• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלולי טיול ביער שוויץ ובעין קדש

דף הבית » מסלולי טיול ביער שוויץ ובעין קדש

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

בשנת 1934 בשל שבר ענן נוצרת מפולת בוץ שהרסה את הקרקע באזור וגרמה למותם של עשרים וחמישה תושבים. לאחר תופעת טבע זו היה צורך לשקם את הקרקע, ולכן נטעו שם עצים רבים. יהודי שוויץ שרצו לתרום למאמצי השיקום תרמו כסף רב, ומשם לקוח שמו של היער

זמן קריאה משוער: 4 דקות

יער שוויץ. צילום:דר אבישי טייכר. מתוך אתר פיקיוויקי

עריכה לשונית יעל פלד

עידכונים:אושר, מאתר מסלולי טיולים “נלך”

כללי: בשנת 1934 בשל שבר ענן נוצרת מפולת בוץ שהרסה את הקרקע באזור וגרמה למותם של עשרים וחמישה תושבים. לאחר תופעת טבע זו היה צורך לשקם את הקרקע, ולכן נטעו שם עצים רבים. יהודי שוויץ שרצו לתרום למאמצי השיקום תרמו כסף רב, ומשם לקוח שמו של היער.

חבל ארץ: כנרת.

מפת סימון שבילים: מפת סימון מספר 3

נקודת התחלה: יער שוויץ

נקודת סיום: יער שוויץ

סימון השבילים: המסלול המעגלי מסומן בכחול 3203, המסלול שאינו מעגלי אינו מסומן והמסלול הארוך מסומן בשביל ישראל.

שילוט והכוונה במסלול: במסלול המעגלי תלכו לאורכו של השביל הכחול, במסלול שאינו מסומן תלכו לאורך היער ובמסלול הארוך תתחילו ללכת בשביל המסומן בכחול ואחרי כן תעברו לשביל ישראל.

נקודות ציון: Lng:35.54585167356129 Lat:32.75624169165007

עונות מומלצות: כל השנה.

משך המסלול:אורך המסלול נע בין שעה לבין חמש שעות – תלוי באיזה מסלול בחרתם. בכל מקרה, כשעתיים לפני החשיכה יש לסיים את המסלול.

מאפייני המסלול: מיועד למשפחות עם עגלות,לרכבי שטח ולאופניים.

רמת קושי: קל

אורך המסלול: אורך המסלול נע בין קילומטר לבין עשרה קילומטר.

ציוד למסלול: לא ידוע

נגישות לאנשים שיש להם נכויות: יש.

כניסה: חינם.

חניה: חניה של יער שוויץ.

קליטה בקשר: תקין.

נקודת מילוי מים: אין.

אזהרות למפגעים במסלול: לא ידוע.

לעיון: הנחיות בטיחות ודגשים לפני ובמהלך טיול

פריחה: באביב השדות ביער מתמלאים בפרחים.

איך להגיע

יש שלוש דרכים: מפורייה תיסעו ישר על כביש 7677, מצומת אלומות תיסעו ישר על כביש 768 או מטבריה לנסוע ישר בכביש החדש.

מסלול

המסלול המסומן: תתחילו ללכת במסלול הכחול לתצפית המשקיפה על טבריה והכנרת שבה יש שולחנות שבהם תוכלו לעשות פיקניק. משם תמשיכו במסלול הכחול לשביל שעוקף את היער מסביב עד שהוא מגיע בחזרה למרפסת התצפית. במהלך השביל העוקף תוכלו לצאת למפרצונים המשקיפים על טבריה והכנרת ובכל אחד מהם תוכלו לעשות פיקניק.

המסלול שאינו מסומן: ביער שוויץ נטעו עצים רבים שבין שורת עצים אחת לבין שורת עצים אחרת סללו שביל הליכה נחמד. במהלך ההליכה בשביל יהיו קטעים שבהם תוכלו לצאת לעבר שדות פרחים הפורחים במלוא הדרם בעונת החורף והאביב, וקטעים שבהם תוכלו לצאת לעבר נקודות תצפית שמהן תוכלו להשקיף על האזור: עמק הירדן, כנרת, רמת הגולן והחרמון. בכל מקטע כזה יש שולחנות שבהם תוכלו לשבת לנוח ואף לעשות פיקניק.

למי שהליכה זו לא הספיקה תוכלו מהחניה של יער שוויץ לצאת למסלול נוסף – לעבר עין קדש (עין פורייה) – מרחק של כמה דקות במסלול הקצר.

עין קדש (עין פורייה)

מעיין רדוד הממוקם בצדו המזרחי של הר פורייה הנובע מנקבה ומימיו נשפכים לבריכת אגירה. מסביבו יש עצי דקל ואשוח. בסמוך לו יש מדרגות המובילות לבריכות מים נוספות שנוצרו בשל כמה מעיינות קטנים הנשפכים אליהם. זרימת המים מהמעיינות הקטנים לבריכות נעה בין אמת מים אחת לאמת מים אחרת שמעליהן הציבו גשרונים קטנים. לרשותכם מוצבים במקום שולחנות וספסלי ישיבה שבהם תוכלו לעשות פיקניק.

היסטוריה

יש משערים שבמקום זה נערכו פגישות בין שליחי דבורה הנביאה לבין ברק בן אבינועם. בנוסף הערבים  קוראים למעיין זה “עין אל מאלחה” = המעיין המלוח  

אופציה נוספת תלכו בשביל הכחול עד החיבור שלו עם שביל ישראל. תעברו לשביל ישראל עד שתראו שביל צר מאספלט המוביל למצפה. תעלו עליו ותשקיפו על הכנרת. תחזרו לשביל הראשי ותעלו אתו עד שתגיעו לדרך מישורית שבה תלכו בסבך עצי אורנים עד שתגיעו לשביל החשוף לקרני השמש והנכם רואים את הכנרת משמאלכם. תמשיכו ללכת עד שתגיעו לכביש הראשי. תלכו בו מעט ותפנו בפנייה הראשונה ימינה. משם תרדו בשביל מטעים וחלקות חקלאיות. יש לשים לב שאינכם מאבדים את המסלול – שביל ישראל – ותלכו בעקבותיו. תמשיכו כשני קילומטר עד שתגיעו לצומת דרכים: האחת מסומנת בלבן ומשם תוכלו גם להגיע לעין קדש (עין פורייה) והשנייה ממשיכה את שביל ישראל. מי שיבחר לרדת לעין פורייה יצטרך לחזור על עקבותיו בחזרה לשביל ישראל. עד לכאן זה כשלוש שעות – המסלול הארוך. תרדו בשביל ישראל עד למושבה וכנרת. שם תמשיכו ללכת דרך המטעים הבריכות והשטחים החקלאיים שלה עד שתגיעו לרחוב הראשי של המושבה. תמשיכו ללכת כשעה ואז תפנו ימינה ברחוב העתיק של המושבה עד שתגיעו לכביש 767. תפנו שמאלה בשביל ישראל עד שתגיעו לצומת כנרת. שם תחפשו את כביש 90 ותמשיכו בשביל ישראל עד לבית הקברות של המושבה שבה קבורים: משה הס, ברל כצנלסון, אברהם הרצפלד, רחל המשוררת ועוד. אחרי כן תחזרו לכביש 90 ותפנו שמאלה בדרך עפר שבמלכה יש מטעים ובריכות עד שתגיעו ל אנדרטה לזכרה של “בובה”, הפרדה המיתולוגית של קבוצת כנרת שמסביבה יש בריכת דגים ופינת ישיבה. משם תלכו כרבע שעה עד שתגיעו לאתר הירדנית, אתר טבילה בנהר הירדן הקדוש לנוצרים, המסמל את סיום המסלול. יש לציין המסלול הוא חד כיווני.

אטרקציות בסביבה

ג’יפקנטי – טיולי ג’יפים

חברה המתמחה בטיולי ג’יפים באזור הכנרת ורמת הגולן.

טלפון ליצירת קשר: 050-739-5675

בית יגאל אלון

המוזיאון כולל ארבע תערוכות קבועות, תערוכות מתחלפות, מפגשי האביב, חדרי זיכרון וחדרי הרצאות המיועדים כדי לספר על הגליל בכללותו ולתת במה למתיישבי הגליל.

טלפון ליצירת קשר: 04-6727700

פיינטבול כנרת

חברה המתמחה פיינטבול, בפעילויות אקסטרים, ספורט אתגרי, סדנאות גלישה, טיפוס וחילוץ, סדנאות שטח, חוויות טבע, וחוויות אתגריות. לחברה יש מספר סניפים בארץ, ביניהם שני סניפים באזור הכנרת: בחוף דוגית ובצמח.
טלפון ליצירת קשר: 052-6006333

 

מסעדות בסביבה

 מסעדת “גלילאו” מול חמי טבריה

מסעדה זו מציעה ארוחות גורמה, ארוחות בשריות וארוחות דגים בטעמים גליליים בשילוב טעמים מהמטבח הצרפתי.

שעות פתיחה: באמצע שבוע משתים-עשרה בצהרים עד חצות, בשישי המסעדה סגורה ובשבת ממוצ”ש עד חצות.

מסעדת דיאנה בטבריה

המסעדה מציעה אוכל ערבי אותנטי.

 המסעדה נגישה לאנשים שיש להם נכויות.

שעות פתיחה: כל יום משתים-עשרה בצהריים עד חצות.       

על הנהר באתר ירדנית

מסעדה המציעה ארוחות בשרים, ארוחות דגים, ארוחות פירות ים וארוחות צמחוניות.          

המסעדה נגישה לאנשים שיש להם נכויות.

שעות פתיחה: שבע בערב עד הלקוח האחרון.

נהר הירדן באתר ירדנית

מסעדה המציעה ארוחות בשרים וארוחות דגים

שעות פתיחה: באמצע שבוע וביום שבת מאחת-עשרה בבוקר עד שש בערב, ביום שישי מאחת-עשרה בבוקר עד עשר בלילה

מקומות לינה מומלצים

ערים

יישובים


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם