. הכנסייה (1253) בנויה על צלע ההר ולכן היא בנויה משתי כנסיות זו על גבי זו, קירותיה מכוסים בציורי קיר המתארים את חיי פרנסיסקוס הקדוש ומעשיו, האמן הידוע ג’וטו די בונדונה (1267 – 1337) יחד עם תלמידיו כיסה את רוב הקירות בציורים מרשימים, הציור המרגש ביותר הינו הציור שבו הקדוש משוחח עם הציפורים בטבע.

מעל הכנסייה העליונה בקצה הגבעה מתנוסס מבצר מהמאה ה 14. ובמרחק קצר נמצאת כנסיית סנטה קלייר שנבנתה בסגנון גותי (1257-1265) והוקדשה לקדושה קלייר שהפכה לנזירה והובילה את מסדר הנזירות הצנועות בימיו של פרנסיסקוס הקדוש. באסיזי ישנה גם קתדרלה המוקדשת לקדוש רופינו(Duomo San Rufino) ממוקמת במרכז העיר העתיקה.

ההיסטוריה של אסיזי מתקשרת למלחמת העולם השנייה ולהצלת יהודי איטליה, כאשר הצבא הגרמני כבש את העיר ב 1943 עד אז לא גרו בעיר יהודים, אבל העיר הקתולית והחשובה קלטה פליטים יהודים רבים שקיבלו עזרה והצלה מבישופ המקומי וצוות נזירים ונזירות שלקחו חלק פעיל בהסתרת היהודים, הכנת מסמכים מזויפים והעברתם למקומות מיסתור.

ב 1997 פקדה את העיר הקדושה רעידת אדמה גדולה שהרסה מבנים רבים בעיר כולל כנסיית סן פרנסיסקוס נהרסה. מכל העולם הגיעו מתנדבים לשקם את הריסותיה ולשחזר את ציורי הקיר שלה.

כתובת: Strada Della Forcella 37, סנרנטה, פרוג’ה, איטליה

להזמנה במלון Borgo Colognola

 –

על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם