מסלול טיול יומי בעקבות שרלוק הולמס בלונדון

בלשו את דרכיכם ברחבי לונדון במסלול שרלוק הולמס שהכנו לכם.
הסיפורים הנודעים של ארתור קונן דויל כללו אזכורים רבים למקומות בלונדון. התקופה האחרונה, בה הבי.בי.סי יצאה עם סדרה על שרלוק הולמס, ושני סרטים עליו- מ-2009 ו-2011- בכיכובם של רוברט דאוני ג'וניור וג'וד לאו זכו להצלחה בקולנוע, חווים הסיפורים עדנה והתעניינות מחודשת וזהו זמן מצוין להתחקות אחר עולמן של הדמויות.
אז הצטיידו בכובע ובזכוכית מגדלת וצאו לחקור את לונדון של שרלוק הולמס!

רקע על הדמות

דמותו של שרלוק הולמס, אשר נוצרה ב-1887 על ידי הסופר והרופא הסקוטי סר ארתור קונן דויל, הופיעה ביותר סרטים מכל דמות ספרותית אחרת. הבלש המפורסם של דויל שוחק על ידי 75 שחקנים ביותר מ-200 סרטים, וכמו כן הופיע בארבעה רומנים ו-46 סיפורים קצרים.

רחוב בייקר – ביתו של שרלוק הולמס

כל מסע בעקבות שרלוק הולמס חייב להתחיל בביקור ברחוב בייקר (Baker Street). צאו ביציאה של Marylebone ותגיעו למפגש פנים מול פנים עם פסל ברונזה בגובה 9 פוט של הבלש המהולל. ליד התחנה נוהגים להסתובב גם כפילים בדמותו.

שרלוק הולמס במאדאם טוסו

במוזאון מאדאם טוסו  (Madame Tussauds ) נמצא פסל שעווה של רוברט דאוני ג'וניור בדמותו של הולמס. בנוסף לצפייה ברפליקה המשכנעת, תוכלו לנסות גם את המוצגים האינטראקטיביים במקום.

מוזאון שרלוק הולמס

נצרכת מעט עבודה בלשית לגלות את הכתובת המפורסמת- רחוב בייקר 221b, שם חי ועבד שרלוק הולמס. למעשה, היא ממוקמת בין רחוב בייקר 237 ו-241.
כיום נמצא שם מוזאון שרלוק הולמס, אשר משחזר את מחקרו המפורסם אשר תואר בספרים. תוכלו להציץ גם בחדר השינה של דוקטור ווטסון ולראות את חפציו ופתקים בכתב יד שנכתבו על ידי הבלש המהולל.
אל תפסחו על החנות, שם תוכלו לרכוש ספרים, צעצועים וחידושים שונים על שרלוק הולמס.

בזמן שאתם באזור, בקרו גם ב- Devonshire Place מס' 2, היכן שיוצרו של הולמס, סר ארתור קונן דויל, ביצע את עבודותיו הרפואיות.

ארוחת צהרים בשרלוק הולמס

חיזרו אל הרכבת התחתית לתחנת צ'רינג קרוס (Charing Cross ) והמשיכו מעט בהליכה עד הפאב שרלוק הולמס. זהו הפאב בו מצא שרלוק את פרנסיס היי מולטון בספר הרווק רם היחס. כאן תוכלו למצוא עוד שחזורים של מחקרו של הולמס, לצד חפצים שונים הקשורים בו כמו האקדח של דוקטור ווטסון ואוסף של תמונות.

סעדו ארוחת צהרים בסימן בלשי. המסעדה מציעה למשל את המנה 'מקרה של זהות' (A Case of Identity )- פטה כבד עוף, ואת המנה האהובה על ווטסון, נקניק קמברלנד אנגלי.

מקומות בלונדון שהוזכרו בספרים

שרלוק הולמס ודוקטור ווטסון טיילו בכל לונדון בחיפושיהם אחר רמזים ופושעים, ורבים מהאתרים המפורסמים שבעיר זכו לאזכורים בספרים.

בקרו בתאטרון הליסאום (The Lyceum Theatre ), שם נערכו פגישות בספר 'חותם הארבעה', ובבית האופרה המלכותי היפהיפה, מקום אהוב במיוחד על הולמס.

במרחק הליכה מבית האופרה המלכותי נמצא ה-Freemasons Hall , בניין המדורג כ-Grade II  אשר הופיע בסרט שרלוק הולמס החדש. זהו מקום מושבם של הבונים החופשיים, אחת מהאחוות החילוניות הוותיקות בעולם.

תוכלו להמשיך אל Bloomsbury שם נמצא המוזאון הבריטי המרהיב, המקום בו ביקר הולמס פעמים רבות לביצוע מחקריו ואייקון לונדוני שאסור להחמיץ.

מכאן, קחו שוב את הרכבת התחתית לתחנת St Paul's Cathedral, שם צולמו סצנות מפתח בסרט שרלוק הולמס החדש.

ארוחת ערב ב-Simpsons-in-the-Strand

סעדו ארוחת ערב במסעדה האהובה על שרלוק הולמס,  Simpsons-in-the-Strand. המסעדה מגישה מאכלים אנגלים מסורתיים, כולל בשר בקר אשר נחתך ליד השולחן, ותוכלו ממש להיכנס לאווירה הלונדונית של הולמס.

משקאות ב-The Punch Bowl

אם מתחשק לכם לשתות משהו, נסו את ה- The Punch Bowl ב-Mayfair. אמנם שרלוק הולמס עצמו לא פקד את המקום אך צוות השחקנים של הסרט ישבו שם פעמים רבות לאחר שעות הצילום, ביחד עם הבמאי גיא ריצ'י, אשר לו שייך המקום. זהו מקום נהדר לצפייה בסלבריטאים.

 

אטרקציות מומלצות בעלי ענין בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות לילדים אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים מסלול טיול ליום שלם מסלולי טיול בדרגת קושי קלה מסלולי טיול ביום מסלולי טיול ברגל מסלולי טיול לגיל הזהב מסלולי טיול לילדים מסלולי טיול למבוגרים מסלולי טיול למשפחות מסלולי טיול לנוער מסלולי טיול לצעירים מסלולי טיול מומלצים באביב מסלולי טיול מומלצים בחורף מסלולי טיול מומלצים בסתיו מסלולי טיול מומלצים בקיץ מסלולי טיול עירוני מסלולים ויומני טיול מומלצים, מהעולם טיול, לונדון, שרלוק הולמס

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות