• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלול טיול מומלץ בנחל קינה

דף הבית » מסלול טיול מומלץ בנחל קינה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

התמונות צולמו ונמסרו לנו על ידי מר דב פוניו.

המידע באדיבות רכזת התיירות, עיריית ערד מידע נאסף ונמסר באדיבות צוות השבילים של קבוצת קשר ערד – מדבר יהודה.

דרכי ההגעה:

א. נקודת המוצא תחנת המידע ערד ע”ש עופר גרני בתחנת דלק פז בכניסה לעיר.

ב. דרך כביש 31. מול חורשת רן פונים שמאלה לכיוון אל פורע – סימון שבילים כחול (מתאים גם לרכב פרטי רגיל) עד למאהל של מוסא אבו אייד, במקום ניתן להשאיר רכב. 052-4310162

נתחיל בשביל המסומן בירוק. נרד בשביל הירוק אל העמק הרחב של נחל קינה. נחלוף על פני מערות מגורים מעניינות ובאר מים שמכסה ברזל סוגר עליה. הבאר משמשת להשקיית המקנה. נרד ימינה לנחל קינה ואחרי 1 ק”מ נעלה בשביל גמלים משובח בדופן השמאלי של הנחל אל המישור השולחני של הרמה. נחצה את הרמה ליד נ.ג 554 – אחרי שנעיף מבט לתוך נחל קינה ממנו עלינו. מנ.ג. 554 אחרי 200 מטר אנו יורדים במדרון מכוסה גושים של אבני צור לתוך ערוץ. הערוץ הופך להיות בהדרגה קניון של ממש. בכניסה של המפל הרביעי מומלץ לתלות חבל (6 מטר נטו, יש חריץ טוב לעגינה) למנוע מחסרי ניסיון לקבל תאוצה בירידה. לאחר הליכה קצרה מגיעים אל המפגש עם נחל קינה. מפגש שני הנחלים יוצר פינה מרהיבה עם קירות סלע זקופים. בנקיק למעלה מושבת שפני סלע.

אנו פונים לפי הסימון ימינה ועולים בנחל קינה ללא בעיות עבירות כ- 2 ק”מ עד המפל הגדול והגב בתחתית המפל. המפל כ- 30 מטר גובה. עומקו של הגב מעל 5 מטר ואינו מחלחל כלל. אפילו בסתיו מלא עד כדי מחצית, ובימי אביב אלה עד שפתו עליונה.

מעט לפני הגב אנו מטפסים בגדה השמאלית בשביל שבחלקו בנוי ובמצוק העליון מנצל סדק. מעל המצוק השביל מתיישר על מדרגת סלע. אחרי 150 מטר השביל חותך פיתול כפול של הנחל ומטפס קלות עד למפגש עם השביל המסומן כחול.

השביל הכחול – בכוון כללי צפונה – חולף ליד מערכת בורות מים ששמשו את יושבי “חיר בית עוזה”. עם השביל אנו מטפסים אל המצודה עצמה – ואחרי 10 דקות הליכה נמצאים שוב ליד כלי הרכב.

תקופה מומלצת: נובמבר – אפריל

אורך המסלול: 8 ק”מ

סימון השביל: נסיעה בשביל הכחול והליכה בשביל הירוק.

זמן משוער: 5 שעות

סוג טיול: הליכה

דרגת קושי: בינונית, ילדים מגיל 10

בטיולים אלו יש צורך מוחלט במפת סימון שבילים 11

אין מקורות שתייה לאורך המסלולים פרט לחורף.

המטייל על השבילים ללא מדריך עושה זאת על אחריותו!

בתיאור השבילים מצויין “אורך בק”מ” – הזמן הדרוש למסלול משתנה לפי: גיל המטייל, כושר גופני ועוד משתנים, לכן כל אחד צריך להעריך לעצמו את הזמן.

תקשורת סלולרית – בשבילים רבים ובמיוחד בערוצים עמוקים אין קליטה.
במקרה חירום יש לעלות לנקודות גובה זמינות – לרוב זה עובד.

  • ציוד הכרחי בטיולים – כיסוי ראש, מי שתייה (בימים חמיד 1 ליטר לשעה), נעליים חזקות.
  • בימי חורף מזג האוויר אינו צפוי לכן האזינו לתחזית והתייעצו על בחירת מסלול – זכרו בימי גשם גם ערוץ תמים עלול להפוך לנהר גועש…

ניתן להפנות שאלות נוספות לתחנת מידע לתייר ע”ש גורני 08-9954160 או למר דב פוניו עורך רשימה זו.

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם