• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלול טיול בחבל שפיר

דף הבית » מסלול טיול בחבל שפיר

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

כתב וצילם תמונה ראשית: קובי פינקלר

הנוף הנשקף ממרפסת התצפית בחבל שפיר מותיר מקום לראייה למרחקים. מרחקים גדולים הנשקפים למרחבים, לשדות חקלאיים ולהרבה טבע.

ארבעים דקות נסיעה מרכז הארץ הצפוף וההומה, מציע מרחב שפיר הרבה שקט, מסלולי רכיבה על אופניים בתוך יערות וחורשות, מסלולי הליכה, טיול קסום בתוך יער עצי הקיסר הסיני, חבירה לטבע גם המימי וגם הצומח (במשואות יצחק) ואמנים מסבירי פנים וחן.

עם כזו המלצה יצאנו לדרך. דרך קצרה כבר אמרנו. זו לא נסיעה בת כמה שעות עמוסה פקקים. זהו טיול לשעות הבוקר המוקדמות או אחר הצהרים שכחומה של השמש פג במעט.

תחילה לשבילי האופניים:

יערות רבים עוטפים את האזור הנרחב הזה (כבר הזכרנו את המרחבים הגדולים) יער שחריה, יער המלאכים, יער חרובית ועוד. אז איך מחברים ביניהם? ישבו אנשי הקק”ל עם אנשי התיירות ומצאו פתרון. הקמת שבילי אופניים. המומלץ בהם הוא מסלול האופניים המעגלי “דרך נחל גוברין”, המתחיל בחורשת קק”ל, שבכניסה למושב שפיר. מסלול האופניים, שתוכנן על ידי יפתח סהר, מתאים לרכיבה משפחתית ומיועד לרוכבים באופני שטח, מכל הגילאים. אורך המסלול המלא – כ- 18 ק”מ. וניתן לרכוב גם חצי מסלול. השביל עובר לאורך חלק מנחל גוברין, המתאפיין בריבוי קני סוף ובין שדות חקלאיים של חקלאי האזור, שחלקם לפחות ברכתם ליוזמה. רוצים דווקא ללכת ברגל? זו בהחלט החלטה נבונה ו… בריאה.  בין המושבים, היערות והשדות מגוון מסלולי הליכה באורך שנע בין 2.5 ק”מ ל- 8 ק”מ.

באחת מפינות הליכה יער עצי הקיסר או כפי שהוא מוכר עצי הפאולוניה. זהו סוג עצים מיוחד שהובא ארצה לצרכי מסחר. אחרי שבכך לא נחלו הצלחה, מנסים כעת להעבירו לצרכי תיירות.  הליכה בתוך החורשה או היער, מוסיפה נופך והרגשה שונה. אל העץ הזה נגיע עוד מעט בעץ הבקבוקים.

ושוב למרחבים בעין צורים:

טיפוס קליל מוביל אותנו אל מרפסת תצפית נוספת בעין צורים. ממנו נשקף כמובן יער צעיר לימים שישמש כיער מבוך. מלמעלה שוב מרחבים.

ובין לבין סיפורם של האומנים, היוצרים והדגים.

מדגה נוי:

בקיבוץ משואות יצחק הקים איל קדמון את מדגה דגי הנוי. חוויה לכל. סיור מודרך בתוך מכלי המים האוגרים בחובם מאות דגי נוי כל אחד. מעניין בהחלט.

אומנים ואומנות:

מטרים ספורים ממשואות יצחק אנו נכנסים לאחוזת אתרוג לביתה המוזיאוני של עליזה דיין. ציורים, איורים, פיסול כל אלו הם מנת חלקו של סלון ביתה. בחוץ בחצר סדנת העבודה. לכל המשפחה. פשוט באים ומתחילים ליצור. פעם זו אישה העובדת על ציור ופעם זו משפחה. כל אחד ימצא כאן את מקומו. מקסים.

בחזרה לעין צורים. שם ממוקמת סדנת היצירה של אילה עזרן. בסטודיו של אילה. כאן זה לא נגמר ביום אחד. מאחר שמדובר באבנים צריך לייבש את היצירה. אבל אל תתייאשו. יצירה לא בהכרח יוצרים ביום אחד.

יוצרת נוספת המקבלת קבוצות יעל דאובה “משחקים בחומר”. זהו סטודיו לקרמיקה, כלים המחברים בין אדמה לטבע. 

 אוכל

אמנות יש באזור לא רק באוכל. שני יוצרים מכינים באזור אוכל מיוחד ומשובח. אוהבי הקייטרינג והפוקצ’ות ישמחו לגלות את  את שגיא. הוא מביא לשטח כל אשר על ליבכם. בייחוד פוקצ’ה.

מי שמחפש את שורשיו של עץ הבקבוקים הפרסי ישמח לגלות ולאכול אצל שושי שמחי במושב שפיר. אוכל פרסי באלפי ניחוחות.

מידע נוסף:

לבירורים נוספים עמותת התיירות יואב יהודה טלפון: 08-8502240


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם