• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלול טיול בנחל יחיעם

דף הבית » מסלול טיול בנחל יחיעם

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

נחל שאורכו כעשרה קילומטרים המתחיל בכפר ורדים, עובר בהר מעונה, ממשיך לשמורת נחל יחיעם ונשפך לנחל בית העמק. הנחל נקרא על שמו של קיבוץ יחיעם שממנו מתחיל המסלול.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

נחל יחיעם. צילמה: יהודית קירשבאום. מתוך אתר פיקיוויקי

כתיבה ועריכה לשונית פלד יעל

כללי: נחל שאורכו כעשרה קילומטרים המתחיל בכפר ורדים, עובר בהר מעונה,  ממשיך לשמורת נחל יחיעם ונשפך לנחל בית העמק. הנחל נקרא על שמו של קיבוץ יחיעם שממנו מתחיל המסלול.

חבל ארץ: גליל עליון.

מפת סימון שבילים: מפת סימון שבילים מספר 2 – גליל עליון.

נקודת התחלה: החניה של מבצר יחיעם.

נקודת סיום: יישוב כליל.

סימון השבילים: ירוק.

נקודות ציון: Lng:35.22089099999994  Lat:32.995034

עונות מומלצות: כל השנה, למעט בימים שבהם יורד גשם.

משך המסלול: כשלוש שעות.

מאפייני המסלול: מסלול הליכה המיועד למשפחות.

רמת קושי: קלה עד בינונית.

אורך המסלול: כחמישה קילומטרים.

ציוד למסלול: כובע, מים, משקפי שמש, קרם הגנה ונעלי הליכה סגורות ונוחות.

נגישות לאנשים שיש להם נכויות: לא.

 מקום לפיקניק: במקומות המוצלים הממוקמים לאורכו של ערוץ נחל יחיעם.

כניסה: חינם.

חניה: החניה של מבצר יחיעם.

קליטה בקשר: לקוי.

נקודת מילוי מים: אין.

אזהרות למפגעים במסלול: יש להיזהר מהחלקה בתקופת החורף.

לעיוןהנחיות בטיחות ודגשים לפני ובמהלך טיול

מקומות להפסקה במסלול: במקומות המוצלים הממוקמים לאורכו של ערוץ נחל יחיעם.

פריחה: באביב תוכלו לראות את פריחתם של כליל החורש, של מישוויה, של פעמונית, של לוע הארי, תורמוס ההרים ויקינטון.

איך להגיע

דרך הגעה לתחילת המסלול: תיסעו בכביש 70 עד לצומת אחיהוד שבו תיפנו שמאלה. תמשיכו כקילומטר עד לצומת יסיף שבו תיפנו ימינה. תמשיכו לנסוע עד כפר יסיף ומשם תמשיכו לנסוע כשמונה קילומטרים עד שתגיעו לצומת כברי. בצומת כברי תיפנו ימינה ותמשיכו כשלושה קילומטרים עד לצומת געתון שבו תיפנו ימינה. תמשיכו לנסוע עד לקיבוץ יחיעם, תיכנסו בשער הקיבוץ ותיסעו עד שתגיעו לחניון של מבצר ברעם.

דרך הגעה לסוף המסלול: תחזרו לצומת כברי שבו תיפנו שמאלה. תמשיכו לנסוע כשלושה קילומטרים עד שתגיעו לצומת כליל. בצומת כליל תיפנו שמאלה ותיסעו כשלושה וחצי קילומטר עד שתגיעו ליישוב כליל. תיכנסו ליישוב כליל ותיסעו כקילומטר וחצי עד שתראו משמאלכם שביל המסומן בירוק.

מסלול: תרדו בשביל המסומן בירוק החוצה את גדר הקיבוץ. במהלך ההליכה בשביל תראו את בית הקברות הצבאי של קיבוץ יחיעם עד שתגיעו לתצפית שממנה תוכלו להשקיף על נחל יחיעם וסביבתו. לאחר הליכה של כחצי קילומטר תגיעו לערוצו של נחל יחיעם. משם תמשיכו ללכת לאורכו של ערוץ נחל יחיעם, שבמהלכו תעברו דרכו של חורש ים תיכוני הכולל קטלב, אלון מצוי, אלה ארץ ישראלית, ער אציל, אחירותם החורש, אדר סורי ואלון התולע שיתרמו  לאווירה נעימה וטובה, כשני קילומטרים שאחריהם תיפנו שמאלה לכיוון שביל העפר הרחב.

בשביל העפר תלכו כקילומטר שבמהלכו תעברו בין סלע לבן אחד לבין משנהו, תעברו לצדם של מאגרי המים, תתרשמו מבתיו העתיקים של יישוב כליל ותיחשפו לשטחיו החקלאיים של היישוב כליל. משם תמשיכו ללכת כארבע מאות מטרים עד שתגיעו לכביש הראשי של יישוב כליל.

המעוניינים יוכלו להמשיך מעט דרומה כדי להתרשם מחורבת כליל, שבה תוכלו לראות שרידי יישוב מהתקופה הביזנטית ועד לימי הביניים, שרידי מבנים ציבוריים, שרידי מתקנים חקלאיים ושרידי מערות קבורה.

משם תלכו מעט עד שתגיעו לחניה של יישוב כליל. אם הגעתם בשני רכבים תעלו על רכבכם, אך אם הגעתם ברכב אחד תבקשו מאחד הנהגים שיקפיץ אתכם לחניון של מבצר יחיעם.

 

 

אטרקציות בסביבה

עין מירב

דרך הגעה: תחזרו לצומת געתון שבו תיפנו ימינה ותיסעו כשני קילומטר. תיפנו שמאלה בשביל המסומן בירוק שבו תיסעו כשש מאות מטריםעד שתגיעו לצומת שבילים הממוקם לצד מאגר מים של חברת מקורות ותחנו את רכבכם.

מסלול: מהחניה תרדו בשביל המסומן בירוק כארבע מאות מטרים עד שתגיעו לצומת שבילים. בצומת השבילים תיפנו ימינה ותלכו כשש מאות מטרים עד לחניון עין מירב. שם תיפנו ימינה  ומייד אחרי כן שוב ימינה. תלכו כשבעים מטרים ותיפנו שמאלה ומייד אחרי כן ימינה. משם תלכו עד שתגיעו לעין מירב.

עין מירב הוא מעיין הממוקם מתחתיו של עץ איקליפטוס הממוקם במרכזו של בוסתן עצי פרי. המעיין נשפך לבריכה רדודה שבה תוכלו לשכשך רגליים. מסביבה תוכלו יעמדו לרשותכם שולחנות פיקניק שבהם תוכלו לשבת כדי לאכול ולנוח. בנוסף תוכלו לראות שרידי טחנות קמח ושרידי קשתות.

מבשלת מלכה ביחיעם

 מבשלת בירת בוטיק הממוקמת בהאנגר ישן. הבירה עוברת שתי תסיסות, במיכלי תסיסה ובבקבוקים. ייחודה של בירה זו שהיא טבעית. במקום תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של הבירה, תהליך ייצור הבירה, לטעום מהבירה ואף לקנות בקבוקי בירה הביתה.

שעות פתיחה במרכז המבקרים: בתיאום מראש

שעות פתיחה של הפאב: יום שישי משתים-עשרה בצהריים עד שבע בערב. יום שבת משמונה בערב עד חצות.

טלפון ליצירת קשר: 04-9856101או050-9957489

דורית קציר – גלריית אמנות בכליל

גלריה המציגה יצירות אמנות חמר שיצרו אתיופיות שבה תוכלו ללמוד על היישוב, ללמוד על העבודה בחמר, להתרשם מיצירות אמנות מחמר, לשמוע סיפור אישי על הקהילה היהודית האתיופית ולקנות לביתכם פריטים שונים המייצגים את העדה האתיופית: יצירות אמנות, בגדים, קוסמטיקה ועוד.

טלפון ליצירת קשר: 054-4654385, 053-7105905   או  04-9967045

 

  

מסעדות בסביבה

מסעדת סמדר בכליל

מסעדה המציעה ארוחות חלביות וארוחות צמחוניות, שבה תיהנו מעיצוב מיוחד ואף תוכלו להשקיף על הגליל.

במסעדה יש נגישות לאנשים שיש להם נכויות.

שעות פתיחה: מתשע בבוקר עד עשר בלילה.

טלפון ליצירת קשר: 8184345–054

קפה כליל

בית קפה הממוקם באוהל סגור במרכזו של בוסתן עצי פרי. בבית הקפה תוכלו ליהנות מארוחות חלביות וארוחות צמחוניות, מוסיקה טובה ואלכוהול.

המסעדה נגישה לאנשים שיש להם נכויות.

שעות פתיחה: חמישי בשתים-עשרה בצהרים עד חצות.  ביום שישי מתשע בבוקר עד שתיים בלילה. בשבת מתשע בבוקר עד חצות.

טלפון ליצירת קשר: 052-3261898 או 053-7105278

מסעדת טול בכליל

מסעדה המציעה ארוחות חלביות, ארוחות צמחוניות, ארוחות בשריות, ארוחות של פירות ים וארוחות דגים, המיוחדת באפייה ובבישול בטאבון לבנים. במסעדה יש תצפית  שממנה תוכלו להשקיף על הגליל.

שעות פתיחה: באמצע שבוע משש בערב עד עשר בלילה. בסוף שבוע מאחת בצהריים עד עשר בלילה.

טלפון ליצירת קשר: 054-4794472

 

מקומות לינה זמנינים ביחיעם והסביבה – לחץ על הקישור מימין


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם