צרכנות ותיירות

מלונות בוטיק בישראל

המילה בוטיק נותנת לנו תחושה של משהו ייחודי וקטן שנעשה במיוחד לטעמה של קבוצה ייחודית של אנשים וטעמם הוא אנין ואיכותי. אין ספק שזה נותן תחושה של משהו טוב שהובא מחוץ לארץ. משהו עם ניחוח צרפתי. ואכן המילה בוטיק מקורה בצרפתית ומשמעותה חנות קטנה. בהתחלה זה באמת יהה שמן של חנויות קטנות ובהן חפצים איכותיים לאנשים שטעמם זהיר וקפדני. משם התרחב לכל עולם הצרכנות ואיפיין כל מוצר שנעשה בסדר גודל קטן, בניגוד ליצור המוני, ובניחוח איכותי ושהוקדשה לו תשומת לב מיוחדת – יינות בוטיק, נקניקי בוטיק, מספרות בוטיק ואירועי בוטיק.

בשנים האחרונות דבק הכינוי היוקרתי גם לסוג מסוים של מלונות או בתי אירוח ולינה שאופיים קטן ובעיצובם ובשירות שהם מעניקים ללקוחותיהם הם מקדישים תשומת לב יתרה לפרטים הקטנים אך החשובים. לחזות הכללית הייחודית של כל דבר ולשימושיות שלו אצל לקוחותיהם האורחים, בין אם הם מגיעים ללילה אחד ובין אם הם שוהים לתקופה ארוכה יותר.

מלונות בוטיק פשטו בארצנו וניתן בעיקר למצוא אותם במרכז הארץ בערים הראשיות – ירושלים ותל אביב, אך גם בחיפה ובפריפריה. מלונות אלו בדרך כלל הוקמו בביניינים קטנים ולא רבי קומות, ששופצו מחדש למטרה זו בדיוק, אבל שמרו גם על איזשהי חזות נוסטלגית. חלקם בבניינים לשימור עם רצפות מצוירות ושנדליירים שנותנים אווירת שנות ה-30, חלקם מודרנים וחלקים, עם בטון חשוף ומתכת משופשפת, פוסט מודרניסטים וחדשים הנותנים תחושה של ביקור במוזיאון לאומנות עכשיוית.

כשאתה נכנס למלון בוטיק אתה נכנס לעולם אחר שהאוירה בו שקטה וייחודית, לא מתרוצצים שם ילדים צועקים, לא יורדים אנשים בבגדי ים לבריכה, לא יהיה בופה עצום מימדים להאכלת חמשת אלפים איש בחדר האוכל. הכל קטן ואיכותי ועל כל חדר ומנה עבדו במיוחד כדי שיצא כמה שיותר מוצלח. החוויה היא בלעדית ולכן גם ההרגשה היא כמו להיות בחופשה באירופה, משהו יחודי שנדיר למצוא ביומיום.

את החופשה החו"לית הזו תוכלו לערוך פה ליד הבית, מבלי לארוז מזוודות ולהסחב איתן לשדה התעופה, בלי טיסה והשכרת רכב. ממש כאן נפתחו עשרות מלונות קטנים שיכולים להעניק לכם את אותה התרוממות רוח שאנחנו זקוקים לחופשה בחו"ל כל כך בגללה. מלונות בוטיק בתל אביב תמצאו בעיקר בחלק של תל אביב הלבנה והקטנה: באזור נווה צדק – מלון ורסנו, במרכז תל אביב: מלון בראון, מלון ארט+, מלון סינמה שנבנה בתוך קולנוע ישן. בצפון ליד הנמל – מלון פורט. ויש עוד רבים.

בירושלים תוכלו למצוא גם כמה שחיות חמדה כאלו: מלון אמריקן קולוני היפה במזרח ירושלים, מלון בית קטן ברחביה, מסדרת בית קטן בירושלים, מלון הרמוני ומלון הר ציון מעל הסינמטק – כולם מלונות קקטנים ויוקרתיים שניחוו חו"ל נושב בהם.

גם בפריפריה תוכלו למצוא מגוון גדול מאוד של מלונות ייחודיים, שאינם חלק מרשת ידועה כלשהי. הצפון בעיקר עשיר בהם ותוכלו להנות ממלונות לאורכו ולרוחבו ולנפוש באוירה הקרירה שיש לגליל ולגולן להציע בחודשי הקיץ החמים:  כמה מלונות בוטיק בראש פינה – אחוזת שולמית, תמרין בוטיק ואחוזת בת – אורן. מלון 'המקום' היוקרתי והמפנק בזרועה, בית השלום במטולה ושירת הים בטבריה.

בדרום ההיצע קצת יותר צנוע ועדיין תוכלו למצוא מקומות מדהימים במצפה רמון: Chez Eugene , בערד – מלון יהלים ואף באילת – ארמון הרודס ויטאליס.

מלונות בוטיק כיוון שקטנים הם, ממוקמים במרכז העיר במרחק הליכה נעימה ממרכזי הבילוי והתרבות, ממוקדי העניין של הנופשים. ואם בכל זאת רציתם להגיע למקום מרוחק יותר, ישמחו בקבלה להזמין לכם מונית או לדאוג להסעה מיוחדת בזמן שהותכם. אבל קשה להאמין שבכלל תרצו לעזוב עם כל הפינוקים שמחכים לכם בחדר וברחבי המלון.

Exit mobile version