מלון CITY CENTER בליסבון – שימו את עצמכם במרכז העניינים – ובזול! אבל……..

 

העיר ליסבון בנויה מכמה רבעים שכדאי להכיר, אבל המרכז הוא הבסיס ונקודת המעבר מכל נקודה לנקודה, והמיקום של מלון "סיטי סנטר" בליסבון הוא בדיוק שם – במרכז העניינים. עדיין, אני לא יכול להמליץ עליו, כי בחדר שבו ישנו המיטה הייתה פשוט בלתי אפשרית.

העיר ממש חביבה, ונהניתי מאוד לטייל בה, בכמה הזדמנויות שונות, ובשני מלונות שונים (השני – Welcome hostel Lisbon) כאשר כאן המקלחת הרבה יותר טובה אבל המיטה לא פחות מנוראית, ושם העיצוב הכללי הרבה יותר נקי והמיטה נוחה.

את שניהם (ואת כל המלונות האחרים הקיימים בליסבון) תמצאו בדיוק איפה שאני מצאתי – באתר בלינק הזה שמאפשר השוואת מחירים מכל אתרי הזמנת המלונות המובילים באינטרנט – ומוצא לכם את המלונות הזמינים והמתאימים לכם, במחיר הכי משתלם.  שימו לב למיון בראש רשימת המלונות – לפי פופולאריות, כוכבים, ועוד, כשהחשוב ביותר לטעמי הוא "מרחק מ…" – ככה שאפשר לסנן לפי קרבה לשדה התעופה למשל, או למרכז העיר. מעולה!

בכל אופן, לא משנה באיזה מלון בליסבון אתם ישנים, אל תפספסו את העיר, את הזוויות השונות מנקודות התצפית, ואת האווירה שפשוט עושה לי את זה. תוכלו לקרוא ולקבל השראה לטיול יום בליסבון במאמר שכתבתי כאן באתר. פשוט חפשו את השם שלי ואת המילה ליסבון, להמלצה על מה לראות ואיפה לאכול בליסבון.

רושם ראשוני על מלון CITY CENTER ליסבון:

המיקום מיד עשה לי טוב, וההפתעה – כניסה דרך חנות מזכרות, הייתה גם כן משעשעת, והשאירה אצלי רושם חיובי למדי, בעיקר בעקבות החיוך הגדול והכנה של המוכר החביב בחנות, שדאג לברך אותנו בכל פעם שנכנסנו ויצאנו מהמלון, כפי שהיה עושה עובד קבלה מסור, לא מוכר בחנות מזכרות שאנשים שאינם לקוחות חוצים שוב ושוב את החנות שלו.

 מלון זול בליסבון - הכניסה דרך חנות מזכרות

מלון זול בליסבון – הכניסה דרך חנות מזכרות

אחרי פחות משנייה כבר טיפה השתנתה דעתי, וזאת בעקבות הטיפוס במדרגות, או יותר נכון המבט על המדרגות שלפנינו, והעובדה שמה שעמד מולנו הוא ערימה די מרשימה של זבל. הסיבה ברורה למדי, שכן מדובר במדרחוב התיירות הגדול, Rua Augusta, מדרחוב ראשי ואחד החביבים ממספר רחובות מקבילים הבונים מטריצה תיירותית מלאה במסעדות, חנויות, ובתי  קפה.

בכל אופן, ברור שלא ניתן לזרוק סבל מחוץ למבנים עד סיום יום העבודה, שלא ללכלך את האזור התיירותי ביותר בעיר, כך שהזבל נשמר בקומה התחתונה ומוצא את דרכו החוצה בידיהם הנאמנות של אנשי התברואה החרוצים של ליסבון המשנעים אותו לילה-לילה מהמרכז לעבר אלוהים יודע איפה.

כך או כך – לפגוש ערימה של זבל כשאנו מגיעים למלון, אקונומי ככל שיהיה, זה לא לעניין. לטעמי עם מעט מחשבה הם יכלו למצוא פיתרון יצירתי יותר.

זבל בכניסה למלון סיטי סנטר בליסבון, פורטוגל - פחות אטרקטיבי

זבל בכניסה למלון סיטי סנטר בליסבון, פורטוגל – פחות אטרקטיבי

דלפק הקבלה המיניאטורי והסלון הקטן שסמוך אליו נראו חביבים אך לא מזמינים מאוד, ולא התחשק לי לשבת שם. הספה השחורה נראית חדשה וכמעט מזמינה – אך היא לא פחות מסכנה לציבור. מאוחר יותר, ומאוחר מדי, הבנתי שהאינסטינקט שלי היה בריא, שכן בלית-ברירה התיישבתי עליה לכמה דקות, ונחבלתי בישבן ממשהו חד בגוף הספה. כמו המיטה – היא רק נראית טוב, אבל רחוקה מלהיות נוחה. הישמרו!

טלוויזיה שטוחה משדרת כדורגל על הקיר בקבלה, ונראה שפרט לעובדת הקבלה השקטה וחסרת ההבעה ואלינו, אין עוד אורחים במלון, אבל שיעול קל בערב הראה, או יותר נכון השמיע, שאנחנו לא לבד. אותה הפקידה הצוננת גם לא יודעת דבר על העיר, בטח שלא את המידע הבסיסי שכל דלפק קבלה במלון יודע לספק לאורחים, כמו איך מגיעים לשדה התעופה או לתחנה המרכזית, היכן יש חנות אורגנית בסביבה או מסעדה טובה, ובעצם נראה שהיא נחתה מהבית שלה ישירות למלון, ומעולם לא שוטטה בדרך, בטח שלא בילתה בעיר.

מעבר לכך, למרות שמתחת לטלוויזיה השטוחה יש שולחן עם אינספור ברושורים מודפסים של עסקים הקשורים לתיירות, הרי שאין לה מפה לתת, ובין זה לחוסר הידע שלה, מצאתי את עצמי מודה על המצאת האינטרנט.

אגב, החדר הראשון שקיבלנו היה ללא קליטה של אינטרנט, מה שהשאיר עלי רושם לא טוב והעלה בי חשש שאהיה מנותק מהרשת לכמה ימים בהם אני דווקא צריך חיבור.

על החדרים במלון סיטי-סנטר ליסבון

החדרים עצמם נקיים ומרווחים יחסית, אבל המיטה, אוי המיטה…

אני גבוה, אבל לא בצורה יוצאת דופן, והמיטה הייתה קצרה מדי. לא נורא כל-כך, כי אפשר לישון גם לא בדום מתוח, אבל מה ששבר אותי, או יותר נכון את הגב שלי, הוא המזרן. בלתי מתקבל על הדעת עד כדי פלילי. שקלתי להפעיל את הביטוח וללכת לספא לכמה שעות של סאונה, ג'קוזי ועיסויים. הכרית סבירה מינוס. חבל.

החדרים מגיעים עם שמיכה נוספת למקרה הצורך, למרות שבסופו של דבר היה לילה לא קר, ובחדר היה נעים, גם מבחינת הטמפרטורה וגם מבחינת התחושה במרחב.

מעבר למיטה הבלתי-שמישה, בחדר תמצאו ארון גדול וחלון הפונה לשדרה הראשית, ושתי מנורות קריאה סטייל איקיאה – זולות, אבל עושות את העבודה.

החדרים המרווחים מעוצבים לא רע, והיה באחד מהם שני פופים חביבים. החיסרון בו היה שהאינטרנט לא עבד בו, והוא שכן בחלק השני של המלון, מן העבר השני של חדר המדרגות, שכן, כמו "מלונות" רבים אחרים, מדובר בקומה שהוסבה במלואה לחדרי אירוח, ולא בבניין שהפך כולו למלון או שנבנה כמלון מלכתחילה. זגוגיות הדלתות מכוסות בנייר דבק שחור אטום, מה שמונע לחלוטין כניסה של אור מהקבלה – רעיון טוב, שכן האור בה בוהק ודולק כל הלילה.

מה שהפתיע אותי הוא שלמרות ההשקעה הברורה שנעשתה שם בשיפוץ וחידוש המקום, הרי שאת מספרי החדרים הם בחרו לכתוב בטוש מעל הדלתות במקום לשים שלטים – דיסוננס קוגניטיבי בעיצוב. בחירה משונה.

אגב, בחדר הראשון שקיבלנו, שהחלפנו בגלל שלא היה חיבור טוב לרשת, היו זוג כפכפים מהסוג שנותנים במלונות גדולים ורציניים יותר, אך ללא אריזה, ונראים משומשים. כששאלתי לגביהם עובדת הקבלה שליוותה אותנו לחדר (וגם הציעה להחליף ברגע שאמרתי לה שאין לי קליטה של אינטרנט בחדר) אמרה שהם בשבילנו ואפשר להשתמש בהם. מה היא תגיד? שמישהו השאיר אחריו והם שכחו לזרוק?

החדר הראשון שקיבלנו היה ככל הנראה שקט יותר, לו נשארנו בו, שכן הוא לא פנה לרחוב. בחדר בו שהינו לבסוף היה רעש בלילה – ובכל זאת – על אחד מרחובות התיירות הראשיים של ליסבון, דקותיים מהנהר הגדול.

המתקנים במלון:

שירותים ומקלחת – פשוט מעולים. חדרים גדולים ומרווחים, מצוידים בשמפו וסבון, וזרם המים אגדי. מים חמים בזרם חזק במיוחד, חיוני אחרי גב תפוס ממיטה נוראית. הכיור גדול, רחב ונאה, והחדר כולו נוח. קחו את המקלחת שלהם ושימו אותה בכל מלון אקונומי אחר – אגדי.

המטבח – סביר. קטן וחשוך, שניים מארבעת הספוטים בתקרה לא עבדו, והמטבח לוטה בערפל. יש כמעט את כל מה שצריך, פרט לכפות ולסבון כלים – משונה, אבל אין. מעבר לכך הקומקום החשמלי לא עבד, אבל הכיריים החשמליות עבדו בהחלט, ובישלנו שם ארוחת ערב לתפארת, אותה נאלצנו לאכול בסלון הקבלה (על הספה השנייה והסבירה מבין השתיים), כי לא רצינו לשבת לאכול בחושך.

החסרונות של מלון סיטי סנטר ליסבון

בהתחשב ברמת המחירים שלו – זו לא חוכמה למצוא בו חסרונות, כמו בכל דבר ומלון. ובכל זאת, כאן יש כמה חסרונות שלא מתקבלים על הדעת, או לפחות אחד שהוא מחדל רציני, סקנדל לכל דבר ועניין –

 • מיטה בלתי שמישה בעליל – מיטת עינויים של השירות החשאי המקומי. עד עכשיו כואב לי הגב
 • פקידת קבלה שלא יודעת דבר על דבר, פרט לגביית התשלום
 • רעש מהשדרה הראשית – יכלו להשקיע בחלונות אטומים יותר
 • אין קליטה של ווי-פי בכל המלון, רק בחלקים ממנו
 • המטבח אפרורי ולא נעים לשהות, ואין מרחב אחר נוח לאכילה

יתרונות המלון:

החוכמה היא למצוא את היתרונות – ויש כמה – שניים מהם ממש ראויים לציון, ואף אחד מהם לא מפצה על המיטה השערורייתית.

 • מקלחת מעולה – ברצינות, אחת הטובות שהיו לי, מבחינת הזרם והטמפרטורה. חם וחזק.
 • מיקום מנצח – במרכז העניינים, קרוב לכול, נקודת המוצא האידיאלית לכל אחד מהאתרים החשובים לביקור בעיר, עם זה קניות, אם זה גדות הנהר, אם זה תחבורה ציבורית וכיו"ב.
 • אינטרנט חזק – איפה שהוא עובד, החיבור לרשת טוב מאוד.
 • ניקיון – רוב המלון נקי לגמרי כל הזמן, פרט לחדר הראשון שקיבלנו שלא לנו בו, שבו מצאנו כפכפים משומשות
 • אפשר לבחור חדר שקט – כשמזמינים באתר ההזמנות, ואז נהנים ממיקום מעולה בלי הרעש הנלווה.

בקרבת המלון – כל ליסבון!

צאו מהמלון ומ"חדר הקבלה" – חנות המזכרות הקטנה, ופנו שמאלה. תוך 5 דקות תגיעו לכיכר Prace do Comercio הגדולה. תחצו אותה ואתם בתוך נהר טז'ו הרחב. כמובן שככל הנראה ייקח לכם יותר מחמש דקות הדקות שזה יכול לקחת, אם תתעכבו להתבונן ולספוג את האווירה, או פשוט להתחמק מסוחרי הסמים שנוחתים עליכם מכל עבר, עד כדי כך שנדמה שיש יותר סוחרים מאזרחים אחרים, והם בטח מוכרים בעיקר זה לזה.

Santa Justa Lift – המעלית של סנטה ז'וסטה, שנבנתה ע"י אחד מתלמידיו של גוסטב אייפל (כן, ההוא מהמגדל), מעלית שמעלה אתכם, ועוד מאות אלפי תיירים מהרחוב הנמוך שברובע BAIXA הפופולארי לכיכר קארמו (Carmo Square) הל פחות פופולארי. המעלית נמצא 400 מטרים מהמלון.

המלון נגיש בקלות עם תחנת מטרו במרחק 2 דקות – תחנת Baixa-Chiado עם הקווים הירוק והכחול, וארבע דקות הליכה מקווי אוטובוס וחשמלית לכל העיר, כולל לשדה התעופה של ליסבון ולתחנה המרכזית (Oriente).

המסעדה הטבעונית Jardim das Cerejas שמציעה בופה אכול כפי יכולתך משתלם במיוחד, עם אוכל ממוצע אבל מגוון ומעניין, נמצאת 5 דקות הליכה, ושווה לבקר בה אם אתם ממש רעבים לבופה צהריים שימלא אתכם היטב עד לארוחת הערב. (כתובת: Calçada Sacramento 36).

עוד 2 דקות הליכה יובילו אתכם לחנות אורגנית ענקית, BRIO, שווה ביקור בעיקר אם אתם מתכוונים לבשל במטבח החשוך של המלון (כתובת: 309, Tv. Carmo 1).

הערכה שלי של מלון מרכז-העיר ליסבון:

תחסכו מעצמכם – ואם אתם רוצים מלון אקונומי ושווה בליסבון, לחצו על הלינק הזה ותמצאו שפע של מלונות אחרים, ובעיקר את "Welcome hostel", כי אם כבר מלון כוכב אחד בליסבון, אני ממליץ על מלון אקונומי ונוח הרבה – מלון Welcome Hostel, שהוא בהחלט לא הוסטל, אלא מלון קטן, מעוצב, נקי ונעים.

לקריאת הביקורת שלי על השהות שלי במלון "וולקום" לחצו כאן.

בסופו של דבר, למרות היתרונות, המיקום המעולה והמחיר, הרי שאני חייב לפסול את מלון "סיטי סנטר ליסבון" עקב שימוש במיטה שלא באמת ניתן לקרוא לה מיטה, מעין סד עינויים שהדיר שינה מעיני במשך שני לילות. אי-אפשר לומר שלא נתתי לה הזדמנות. זה לא עבד.

הדירוג שלי – 4 נקודות מעשר.

איבד לא מעט בהתחשב בעובדה שבשורה התחתונה – מלון הוא מקום לישון בו, ואם המיטה לא נוחה, אין על מה לדבר.

דירוג משוקלל מאתרי הזמנות: 6.4

לפי ביקורות של 139 אורחים ששהו ודרגו, נכון לתאריך 19.2.2016

סיכום הדירוגים:

 • נוחות – 5.5 (אפילו פחות לטעמי..)
 • ניקיון – 5.9 (אכן – הכפכפים המשומשים הם דוגמא מצויינת..)
 • מיקום – 9 (אי-אפשר להתווכח עם זה!)
 • מתקנים – 5.3
 • אינטרנט אלחוטי 7.9 (הייתי נותן 5 על התפקוד של האינטרנט במלון)
 • תמורה למחיר 6.7 (לא מסכים – אני דבק בציון 4 שלי)

ביקורות נבחרות של אורחים ששהו במלון ודרגו אותו:

 • "לא אכפת להם מהלקוחות – הבחורה בקבלה בקושי מדברת אנגלית, המחיר השתנה כל יום, הייתה דליפת גז והם שלחו מישהו רק בבוקר, למרות שדיברנו איתם"
 • "היו מקקים בשירותים, סדינים קרועים ואריחי רצפה שבורים. כשהזמנו את החדר אמרו שהדירה כוללת ארוחת בוקר, וכשהגענו אמרו לנו שאין בה."
 • "אין ארוחת בוקר – למרות שהיא הייתה כלולה במחיר…"
 • "ארוחת הבוקר לא הייתה. אני מניח שהבעלים לא יודע דבר על מה שכתוב על השירותים בהוסטל שלו באתר ההזמנות. היו גם מקקים. המיקום מעולה."

פרטים טכניים:

כתובת: Rua Augusta 188, Lisbon, קומה ראשונה.
טלפון:  +351967421231
לחצו כאן להזמנת חדר במלון CITY CENTER HOTEL בליסבון במחיר המשתלם ביותר ברשת (או למציאת מלון אחר, לפי מחיר, מיקום בליסבון, המלצות, קרבה לאטרקציות בליסבון וכיו"ב).

אירופה חוות דעת על מלונות פורטוגל ליסבון, מלון


כתבות קשורות

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים