מסלול טיול ג'יפים בנתיב סובב הכנרת


888,
זהו מספרו של הכביש היורד מבית המכס העליון דרומה. 888 אינו מהמרכזיים בכבישי הגולן אבל ודאי בין היפים שבהם. במיוחד עכשיו, באביב. הטיול האביבי מתחיל בצומת בית המכס, יורד עד צומת בית ציידא ממשיך מזרחה על כביש 87 עד צומת יהודיה, משם על כביש 92, שוב דרומה עד נוקייב, מעט מצפון לקיבוץ עין גב.

לאורך הנתיב אתרים רבים. אפשר לטייל כמה ימים ולא לצאת מקטע הכביש שתחמנו כאן. נתיב הכנרת.

לצומת בית המכס [1] מגיעים מגשר בנות יעקב בנסיעה מזרחה, או מצומת נשוט שמצפון לקצרין בנסיעה מערבה. מכאן נוסעים דרומה פחות משני ק"מ וחצי, אחרי סימון ק"מ 10 של מ.ע.צ. דרך עפר יורדת מערבה מהכביש לפינת חמד ראשונה.

בריכת הקצינים באל עלמיין[2] שימשה כבריכת שחייה פרטית לתושבי הסביבה עד שיצא שמה למרחוק ומטיילים רבים מגיעים לכאן. הבריכה מוצלת ושחיה בה תשובב נפש ילדים והורים ביום חם.
ממשיכים דרומה. הכביש מתפתל ביער, לא רואים יער? כנראה בגלל שהיער בו אתם נוסעים הוא יער פארק, העצים לא צפופים אך נופם מפותח. האלונים כאן גדולים ויפים ואינם מסתירים את הכנרת שמציצה מדרום. רובנו מכירים את הכנרת מתצפיות מזרחה, כשמעליה הרי הגליל, או מערבה ואז…שם הרי גולן… מכביש 888 רואים את הכנרת מצפון, מימין טבריה והגליל ומשמאל מצוקי דרום הגולן. מחזה מרהיב.

ממשיכים דרומה עד השלט שמפנה שמאלה לבריכת המשושים [3]. כדאי להכנס לשמורת טבע מקסימה זו גם אם לא מתכננים לרדת לבריכה. נוסעים בדרך עפר בין אלונים עבותים (יער פארק, זוכרים?) עד החניון (הכניסה בתשלום, זכרתם לרכוש מנוי "תור גולן"?).

שביל מעגלי מוליך לתצפיות יפות לנחל משושים. אפשר להסתפק בטיול הקצר ו"לפקנק" בחניון. אבל אם הגענו עד כאן לא נרד לבריכה המיוחדת? ודאי שנרד. רבע שעה של ירידה קלה תביא אותנו לתופעת טבע מרהיבה. כדאי לעלות חזרה בנחת. העלייה קשה למדי.

בהמשך הכביש עוברים את חד נס, יישוב קהילתי עם עשרות רבות של חדרי אירוח כפרי מקסימים, ובעיקול חד של הכביש [4] פונים ימינה לכביש משובש אך עביר לכל כלי רכב. נסיעה של קילומטר וחצי תביא אותנו לתצפית על חלקו הדרומי של הירדן ההררי ו(איך לא) לכנרת. מכאן אפשר לרדת ברגל לירדן, או להמשיך (אם באתם ברכב שטח למקום שהיה פעם גשר הדודות [5]. שיטפונות בחורפים גשומים סחפו את הגשר והכביש שהוליך אליו.

חוזרים לכביש ונכנסים לפארק הירדן[6]. בפארק אתרים ומסלולי טיול רבים. בכניסה (בתשלום), הצטיידו בעלון ההדרכה ובחרו את הטיול המתאים לכם. אנחנו ממליצים ללכת לאורך פלגי המים וליהנות מצמחיית הנחלים ובעלי החיים שיש סיכוי רב להיתקל בהם ככל שמתרחקים ממרכז הפארק.

אם אתם מטיילים עם אורחים נוצרים מחול בקרו באחד האתרים החשובים לעולם הנוצרי: בית ציידא, חפירות של כפר מתקופת ישו.
בצומת בית ציידא [7], מדרום לפארק פונים שמאלה עד צומת יהודיה [8]. כאן פונים ימינה ונוסעים על כביש סובב כנרת (92} עד צומת מעלה גמלא. כאן פונים מערבה, ימינה לשמורת המג'רסה [9]. טיול קל ומרענן בהליכה במים (הכניסה בתשלום)

צומת רמות [10] היא הראשונה מבין הכניסות לחופים והחניונים שלחוף הכנרת. החופים מטופחים ומוסדרים. גולת הכותרת של אתרי צפון מזרח הכנרת הוא, כמובן,הלונה גל [11].

ממשיכים מעט לצומת כורסי [12]. בגן הלאומי המטופח נחפר מנזר ביזנטי ענק והתגלו חדרים תת קרקעיים, בית מרחץ ועוד ממצאים מרתקים פחות כמו בונקר סורי… גם כורסי חשובה מאוד לנוצרים שרבים מהם פוקדים את האתר.

בעלי רכב שטח יכולים לטפס לדרום הגולן במסלול נופי בדרך שמתחילה כשני ק"מ מדרום לצומת כורסי [13]. שלט תיירות חום מפנה לדרך שעוברת בבני יהודה הישנה, בה חודשה ההתיישבות בגולן, ומגיעה למצפה אופיר. מכאן אפשר לראות את כל הנתיב בו עברנו בטיול זה.

הנוסעים ברכב רגיל יסיימו את הטיול בנתיב הכנרת בנוקייב [14]. כאן היה מוצב סורי שחוסל בפעולה נועזת של הצנחנים ב 1962.

סוג הטיול: טיול ברכב
משך הטיול: יום, יומיים או שלושה.
דרגת קושי:קל
ציוד: משקפת, מגדירי צמחים וציפורים
לינה: קמפינג בפארק הירדן (מומלץ), אירוח כפרי בקצרין, חד נס, רמות, גבעת יואב, נאות גולן ואפיק.


עונה: אביב,חורף
אזור: דרום הגולן
דרגת קושי: קל
ילדים: נפלא
משך הטיול: ארוך
סוג טיול: רכב רגיל
מיוחד: טיול לילה

המידע ניתן על ידי אתי בן שמעון מעמותת תיירות הגולן

 

אחרים ישראל מסלולי טיול לילדים מסלולי טיול למבוגרים מסלולי טיול למשפחות מסלולי טיול לצעירים מסלולים ויומני טיול מומלצים, בישראל אסיה, טיול, ישראל, כינרת, כנרת, מזרח תיכון, מסלולי טיול לילדים, מסלולי טיול למבוגרים, מסלולי טיול למשפחות, מסלולי טיול לצעירים

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות