מסלול טיול של יום אחד בעיר העתיקה של רומא

ברומא ישנן אטרקציות רבות שמומלץ להגיע אליהן, אך הזמן לעיתים – קצר. לפניכם מסלול אטרקטיבי ליום אחד, שמכסה את האתרים המשמעותיים והחשובים ביותר בעיר ומציע את זמני הביקור המתאימים בכל אחד מהם.
 ולמשכימים מוקדם כדי להתייצב בו כבר בשעה 9. כך תוכלו להבטיח לעצמכם יום מלא חוויות באחת הערים היפות ביותר בעולם.

רומא העתיקה – נמצאת על גבעת פלטין, נמצא מרכז רומא העתיקה . רובם של האתרים ההיסטוריים ברומא – קולוסאום, פיאצה נבונה, הפנתאון – מצויים באזור זה. האיזור יקר מאד לקניות, למסעדות ולינה.

פיאצה נאבונה

פיאצה נאבונה היא כיכר אליפטית ארוכה שנבנתה על שרידי אצטדיון דומיטיאנוס במהלך המאה ה-15 ושימשה כמתחם ירידים ומרכז שבו התקיימו קרבות הומוריסטיים של חיל הים. כיום מהווה הכיכר מקום מפגש מרכז וחיוני ובשטחה פזורים בתי קפה רבים, מסעדות ומתחמי בידור, בנוסף לפסטיבלים וירידים שנתיים שממשיכים להתקיים עד היום. כמו כן, נמצאת בכיכר כנסיית סנט אגנס, שנבנתה ב-1670.

בפיאצה נאבונה ניצבות שלוש מזרקות, שהמפורסמת בהן היא מזרקת ארבע הנהרות (Fontat dei Quattro Fiumi) שבנייתה הושלמה בשנת 1651 ולמרות שבמקור ניתנה משימת התכנון לאמן בורומיני, היא עוצבה על ידי ברניני. המזרקה כוללת מצבת זיכרון וסביבה דמויות שמייצגות את ארבע הנהרות – הנילוס, הגנגס, הדנובה וריו דה לה פלטה.

מזרקת נפטון (Fontana del Nettuno) תוכננה על ידי ג'יאקונו דלה פורטה ונבנתה בשנת 1576, אם כי פסלים נוספים של נפטון ושל נימפות הים התווספו רק במאה ה-19. ולבסוף, מזרקת המורי (Fontana del Moro), שתוכננה גם היא על ידי דלה פורטה, כוללת פסל מרכזי שתוכנן על ידי ברניני במאה ה-17 ובו דמותו של דולפין. בתולי הים הזכריים התווספו אל המזרקה במאה ה-19.

מידע נוסף:

זמן ממוצע לביקור: כ-45 דקות.

הכניסה למקום – בחינם.

גבעת הקפיטולין

גבעת הקפיטולין היא אחת משבע הגבהות שעליהן נבנתה העיר רומא, והיא נחשבת לגבעה הקדושה מכולן. מיקומה של הגבעה בין הפורום הרומי לבין שדה מארס (Campus Martius) ובשטחה נבנה המקדש הראשון של רומא, מקדש יופיטר. בגבעת הקפיטולין התקיימו אירועים משמעותיים רבים לאורך ההיסטוריה הרומית. כך, למשל, לאחר הרצחו של יוליוס קיסר, ברוטוס ואנשיו התחבאו במקדש יופיטר שבראש הגבעה.

גבעת הקפיטולין סיפקה מפלט גבוה מהעיר שמתחת ואף התקיים בה מנהג של השלכת פושעים פוליטיים למותם מהגבעה. הגבעה והמבנים שעליה נחרבו, ורק במאה ה-16 שוחזרו וחזרו לתהילת העבר שלהם. מבני הרנסנס החדשים מעל המבנים העתיקים, כך שנותרו מעט שרידים מהמבנים הישנים. עיצובו הייחודי של גרם המדרגות הידוע בשמו קורודנטה (Cordonata) תוכנן על ידי מיכאלאנג'לו והוא מאופיין במדרגות רחבות שנועדו לאפשר לסוסים לטפס אל הגבעה, ומדרגות אלו מובילות אל כיכר הקומפידוליו.

על גבעת הקפיטולין הוקמה מחצבת אבן, לאוטומיה, שחציבתה הובילה ליצירת פירים ובורות. בשל המבנה הייחודי של המחצבה, היא שימשה גם כבית כלא. לא רחוק משם נמצא גם המוזיאון הקפיטוליני בשני מבנים, ובו מוצגים פסלים ויצירות של אמנים איטלקים ידועים, בהם פסל הזאבה הקפיטולינית. האכסדרות של מבני המוזיאון תוכננו על ידי מיכאלנג'לו, שחתום גם על תכנונה של הכיכר המרכזית על גבעת הקפיטולין.

מידע נוסף:

זמן ממוצע לביקור: כשעה וחצי.

הכניסה למקום – בחינם.

המוזיאונים הקפיטלוניים

המבנים המאכלסים את המוזיאונים הקפיטוליניים הם פאלאצו די קונסרבטורי, פאלאצו סנטוריו ופאלאצו נוובו, אשר משקיפים אל פיאצה קמפידוגליו שעל גבעת הקפיטולין. תכנית המתאר של הפיאצה תוכננה בשנת 1536 כאשר הופקדה המלאכה בידיו של מיכאלאנג'לו, אבל הבנייה בכיכר נמשכה כ-400 שנים.

המבנה הורחב בשלב מאוחר יותר כדי להגדיל את שטח התצוגה ונבנתה גלריה קונגיוזיונה תחת הכיכר כדי לחבר את שלושת מבני המוזיאון. בתוך שטח הגלריה נמצאים שרידים ארכיאולוגיים רומיים מהמאה השנייה, שנמצאים עדיין במקומותיהם המקוריים.

האפיפיור סיקסטוס הרביעי היה זה שהתחיל את האוסף, כאשר תרם מספר פסלי ברונזה הקשורים לעיר במידה רבה, בהם פסל הברונזה של רומוס ורומולוס המונקים על ידי הזאבה ופסלו של הקיסר קונסטנטינוס. במאה ה-16 הועברה כל האמנות מהוותיקן, מה שהגדיל את האוסף המוצג במוזיאונים, ובשנת 1734 נפתח המקום למבקרים. במאה ה-19 התווספו לאוסף מטבעות, מדליות, פסלים וחרס עתיק.

אחת היצירות החשובות ביותר במוזיאונים היא פסלו של מרקוס אורליוס על גבו של סוס. זהו פסל הברונזה היחיד ששרד מהתקופה הרומית. המבקרים במוזיאונים יכולים לבקר גם בדירתו של אוצר המוזיאון, שם מוצגות פרסקאות ותקרות חרוטות.

מידע נוסף:

זמן ממוצע לביקור: כשעתיים.

הכניסה למקום כרוכה בתשלום.

דרכי הגעה: אוטובוס – קווים 44, 84, 197, 780.

הפורום הרומי

הפורום הרומי ממוקם בעמק שבין כיכר ונציה לבין הקולוסאום, בין גבעת פלטין, גבעת הקפיטולין וגבעת אסקיווילנו. אזור זה היה במקור שטח ביצות, ואלו פונו על ידי מערכת מתוחכמת תחת שלטונו של המלך האטרוסקי האחרון (שנת 509 לפני הספירה). תעלת קלואקה מקסימה (Cloaca Maxima) תוכננה כדי לנקז את האדמה אל נהר הטיבר, ולאחר שהשטח היה ראוי למגורים, החלו עבודות הפיתוח כדי להפוך אותו למרכז אורבני, שנחשב במשך מאות שנים לחלק החשוב ביותר ברומא. הכיכר המרכזית הייתה המקום שבו הרומאים התאספו לצורך פגישות, דיונים משפטיים ומסחר, והיא הייתה למעשה מרכז החיים ברומא העתיקה. בין השאר הוקמו במקום שווקים, מקדשים, מבני ממשלה, חנויות ומרכולים.

חלק מהמבנים בפורום הרומי נבנו בתקופות שונות לאורך ההיסטוריה. הקשת של ספטימוס סוורוס, שנבנתה בשנת 203 לספירה כדי להנציח את הניצחון על האימפריה הפרתית, מעוטרת תבליטים מורכבים. בנוסף, נותרו מספר פסלים מ"בית הבתולות הטהורות", מעון בן שלוש קומות ו-50 חדרים שבו התגוררו הכוהניות הבתולות. ישנם גם עמודים קורינתיים שהם שרידים ממקדש וסטה, מקדש שנבנה על פודיום שקוטרו 15 מטרים.

בפורום הרומי נמצא גם הקוריה ג'וליה (Curia Julia), שנבנה בשנת 283 לספירה, המקום שבו התכנס הסנאט. לא רחוק משם נמצא את הרוסטרה (Rostra), המקום שממנו נישאו נאומים לאומה. הפלטפורמה הקיימת נבנתה על ידי הקיסר והיא עשויה שיש. רוחבה 24 מטרים ועומקה 12 מטרים. התוספת האחרונה לפורום היא העמוד של פוקאס (The Column of Phocas), שנבנה בשנת 608 לספירה כדי להנציח את ביקורו של השליט הביזנטי פוקאס ברומא. מבנים מרהיבים אחרים בפורום הם מקדש שבתאי, המקדש של אספסיאנוס וטיטוס, המקדש של קסטור ופולוקס, המקדש של אנטונינוס ופאוסטינה, וכן מספר כנסיות, בהן הבזיליקה של ג'וליה משנת 54 לפנה"ס, הבזיליקה של מקסנטיוס משנת 308 לספירה ובזיליקת אמיליה משנת 179 לפנה"ס.

מידע נוסף:

זמן ממוצע לביקור: כשעתיים.

הכניסה למקום כרוכה בתשלום.

דרכי הגעה: מטרו – תחנת Colosseo ; אוטובוס – קווים 40, 46, 62, 63, 64, 70, 87, 119, 271, 280.

הפורומים הקיסריים

זהו מרכזה הפוליטי של רומא העתיקה והמקום שבו התקיימו פעילויות דתיות. למעשה, הפורומים הקיסריים הם סדרה של כיכרות ציבוריות המוקפות מבנים, שכל אחת מהן נבנתה על ידי קיסר אחר כדי להפגין את עושרו, כוחו ועליונותו. הבניינים הממלאים את האזור נבנו בין שנת 46 לפני הספירה ועד 113 לספירה, ובהם מקדשים, ספריות, בתי משפט ומוסדות חינוך. יוליוס קיסר יזם את בנייתם של הפורומים הקיסריים החדשים במאמץ להקל את הצפיפות שאפיינה את הפורום הרומי העתיק יותר.

מרבית הארכיטקטורה העתיקה אבדה כאשר מוסוליני החליט לחבר את הקולוסאום ואת פיאצה ונציה על ידי יצירת רחוב Via dei Imperial לאורך הפורומים. שרידי האתר נותרו בצידי השדרה. הפורום של יוליוס קיסר היה בעבר המקדש של ונוס, וכל שנותר מפורום נרווה הוא קיר ממקדש נירוונה ושני עמודים קורינתיים. בפורום אוגוסטוס, שהנציח את ניצחונותיו של הקיסר בקרב והיה בעבר מקום משכנו של החוק, ניתן למצוא גם את שוק טרג'אן, יריד חנויות בצורת חצי מעגל. פורום השלום ציין את כיבוש ירושלים וחפצים רבי-ערך מבית המקדש בירושלים אוכסנו במקום הזה ממש.

הפורום היפה מכולם הוא ככל הנראה פורום טרג'ן, ממנו נותרו שרידים מרהיבים כמו פסלי ענק ובזיליקת אולפיה על שלל עמודיה האפורים והגבוהים. פורום טרג'ן הוא אחד החלקים השמורים ביותר בפורומים הקיסריים והוא מתאפיין בפרטים עיצוביים עדינים המעטרים את הפורום שגובהו 42 מטרים מעל לפני האדמה.

מידע נוסף:

זמן ממוצע לביקור: כשעה ו-45 דקות.

הכניסה למקום כרוכה בתשלום.

דרכי הגעה: מטרו – תחנת Colosseo.

הקולוסאום

מצבת הזיכרון המפורסמת ביותר ברומא, שהיא ככל הנראה גם הסמל העיקרי של העיר, היא הקולוסאום. הקולוסאום הוא למעשה אצטדיון ענק שנבנה על ידי השליטים הפלביאניים.  בתים פרטיים ומבני ציבור נבנו בשטח הזה שבו הצטלבו ארבעה חלקים של רומא העתיקה. השריפה הגדולה שהתחוללה ברומא בשנת 64 לספירה ניקתה את השטח כולו, והקיסר נירון החליט על בנייתו של ארמון דומוס אוראה (Domunus Aurea). תחת שלטונו של אספסיאנוס חולק מרבית רכושו הפרטי של נירון לתושבים, והחלה בנייתו של אמפיתאטרון בשנת 71 לספירה, על חלק מהשטח. בנייתו של האמפיתאטרון הושלמה בשנת 80 לספירה, תחת שלטונו של איטוס, ובשנת 81 נבנתה קומה נוספת. בתקופה הזו נחפר היפוגאום, שהיה שטח תת-קרקעי ששימש כשטח אחורי לבמה. במאה השנייה בוצעו עבודות שיפוץ במבנה ובשנת 222, לאחר ששריפת ענק פגעה בקולוסאום, הוא נבנה לגמרי מחדש במשך כ-30 שנים.

הקולוסאום שימש לאורך השנים כבמה לקרבות שוורים, מאבקי גלדיאטורים, מרוצי כרכרות, אירועים רשמיים ומופעי בידור אחרים לקהל הרחב. האירוע הפופולארי ביותר בקולוסאום היה מרוצי הכרכרות, אבל המקום אירח גם ציד על הבמה, תוך שימוש בבעלי חיים, ולעיתים קרובות אף הוקרבו אסירים מורשעים כאוכל לבעלי החיים. המקום אירח גם לא מעט דרמות מיתולוגיות, שהומחזו על הבמה להנאתם של הצופים.

לנוכח מערך המעמדות הקשוח שהונהג ברומא, חולקו האצטדיון לחמש רמות של ישיבה, בהתאם למעמדם החברתיים של הצופים. זאת ועוד, כאשר היה המקום בתפוסה מלאה, הוא יכל להכיל עד 80,000 צופים שישבו על ספסלי שיש.

בשנת 404 התקיים בקולוסאום קרב הגלדיאטורים האחרון לפני שהשליט הנוצרי האורתודוקסי אסר את קיומם של טקסים פגניים ומנהגים אחרים. הקולוסאום נקלע לתקופת שפל והזנחה, שהחלה עם בזיזתו על ידי הויזיגוטים, ומאוחר יותר עם גניבתם של 400 חתיכות מהמבנה לצורך שימוש במבנים חדשים. עבודות תיקון בוצעו במקום אבל כך גם רעידות אדמה, אירועי ונדליזם ובזיזתה של רומא על ידי הוונדלים של גאיזריק. בין המאה השישית למאה ה-13, הקולוסאום הפך לרכושה של כנסיית סנטה מריה נובה והאזור הפך לאזור מגורים. הבעלות על הקולוסאום עצמו השתנתה לאורך השנים ומקרי הביזה המשיכו, לאחר שאבני הקולוסאום התנתקו ממנה בזו אחר זו. לבסוף, בשנת 1750, החלו עבודות שיקום משמעותיות בשל הוראתו של האפיפיור בנקידטוס ה-14.

כיום, האמפיתאטרון הוא עדיין הגדול ביותר בעולם והוא המודל שעליו נשענים אמפיתאטרונים אחרים. בקומה העליונה שלו קיים מוזיאון והזירה משמשת לטקסים קתוליים מספר פעמים בשנה. לאחרונה אף נבחר המקום כאחד משבעת פלאי תבל.

מידע נוסף:

זמן ממוצע לביקור: כשעתיים.

הכניסה למקום כרוכה בתשלום.

דרכי הגעה: מטרו – תחנת Colosseo.

גבעת פלטין

מבין שבע הגבעות שעליהם נבנתה רומא, גבעת פלטין היא אחת המפורסמות ביותר, והיא בוודאי המרכזית מביניהן. הגבעה נישאת לגובה של 40 מטרים ומקיפים אותה סירקוס מסימוס, הפורום הרומאי והקולוסאום. ממצאים ארכיאולוגיים מראים שהאתר אוכלס כבר במאה העשירית לפני הספירה ועל פי האגדה, זהו המקום שבו נמצאו רומוס ורומולוס על ידי הזאבה שהניקה אותם וזהו המקום שבו החלו האחים לבנות את העיר בשנת 754 לפני הספירה.

בתקופת הרפובליקה הרומית הייתה הגבעה אזור מגורים אופנתי למדי, בעיקר בזכות גובהה של הגבעה ונקודות התצפית המיוחדות שהיא מציעה. המנהיגים הגדולים ביותר באימפריה הרומית בחרו בגבעה כמקום מגורים ובשלב מסוים ניצבו עליה ארמונות בזה אחר זה, מה שככל הנראה מסביר את מקור המילה Palace כ-Palatine. הקיסר הראשון אוגוסטוס הפך את המקום לבסיס האם שלו ובנה ארמונות שהורחבו תחת שלטונם של יוליס ונירון.

המבקרים במקום יכולים לצפות בממצאים הארכיאולוגיים מגבעת פלטין, המוצגים בארמון הקיסרים שבו נמצא מוזיאון פלטין, וכן ניתן לבקר בשרידי ביתו של אוגוסטוס ובארמון של ספטימוס סוורוס.

מוזיאון פלטין

המוזיאון שעל גבעת פלטין נמצא בארמון הקיסרים ומציג שרידים ארכיאולוגיים מהגבעה. המיצגים במקום מחזירים אותנו אחורה לתקופת הברזל ולקברים שמוכיחים שפלטין היא ככל הנראה המקום הראשון ברומא שבו הייתה התיישבות. ניתן למצוא במוזיאון שרידים לבקתות מהמאה השמינית לפני הספירה, התאריך שבו לפי האמונה נוסדה העיר רומא על ידי רומולוס, וכן שרידים למערכות הניקוז, למקדשים ולווילות שנבנו על הגבעה.

מאחר וגבעת פלטין הייתה המקום שעליו נבנו ארמונות רבים ברומא העתיקה, המוזיאון מציג פסלים, פסיפס ופרסקאות מתוך האוספים שנמצאו בווילות של פלטין. מרבית המיצגים במוזיאון הם מהמאות 1-4 לספירה, תקופה שבה הגבעה הייתה בשיא פריחתה.

מידע נוסף:

זמן ממוצע לביקור: כשעתיים.

הכניסה למקום כרוכה בתשלום.

דרכי הגעה: מטרו – תחנת Colosseo; אוטובוס – קווים 40, 46, 62, 63, 64, 70, 87, 119, 271, 280.

כל מה שצריך לדעת ולהכין לטיול ברומא

איך מזמינים כרטיס טיסה לרומא ?

 

http://www.flights-seeker.com

סוכנות אנושית עם אתר אחד מעולה ב-66 שפות עם מחירים מצוינים. כרטוס, צ'ק אין ( בלאו קוסט ) עם תמיכה ואחריות סביב השעון במקרה של עיכובים, איחורים וביטולים של חברות תעופה.

 

https://goo.gl/7qGng4

אתר רוסי בשפה האנגלית. מפתיע בתוצאות. גטראדר

לא סוכנות, לא מכרטסים, ללא אחריות ותמיכה. מופנה לאתרים שלישיים. והמחירים שמופיעים בהתחלה הם לא תמיד הסופיים.

 

שיטת פעולה מומלצת

בשלב ראשון גשו לקישור של http://www.flights-seekertorome.com והכניסו את היעדים של הטיסות מתל אביב לרומא עם התאריכים שאתם מעוניינים.

ותקבל רשימה של המבצעים הכי זולים לאתר. לחץ על Show Cheapest. ותקבל את המחירים הכי זולים לחודש הקרוב.  עדיף טיסות ישירות

רוצה משהו אישי?

ממליץ להגדיר טווח ימים מתחילת החודש עד סופו. כדי למצוא את המחיר הכי זול

ממליץ להגדיר מספר ימי חופשה. לדעתי לא שווה פחות מ 4 ימים ליעדים הקרובים ( בגלל יום טיסה ).

ממליץ להגדיר שם מדינה בתור יעד ולא עיר. מהסיבה הפשוטה שיש אלטרנטיבות זולות יותר שיופיעו לפניכם בכל מיני ערים בסביבה שאתם מטיילים שיוזילן את הטיסה. למשל :טיסה לאינדהובן בהולנד זולה מטיסה לאמסטרדם באופן משמעותי

ממליץ לרשום הלוך חזור. אלא אם כן אתה לכיוון אחד. תשלם ללא קנס כמו שהיה בעבר

http://www.flights-seekertorome.com היחידי בעולם שמאפשר להשתמש בריבוי ערים וגם מאפשר לנחות מיעד A ולהמריא מיעד B.

לאחר מכן גשו לקישורים האחרים שציינתי מקודם ותשוו מולם.

המלצות לטיסה

היו גמישים בתאריכים, יש סיכוי שהמחירים יהיו זולים יותר

מסלול טיסה ארוך. מומלץ לפצל לפחות לשנים.

פנה לסוכן שלך ולפעמים תופתע.

עיכוב של מעל 3 שעות או ביטול טיסה הוא דבר מאד מתסכל, אבל גם יכול להיות מאוד משתלם! ולהרוויח יותר מעלות הכרטיס או הפסד יום שלם. למי שהזמן חשוב לו, אני ממליץ להעזר בשירות מעולה של חברת AirHelp. לאחר שתמלאו את הטופס, תצרפו צילומי דרכונים, כרטיס הבורדינג. ולבסוף גם תחתמו ( חתימה דיגיטלית -תקפה ), תקבלו הערכה מסויימת, כמה מגיע לכם כפיצוי. לאחר כמה שבועות, תקבלו ישר לחשבון הבנק שלכם פיצוי ( בניכוי העמלה ). מרגע שתסיימו עם AirHelp, הם יעדכנו במייל על ההתקדמות. אפשר לתבוע פיצוי של עד 5 שנים האחרונות על הזמנת יתר, עיכובי טיסה וביטולים. לצורך זה אתם מתבקשים לתת ג מספרי טיסות או לתת ישה למייל על מנת הם יסרקו ולאתר את הטיסות. לאחר מכן תקבלו חוות דעת האם אתם זכאים לפיצוי וסורק את כל התיבות כדי לאתר מספרי טיסות מהעבר, ולעדכן אתכם האם יש מקום לדרוש פיצוי.

השכרת רכב ברומא

אני לא ממליץ להזמין השכרת רכב ברומא יש תחבורה מעולה. אם אתם מעוניינים, להזמין בישראל בישראל, ודרך חברת אוויס. יש לבקש להיות מנוי אוויס פריפרד, מינוי חינם המקנה שידרוג אוטומטי בדרגה אחת למעלה ובחינם ( אם יש רכבים במקום ) וזמן קצר בהמתנה לרכב. כמו כן ממליצה לבצע ביטוח ביטול השתתפות עצמית שאצלם הכי טובה ונוחה. לי זה עזר !!!

אתר מומלץ ביותר להשכרת רכב בחו"ל

שירותי תיירות באזורים בו אתם מבקרים ברומא

אם אתם מחפשים, כרטיס רומא, סיורים, כניסות לאטרקציות, עקיפת תורים, הופעות,  הסעות ועוד באזורים שונים  ברומא אני ממליץ מניסיון אישי > VISITROME.COM

שירותי העברות משדה התעופה למלון וחזרה.

כל סוגי ההסעות ברומא. לחץ כאן>https://goo.gl/UaCgUF

במידה ולא מצאתם, שילחו בקשה ותקבלו תשובה עדכנית.

תחבורה ציבורית באירופה מומלצת בערים, בין ערים ומדינות. לחץ כאן> מה לקחת? אוטובוס, רכבת או טיסה

ספרים ומפות

ספרים ומפות מומלצים לטיול ברומא בשפה האנגלית במחירים הכי זולים עם משלוח חינם – חברת בת של אמזון

ספרים ומפות טיולים בשפה עברית ואנגלית. הוצאת ספרים בישראל

מסלול טיול בעקבות הספר סרט של דן בראון, “מלאכים ושדים”

אפליקציות מומלצות למטיילים ברומא (Rome)

Rome PocketGuideאפליקציה זו, מבית היוצר של אפליקציית מדריך האודיו העירוני PocketGuide, תספק לכם מידע שימושי ומעניין אודות העיר רומא. ה-GPS שבמכשיר החכם שלכם יאתר את מיקומכם ולאחר מכן, האפליקציה תספק לכם מידע אודות האתרים שתראו סביבכם. כמו כן, האפליקציה כוללת מפה של העיר והמלצות על מסעדות, ברים וחנויות. האפליקציה אינה דורשת חיבור לאינטרנט.

האתר הרשמי של האפליקציה: Rome PocketGuide.

הורידו את Rome PocketGuideדרך App Store.

הורידו את Rome PocketGuide דרך Google Play.

Rome Travel Guideאפליקציה זו, שהינה מדריך טיולים ברומא מבית היוצר של Triposo, תעניק לכם מידע מפורט אודות האטרקציות המרכזיות ברומא ותמליץ לכם על המסעדות ומקומות הבילוי הטובים ביותר בעיר. תוכלו להזמין מקום בבתי מלון ישירות דרך האפליקציה. כמו כן, באפליקציה קיימת מפה של העיר ומדריכי טיולים לטיולי יום מחוץ לרומא. האפליקציה אינה דורשת חיבור לאינטרנט.

האתר הרשמי של האפליקציה: Rome Travel Guide.

הורידו את Rome Travel Guideדרך App Store.

הורידו את Rome Travel Guide דרך Google Play.

Katie Parla's Romeקייטי פרלה היא היסטוריונית קולינרית, מומחית יינות ובלוגרית מפורסמת, שמנהלת את יומן האינטרנט "Parla Food". אם אתם מחפשים אחר המסעדות הטובות ביום ברומא, האפליקציה של קייטי ללא ספק תעזור לכם בחיפוש. באמצעות האפליקציה, תוכלו למצוא מידע אודות כ-175 מסעדות מומלצות ברומא, לאתר את המסעדות הקרובות ביותר אליכם ולחפש מסעדות לפי קטגוריה: מרחק, מחיר וכדומה.

האתר הרשמי של האפליקציה: Katie Parla's Rome.

הורידו את Katie Parla's Rome דרך App Store.

 

Eat Romeאליזבת מינצ'ילי היא ממבקרות המזון המוערכות באיטליה, שמתמחה בעיקר במטבח של העיר רומא. אפליקציית "תאכלו רומא" היא האפליקציה שלה, בה תמצאו מידע מפורט אודות כ-150 מסעדות מומלצות ברומא.

האתר הרשמי של האפליקציה: Eat Rome.

הורידו את Eat Rome דרך App Store.

הורידו את Eat Rome דרך Google Play.

Rome Metroאם אתם מתכננים להתנייד ברחבי רומא באמצעות הרכבת התחתית, אפליקציה זו עשויה להיות שימושית. האפליקציה תעזור לתכנן בעבורכם מסלולי נסיעה בין האטרקציות השונות, ולמצוא את תחנות הרכבת התחתית הקרובות אליכם.

הורידו את Rome Metro דרך App Store.

לינה ברומא

לפי פופולרי ברומא

מלונות בקרבת:

השוואת מחירים של אתרי לינה ידועים ברומא לפי אטרקציות

אזורי תיירות

 • קסטלי רומאני 180 מלונות
 • אי הטיבר51 3 מלונות
 • טיבר 2,191 מלונות
 • הפארק הלאומי סרסיאו 33 מלונות
 • איזולה סאקרה 27 מלונות
 • נורקיא 18 מלונות

אתרים דתיים

 • בזיליקת פטרוס הקדוש
 • פאפאל בזיליקת סנט מרי מאג'ור
 • פנתיאון
 • בזיליקת סנט ג'ון לטראן
 • הבזיליקה של גבירתנו בטרסטוורה
 • Sistine Chapel
 • בזיליקת פאולוס הקדוש מחוץ לחומות

אתרים תיירותיים

 • קולוסיאום
 • הפורום הרומי
 • אוסטיה אנטיקה
 • מזרקת טרווי
 • מוזיאוני הותיקן
 • המדרגות הספרדיות
 • פיאצה נאבונה
 • דומוס אוראה

לאן ללכת

 • סירקוס מקסימוס
 • המדרגות הספרדיות
 • ויה דל קורסו

אדריכלות בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים ארכיאולוגיה בעולם היסטוריה בעולם מסלול טיול ליום שלם מסלול מ 5 עד 8 קמ מסלולי היסטוריה וארכיולוגיה מסלולי טיול בדרגת קושי קלה מסלולי טיול ביום מסלולי טיול ברגל מסלולי טיול לגיל הזהב מסלולי טיול למבוגרים מסלולי טיול למשפחות מסלולי טיול לנוער מסלולי טיול לצעירים מסלולי טיול מומלצים באביב מסלולי טיול מומלצים בחורף מסלולי טיול מומלצים בסתיו מסלולי טיול מומלצים בקיץ מסלולי טיול קווי מסלולים ויומני טיול מומלצים, מהעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל רומא העתיקה

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות