• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלול טיול בן שלושה ימים לקניות וביקור באטרקציות ואתרי החובה של טוקיו

דף הבית » מסלול טיול בן שלושה ימים לקניות וביקור באטרקציות ואתרי החובה של טוקיו

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 19 דקות

אם אתם באים לביקור קצר של 3 ימים בבירת יפן המרהיבה, מסלול זה ייקח אתכם דרך כל אטרקציות ואתרי החובה שאסור לפספס בביקור בטוקיו וכמובן דרך כל המקומות השווים לשופינג שבירת יפן ידועה בהם. אתם תבקרו במוזיאונים, מקדשים, פארקים עצומים, מרכזי קניות ובילויים, בניינים ומקומות אייקונים, שכונות, רחובות ומראות שרק יפן יכולה להציע ותרבות על כל גווניה – החל מהיסטורית ומסורתית ועד למודרנית וצעירה.

היום הראשון

שוק הדגים צוקיג’י (Tsukiji Fish Market)

שוק זה מתקיים עוד מאז המאה ה16 והיה בעבר אחראי על מתן דגים טריים לטירת אדו (Edo Castle). זהו שוק פירות הים הסיטונאי הגדול ביותר בעולם – בכל יום, 400 סוגים של פירות ים נמכרים בכמות העולה על 700,000 טון של פירות ים בשנה. השוק מטפל בלמעלה מ2,000 טונות של דגים ופירות ים אחרים בכל יום. השוק נמצא במיקום מרכזי והמוצע למכירה שם הם דגים, פירות וירקות. למרות שבטוקיו ישנם 10 שווקים סיטונאיים – שוק זה הוא המוכר ביותר והפופולרי ביותר. השוק מספק מגוון של מוצרים, אבל הוא ידוע בעיקר בזכות מחלקת הדגים שלו.

אווירת השוק כוללת תנועה מתמדת של קטנועים, משאיות, קונים וספקים. למרות שהשוק לא נועד להיות אתר תיירותי, הוא הפך לתחנה פופולרית במסלולי תיירות, מכיוון שהוא מציע הצצה לחיי היומיום של המקומיים. רוב מסחר הדגים נעשה בשוק הפנימי – זהו מקום שבו מתקיימים מכרזים על דגי טונה. בשוק החיצוני יש חנויות קמעונאיות ומסעדות. מבקרים יכולים למצוא מרכז מידע בנושא דגים בשוק הפנימי, ליד שער קאצ’ידוקי (Kachidoki) ומרכז מידע פלאט צוקיג’י (Plat Tsukiji) באזור השוק החיצוני.

השוק פתוח ברוב הבקרים, פרט לחגים, ימי ראשון ובמספר ימי רביעי. דגי טונה במכירות פומביות נערכות לסוחרים בין השעות 5:30 בבוקר ל9:00 ולקראת השעה 13:00- השוק נסגר.

עקב ההפרעות שנגרמו על ידי תיירים שהתקהלו באזור העבודה בין סוחרים רבים וכלי הרכב הנעים, כיום למבקרים אסור להכנס לשוק הפנימי והם יכולים לבקר רק בשוק החיצוני ורק אחרי השעה 9:00. השוק צפוי לעבור לאזור טויוסו (Toyosu) בשנת 2016.

מידע נוסף:

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת: 5 Chome-2-1 Tsukiji, Chuo, Tokyo 104-0045

טלפון: 1111 3542 3 81+

פקס: 0743 3541 3 81+

מחיר: הכניסה חופשית.

שעות פתיחה: ימי שני עד שבת, בשעות 5:00 בבוקר עד 11:00 בבוקר (כאשר השעות המומלצות לביקור הן בין 5:00 בבוקר ל9:00 בבוקר).

דרכי הגעה: תחנת Tsukijishijo (יציאה A2, שתי דקות הליכה לשוק) או Tsukiji (יציאה Honganji Temple, 10 דקות הליכה לשוק).

גן האמאריקיו (Hamarikyu Garden)

גנים יפים אלה היו בעבר חלק מטירת אדו (Edo Castle) בתקופת שלטונו של טוקוגאווה שוגונט (Tokugawa Shogunate) ושימשו כשטחי ציד. האמונה הרווחת היא כי הגנים נשתמרו בדיוק כפי שהיו בתקופת טוקוגאווה איאנארי (Tokugawa Ienari Era), לאחר שרשרת האירועים ” Meiji Restoration” (מהפכה שלטונית בה הוחזר הכח לכס הקיסרות) הגנים הפכו לחלק ממשק הבית הקיסרי והשם שונה להאמא-ריקיו (Hama-Rikyu, ארמון מבודד על החוף). הגנים נפתחו לציבור הרחב בשנת 1946.

בגנים, ישנה בריכה מרכזית של גאות ושפל עם מים מלוחים. מפלס המים משתנה על פי הגאות והשפל במפרץ טוקיו. מבקרים יכולים ליהנות מתה בבית התה ההיסטורי על אי באחת מהברכות. בגן שתולים מגוון רחב של פרחים, עצים ושיחים, כך שיש פרץ של צבע בכל עונה. בגן יש מטע שזיפים, עץ אורן בן 300 שנה, גן עצי אדמונית, גן של עצים פורחים ושיחים, תלוליות, גשרים, אתרי ציד ברווזים, אזורי רכיבה על סוסים, שדות לפתית צהובים, וחלק מסירות ההפלגה בנהר עוגנות בתוך שטחי הגן.

אם תביטו מעבר לגן השליו והציורי הזה, תוכלו לראות בקו האופק את גורדי השחקים הנוצצים של מרכז המסחר והעסקים שידום (Shidom). זה יוצר ניגוד מרהיב בין הטבע ומבנים מעשה ידי אדם. התקופה של חודשי נובמבר-דצמבר היא זמן נהדר לראות את עלוות וצבעי הסתיו של עצי הגינקגו, המייפל ועוד, בחודש פברואר – פורחים עצי השזיף, וחודשי מרץ-אפריל הם עונת פריחת עצי הדובדבן.
ישנם מדריכי-שמע עצמיים בחינם בשפה האנגלית שייקחו אתכם למסלולים שונים בגנים.

מידע נוסף:

מרחק הגעה: 1.2 קילומטרים, 15 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת: 1-1 Hamarikyuteien, Chuo, Tokyo 104-0046

טלפון: 0200 3541 3 81+

מחיר: הכניסה חופשית.

שעות פתיחה: כל יום, בשעות 9:00 עד 17:00.

אתר אינטרנט: http://teien.tokyo-park.or.jp/en/hama-rikyu/index.html

דרכי הגעה: תחנת Shiodome (יציאה מספר 5) או תחנת Tsukiji-shijo (7 דקות הליכה לגן).

 –

מגדל טוקיו (Tokyo Tower)

מגדל זה הוא מגדל תקשורת ואתר תצפית במחוז מינאטו (Minato) שנבנה בשנת 1958. המגדל הוא נקודת ציון בעיר וסמל של המצאה ונצחון. המגדל מתנשא לגובה של 333 מטרים מהקרקע והוא המבנה השני הגבוה ביותר ביפן. המגדל נבנה בהשראת מגדל אייפל בפריז ויש לו מבנה סורגים מעוצב. המגדל נצבע בצבעי לבן וכתום בהתאם לתקנות בטיחות אוויר לבניינים גבוהים.

מבקרים יכולים לעלות עד לגובה של 150 מטרים למצפה הראשי (Main Observatory), שבו יש שתי קומות. בנקודה הזו, ישנה תצפית של 360 מעלות על העיר, במיוחד על אזור קאנטו (Kanto). בקומה זו, יש בית קפה בשם “Café La Tour” ו”בימת קלאב333″ (Club333 Stage) – בו מתקיימים מופעים מוזיקליים קבועים. בקומה הראשונה של המצפה הראשי יש חלון שנקרא “Lookdown Window” – שהיא רצפת זכוכית שמבקרים אמיצים יכולים לעמוד עליה ולהתבונן מטה. בקומה השנייה של המצפה הראשי, ישנו לוח הדרכה לתצפית ואת מקדש שינטו הגדול של המגדל (Great Shinto Shrine of the Tower). כמקדש הגבוה ביותר בטוקיו, למקדש המגדל יש מקום של כבוד בעיר. המקדש הוא פופולרי בעיקר עבור סטודנטים שבאים להתפלל ולבקש מזל בבחינות ובתחום האהבה.

250 מטרים ממפלס הקרקע, ממוקם המצפה המיוחד (Special Observatory), בקומה העליונה של המגדל. ביום בהיר, תוכלו לראות משם את הר פוג’י (Fuji) והר צוקובה (Tsukuba) הרחוקים מאוד. המצפה נשאר פתוח גם לאחר השקיעה, כך שתוכלו ליהנות מהאורות הבוהקים של העיר השוטפים את טוקיו בערב.
מגג המגדל ישנן מדרגות ישירות למצפה הראשי.
מעל המצפה המיוחד יש מוט ברקים, אור חוסם ומד רוח וויין (Vane anemometer).

למרגלות המגדל ישנו מרכז הנקרא ” Foot Town” שבמתחמו תוכלו למצוא מוזיאון, אקווריום, מסעדות וחנויות.

מידע נוסף:

מרחק הגעה: 2 קילומטרים, 25 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת: 4 Chome-2-8 Shibakoen, Minato, Tokyo

טלפון: 5111 3433 3 81+

מחיר: זול. הנחה למבוגרים, סטודנטים וילדים.
מחיר הכניסה למצפה – זול. ישנה הנחה למבוגרים, סטודנטים וילדים.
ישנם תשלומים נוספים עבור הכניסה למוזיאונים השונים.

שעות פתיחה: כל יום, בשעות 9:00 עד 22:00.

אתר אינטרנט: http://www.tokyotower.co.jp/eng/

 –

שינג’וקו גיואן (Shinjuku Gyoen)

פארק ציבורי זה נבנה כגן לטירה של הלורד בתקופת אדו (Edo Era). בניית הפארק הושלמה בשנת 1906 והוא הפארק הגדול ביותר ואולי הפארק היפה ביותר בטוקיו. לאחר מלחמת העולם השנייה, פארק זה, המתפרש על פני 144 דונם, נפתח לקהל הרחב. בתוך הגן, ישנם שלושה אזורים –  הגן הצרפתי הרשמי, הגן בסגנון האנגלי והגן היפני המסורתי הטיפוסי. בגן היפני יש בית תה, בריכה גדולה עם איים וגשרים אלגנטיים על פני המים. הגן כולל מספר ביתנים, שיחים מטופחים וגינות פרחים ואבנים. הפארק נחשב כדוגמא חשובה לגנים טיפוסיים של תקופת המייג’י (Meiji Era).

בגן יפייפה זה, ישנם כ20,000 עצים, קומפלקס חממה עם למעלה מ2,400 מינים טרופיים וסובטרופיים של צמחים ובאביב תוכלו ליהנות ממראה פריחת עצי הדובדבן על 1,500 עצי הדובדבן של הגן. הגן נחשב לאחד מהמקומות הטובים ביותר לראות את פריחת עצי הדובדבן. חרציות הן מאפיין צבעוני אחר של הגן שנועד לפרוח בכל עונות השנה. כמו כן, באדמות הגן תוכלו למצוא שטחי יער, מדשאות פתוחות, גלריה לאמנות, מרכז מידע ומסעדה. ישנן שלוש נקודות גישה לגנים – משער שינג’וקו (Shinjuku Gate), שער אוקידו (Okido Gate) ושער סנדגאיה (Sendagaya Gate).

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 5.5 קילומטרים, 20 דקות בנסיעה בתחבורה ציבורית.

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת: 11 Naitomachi, Shinjuku, Tokyo

טלפון: 0151 3350 3 81+

מחיר: זול מאוד. הנחה נוספת לילדים.

שעות פתיחה: כל יום, כל היום.

אתר אינטרנט: http://www.env.go.jp/garden/shinjukugyoen/english/index.html

 –

מקדש מייג’י ג’ינגו (Meiji Jingu Shrine)

מייג’י ג’ינגו הוא מקדש השינטו, שנחשבת הדת העתיקה ביותר של יפן, ומבוססת על הרמוניה וערכים מסורתיים. באמונת השינטו, הרוח האלוהית (או “קאמי”, Kami) נמצאת בטבע ובאנשים צדיקים. מקדש המייג’י ג’ינגו מוקדש לנשמות של הקיסר שוקן והקיסרית שוקן שנפטרו בכבוד בשנים 1912 ו- 1914.

שני בני משפחת מלוכה נערצים אלה קבורים בקיוטו (Kyoto) אבל מקדש מייג’י ג’ינגו הוקם כדי שאנשים בטוקיו יוכלו לחלוק כבוד לבני הזוג. יער עם 100,000 עצים המתפרש על פני 700,00 מטרים רבועים ניטע סביב המקדש עם עצים מכל רחבי יפן ושאר העולם. האנשים של טוקיו נידבו את זמנם וכוחם בכדי ליצור את היער שהושלם בשנת 1920.

מבני המקדש המקוריים נשרפו בשנת 1945 ונבנו מחדש והושלמו בשנת 1958. המקדש מורכב מבניין המקדש הראשי (Honden), הנוריטודן (Noritoden) משמש מקום בו מדקלמים תפילות שינטו, נאייהיידן (Naihaiden) – שהוא האולם הפנימי, גאהיידן (Gehaiden) – שהוא אולם המקדש החיצוני, בית האוצרות – בו נשמרים פריטים השייכים לקיסר ולקיסרית ושינסנג’ו (Shinsenjo) – שבו מכינים את מנחות המזון. בניין דיי פשוט זה, בנוי בסגנון המסורתי נאגארה-זוקורי (nagare-zukuri) והוא מעוטר בעץ ברוש ​​ולוחות נחושת על הגג.

בתוך היער העצום, ישנם מסלולים רבים המשמשים מטיילים שבאים לכאן לרגיעה ונופש. כמו כן, תוכלו למצוא במתחם שער מקדש ענקי עשוי עץ, גני מייג’י ג’ינגו (Gyoen) גן פרחי אירוסים, בית קפה, אולם אימונים של אומנויות לחימה ואולם גדול של מוסיקה קדושה ומחול. באולם האימונים שיסייקאן (Shiseikan) מוצעים שיעורים בתחומי בודו (Budo) יפניים מסורתיים כמו חץ וקשת, ג’ודו, קנדו (Kendo) ואייקידו (Aikido). השטח החיצוני (או גאיין, Gaien) הוא ביתם של גלריית תמונות הזכרון  של מייג’י (Kaigakan) שבה תוכלו לראות ציורי קיר של אירועים מחייהם של הקיסר והקיסרית. לגאיין יש גם מספר מתקני ספורט כמו האצטדיון הלאומי, אצטדיון הבייסבול ג’ינגו, מתחם החלקה על קרח, מגרש אימוני גולף, מגרשי סופטבול ואת אולם הזכרון מייג’י (Meiji Memorial Hall).

מידע נוסף:

מרחק הגעה: 2.5 קילומטרים, 30 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת: 1-1 Yoyogikamizonocho, Shibuya, Tokyo

טלפון: 5511 3379 3 81+

מחיר: הכניסה חופשית.

שעות פתיחה: כל יום, מהזריחה עד השקיעה (בערך בשעה 16:30 בחורף).

אתר אינטרנט: http://www.meijijingu.or.jp

דרכי הגעה: תחנת Harajuku (2 דקות הליכה למקדש).

 –

האראג’וקו (Harajuku)

האראג’וקו הוא לא רק אזור קניות, זה גם שמו של סגנון אופנה ספציפי שאימצו נערות יפניות צעירות. האראג’וקו ממוקם בין שינג’וקו (Shinjuku) ושיבויה (Shibuya) ונפרש מתחנת האראג’וקו לאזור אומוטסנדו (Omotesando). הבנות היפניות, הלבושות בסגנון אופנת האראג’וקו, מתלבשות כמו דמויות אנימה, פאנקיסטיות או דמויות כמו “לוליטה גותית”, ויז’ואל קיי (Visual Kei) וקאוואי החמוד (cute kawaii) כשרוב הבנות נוטות להיראות כמו בובות. חלק מהתלבושות הן תלבושות קוספליי (משחק תלבושות), בהן הן מתלבשות כמו דמויות אנימה או מנגה ומשחזרות סצנות כמו הדמויות הללו.

טאקשיטה דורי (Takeshita Dori) הוא רחוב להולכי רגל בלבד אשר מלא בשורות בוטיקים אופנתיים ומקומות בילוי עבור בני נוער יפניים אופנתיים. זהו המרכז של אופנת האראג’וקו יחד עם הרחובות צדדיים הרבים, שם תוכלו למצוא יותר חנויות אופנה. טאקשיטה דורי ידוע כמקום הולדתם של סגנונות אופנה רבים. אורכו של הרחוב הוא כ400 מטר והוא בדרך כלל צפוף. לאורך הרחובות הסמוכים לטאקשיטה דורי, תוכלו למצוא חנויות בגדים משומשים, כמו גם חנויות ייחודיות של פריטי לבוש המיוצרים פעם אחת בכדי להיות ייחודיים לרוכשיהם. בימי ראשון,  בני ובנות האראג’וקו נאספים בגשר האראג’וקו בכדי להשוויץ בבגדים שלהם.

בניגוד לקונים הצעירים בטאקשיטה דורי, תוכלו למצוא קונים מבוגרים יותר לאורך אומוטסנדו (Omotesando) הסמוך, שהוא השאנז אליזה של טוקיו. אומוטסנדו ידוע כאזור בו ממוקמות חנויות אופנה של מותגים גדולים, בתי קפה אופנתיים ומסעדות. קומפלקס אומוטסנדו הילס (Omotesando Hills Complex) פונה לקונים מודעי-אופנה מתוחכמים – המתחם מורכב מ6 קומות אשר תופס כרבע משדרת אומוטסנדו (Omotesando Avenue). מתחמי קניות מעניינים נוספים באזור הם “האראג’וקו לה-פורט” (LaForet Harajuku), קומפלקס קניות המיועד לקונים צעירים, “טוקיו פלאזה אומוטסנדו האראג’וקו” (Tokyu Plaza Omotesando Harajuku), מרכז קניות עם מרפסת גן בקומה 6, “חנות ה100 יין דייסו האראג’וקו” (המקבילה הענקית של החנות “הכל בדולר”), חנות המזכרות “הבזאר המזרחי” (Oriental Bazaar) וחנות הצעצועים “”ארץ הילדים” (Kiddy Land).

מלבד היותה ה”מכה” (Mecca) של האופנה, האראג’וקו היא מיקומם של מספר אתרים תרבותיים כמו מקדש מייג’י ג’ינגו (Meiji Jingu Shrine), פארק יויוגי (Yoyogi Park), מוזיאון נזו (Nezu Museum), המוזיאון לאמנות אוטה ממוריאל (Ota Memorial Museum of Art), הגימנסיה הלאומית יויוגי (Yoyogi National Gymnasium) ומקדש טוגו (Togo Shrine).

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 1.9 קילומטרים, 25 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: שעה ו50 דקות.

כתובת: Harajuku, Tokyo

 –

שיבויה (Shibuya)

בשם “Shibuya” אין את המילה “buy” (לקנות) לחינם. האזור הוא אחד ה”מכות” (meccas) לקניות של טוקיו. מרכזי הקניות והמסעדות הפופולאריים של המחוז, פזורים ברחבי תחנת הרכבת שיבויה (Shibuya train station) אבל האזור הגדול כולל בתוכו אתרים כמו פארק יויוגי, טאקשיטה-דורי, מקדש מייג’י ג’ינגו, האראג’וקו, סנדגאיה (Sendagaya) ואומוטסנדו (Omotesando). צומת מעבר החצייה והתחבורה של שיבויה הוא אחד המקומות המצולמים ביותר בטוקיו המודרנית ואחד מהמעברים העמוסים ביותר בעולם.

בניין ה”שיבויה 109″ (Shibuya 109) מכיל בתוכו את אחד ממרכזי הקניות המפורסמים בעיר והלקוחות העיקריים שלו הן בעיקר נשים צעירות והוא מחזיק בחנויות אופנה רבות. מרכז גאי (Center Gai), הממוקם משמאל לתחנה, הוא מדרחוב עם חנויות אופנה אופנתיות. קואן דורי (Koen Dori) הוא רחוב עמוס בחנויות שמתפרס החל מחנות הכלבו מארוי (Marui) ועד לפארק יויוגי. בקרו בחנות ה100 יין, המתפרשת על פני 5 קומות, שבה שום פריט אינו עולה מעבר ל100 יין. האיי.בי.די מארט (ABD Mart) היא רשת חנויות נעליים ענקית, “ביג קאמרה שיבויה” (Big Camera Shibuya) מוכרים מוצרי חשמל, “בוק פירסט שיבויה” (Book 1st Shibuya) היא חנות ספרים גדולה, “דון קיחוטה” (Don Quijote) היא חנות גדולה של רשת המוכרת מגוון רחב של פריטים, “קידי לנד” (Kiddy Land) היא חנות צעצועים של 6 קומות, “לה פורט” (LaForet)הוא קומפלקס קניות של 7 קומות, “מארוי סיטי שיבויה” (Marui City Shibuya) היא חנות כלבו המתפרשת על פני 10 קומות, “אוריינטל בזאר” (Oriental Bazaar) היא חנות מזכרות מפורסמת, בניין ה”קיו פרונט” (Q Front Building) ידוע במסך הטלוויזיה הענק שלו הפונה למעבר החצייה של שיבויה ו”יוניקלו” (UNIQLO) הוא אחד ממותגי הבגדים המוכרים והפופולאריים של יפן. אלה הן רק כמה מן ההזדמנויות לקניות בשיבויה. בנוסף, יש מספר עצום של חנויות מותגים בינלאומיים כמו שאנל, זארה, בודי שופ, גוצ’י, GAP, ארמאני ובולגארי. לא רק שתוכלו לקנות שם בגדים של אופנה יפנית כאן, שיבויה היא גם מקום מצוין לראות בני נוער אופנתיים המתהדרים בבגדים ובאביזרים שלהם.

מלבד קניות, תוכלו גם לטייל בכמה נקודות עניין נוספות שיש לשיבויה להציע, כגון הפסל של האצ’יקו (Hachiko), הכלב המפורסם שנשאר נאמן לאדונו וקומפלקס בונקמורה (Bunkamura) – בו תוכלו למצוא מוזיאון, תיאטרון, אולם קונצרטים, בתי קולנוע ומסעדות.

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 1.2 קילומטרים, 14 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: שעה ו50 דקות.

כתובת: Shibuya, Tokyo

היום השני –

מקדש סנסוג’י (Sensoji Temple)

זהו המקדש העתיק ביותר של טוקיו והוא שמור במקום מיוחד בלבו של העם. ההיסטוריה של בית המקדש מתחילה בשנת 628, כאשר פסל של בודהה הבודהיסטווה קאנון (Bodhisattva Kannon Buddha) נמשה ברשתות דייגים בבירה לשעבר של אסוקה (Asuka). אולם קאנונדו (Kannondo Hall) נבנה כדי לשכן את הפסל בשנת 645 וזמן קצר לאחר מכן, לכומר המקדש היתה התגלות שהפסל צריך להיות סמוי מן העין. וכך היה. מאוחר יותר, העתק של הפסל נוצר עבור האנשים בכדי לסגוד לו במקום שלו. בית המקדש והפסל מצאו חן בעיניי מנהיגי המדינה ולבית המקדש ניתן כבוד עצום. כיום, מבקרים במקדש כ30 מיליון מטיילים בשנה. המקדש ממוקם באסאקוסה ולפעמים נקרא “בית המקדש אסאקוסה” (Asakusa Temple). לפני מלחמת העולם השנייה, בית המקדש נקשר עם כת הטנדאי (Tendai), אך כיום הוא עומד בפני עצמו.

בתוך שטח בית המקדש ישנה פגודה דקה וגבוהה, בת חמש קומות, שבה פסל בודהה הבודהיסטווה קאנון (Bodhisattva Kannon Buddha) הקדוש נשמר. יש אולם מרכזי ומקדש אסאקוסה (Asakusa Shrine) אשר נבנה בשנת 1649. בית המקדש הוא מקום האירוע של פסטיבל השינטו (Shinto festival) השנתי הגדול המתקיים על פני 3 או 4 ימים בחודש מאי. במהלך הפסטיבל, השערים המרשימים של בית המקדש מעוטרים בפנסים אדומים ססגוניים. ישנם שני שערים – שער הוזומון (Hozomon) והכניסה הראשית, שער הקאמינרי מון (Kaminari-mon). בכניסה של שער הקאמינרי מון (Thunder Gate, שער הרעם) ישנו פנס ענקי עשוי נייר. השער עצמו הוא ביתם של אל הרעם ואל הרוח (the God of Thunder and the God of Wind). מהכניסה למקדש, משתרך לו רחוב קניות ארוך שנקרא “נאקאמיס” (Nakamise).

https://youtu.be/LM2BRAVizNA

מידע נוסף:

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת: 2 Chome-3-1 Asakusa, Taito, Tokyo

טלפון: 0181 3842 3 81+

מחיר: הכניסה חופשית.

שעות פתיחה: כל יום, בשעות 6:30 בבוקר עד 17:00.

אתר אינטרנט: http://www.senso-ji.jp

דרכי הגעה: במטרו – תחנת Asakusa.

מקדש אסאקוסה (Asakusa Shrine)

מקדש זה מעוצב בסגנון גונגן-זוקורי (gongen-zukuri) ונבנה בשנת 1649 בתקופת אדו (Edo Period). זה היה אמור להיות ידוע כסנג’ה סאמא (Sanja-sama, היכל שלושת האלים). המקדש יועד להיות נכס תרבותי חשוב. זהו המקום בו נערך “סנג’ה מצורי” (Sanja Matsuri), אחד משלושת הפסטיבלים השנתיים הגדולים של טוקיו ואחד מהאירועים המרהיבים ביותר של העיר.

הקבר הקדוש של שינטו מוקדש לכבודם של שלושת הגברים שהקימו את בית מקדש הבודהיזם “סנסו-ג’י” (Senso-ji Buddhist temple) השכן. אגדה מספרת על שני דייגים אחים שמצאו פסל של בוסאצו קאנון (Bosatsu Kannon) ברשתות הדיג שלהם בשנת 628. בעל אדמות עשיר שמע על הפסל והלך לדבר עם האחים. הוא נאם להם נאום נרגש על בודהה והאחים הפכו לבודהיסטים מסורים. הפסל הוצב במקדש קטן, הידוע כיום ב”סנסו-ג’י” (Senso-ji). שלושת הגיבורים של הסיפור הם האלים של מקדש אסקוסה. בכניסה למקדש ניצב טוריאי (Torii, שער מסורתי יפני) עשוי אבן.

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 100 מטרים, 2 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת:  2-3-1 Asakusa, Taito, Tokyo 111-0032

טלפון: 1575 3844 3 81+

מחיר: הכניסה חופשית.

שעות פתיחה: ימי שני עד ראשון, בשעות 9:00 עד 16:30.

אתר אינטרנט: http://www.asakusajinja.jp/english/

 –

המוזיאון הלאומי של טוקיו (Tokyo National Museum)

המוזיאון הוקם בשנת 1871 כחלק ממשרד החינוך. מוזיאון זה שינה את שמו ומיקומו מספר פעמים ובשנת 1882 התמקם במיקומו הנוכחי בפארק אואנו (Ueno Park). זהו המוזיאון הגדול והוותיק ביותר ביפן.

במוזיאון יש יותר מ110,000 יצירות באוסף הקבוע, הכוללות 87 אוצרות מדינה יפניים ו610 יצירות בעלי מאפיינים תרבותיים חשובים. אוסף המוזיאון כולל אומנות ועתיקות מיפן וממדינות אחרות באסיה. בנוסף לציורים, במוזיאון תוכלו למצוא אוסף של ספרים, אמנות הקישוט, קליגרפיה, פסלים, ממצאים ארכאולוגיים, קרמיקה, כלי לכה, טקסטיל, מתכת, נשק, שריונות, תמונות, וחומר למחקר אקדמי.

המוזיאון מחולק למבני תערוכה נפרדים: הונקאן (Honkan) – הגלריה היפנית – הוא הבניין הראשי והוא עצמו יועד להיות נכס תרבותי חשוב. היצירות המוצגות בהונקאן נותנות סקירה של אמנות יפנית המוצגת ב24 גלריות. ראשיתן של העבודות נעות בין שנת 10,000 לפני הספירה ועד המאה ה19 ומכסות מגוון של מדיומים. בין גולות הכותרת של הגלריה היפנית, ישנה תערוכה על אמנות בודהיזם (Art of Buddhism), אמנות טקס התה (Art of Tea Ceremony) ובגדי סמוראים (Samurai clothing). בנוסף לפריטים ההיסטוריים הרבים, ישנה מחלקה של אמנות מודרנית ותצוגה של תלבושות הקאבוקי (Kabuki) והנוה (Noh).

טויוקאן (Toyokan) – הגלריה האסייתית – מחולקת על פי אזורים גיאוגרפיים ומציגה פריטים מקוריאה, הודו, מצרים, דרום אסיה והמזרח התיכון. גולות הכותרת של הגלריה כוללות קליגרפיה סינית ופסלים מהודו. אולם הייסייקאן (Heiseikan) משמש כאולם תצוגה עבור תערוכות מתחלפות וכגלריה הארכיאולוגית היפנית. בגלריית הוריו-ג’י הומוצוקאן (Horyu-ji Homotsukan, “אוצרות הוריו-ג’י”) מוצגים חפצים ויצירות אמנות ממקדש ההוריו-ג’י בנארה (Nara). במוזיאון יש גם מרכז מידע, חנויות, מסעדות וגינה המשמשת לתערוכות חוץ.

https://youtu.be/tlLl97oqOx4

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 2.3 קילומטרים, 30 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: שעה ו50 דקות.

כתובת: 13-9 Uenokoen, Taito, Tokyo 110-8712

טלפון: 1111 3822 3 81+

מחיר: זול. הנחה לסטודנטים, חינם למבוגרים ולילדים.
מחיר כניסה בזמן תערוכות מיוחדות – גבוה יותר.

שעות פתיחה: ימי שלישי עד שני, בשעות 9:30 עד 17:00 (כאשר הכניסה האחרונה היא בשעה 16:30),

בחודשים אפריל עד דצמבר, המוזיאון פתוח עד השעה 20:00 בזמן תערוכות מיוחדות,

בחודשים אפריל עד ספטמבר, בימי שבת וראשון ובמהלך חגים – המוזיאון פתוח עד השעה 18:00.

המוזיאון סגור בתאריכים 28 לדצמבר עד ה1 לינואר.

אתר אינטרנט: http://www.tnm.jp/?lang=en

דרכי הגעה: תחנת Uneo (10 דקות הליכה ברגל למוזיאון), באוטובוס טוקיו שיטאמאצ’י (Tokyo Shitamachi Bus) – תחנת Uneo Koen Yamashita או Uneo Station.

 –

פארק אואנו (Ueno Park)

פארק זה ממוקם ברובע אואנו והוא אחד מהפארקים החשובים ביותר של העיר. הפארק נפתח בשנת 1873 על אדמות שהיו חלק מאדמות בית המקדש קאנאיי-ג’י (Kan’ei-ji Temple). זה היה אחד מהפארקים הציבוריים הראשונים בעיר, וכמו הרבה דברים במהלך תקופת מייג’י המוקדמת – גם הוא הושפע מהתרבות המערבית. כיום הפארק הוא ביתם של מספר מוזיאונים חשובים ומבני ציבור.

בין הבניינים הממוקמים בפארק, תוכלו למצוא את היכל התרבות של טוקיו (Tokyo Culture Hall), המעוצב בסגנון מודרני, שם מופיעה המקהלה הסימפונית של טוקיו מטרופולין (Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra). המוזיאון הלאומי לאמנות מערבית (The National Museum of Western Art) משכן בתוכו מספר מיצירות האמנות הגדולות ביותר מרחבי העולם של אמנים כמו רנואר (Renoir), רודין (Rodin) ו-ואן גוך (Van Gogh). המוזיאון הלאומי למדע (The National Science Museum) מוכר על ידי הפסל הגדול של לווייתן מסוג קילר (killer whale) שעומד בחוץ. המוזיאון הלאומי של טוקיו (The Tokyo National Museum) מתפרש על פני חמישה בניינים בפארק ומציג 86,000 יצירות אמנות וממצאים ארכאולוגיים. גם את מוזיאון שיטאמאצ’י (The Shitamachi Museum) ניתן למצוא בשטחי הפארק. מוזיאון טוקיו מטרופוליטן לאמנות (The Tokyo Metropolitan Museum of Art) ממוקם ליד גן החיות של אואנו והוא ביתם של יצירות אמנות עכשוויות יפניות. גן החיות עצמו ידוע בזכות דובי הפנדה הענקיים שחיים שם ובפגודה בעלת חמש הקומות שראשיתה בשנת 1631.

הפארק הוא מקום פופולרי עבור צפייה בפריחת עצי הדובדבן באביב ובפרחי הלוטוס בקיץ. באביב, המקומיים נאספים למסיבות צפייה בפריחת עצי הדובדבן (מסורת הנקראת “הנאמי”, Hanami) לאורך השבילים בפארק המלווים בשורות העצים. למעלה מ1,000 עצי דובדבן מסודרים בשורות לאורך השבילים. בשטח הפארק ישנם מקדשים ופגודות, כמו גם בריכה גדולה וגן החיות אואנו (Ueno Zoo). אחד המקדשים החשובים בפארק הוא היכל טושוגו (Toshugu Shrine) המוקדש לשוגונאט הראשון ובנייתו הושלמה בשנת 1651. בית מקדש חשוב אחר בפארק הוא בית המקדש קיומיזו קאנונדו (Kiyomizu Kannondo Temple). ניתן לשכור סירה באגם שינובאזו (Shinobazu Pond) Shinobazu ולראות את בית המקדש בנטנדו (Bentendo Temple) הבנוי על אי מלאכותי במרכז האגם. כאשר אתם מגיעים לפארק, תוכלו למצוא קיוסק מידע שבו ניתן לגלות ולקרוא על האטרקציות של הפארק ולקבל מפה של השטח.

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 600 מטרים, 8 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת: 5-20 Uenokoen, Taito, Tokyo

טלפון: 5644 828 3 81+

מחיר: הכניסה חופשית.

שעות פתיחה: כל יום, כל היום.

אתר אינטרנט: http://www.tokyo-park.or.jp/

דרכי הגעה: באמצעות הJR ורכבות המטרו – תחנת Ueno.

 –

אקיהאבארה (Akihabara)

זהו אזור בטוקיו שידוע מאוד בזכות חנויות ההיי-טק ומקומות הבילוי והאוכל. אקיהאבארה מכונה “עיר החשמל” מכיוון שהחנויות באזור הן בעיקר חנויות אלקטרוניקה וגאדג’טים. אקיהאבארה נמצא ברובע צ’יודה (ward Chiyoda).

בחנויות הגאדג’טים הרבות של אקיהאבארה, תוכלו לקנות מוצרים רבים במחירים סבירים, כגון פלייסטיישנים, מצלמות, שואבי אבק, טלפונים ניידים, אביזרים אלקטרוניים, מכשירי מטבח, מכשירי די.וי.די. ועוד גאדג’טים חשמליים אחרים. זכרו כי רוב הפריטים הנמכרים מתאימים למערכת החשמל היפנית, בעלת ה110 וולט, ואתם צריכים לבדוק אם הם מתאימים גם למערכת החשמל של המדינה שלכם. ישנן מספר חנויות פטורות ממכס באזור, בהן אתם יכולים למצוא דגמי ייצוא בעלות נמוכה.

חלק מהחנויות הגדולות באזור כוללות את אייסן (Aisan), חנויות AKKY, “דוקומו אקיהאבארה” (DoCoMo Akihabara) – מותג של רשתות סלולריות, “דון קיחוטה אקיהאבארה” (Don Quijote Akihabara) – חנות הנחות, הסניף הראשי של “אישימארו דנקי” (Ishimaru Denki Main Store Akihabara) – המוכרת, בעיקר, מחשבים וטלפונים סלולרים, בניין המחשבים LAOX (LAOX Computer Building), “רדיו קייקאן” (Radio Kaikan), “יודובאשי קאמרה” (Yodobashi Camera), “סגה אקיהאבארה” (Sega Akihabara), 12 חנויות “סופמאפ קקוטה” (Sofmap Kakuta), מספר חנויות  “צוקומו” (Tsukumo) ועוד.
החנות “סופר פוטטו” (Super Potato) היא מקום מעולה לקנות בו משחקי מחשב וקונסולות משחקי מחשב.
לאחר שסיימתם לבקר בחנויות ולקנות מוצרים המשיכו למייד קפה (Maid Café), המפורסם בזכות המלצריות הלבושות בתלבושות קלאסיות של עוזרות-בית בסגנון מנגה אמיתי. המלצריות ממש נכנסות לתפקידן כדמויות מאנגה ומברכות את הלקוחות בברכת “ברוך הבא הביתה, אדוני”. בנוסף למספר בתי קפה בסגנון מנגה, קוספליי וקיסאטן (kissaten), אתם יכולים למצוא מספר חנויות המוכרות מוצרי אנימה ומאנגה. בקומה הרביעית של בניין UDX, תוכלו למצוא את מרכז האנימה של טוקיו (Tokyo Anime Center).

מידע נוסף:

מרחק הגעה: 1.5 קילומטרים, 20 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: שעה ו50 דקות.

כתובת: Akihabara, Tokyo

 –

גינזה (Ginza)

גיזנה הוא אחד מאזורי הקניות הרבים של טוקיו. זהו אזור מובהק של חנויות יוקרה, המתגאה בתואר אזור הנדל”ן היקר ביותר בטוקיו והוא עמוס בחנויות של כל השמות הגדולים באופנה. האזור מתמקד בצומת גיזנה 4-כרום (Ginza 4-Chrome) בצומת של רובע צ’ואו (Chuo), לא רחוק מהארמון הקיסרי (Imperial Palace). צ’ואו-דורי (Chuo-dori) והארומי-דורי (Harumi-dori) מצטלבים כאן ובימי ראשון אחר הצהריים, חלק מצ’ואו-דורי הופך לרחוב להולכי רגל בלבד. באזור יש מוזיאונים, בתי קפה, מסעדות, מועדוני לילה והמון, המון חנויות.

גינזה הוא ביתם של חנויות הכלבו הטובות ביותר של טוקיו כולל את “וואקו” (Wako), הממוקם  בצומת גינזה. זהו, אולי, הכלבו העתיק ביותר של טוקיו  ובוודאות הכלבו היוקרתי ביותר. באזור גינזה אתם יכולים למצוא חנויות של לואי ויטון, ארמאני, האחים ברוקס, ברבי, בולגארי, קרטייה, פראדה, דיור ושאנל, בין חנויות נוספות ורבות של מעצבי אופנה מפורסמים בעולם. תוכלו למצוא שם גם חנויות של אדידס, “אלפרד דנהיל גינזה” ו”חנות אפל גינזה”. ישנם מספר מתחמי קניות וחנויות כלבו גדולות, כגון “גינזה קור” (Ginza Core) – מרכז קניות אופנה, “האקוהינקאן טוי פארק” (Hakuhinkan) – חנות הצעצועים הותיקה ביותר ביפן, כלבו “האנקיו” (Hankyu), כלבו “מאצויה” (Matsuya), “מאצוזאקאיה” (Matsuzakaya) וקומפלקס הקניות “מוזאייק גינזה האנקיו” (Mosaic Ginza Hankyu). עוד צומת חשוב בגינזה הא מעבר החצייה סוקייאבאשי (Sukiyabashi Crossing), מעבר חצייה להולכי רגל והצומת של הארומי-דורי וסוטובורי-דורי (Sotobori-Dori).

חנות הכלבו “”סייבו” (Seibo) היא אחת מהחנויות במעבר החצייה סוקייאבאשי. בקומה השמינית של בניין סוני (Sony) במעבר החצייה סוקייאבאשי, תוכלו למצוא כל סוג של גאדג’ט שניתן להעלות על הדעת.

מלבד ההזדמנויות לקניות בגינזה, אתם יכולים לבקר גם במרפסת התצפית טוקיו קוטסו קייקאן (Tokyo Kotsu Kaikan observation deck), גלריית ניסן (Nissan Gallery), תיאטרון קאבוקיזה (Kabukiza Theatre), המקדש הבודהיסטי צוקיג’י הונגאנג’י (Tsukiji Honganji Buddhist temple) ושוק הדגים צוקיג’י (Tsukiji fish market).

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 3.9 קילומטרים, 20 דקות נסיעה בתחבורה ציבורית.

משך ביקור: שעה ו50 דקות.

כתובת: Ginza, Tokyo

 –

היום השלישי 

הארמון הקיסרי (The Imperial Palace)

המגורים הקיסריים הינם קומפלקס של בניינים המתפרשים על פני 3.41 קילומטרים רבועים של שטח וגנים מטופחים ושופעים. הקומפלקס כולל את הארמון עצמו, מוזיאון, ארכיון, משרדי הנהלה ואת המגורים הפרטיים של המשפחה הקיסרית הנוכחית. מתחם הארמון כולל את הגינה החיצונית, הגינה המזרחית ואת פארק קיטאנומארו (Kitanomaru). הארמון ממוקם בערך במרכז של טוקיו, והוא מוקף בבניין הלאומי לתזונה של יפן (National Diet building), משרדי ראש הממשלה, בנייני הממשלה, הרובע הפיננסי ונמצא בסמוך לתחנת הרכבת טוקיו.

הטירה של אדו (Edo Castle) לשעבר הייתה ממוקמת על אדמות הארמון הקיסרי הנוכחי. טוקוגאווה שוגון (Tokugawa Shogun) שלט על יפן מהטירה של אדו (בשנים 1603-1867) עד שהודח ונאלץ לפנות את הטירה. לאחר מכן, שונה שמה של הטירה ל”טירת טוקיי-ג’ו” (Tokei-Jo Castle) ומאוחר יותר, בשנת 1869, שינתה את שמה שוב, הפעם ל”הטירה הקיסרית” (Imperial Castle) או “קוג’ו” (Kojo). טירת אדו הפכה לארמון הקיסרי, אך נהרסה בשריפה בשנת 1873. הארמון נבנה מחדש והמבקרים של הגן המזרחי (East Garden) של הארמון יכולים לראות מה שנשאר מטירת אדו. הארמון החדש, שנבנה בשנת 1888, עמד איתן עד שנפגע במלחמת העולם השנייה ושחזור הארמון הושלם רק בשנת 1968. כיום, בניין ארמון בעל הקומה האחת, משלב אדריכלות יפנית מסורתית וארכיטקטורה אירופאית. בנייני הארמון כוללים את אולם הומיידן באנקט (Homeiden Banquet Hall), אולם האירועים סיידן (Seiden Function Hall), אולם קבלת הפנים צ’ווואדן (Chowaden Reception Hall) – המבנה הגדול ביותר בארמון, משרדו של הקיסר, חדר האוכל רנסוי (Rensui Dining Room) וחדר הציור צ’יגוסה צ’ידורי (Chigusa Chidori Drawing Room). אולם המוזיקה טוקגאקודו (Tokagakudo Music Hall) הוא אחד מגולות הכותרת, כאשר אריחי פסיפס יפים מכסים את משטחיו החיצוניים.

מבקרים נכנסים מקוקיו גאין (Kokyo Gaien, גנים חיצוניים) ולכיוון שני גשרים המובילים לשטחי הארמון הפנימיים. גשר ניג’ובשי (The Nijubashi Bridge) או ה”גשר הכפול” (Double Bridge) בכניסה לארמון הקיסרי הוא אולי אחד האזורים המצולמים ביותר בטוקיו. השטחים הפנימיים פתוחים לציבור רק בשני ימים בשנה (ב2 בינואר – “ברכות השנה החדשה” וב23 בדצמבר – יום הולדתו של הקיסר). בשני הימים האלה, מבקרים עשויים להיות ברי מזל מספיק כדי לראות את משפחת המלוכה שיוצאים מדי פעם למרפסת. במהלך שאר השנה ניתן לבקר בשטח, אך לא להיכנס לבניינים.

מידע נוסף:

משך ביקור: שעה ו40 דקות.

כתובת: 1-1 Chiyoda, Tokyo 100-8111

מחיר: הכניסה חופשית.

שעות פתיחה: כל יום, בשעות 9:00 עד 16:30,

מאמצע אפריל עד אוגוסט, הארמון פתוח עד שעה 17:00,

מנובמבר עד פברואר, הארמון פתוח עד שעה 16:00.

הארמון סגור בימי שני, שישי ותקופת ראש השנה החדשה (ה28 בדצמבר עד ה3 בינואר).

אתר אינטרנט: http://sankan.kunaicho.go.jp/english/index.html

 –

המוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית (National Museum of Modern Art)

מוזיאון זה (שקיצורו MOMAT), מחולק לשלושה חלקים: אמנות, מלאכה ועיצוב וקולנוע. המוזיאון לאמנות נפתח בשנת 1952 ומאז הורחבו שטחיו. הבניין הראשי (המוזיאון לאמנות) ממוקם בשטחי פארק קיטאנומארו (Kitanomaru Park).

במחלקת האמנות, תוכלו למצוא את אחד האוספים הגדולים ביותר של אמנות יפנית, בהיקף של כ12,000 יצירות. ישנם ציורים, הדפסים ופסלים בעיקר מתקופת הפוסט-מייג’י (Meiji Period), כמו גם מספר יצירות אמנות מערביות. האוסף מוצג ברוטציה עם כ200 יצירות בתצוגה בכל זמן נתון. ישנה את “פינת גולות הכותרת” (Highlight Corner) שבו העבודות הפופולריות ביותר מופיעות וישנה את “פינת ניהון-גה” (Nihon-ga Corner) שבה מוצג סוג של ציור יפני מרגיע. בין פריטי האמנות יקרי הערך באוסף המוזיאון, תוכלו למצוא את הציור “Nude Beauty” של יורוזו טצוגורו (Yorozu Tetsugoro) (משנת 1912), “Road Cut through a Hill” של קישידה ריוסיי (Kishida Ryusei) (משנת 1915) ואת “Portrait of Vasilii Yaroshenko” של נאקאמורה צונה (Nakamura Tsune). רבות מהיצירות יועדו להיות פריטי תרבות חשובים. אם אתם שמים לב כי גודלו של המוזיאון מכריע אתכם, אז גשו לפינת גולות הכותרת, שם המוזיאון מציג את בחירותיו ליצירות האומנות הטובות ביותר.

נספח המוזיאון, גלריית האמנות קוגייקאן (Kogeikan Crafts Gallery), מציג עבודות יד בעיקר מיפן, אך גם מכל רחבי העולם. הפריטים המוצגים הם בעיקר עבודות טקסטיל, כלי לכה, קרמיקה וזכוכית. המוזיאון שוכן בתוך המפקדה לשעבר של המשמר הקיסרי, הבניין נבנה בשנת 1910, והוא ממוקם בסמוך לשער אינוי (Inui Gate) של הארמון הקיסרי.

בניין קיובאשי (Kyobashi Building) משכן בתוכו את המרכז הלאומי לקולנוע, חלק של המוזיאון שבו יש כ40,000 סרטים וחומרי ארכיון אחרים הקשורים לקולנוע. ישנן תערוכות קבועות, כמו גם הקרנות סדירות.

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 600 מטרים, 9 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: שעה ו40 דקות.

כתובת: 3-1 Kitanomarukoen, Chiyoda, Tokyo 102-8322

טלפון: 2561 3214 3 81+

מחיר: זול מאוד. ישנה הנחה לסטודנטים. הכניסה חינם לילדים. מחיר הכניסה לתערוכות מיוחדות – גבוה יותר.

שעות פתיחה: ימי שלישי עד ראשון, בשעות 10:00 עד 17:00,

בימי שישי, המוזיאון פתוח עד שעה 20:00.

אתר אינטרנט: https://www.momat.go.jp/en

דרכי הגעה: תחנת Takebashi (5 דקות הליכה ברגל למוזיאון).

 –

הגנים המזרחיים של הארמון הקיסרי (Imperial Palace East Garden)

הגנים המזרחיים של הארמון ממוקמים באזור הארמון הפנימי, היכן שטוקוגאווה שוגון (Tokugawa Shogun) (1603-1867) ולאחר מכן הקיסר מייג’י (emperor Meiji) (1868-1888) התגוררו בעבר בטירת אדו. המבנים העיקריים אינם קיימים עוד, אבל מבקרים יכולים לראות את שרידי הקירות, שערים, חפירים, בתי השומרים ואת מגדל הטירה העצום שניצב על גבעה. גן יפני אלגנטי נוצר למרגלות הגבעה, היכן שמעגל משני של הגנה (Ninomaru, נינומארו) עמד פעם.

מבקרים יכולים להיכנס לגנים משער אוטמאצ’י (Otemachi Gate). הגנים המטופחים והשמורים נמצאים בשיאם בחודשי מרץ ואפריל, בזמן פריחת עצי הדובדבן. הגנים מתפרשים על פני 52 דונם שהיו פעם השטח של טירת אדו.
ישנם מספר אזורים בתוך הגן – לנינומארו (Ninomaru) יש עיצוב יפני מסורתי עם בריכות, גשרים קטנים ושבילים צרים, סאנומארו שוזוקאן (Sannomaru Shozokan) מציג תערוכות מאוסף האמנות של המשפחה הקיסרית, הונמארו (Honmaru) הוא מקום בו תוכלו לראות את השרידים של טירת אדו ובאזורים אחרים תוכלו לראות חורש של במבוקים, גן ורדים וגן ואירוסים. באחת ממחלקות הגן ישנו עץ מכל אזור גיאוגרפי ביפן. השתילה של הגן תוכננה כך שתמיד ישנה תצוגה יפה של צבעים לאורך כל השנה והגן השליו מציע בריחה מהעיר הסובבת.

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 1.2 קילומטרים, 15 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת:  1-1 Chiyoda, Tokyo 100-0001

טלפון: 1111 3213 3 81+

מחיר: הכניסה חופשית.

שעות פתיחה: ימי שלישי עד חמישי ושבת עד ראשון, בשעות 9:00 עד 17:00,

בחודשים מרץ עד אמצע אפריל ובספטמבר עד אוקטובר – הגנים פתוחים עד שעה 16:30,

בחודשים נובמבר עד פברואר, הגנים פתוחים עד שעה 16:00.

דרכי הגעה: תחנות Otemachi, Takebashi או Nijubashi-mae.

 –

מארונאוצ’י (Marunouch)

שטח מסחרי יוקרתי זה ממוקם בצ’יודה (Chiyoda) והוא ביתם של הרובע הפיננסי של טוקיו והמטה של ​​שלושת הבנקים הגדולים ביפן. מארונאוצ’י מתפרש על פני השטח שבין הגנים החיצוניים של הארמון הקיסרי ותחנת טוקיו. באזור הסמוך לתחנה של טוקיו, ישנו בניין לבנים אדומות מתקופת המייג’י.

ב”בניין המארונאוצ’י” (The Marunouchi Building) ישנן 6 קומות של קניות ואוכל, כמו גם מסעדות בקומות ה35 וה36. “בניין המארונאוצ’י שין” (Shin Marunouchi Building) הוא אבן דרך ויש בו יותר מ150 חנויות ולמעלה מ40 מסעדות. שני מתחמי קניות אלה מציעים מגוון של בוטיקים וחנויות יוקרה.

אתרים אחרים והזדמנויות לקניות במארונאוצ’י כוללים את “קיטה” (Kitte), קומפלקס קניות ואוכל, מארונאוצ’י-אואזו (Marunouchi Oazo), עם מתחם קניות ב4 הקומות הראשונות, מרכז הקניות מארונאוצ’י בריק סקוור (Marunouchi Brick Square) ובניין טוקיה של טוקיו (Tokyo Building Tokia) – מרכז קניות אופנתי.
אטרקציות באזור כוללות את הפורום הבינלאומי של טוקיו (Tokyo International Forum), הגנים המזרחיים הקיסריים (Imperial East gardens) ומוזיאון מיצובישי איצ’יגוקאן (Mitsubishi Ichigokan Museum). שדרת נאקאדורי (Nakadori Avenue) הוא רחוב קניות, המלא בשורות של עצים, שם תמצאו בתי קפה, בוטיקים וחנויות אופנה ייחודיות. בלילה, מארונאוצ’י מתעורר לחיים להיות אחד המקומות החמים ביותר של חיי הלילה.

https://youtu.be/MMii6b7JJvY

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 1.6 קילומטרים, 20 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: שעה ו50 דקות.

כתובת: Marunouchi, Tokyo

 –

בניין סוני (Sony Building)

בניין סוני הוא נקודת ציון דרך בטוקיו. יש לו מקומות בילוי, מסעדות וחנויות. הבניין נפתח בשנת 1966 והיה הראשון שבבנייתו עשו שימוש בטכניקת הבנייה “עלה כותרת” הייחודית. הבניין הגבוה והפשוט הוא נושא שיחה חם ומקום פופולרי עבור בידור. בנוסף, זהו מיקומו של אולם התצוגה של סוני, בו ניתן לראות את המוצרים החדשים ביותר ולנסות אותם.

בקומת ה8, יש את אזור ה”קומיוניקיישן זון אופוס” (Communication Zone Opus) שבו תוכלו לנסות את ציוד הבידור בתחום הוידאו והאודיו האחרון שיצא. כאן תמצא מסכי 200 אינץ’, כאשר נעשה שימוש במערכת הקרנה אחורית בדיוק גבוה, מקרן קולנוע דיגיטלי SRX-T110 ואזור עם אינטרנט חינם. הקומה ה4 היא קומה עליה מתפרשת החנות הפטורה ממס של מוצרי סוני (Sony Store Ginza Tax Free), בה תוכלו למצוא מוצרים של סוני מכל רחבי העולם. חלק מהשירותים הם בלעדיים לחנויות בניהול-באופן-ישיר, כמו חריטות וטעינת סוללות. בין החנויות בשאר הבניין, תמצאו את חנות הפרחים “סוזוקי פלוריסט” (Suzuki Florist) בקומה הראשונה, סלון היופי “דהקיס אניברסארי גונזה סלון” (THEKISS Anniversary GONZA SALON) בקומה השלישית, “מיסטר מיניט” (Mister Minit) ו”לייטאפ/ זקו” (LightUp/Zekoo) בקומה החמישית וחנות העיצוב מומה (MoMA Design Store Ginza) בקומה השישית. בקומות המרתף תוכלו למצוא את “פלאזה גינזה” (Plaza Ginza) – חנות לייף-סטייל.

המסעדות הנמצאות במתחם הן המסעדה האיטלקית “סבטיני די פירנצה” (Sabatini di Firenze) בקומה השביעית, מסעדת הפסטה “אל דנטה” (Al Dente) בקומה השישית, “פאב קרדינל” בקומה הראשונה, מסעדת הטמפורה גורמה “Ginza tem-Ichi” בקומה הראשונה והמסעדה הצרפתית האגדית “מקסים’ס דה פארי” (Maxim’s de Paris) בקומה השלישית.

https://youtu.be/MFf2hz5_ChQ

מידע נוסף:
מרחק הגעה: 700 מטרים, 10 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: שעה ו50 דקות.

כתובת: 5 Chome-3-1 Ginza, Chuo, Tokyo

טלפון: 2371 3573 3 81+

מחיר: הכניסה חינם.

שעות פתיחה: כל יום, בשעות 11:00 עד 19:00.

אתר אינטרנט: http://www.sonybuilding.jp/e/

דרכי הגעה: תחנות Ginza (יציאה B9, דקה הליכה ברגל מהתחנה)


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם