• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלולי ריצה המומלצים באביב

דף הבית » מסלולי ריצה המומלצים באביב

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

מזג האוויר הנעים מוציא רבים מאיתנו החוצה להתאמן בפארקים, בחוף הים וליהנות גם מכושר וגם ממזג אוויר נעים ומראות אביביים.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

מאת: גלעד קובו, מנהל ומאמן ראשי KOVO2MAX  והאקדמיה למרתון

מזג האוויר הנעים מוציא רבים מאיתנו החוצה להתאמן בפארקים, בחוף הים וליהנות גם מכושר וגם ממזג אוויר נעים ומראות אביביים.

מסלול בשמורת הטבע השרון – המסלול מתחיל בהרצליה פיתוח בחוף השרון, משם רצים צפונה וחוצים את השדות הנמצאים לאורך כביש החוף, בואכה הרסוף. בדרך ניתן לחלוף על פני מיצג בטבע בו קיימים פסלים אותם עיצבו אומנים בשטח.

לאחר המעבר על פני הרסוף, נכנס לתוך שמורת הטבע השרון הנושקת לחוף הים. המצוק עליו רצים, המסומן בסימון שבילים, נפלא לאימון עליות משתנה.

ניתן לרוץ לאורך המצוק, לעצור לשתי דקות ולנשום את האוויר הצלול. משם נמשיך צפונה ואם סימון השבילים נעלה את המצוק מזרחה לכוון קיבוץ שפיים.

נצא מן השמורה ונחזור בדרך בה באנו. סה”כ כ – 13 ק”מ.

מסלול לאורך חוף הים של ת”א – מסלול שטוח המתחיל בנמל ת”א המתחדש. משם נרוץ צפונה לאורך הטיילת, נעבור על פני המרינה של ת”א ובריכת גורדון המחודשת, משם נמשיך צפונה לכוון גן צ’ארלס קלור בואכה בית האצל. נמשיך לכוון יפו ונכנס לתוך נמל יפו, נחלוף על פניו ובכניסה לבת ים נסתובב ונחזור חזרה. סה”כ כ – 15 ק”מ.

מסלול בשפלה – המסלול מתחיל בכניסה לקיבוץ נען, משם נרוץ מזרחה לכוון גני נען ונעבור מעל פסי הרכבת המובילים מתל אביב לבאר שבע ומעל לכביש 6.

נמשיך עד לכביש 44 ונרוץ בצידו כמאתיים מטר משם נעבור בזהירות לצד הנגדי לכוון בית עוזיאל. נעבור מצפון לבית עוזיאל ובסוף השביל נפנה דרומה, כשמולינו נראה את תל גזר. עליה על התל תעלה מעט את הדופק אך נוף השפלה ומישור החוף הנפרס לפנינו יעזור להחזיר את הדופק למצב מנוחה…המסלול אורכו כ – 9 ק”מ וניתן לחזור במסלול הזה או להמשיך לכוון כרמי יוסף/יער המגינים לפיקניק עם המשפחה.

מסלול הסטף מסביב להר איתן – במסלול זה נגיע לחלקה המערבי של ירושלים. מדובר במסלול הררי באיזור הסטף והר איתן. מסלול זה מרהיב ביופיו בכל עונות השנה. בתקופות הקרות ניתן לחזות בירוק ובפריחה השונה ואילו בבוקר קייצי נהנים מצל העצים. המסלול משלב בתוכו עליות וירידות בקושי בינוני ומתאימים לרצים לאחר מספר חודשי ריצה. אורך המסלול כ – 8 ק”מ וניתן לבצעו מספר פעמים.

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם