מסלול טיול ביער חורשים

יער חורשים

רק כמה דקות מכפר סבא מתחבא לו יער חורשים. כמעט בלתי מטויל, כמעט סודי, אך מרהיב. בעונה זו האורנים בירוק בהיר, הרקפות פורחות בינות לסלעים בורוד  ממש כמו בשיר ונרקיסים ביישניים משכרים בריחם המתוק.

כל עונה והצבע שלה, סוף ינואר הוא עונת "הגל הצהוב" בפריחה. עכשיו הזמן לסביונים, לציפורני החתול, לחמציצים ולקידה השעירה, לחרציות ולחרדל השדה. ממש קרוב הוא "הגל הלבן" של הכרכומים והשקדיות,  עוד כמה שבועות יגיעו תור "הגל האדום" כלניות, פרגים נוריות, אבל על זה לטיול אחר.

יער חורשים שוכן על גבעה למרגלות השומרון וסביב לה נשקף נוף מרהיב. ניתן לראות את קו החוף מגוש דן ועד ארובות חדרה ובמזרח כפרים ערביים מציצים מהעבר הרחוק של חומת ההפרדה. מסביב לנו הישובים מתן, אורנית, נירית וקיבוץ חורשים. מתחתינו נחל קנה החובר לירקון.

בעבר אזור זה היה מיושב ועדיין ניתן למצוא כאן עתיקות, גתות למדרך יין חצובות בסלע, בורות מים ומבנים עתיקים. בראש הגבעה מבנה ערבי אופייני ולידו מתנשא מגדל תצפית של קק"ל. על הגבעה ממול שרידי חירבת זכור, פה גרו בתקופת התנ"ך שבט מנשה שאבד עם כיבוש הממלכה על ידי אשור והגליית עשרת השבטים. משפחתו של סרן חזי ספיר שנפל בפיגוע ברצועת עזה הקימה לזכרו כאן חניון ומתקני פיקניק.

איך מגיעים: נוסעים לצומת כפר-סבא ופונים לכיוון הוד השרון. אחרי כ300 מטר יש פניה לכביש רוחבי מהיר המחבר לכביש שש.  עוברים מעל כביש שש וממשיכים לפי השילוט למתן ולקיבוץ חורשים. לפני שער הקיבוץ פונים שמאלה עד שלט של שמורות הטבע: פארק יער חורשים (איצטרובל). נוסעים בדרך עפר כשני ק"מ עד לחניה.

כתב מני נחמן, טיולים ואגדות

אחרים ישראל אטרקציות בחינם בישראל אטרקציות בטבע בישראל יערות וחורשות בישראל מסלולי טיול מסלולי טיול לילדים מסלולי טיול למבוגרים מסלולי טיול למשפחות מסלולים ויומני טיול מומלצים, בישראל אטרקציות, אטרקציות בחינם בישראל, אטרקציות בטבע בישראל, אסיה, טיול, יער חורשים, יערות וחורשות בישראל, ישראל, מסלולי טיול, מסלולי טיול לילדים, מסלולי טיול למבוגרים, מסלולי טיול למשפחות, מסלולים ויומני מסע בישראל, שרון

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים