מסלול טיול של יום אחד באתונה

עריכה לשונית: אביטל כרמלי

אם אתם באתונה למשך יום אחד בלבד ורוצים להספיק לראות את כל אתרי החובה, המקומות והאטרקציות העיקריות שיש לעיר ההיסטורית והמדהימה הזו להציע, תנו למסלול זה לקחת אתכם דרך המיטב של אתונה, הכולל מוזיאונים, מקדשים, שער הניצחון של העיר, תיאטראות, מבנים היסטורים, שכונות יפייפיות ועוד.

המדריך הכללי לאתונה

האקרופוליס (The Acropolis)

האטרקציה העיקרית והגדולה ביותר של אתונה שחובה לבקר בה. האקרופוליס, או בשמותיה הנוספים "העיר הגבוהה" (High City) ו"האבן הקדושה" (Sacred Rock), היא גבעה המשקיפה על העיר וביתו של סמל המוכר ביותר של העיר, הפרתנון. אקרופוליס היתה מיושבת מאז התקופה הנאוליתית ומאז משמשת גם כאתר פולחן דתי וגם כאזור מגורים. רוב הערים היווניות נבנו סביב גבעה או תל מרכזי מכיוון שמיקום כזה נותן תצפית טובה יותר על הסביבה וזהו מקום טוב, מבחינה אסטרטגית, לסגת אליו במקרה של התקפה. מאקרופוליס תוכלו להסתכל אל הים ומטה אל העיר, על השרידים של אגורה העתיקה ועל פלאקה, השוכנת למרגלות הגבעה.

הפרתנון היה המקדש המרכזי והגדול ביותר מבין מקדשי האקרופוליס והוקדש לאלה אתנה. היו לו קישוטים עשירים, פסלים, תבליטים ועבודות אמנות שנעשו על ידי האמנים הגדולים ביותר של אותם הזמנים. בימי קדם, היה האקרופוליס המקום בו התקיים הפסטיבל האתונאי השנתי של פנת'נאייה (Athenian Festival of Panathenaia). לאחר שפלשו הפרסים לאתונה בשנת 480 לפני הספירה, האקרופוליס ומצבות הזכרון שלה נהרסו. תחת פריקלס (Pericles), בנייתה-מחדש של אקרופוליס התחילה ב448 לפני הספירה. המבנים מהמאה ה5 שאנו רואים כיום היו עשויים משיש פנטלי (Pentelic marble).

אקרופוליס והמבנים העתיקים שלה (במיוחד הפרתנון) מייצגים את שיאה של התרבות, הפילוסופיה והאמנות של ההתפתחות היוונית. מבין התגליות הארכיאולוגיות המורכבות באקרופוליס, ארבעת מבנים עיקריים בולטים: הפרתנון (Parathenon), פרופילאה (Propylaea), ארכתאון (Erechtheum) ובית המקדש של אתנה נייקי (Temple of Athena Nike).

הכניסה לאתר נעשית דרך שער ביאול (Beule Gate) ולאחר מכן דרך פרופילאייה (Propylaia). ה"פרופילאייה" (שערים מונומנטליים) עומדים בכניסה לאתר.

בית המקדש של אפטרוס נייקי (The Temple of Apteros Nike) עמד על הביצורים שהגנו על הכניסה למקדש הפנימי. בית המקדש של אתנה נייקי או "אתנה של הנצחון" הוא מקדש יווני משנת 424 לפני הספירה והוא בית המקדש הכי ישן באקרופוליס. הוא מוכר בעיקר בזכות התבליטים שעל מעקה נייקי. למקדש יש אכסדרה בעלת ארבעה עמודים בחלקה האחורי ובחלקה הקדמי, עם קירות סגורים בצדדים.

הארכתאון (Erechtheion) הוא קברו של ארכתאוס (Erechtheus), אחד המלכים הראשונים של אתונה. על הארכתאון יש גילופים יפים וקריאטידס המחזיקים את תקרת המרפסת (הקריאטדיס המקוריים נמצאים בתצוגה במוזיאון אקרופוליס). קריאטידס (Caryatids) הם דמויות מפוסלות של נשים בהם השתמשו כעמוד תומך במבנים. שימו לב היכן פוסידון הכה בתקרה וברצפה וגרם למעיין לנבוע מהם במסגרת התחרות שלו עם אתנה להחליט על שם מי מהם העיר תיקרא. ליד הקבר עומד עץ זית שנטעה אתנה בתגובה.

בפרתנון העצום והמאסיבי (ראו הפוסט הבא) ישנם 50 עמודים והוא אחד המקדשים מלאי החן והמרשימים ביותר בעולם היווני. במקור, לפרתנון היה גג שנהרס במאה ה17. מבקרים יכולים להסתובב מסביב למבנה, אבל בדיוק כמו ביוון העתיקה, הציבור הרחב לא יכול להיכנס למבנה. הפרתנון ומבנים אחרים היו נצבעים בצבע בהיר מאוד אך במהלך הזמן, איבדו את צבעם ועכשיו מופיעים בצבע השיש הטבעי שלהם.

מידע נוסף:

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת: Athens 105 58

טלפון: 4172 321 210 1 30+

מחיר: סביר. הנחה של חצי מחיר לילדים, סטודנטים ומבוגרים.

כרטיס, התקף לשבוע אחד בלבד, כולל כניסה לאקרופוליס, לאגורה העתיקה, תיאטרון דיוניסוס, בית הקברות קרמייקוס, הפורום הרומי, מגדל הרוחות, ומקדש זאוס האולימפי.
כרטיסים אינדיבידואלים לאטרקציות ניתנים לרכישה באתרים הספציפיים.

סוף השבוע האחרון של חודש ספטמבר – בחינם.

ימי ראשון הראשונים של החודשים שבין ה1 בנובמבר עד ה31 במרץ – החינם.

הכניסה לבני 18 ומטה – חינם.
אתר אינטרנט: http://odysseus.culture.gr/h/3/eh351.jsp?obj_id=2384

דרכי הגעה: מטרו – Acropolis.

 –

פרת'נון (Parthenon)

הפרתנון הוא המבנה העתיק העיקרי באקרופוליס, שהיא גבעה במרכז אתונה. זהו אתר מורשת עולמית, הסמל של אתונה והמבנה המפורסם ביותר מהעולם של יוון העתיקה מבין כל המבנים ששרדו. הבניין נבנה במקור לכבוד האלה אתנה, הפטרון של העיר. בית המקדש של אתנה הבתולה ("פרתנון" היא המילה היוונית ל"בתולה") נבנה לאחר המלחמות הפרסיות כאות תודה לנצחון של העיר. הוא נבנה באתר בו עמד פעם בית מקדש שהפרסים הרסו. כאשר שליטים וכובשים התחלפו, בית המקדש שימש למטרות שונות, כולל ככנסייה, מסגד ומצודה.

בתהליך הבנייה של הפרתנון, האדריכל אנטסיס (Entasis) השתמש באשליות אופטיות בכדי ליצור ותחושה של אור ושל גובה. הבסיס של העמודות, סטילובט (stylobate), מעוגל מעט כלפי מעלה והעמודות "מתנפחות" מעט ככל שהן מתפסות, וכך יוצרות רושם סימטרי יותר, כפי שאפשר לראות במבנה. גודל בסיסו של הפרתנון הוא 30.9 מטר על 69.5 מטר. הסלה (cella, החדר הפנימי) היה בגודל של 29.8 מטר על 19.2 מטר, היו שתי שורות עמודים של עמודים-דוריים (Doric columns) שתמכו בגג. במקור, הפרתנון היה צבוע עם תקרות בצבע תכלת ופסלים בצבעים בהירים. היום ניתן לראות רק את השיש הלבן.

הפסל פידיאס (Phidias) מהמאה ה5 לקח פיקוד על קישוט המבנה ובאזור המרכזי עמד פסל בגובה של 12.19 מטרים של האלה אתנה. עד שנת 438 לפני הספירה, הבנייה הושלמה, אבל קישוט המבנה המשיך 5 שנים נוספות. למרבה הצער, נעשו שינויים מבניים בתקופות שונות עבור מטרותיו המשתנות של הבניין. לדוגמא, העמודות הפנימיות הוסרו בכדי להפוך את בית המקדש לכנסייה וכאשר הוסב למסגד, נוסף צריח. המבנה סבל מונדליזם על ידי אלמונים, אסונות טבע ותיירים שגנבו חתיכות של בית המקדש בכדי לקחת הביתה. בשנת 1687, הגג של הפרתנון נהרס כאשר הוונציאנים תקפו את העיר והעות'מאנים שהגנו, הפכו אותו למחסן של אבק שריפה. פגז התפוצץ וגרם לנזק בלתי הפיך. לורד אלגין (Lord Elgin) שיחק תפקיד מרכזי בהרס הפרתנון כשהוא לקח חלק נכבד של הפסלים וחתיכות ארכיטקטוניות. אוסף זה, הידוע בשם "שיש אלגין", נמצא כיום בתצוגה במוזיאון הבריטי בלונדון. פסלים אחרים נמצאים בפריז וקופנהגן. רבים מפסלי הפרתנון ניתן לראות כיום במוזיאון האקרופוליס באתונה.

בעקבות הקמתה של מדינה יוונית בשנת 1832, תוספות אדריכליות מודרניות יותר הוסרו ורוב האקרופוליס והפרתנון שוחזרו. בחודשים אפריל עד אוקטובר, תוכלו להשתתף ב"הופעת שמע ואור של אקרופוליס" (Acropolis Sound and Light Show) הנערכת בשפה האנגלית.

מידע נוסף:

מרחק הגעה: 100 מטרים, 3 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת: Acropolis, Athens

טלפון: 72 141 32 210 1 30+

מחיר: סביר. כרטיס בחצי מחיר לילדים, סטודנטים ומבוגרים.

כרטיס הכניסה כולל כניסה לאקרופוליס ול10 אתרים נוספים.

סוף השבוע האחרון של חודש ספטמבר – בחינם.

ימי ראשון הראשונים של החודשים שבין ה1 בנובמבר עד ה31 במרץ – החינם.

הכניסה לבני 18 ומטה – חינם.

שעות פתיחה: כל יום, בשעות 8:00 עד 17:00.

אתר אינטרנט: http://odysseus.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2384

דרכי הגעה: מטרו – Acropolis. הכניסה לאתר דרך רחוב דיוניסיו אריאופגיטו (Dionysiou Areopagitou Street).

פלאקה (Plaka)

הפלאקה תהיה אחד המקומות הקסומים ביותר בהם תבקרו באתונה ולמרות שהיא מיועדת לתיירים, השכונה שמרה על קסם ואיכות ציורית. הפלאקה היא שכונה למרגלות האקרופוליס שנבנתה באותו האתר של אזורי מגורים עתיקים. כיום, השכונה היא מבוך של סמטאות צרות המעוטרים במבנים יפיפיים המעוצבים בסגנון ניאו-קלאסי. שכונת פלאקה מחולקת לפלאקה העליונה (Ano Plaka) ופלאקה התחתונה ( (Kato Plakaעל ידי הרחוב הראשי – רחוב אדריאנו (Adrianou street) אשר נפרש לאורך כל השכונה. לרבים מבתי הגגות יש רעפים אדומים ומרפסות מלאות באדניות. זהו ממש כפר בתוך העיר. תיירים באים לכאן לקניות וליהנות ממסעדות טובות רבות. יש בתי קפה על שפות המדרכות, רחובות רבים המיועדים להולכי רגל, נגני רחוב וכיכרות ציבוריות.

פלאקה נבנתה על חלק מחורבות אגורה העתיקה והיא הפכה לרובע הטורקי תחת השלטון העות'מאני כשהמושל הטורקי התגורר שם. תושבים נטשו את פלאקה במהלך מלחמת העצמאות היוונית (1821-1832) וחזרו ברגע שהוכרזה המדינה היוונית החדשה, תחת המלך אוטו (Otto). בסוף המאה ה19, קהילה ארוונית (אלבנית) גדולה התיישבה שם ועל שמם כונה הרובע – הרובע הארבני (Arvanite Quarter). בעקבות שריפה בשנת 1884, חפירות הובילו לגילוי של מספר מבנים רומיים עתיקים. ב1960, היתה זו מקום הולדתה של מוסיקת ווייב יוונית חדשה ובמהלך שנות ה70, היא היתה ידועה בברים ומועדוני הלילה הפרועים שלה, שמאז הוגבלו.

בתוך פלאקה, תוכלו לבקר במוזיאון בנאקי לאמנות אסלאמית (Benaki Museum of Islamic Art), מוזיאון קנלופולוס (Kanellopoulos Museum), המוזיאון היהודי (Jewish Museum), המוזיאון לכלי נגינה עממיים-יווניים (Museum of Greek Folk Musical Instruments) והמוזיאון לאמנות עממית יוונית (Museum of Greek Folk Art). תוכלו למצוא את אגורה הרומית (Roman Agora) ואת מגדל הרוחות (Tower of the Winds) בקצה המערבי של פלאקה. קניות בפלאקה כוללת גם קניות בחנויות וגם קניות בשוק. יש שוק פשפשים יד שנייה, כמו גם שוק המתקיים כל יום ראשון בבוקר, בו תוכלו לקנות עתיקות.

מידע נוסף:

מרחק הגעה: 300 מטרים, 3 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: שעה ו45 דקות.

כתובת: השכונה ממוקמת בצד הצפון-מזרחי של העיר אקרופוליס, בין כיכר סינטגמה (Syntagme Square) לכיכר מונסטיראקי (Monastiraki Square).

מחיר: הכניסה חופשית.

שעות פתיחה: 24 שעות ביממה.

התיאטרון של דיוניסוס (Theater of Dionysos)

על המדרון הדרומי של האקרופוליס, המדרחוב של דיוניסו אריאופגיטו (Dionysiou Areopagitou) הוא האזור של שני יציעי הופעות עתיקים – תיאטרון דיוניסוס (Dionysos Theatre) ותיאטרון אודיאון של הרודס אטיקוס (Odeion Theatre of Herodes Atticas).

תיאטרון האודיאון של הרודס אטיקוס נקרא על שם האיש שמימן את בנייתו, בסביבות שנות 160-174 אחרי הספירה. מבנה אבן הגיר פיראוס היה מכוסה בשיש והיה בעל גג מעץ ארז. מושבי הקהל (Cavea) הבנויים בצורת חצי עיגול ושרוחבם 81 מטר, נראה כי נחתכו בסלע הטבעי שמסביב ויכולים להכיל 5,500 אנשים. הקהל פונה עם הפנים לכיוון האורקסטרה (הרצפה בקדמת הבמה עליה המקהלה הייתה עומדת) והבמה. מאחורי הבמה, יש מבנה "סקין" (skene) גבוה בן שלוש קומות, שהוא בניין בגובה 28 מטר עם נישות קמורות היכן שעמדו פעם פסלים. הנקודה הגבוהה ביותר של המבנה ששרד, מגיעה לקומה השנייה. הדרך היחידה לראות את האודיאון מקרוב היא על ידי הגעה להופעה או צפייה מהאקרופוליס.

תיאטרון דיוניסוס, מהמאה ה4 לפני הספירה, נבנה במקום בו עמד תיאטרון ותיק יותר, בו הוצגו המופעים המקוריים של דרמות יווניות קלאסיות מפורסמות. לכן, הוא נחשב למקום הולדתו של התיאטרון האירופאי. מחזות של איסכילוס (Aeschylus), סופוקלס (Sophocles) ואוריפידס (Euripides) הועלו בתיאטרון זה. כמו כן, גם פסטיבלים לכבוד האל דיוניסוס (Dionysus) היו מתקיימים שם. התיאטרון לא נשמר היטב כמו האודיאון, אבל יש לו משמעות תרבותית רבה יותר. בשלב מסוים, התיאטרון יכול היה להכיל 17,000 צופים באולם של 64 שורות בעלי מושבי אבן. מתוכן, שרדו 20 שורות. למרבה הצער, גם שורות אלה כבר כוסו באדמה לאורך השנים. לתיאטרון היה גג מעץ שכנראה נהרס בשריפה. שינויים בתיאטרון נעשו לאורך התקופות השונות, כולל תוספת של 67 כסאות סביב האזור של התזמורת עבור המכובדים בתקופה ההלניסטית. בתקופה הרומית, במה חדשה נבנתה וריצפו את אזור התזמורת.

מידע נוסף:

מרחק הגעה: 400 מטרים, 6 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: 45 דקות.

כתובת: רחוב דיוניסו אריאופגיטו (Dionysiou Areopagitou), אתונה, המדרון הדרומי של אקרופוליס.

טלפון: 4625 322 210 1 30+

מחיר: עבור אודיאון של הרודס אטיקוס ותיאטרון דיוניסוס – מאוד זול.
הנחה לילדים, סטודנטים ומבוגרים.

עבור בני 18 ומטה – הכניסה חינם.

יש כרטיס משולב עבור שתי האטרקציות, האקרופוליס ו10 אתרים נוספים.

שעות פתיחה: תיאטרון דיוניסוס –

בין ה1 באפריל עד ה30 בספטמבר, בשעות 8:00 עד 20:00,

בין ה1 באוקטובר עד ה31 באוקטובר, בשעות 8:00 עד 18:00,

בין ה1 בנובמבר עד ה31 במרץ, בשעות 8:00 עד 17:00.

אתר אינטרנט: http://odysseus.culture.gr/h/3/eh3530.jsp?obj_id=2409

דרכי הגעה: מטרו – Acropolis.

 –

קשת אדריאנוס (Hadrian's Arch)

שער נצחון זה הוקם במאה ה2 לכבודו של הקיסר הרומי אדריאנוס (Hadrian). הקשת עומדת במרחק הליכה מכיכר סינטגמה (Syntagma Square). השער נבנה, כנראה, לפני ביקורו של אדריאנוס באתונה בשנת 131/ 132 אחרי הספירה. הקשת נבנתה כך שהיא נפרשת על פני דרך עתיקה שמתחילה ממרכז העיר העתיקה, שבה אגורה (Agora) ואקרופוליס ניצבות, ועד האולימפיאון (Olympieion) ודרום מזרח אתונה. הצד המערבי של הקשת נושא את הכתובת: "זוהי אתונה, העיר העתיקה/ הישנה של תזאוס" בצד המזרחי, כתובת בוספת אומרת: "זו העיר של אדריאנוס ולא של תזאוס". כתובות יכולות לסמן כי הקשת נבנתה על הקו שחילק את אתונה העתיקה עד למערב מאתונה החדשה של אדריאנוס (Hadrianoupolis) עד לכיוון דרום-מזרח. הכתובות יכולות גם להתפרש כהכרזת אדריאנוס כגיבור החדש של כל אתונה, המחליף את תזאוס.

גובהה של קשת השיש הפנטלית (Pentelic) הוא 18 מטרים, רוחבה 12.5 מטרים ועומקה הוא 2.3 מטרים. בחלקו העליון של הכניסה המקושתת, יש עמודים קורינתיים הצמודים לקיר כתבליט. הקשת, או השער, לא הייתה במקור חלק מקיר, אבל בתקופת הכיבוש הטורקי במאה ה18, היא התאגדה כאחד משבעת השערים בחומות ההגנה מפני פולשים אלבניים.

מידע נוסף:

מרחק הגעה: 400 מטרים, 5 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: 40 דקות.

כתובת: Amallias Avenue, Athens.

הכניסה למקדש של זאוס האולימפי, דרומית לגנים הלאומיים.

מחיר: הכניסה חופשית.

שעות פתיחה: 24 שעות ביממה.

דרכי הגעה: מטרו – Acropolis.

 –

מקדש זאוס האולימפי (Temple of Olympian Zeus)

השרידים של מקדש מסיבי זה, ממוקמים דרום-מזרחית לאקרופוליס. בית המקדש של זאוס אולימפיאוס (Zeus Olympios) היה המקדש הגדול ביותר ביוון העתיקה. בנייתו החלה ב515 לפני הספירה והיא הושלמה במאה ה2, בתקופה הרומית. לתהליך הבנייה היו מספר עצירות והתחלות. הבנייה החלה בתקופת שלטונו של פייסיסטרטוס (Peisistratus) וחמש השנים הראשונות עברו בצורה חלקה, אך כאשר בנו של הרודן, היפיאס (Hippias), הודח – הבנייה הוקפאה. בשנת 175 לפני הספירה, 335 שנים מאוחר יותר, העבודה התחדשה תחת המלך ההלניסטי של סוריה, אנטיוכוס אפיפנס הרביעי (Antiochus IV Epiphanes) ולפי עיצוביו של האדריכל הרומי קוסוטיוס (Cossutius). כאשר אנטיוכוס מת בשנת 164 לפני הספירה, בניית המקדש נעצרה שוב. היה זה רק במאה ה2, תחת אדריאנוס (Hadrian), שהמבנה הושלם והוקדש לזאוס אולימפיאוס. נהוג לחשוב כי המקדש ניזוק ברעידת אדמה בתקופת ימי הביניים ומאוחר יותר פורק עבור חומרי בנייה.

מבקרים באתר יכולים לראות את המבנה המסיבי הזה, שהיה גדול יותר מהפרתנון. הממדים המקוריים היו 96 מטרים על 40 מטרים. 15 מתוך 104 העמודים המקוריים נשארו במקומם. גובה העמודות הוא 17.25 מטרים ובקוטר של 2 מטרים. עמוד אחד נוסף שוכב על הקרקע. במקור, העמודות הקיפו חדר פנימי שבו עמדו פסלים מסיביים. השיש בו השתמשו בכדי לבנות את בית המקדש הובא מהר פנטלוס (Mount Pentelus). מצפון-מערב לבית המקדש, עומדת קשת אדריאנוס (Arch of Hadrian), קשת בגובה של 18 מטרים, שהוקמה ב131 אחרי הספירה לכבוד אדריאנוס. מבנים אחרים שנחפרו בסביבה כוללים מרחץ רומי ציבורי (מ130 אחרי הספירה) ומספר מקדשים רומיים.

מידע נוסף:

מרחק הגעה: 300 מטרים, 2 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: 50 דקות.

כתובת: Vassilisis Olgas Avenue, Athens

טלפון: 6330 922 210 1 30+

מחיר: זול מאוד. כרטיס בחצי מחיר לילדים, סטודנטים ומבוגרים.

בסוף השבוע האחרון של ספטמבר – הכניסה חינם.

ימי ראשון בין התאריכים ה1 בנובמבר עד ה31 במרץ – הכניסה חינם.

ישנו כרטיס משולב הכולל את מקדש זאוס האולימפי, האקרופוליס ו10 אתרים ארכיאולוגיים נוספים.

שעות פתיחה: ימי שני עד ראשון, בשעות 8:00 עד 20:00.

אתר אינטרנט: http://odysseus.culture.gr/h/3/eh351.jsp?obj_id=2488

דרכי הגעה: מטרו – Acropolis.

 –

מוזיאון אקרופוליס (The Acropolis Museum)

האקרופוליס היא גבעה גדולה במרכז אתונה והיא ביתם של מספר לא יסולא מפז של מבנים מתרבויות עתיקות כולל הפנט'יאון האייקוני. עד המאה ה17, המבקרים יכלו לראות את המקדשים, השערים היפים והקברים באקרופוליס בשלמות יחסית. עם זאת, מאז המבנים כבר פוצצו, נהרסו על ידי אסונות טבע, נפגעו מזיהום ופורקו לשימוש חוזר כחומרי בנייה. שניים מההפסדים המשמעותיים ביותר היו ההפצצה בשנת 1687 על ידי הכוחות הוונציאניים שפוצצו את הגג של הפרתנון ולקיחתם של חפצים על ידי הלורד אלגין (Lord Elgin).

במהלך המאה ה19, הארכיאולוג הבריטי, הלורד אלגין, לקח יותר ממחצית מהפסלים והתגליות הארכיאולוגיות מהפרתנון על מנת לקשט את האחוזה שלו. המסה הגדולה של האוצרות מכונה "שיש אלגין" ונמצאת כעת לתצוגה במוזיאון הבריטי בלונדון. החזרת האוצרות הלאומיים האלה היא נקודת מחלוקת מתמשכת. יוון מעוניינת להחזיר את החלקים ולהציגם במוזיאון אקרופוליס.

לכן, על מנת להגן ולשמור על הממצאים הארכאולוגיים רבים ואוצרות מהאקרופוליס, הוקם מוזיאון אקרופוליס. כיום, המוזיאון מתפרש על פני 25,000 מטרים רבועים ומציג כ4,000 ממצאים ואוצרות.

המוזיאון הוא אולטרה מודרני, בהיר וחדשני. ישנם חמישה חלקים עיקריים:
1. "גלריית המדרונות" מציגה את המבנים על המדרונות – המקומות הקדושים, ההתיישבויות והחפצים שנמצאו בחפירה שם. מבקרים יכולים להסתכל למטה, דרך רצפת הזכוכית, כדי לראות אזורים שנחפרו.

  1. הגלריה הארכאית (המאה ה7 לפני הספירה עד שנת 479 לפני הספירה) מספרת את סיפורו של המקדש העתיק. הקטומפדון (Hekatompedon), המבנה העתיק ביותר באקרופוליס, שימש כמנחה לאלים. תוכלו לראות את הדמויות הנשיות (Korai), רוכבי הסוסים (Hippeis) ופסלים אחרים מכל הצדדים.
  2. בגלרית הפרתנון תוכלו לראות מצגת וידאו המציגה חריטות על שיש המתעדות את עלויות בניית בית המקדש ומראה את תהלוכת פנט'יינאייק Panathenaic המתוארת בתבליטים שעל גושי השיש.
  3. גלריית פרופילאייה (Propylaea), אתנה נייקי (Athena Nike) וארכתאון (Erechtheion) מתמקדת במבנים העיקריים האחרים בסלע הקדוש (Acropolis).
  4. החלק האחרון הוא של המאה ה5 לפני הספירה ועד למאה ה5 אחרי הספירה, המציגה את המקומות הקדושים של ארטמיס בראורוניה (Artemis Brauronia) והמנחות של העידנים קלאסיים, הלניסטיים ורומיים.

מבקרים מוזמנים להשתתף בשיח גלריית יום שישי בערב (Friday Evening Gallery Talks). תכנית ה"יום במוזיאון האקרופוליס" מציעה ההזדמנות לראות שחזור של הממצאים, לבקר בתערוכות ולבקר במופעים מוזיקליים במוזיאון. יש גם תוכניות משפחה ו"ליל שישי" במוזיאון, שבו תוכלו לבקר במוזיאון עד שעה 22:00 וליהנות מארוחה במסעדה עם נוף לאקרופוליס עד חצות.

מידע נוסף:

מרחק הגעה: 500 מטרים, 8 דקות הליכה ברגל.

משך ביקור: שעה ו50 דקות.

כתובת: Dionisiou Areopagitou 15, Makriyianni, Athens 117 42

טלפון: 0901 900 210 1 30+

מחיר: זול. הנחה לסטודנטים ללא אזרחות האיחוד האירופי, מבוגרים בעלי אזרחות האיחוד האירופי ולבני 18 ומטה. בכניסה חינם עבור בני 18 ומטה בעלי אזרחות האיחוד האירופי, סטודנטים בעלי אזרחות האיחוד האירופי, בני 5 ומטה ונכים.

שעות פתיחה: בין ה1 באפריל ל31 באוקטובר –

ימי שני, בשעות 8:00 עד 16:00,

ימי שלישי עד ראשון, בשעות 8:00 עד 20:00,

ימי שישי, בשעות 8:00 עד 22:00.

בין ה1 בנובמבר ל31 במרץ –
שני עד חמישי, בשעות 9:00 עד 17:00,

ימי שישי, בשעות 9:00 עד 22:00,

ימי שבת וראשון, בשעות 9:00 עד 20:00.

אתר אינטרנט: http://www.theacropolismuseum.gr/en

דרכי הגעה: מטרו – Acropolis.

אדריכלות בעולם אטרקציות מומלצות בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות לצעירים ארכיאולוגיה בעולם היסטוריה בעולם הנצחה ומורשת בעולם מסלול טיול ליום שלם מסלולי היסטוריה וארכיולוגיה מסלולי טיול בדרגת קושי קלה מסלולי טיול ביום מסלולי טיול ברגל מסלולי טיול לגיל הזהב מסלולי טיול למבוגרים מסלולי טיול למשפחות מסלולי טיול לצעירים מסלולי טיול מומלצים באביב מסלולי טיול מומלצים בסתיו מסלולי טיול מומלצים בקיץ מסלולי טיול עירוני מסלולי טיול קווי מסלולי טיול תרבויות מסלולים ויומני טיול מומלצים, מהעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל אתונה

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים