• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלול טיול של יומיים בבורדו

דף הבית » מסלול טיול של יומיים בבורדו

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 10 דקות

כתבה וערכה: עינת מנדלבאום

בורדו היא בירת היין של צרפת, עיר גדולה שבה אתרים רבים לביקור. היא נמצאת בחבל אקיטן שבדרום מערב צרפת על גדותיו של נהר הגארון. היא ממוקמת ממש לפני השפך שלו אל מפרץ צר וארוך, מפרץ ז’ירונד המתחבר אל האוקיינוס האטלנטי. אזור בורדו ידוע בכרמי הענבים המשובחים שלו ובתעשיית היין המפותחת המוציאה יינות משלל סוגים. בורדו היא עיר גדולה, אחת מעשר הערים הגדולות ביותר בצרפת. יש בה ארמונות, כנסיות, גנים, שווקים, וכמובן חנויות, בתי קפה ומסעדות כמו בערים אירופאיות רבות בסדר גודל שלה. הייחוד שלה הוא חבל הארץ בו היא נמצאת, חבל ארץ ירוק במיוחד שהתנאים בו יצרו קרקע פוריה לזנים שונים של ענבים. סוביניון ומרלו הם זני הענבים המובילים במקום וזה המקום בו התחילו זנים אלה להפוך לפופולריים וחשובים כל כך בתעשיית היין. בביקור בבורדו מומלץ לשלב בין הביקור בעיר עצמה ושיטוט בין ארמונותיה, הכיכרות הרחבות, הקתדרלות, המוזיאונים ועוד לבין טיול אל מחוץ לעיר. אין צורך להתרחק הרבה בכדי להכנס אל תוך עולם אחר של כרמים הפרושים מאופק עד אופק, יקבים בהם תוכלו לטעום יינות משובחים וארמונות שגם אותם תראו מדי פעם במהלך הטיול. לחובבי היין המובהקים מוצעים טיולים בנתיבי יין שונים בהם יעברו מיקב ליקב תוך טעימת היינות של כל אחד מהם, קבלת הסברים על היינות והכנתם ועמידה על ההבדלים בין הסוגים השונים. כדאי לטייל גם על גדותיו של מפרץ ז’ירונד הארוך עליהן נמצאות מספר עיירות נעימות.

יום 1

Pont De Pier: פונט דה פייר הוא ה- גשר של בורדו. הגשר נבנה ב- 1822 כ- 100 ק”מ משפכו של נהר הגארון אל תוך מפרץ ז’ירונד. גשר זה בנוי אבן. זהו גשר רחב שנעים ללכת עליו. גם בערב הוא מואר בזכות הפנסים הרבים בעלי הצורה הקלאסית הממוקמים לכל אורכו. במשך שנים זה היה הגשר היחיד שחיבר בין גדותיו של הגארון. הגשר המרשים כולל 17 קשתות המחוברות ביניהן באמצעות עמודים. לכו לאורך הגשר, צפו בנהר הזורם תחתיכם ובנופה של העיר על שתי גדותיה.

כתובת: הגשר ממוקם בין רחובויקטור הוגו בגדה השמאלית לרחוב Quai Deschamps בגדה הימנית.

זמן שהיה: כחצי שעה.

שעות פעילות: כל הזמן.

הפעמון השמן של בורדו: “הפעמון השמן” הוא פעמון מפורסם ביותר ונחשב לאחד מסמליה המובהקים ביותר של העיר. הפעמון המקורי נבנה במקום במאה ה- 15 אך הפעמון הנוכחי הוא “צעיר” יותר ונבנה במאה ה- 18. מימדיו המרשימים של הפעמון הם שהביאו את תושבי המקום לקרוא לו בשם זה. הפעמון נמצא באחד הרובעים היפים והציוריים ביותר בעיר- רובע סנט אלוי. כאשר תטיילו ברחבי הרובע לא תוכלו לפספס את הפעמון המתנדנד על אחד מצריחיו של מבנה בית העיריה הישן של העיר. הפעמון היה חלק חשוב ביותר מחיי תושבי העיר באותה תקופה. הוא היה מצלצל על מנת להזהיר את תושבי העיר מפני התקפות או באירועים מיוחדים. מגדל הפעמון נחשב לאחד ממגדלי הפעמונים העתיקים ביותר בצרפת. מתחת למגדל הפעמון ישנו השער המפורסם, שער סנט אלוי או שער סנט ג’יימס. דרך שער זה היו עוברים צליינים רבים בעליה לרגל אל סנטיאגו דה קומפוסטלה שבספרד. השער הוא ייחודי ומרשים ומעליו ישנו גם שעון שמש.

כתובת: רחוב סנט ג’יימס

זמן שהיה: כחצי שעה.

שעות פעילות: להסתכלות על המבנה מבחוץ- כל הזמן. שעות כניסה למבנה: יוני- סוף ספטמבר: כל יום 13:00-19:00. אוקטובר- נובמבר: בשבתות בלבד 14:00-17:00

מרחק מתחנה קודמת: כעשר דקות הליכה

ארמון הבורסה: ארמון הבורסה הוא האתר המרשים והיפה ביותר בבורדו. הארמון הנמצא בליבה של כיכר רחבה במרכז העיר ובנוי בסגנון ניאו קלאסי. הוא ממוקם ממש במרכזה של בורדו. מבני הארמון מסודרים בהיקפה של הכיכר בצורת חצי עיגול באופן סימטרי ומדויק. הדבר נראה כאילו אותו מבנה משתקף במראה. בקומותיהם הראשונות של מבני הארמון ישנם עמודים וקשתות במרכז הכיכר נמצאת מזרקה עם פסל העשוי שיש בדמותן של שלוש בנותיו של זאוס. בנית הארמון הסתיימה ב- 1775 והמזרקה נוספה אליו ב- 1860. תוספת חדשה הרבה יותר היא ראי המים- בריכה ענקית ורדודה אשר בה משתקף הארמון באופן ברור ומדויק. מראה המבנים המשתקפים משתנה בגלל שינוי מתמיד בעומקם של המים. בקיץ ניתן לראות גם ערפל סביב הבריכה אשר יוצר מראה מסתורי ומעניין.

כתובת: ארמון הבורסה, על שפת נהר הגארון.

זמן שהיה: חצי שעה עד שעה

שעות פעילות: כל הזמן. ראי המים פועל בשעות 10:00-22:00

מרחק מתחנה קודמת: כעשר דקות הליכה

אנדרטת הג’ירונדינים: אנדרטת הג’ירונדינים היא מונומנט מרשים. המונומנט הוא עמוד עצום בגובהו המגיע ל- 43 מ’. האנדרטה באה להנציח את מפלגת הג’ירונדינים שהיו רובם מבורדו. מפלגת הג’ירונדינים לחמה ופעלה למען החופש ולמען הפיכתה של צרפת מממלכה לרפובליקה. היא פעלה בשנים 1791-1795 ומנהיגה היה רובספייר. הג’ירונדינים היו חלק מהאסיפה הראשונה אשר החליטה על קיצוץ סמכויות המלך ועל בחירות חופשיות. ג’ירונדינים רבים הוצאו להורג בגלל דעותיהם נגד המלוכה ולכן נחשבו לקדושים פוליטיים ממש. בראשו של עמוד האנדרטה ניצב פסל חירות וסביב העמוד נבנתה מזרקה והוצבו פסלים רבים של דמויות מיתולוגיות ואלמנטים הקשורים לים. גם פסל תרנגול, שהוא מעין סמל של צרפת ניצב במקום.

כתובת: Place des Quinconces

זמן שהיה: חצי שעה יד שעה.

שעות פעילות: כל הזמן.

מרחק מתחנה קודמת: כעשר דקות הליכה.

התיאטרון הגדול של בורדו: התיאטרון הגדול של בורדו הוא מבנה יפהפה אשר נקרא גם ארמון ויקטור לואיס, על שמו של ארכיטקט נודע אשר תכנן גם את מבנהו של תיאטרון פרנסיס בפריז. לא סתם הוא נקרא גם ארמון. זהו אכן מבנה מקסים ומרשים מבחוץ ואפילו עוד יותר מבפנים. הוא בנוי בסגנון ניאו קלאסי כשהמבנה שעון על עמודים רחבי מידות. הפתחים בקומתו הראשונה של התיאטרון הם מקושתים ועל גבי קומתו האחרונה ניצבים פסלים של דמויות מיתולוגיות כמו המוזות. פנים המבנה הוא כאמור מפואר. פסלים מפוארים עומדים סביב גרם המדרגות המלכותי. האולם מעוטר בצבעי המלכות של צרפת- כחול, זהב ולבן. בחלל המרכזי של המבנה ישנם ציורי תקרה יפהפיים. מבנה זה נותר כמעט לחלוטין כפי שנבנה במקור בשנת 1780 בתקופתו של המלך לואי ה- 16. מלבד מעט תיקונים בודדים הוא ניצב כפי שהוא קרוב ל- 240 שנה… המבנה אינו כולל רק את התיאטרון של בורדו אלא גם את האופרה הלאומית והבלט הלאומי של בורדו. מלבד הופעות ניתן לראות במקום גם תערוכות, במיוחד כאלה הקשורות לתחום התיאטרון.

כתובת: Place de la Comedie

זמן שהיה: חצי שעה עד שעה

שעות פעילות: על פי שעות המופעים, בדקו באתר.

מרחק מתחנה קודמת: כחמש דקות הליכה

אתר התיאטרון הגדול

קתדרלת סנט אנדריי: קתדרלה זו היא אחד המבנים המוכרים והבולטים בבורדו. צריחי הקתדרלה ממוקמים גבוה מעל קו הרקיע של העיר. הקתדרלה שוכנת סמוך לבניין העיריה הנקרא גם ארמון רוהן. במבנה העיריה התגורר בעבר הארכיבישוף המקומי.  מבנה הקתדרלה המקורי ממנו נותר רק קיר אחד הוא מבנה עתיק מאוד שנבנה בסוף המאה ה- 11. מרבית חלקיו של המבנה נבנו במאות ה- 14 וה- 15 בסגנון גותי שהוא שונה מסגנון הבניה המקורי- סגנון רומנסקי. צריחי הכנסיה המחודדים מזכירים את צריחיה של הסגרדה פמיליה, הכנסיה הבלתי גמורה בברצלונה שבנה גאודי. יתכן מאוד שהיא היוותה השראה עבורו. שער הקתדרלה הוא שער גדול ומקושת ובחזית ניתן לראות חלון רוזטה בולט. סמוך לקתדרלה נמצא מגדל הטור פיי ברלנד אשר ניתן לטפס אל מרפסת התצפית שלו ולצפות על נופה של העיר והכרמים המקיפים אותה.

כתובת: 66 Rue Trios Conils, Place Pey-Berland

זמן שהיה: חצי שעה עד שעה

שעות פעילות: שעות הפעילות משתנות על פי העונה, ראו בקישור לאתר.

מרחק מתחנה קודמת: כשלוש דקות הליכה

המוזיאון לאמנויות יפות: במוזיאון לאמנויות יפות מתפרשת האמנות על פני זמן ומרחבים. המוזיאון, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הגדולים בצרפת מציג את מיטב האמנות ממקומות שונים ברחבי אירופה ומתקופות שונות, החל מתקופת הרנסנס- המאה ה- 15-16 ועד המאה ה- 19. במסגרת תקופה ארוכה זו כלולות יצירות של אמנים פלמים, גרמנים, איטלקים, אנגלים וכמובן גם צרפתים. יצירות האמנות כוללות ציורים, פסלים ורישומים בסגנונות שונים, החל מהסגנון הריאליסטי המדויק בו ניתן לראות אירועים היסטוריים, נופים ובעלי חיים, ועד הסגנון הקוביסטי והמופשט, כולל ציירים ענקיים כמו פיקאסו ומאטיס. המוזיאון מציג את התפתחותה של האמנות על פני תקופה ארוכה ומציג כיצד נראית ההתפתחות במקומות שונים באירופה.

כתובת: 20 Cours d’Albret

זמן שהיה: שעה- שעתיים.

שעות פעילות: רביעי- שני 11:00-18:00

מרחק מתחנה קודמת: כשלוש דקות הליכה

לאתר האינטרנט של המוזיאון לאמנויות יפות

יום 2

אם ביום הראשון הטיול התמקד בבורדו עצמה, בהליכה בין כיכרות וסמטאות העיר העתיקה, ביקור במוזיאונים, ארמונות וקתדרלות, היום השני הוא שונה לחלוטין. ביום השני תצאו לטיול סביב בורדו ותראו וגם תטעמו במו עיניכם ופיכם את גאוות אזור בורדו ומחוז אקיטן- הגפנים הרבות הפרושות על פני שטחים אינסופיים, ואלפי היקבים (לא תבקרו בכולם כמובן ביום אחד…) בהם מכינים יינות מזנים ותתי זנים שונים של ענבים עם ארומות וניחוחות. לא רק כרמים תמצאו בטיול אלא גם טירות מקסימות שמציצות מתוך הירוק ומגוון אתרים. המסלול המוצע כאן הוא כמובן רק אחד מתוך מסלולים רבים שניתן לטייל, אז זה הזמן לשכור רכב או להצטרף לטיול מודרך ולצאת מהעיר אל המרחבים.

Chateau Pape-Clement: מקום יפה זה הוא לא רק יקב. זוהי אחוזה עתיקה מלאת קסם הנראית ממש כמו טירה. היא מוקפת מרחבים ירוקים של כרמים בהם צומחים ענבים מסוגים שונים, אשר הרוב הוא קברנה סוביניון והזן הבא אחריו הוא מרלו. אל תתפלאו אם כאשר תתקרבו למקום תראו סוס או שור העוברים בין שורות הגפנים. מקום זה הוא היקב הותיק ביותר באזור בורדו הקיים כבר מן המאה ה- 13. בתקופה מסוימת הוא אף היה שייך לארכיבישופים והיה בבעלות הכנסיה. לאחר מכן הולאם והיום הוא נמצא בידיים פרטיות. כל המקום הזה מלא יופי. במהלך סיור תבקרו בתוך האחוזה עצמה על כל הפאר שבה: ריהוט עתיק, פסלים, תמונות ושלל חפצי אמנות, תבקרו ביקב עצמו ותראו בו את שלבי הכנת היין וכמובן תטעמו יינות מסוגים שונים. בשל היותו היקב עתיק כל כך, דוגלים בו בשימור מסורות וחקלאות עתיקה ולכן ניתן לראות בו סוס עם עגלה העובר בין שורות הגפנים. ביקב זה  עובדים בשיטות עבודה אקולוגיות ולכן בסביבת היקב והכרמים חיים בעלי חיים רבים כמו ציפורים ודבורים.

כתובת: 216 Avenue Docteur Nancel Penard, 33600 Pessac

זמן שהיה: שעתיים

שעות פעילות: יש לתאם סיור או טעימות בימי ראשון או שני.

Chateau Pape-Clement

Chateau Saint Ahon: יקב סנט אהון נמצא במרחק של 20 דקות נסיעה מבורדו. גם יקב זה הוא יקב עתיק- הוא הוקם במאה ה- 18 הוא נהרס ושוחזר יותר מפעם אחת בזמן המהפכה הצרפתית וגם מאוחר יותר. היקב זכה להערכה רבה הן בשל התוצרת האיכותית שלו והן בשל שיטות העבודה המאפשרות חקלאות בת קיימא. רוב שטחו של היקב הוא כרמים- 74 דונם מתוך 99 דונם על פניהם משתרעים היקב ושטחיו. המקום הוא יוקרתי מאוד. כאן תוכלו לא רק לראות את שיטות העבודה בכרמים ובייצור היין ואפילו לא רק יין תטעמו במקום. בסמוך ליקב ישנו מפעל לשוקולד אשר אם תרצו לטעום גם ממנו ולראות כיצד הוא מיוצר תוכלו לעשות זאת בסיור מתוקים. ביקב זה ניתן גם להשכיר וילה ולשהות במקום יותר מלילה אחד. המקום מתאים את עצמו לא רק לחובבי יין מושבעים אלא גם לילדים. ניתן לבחור בסיור מיוחד לילדים הכולל גם הפעלות ועניין רב. הילדים יוכלו אף הם לטעום מן התוצרת. (לא לדאוג- הם לא יטעמו כמובן יין אלא מיץ פירות המיוצר במקום). היקב שוכן בבית אחוזה עתיק שסביבו שטחים נרחבים לא רק של כרמים אלא גם מדשאות וצמחיה רבה כך שהטיול במקום הוא מקסים בלי קשר לאהבתכם ליין.

כתובת: 57 Rue de Saint Ahon, 33290 Blanquefort, Bordeaux

זמן שהיה: שעתיים.

שעות פעילות: שני- שבת 9:00-19:00

מרחק מתחנה קודמת: כ- 15 ק”מ. נסיעה של שעה וחצי בטרנזיט בשבילים צדדיים.

לאתר של Chateau Saint Ahon

Château Margaux: יקב זה הוא יקב יוקרתי במיוחד. הוא שוכן במרגו, על הגדה השמאלית של נהר הגארון באזור הז’ירונד. יקב זה ידוע ביינות המובחרים שהוא מייצר ובמחירם הגבוה מאוד. כאן מיוצר סוג יין הייחודי למקום זה בלבד על פי הגישה של ייצור יין טרואר, יין אשר עשוי מענבים הגדלים באזור זה בלבד ובכך ייחודם של היינות המיוצרים ביקב.  יינות אלה לא יכולים להיות מיוצרים באף יקב אחר ברחבי העולם ולכן מחירו. ביקב זה הועמד למכירה הבקבוק היקר ביותר בעולם אשר מחירו היה 225,000$! גם שיטות העבודה כאן הן שיטות מסורתיות העוברות מדור לדור בכל שנות קיומו של היקב. היקב נפתח לראשונה במאה ה- 16. אז החלה המשפחה שהתיישבה במקום, משפחת Lestonnac לפתח יינות במקום. גם כאן, היקב הוא לא רק יקב. מדובר בבית אחוזה עתיק ומפואר. יקב זה מכוון יותר למבינים היטב בתחום. הביקורים הם מוגבלים לעונות שאינן עונות שיא הפעילות של היקב והטעימות מיועדות לאנשי מקצוע בתחום בלבד. למרות זאת כדאי מאוד להגיע למקום, לצפות במרתפים בהם מסודרות בשורות שורות חביות עץ אלון ולראות את היופי של המרחבים הירוקים והכרמים המקיפים את היקב.

כתובת: Margaux Ave., 33460 Margaux

זמן שהיה: שעתיים.

שעות פעילות: בתיאום מראש בלבד בימים שני- שישי. סגור באוגוסט.

מרחק מתחנה קודמת: כ- 16 ק”מ, חצי שעה נסיעה בטרנזיט

לאתר האינטרנט של Château Margaux

Château Lynch Bages: יקב זה ממוקם בקרבת העיירה Pauillac במרחק ש כחצי שעה נסיעה מבורדו ומן היקב הקודם בו ביקרתם. היקב הוקם על ידי תומאס לינץ’ במאה ה- 18. הוא לא היה צרפתי במקור אלא דווקא ממוצא אירי. היקב עבר תחילה לבנו של תומאס לינץ’ ולאחר מכן עבר מספר ידיים עד שהגיע לבעלותו היום- משפחת Cazes אשר מחזיקה במקום כבר משנות השלושים של המאה הקודמת. ליקב שטח גדול של כרמים- מעל 200 דונם. רוב הענבים הגדלים במקום הם מסוג קברנה סוביניון. כאשר תבקרו במקום תוכלו לראות את המרחבים הגדולים בהם נטועות הגפנים של הקברנה סוביניון וגם מעט ענבי יין לבנים. היקב נמצא במבנה ישן ואותנטי המראה לכם כיצד נראה יקב בעבר. תראו  גם א חביות עץ האלון הגדולות העומדות מעל שנה לפני שהיין נשפך מתוכן אל תוך הבקבוקים. הסיור במקום גם כולל טעימות משני סוגי יין.

כתובת: Craste des Jardins, 33250 Pauillac

זמן שהיה: שעתיים.

שעות פעילות: כל יום 9:30-13:00 ו- 14:00-18:30. סיורים בתיאום מראש בשעות אלה.

מרחק מתחנה קודמת: כ- 20 ק”מ, חצי שעה נסיעה בטרנזיט.

לאתר האינטרנט של Château Lynch Bages

כאן נגמר יום הטיול מחוץ לבורדו. כמובן שאפשר להמשיך ולטייל עוד הרבה באזור המקסים הזה, אחד האזורים הידועים ביותר במרחבי הכרמים וביינות שלהם אם לא המפורסם ביותר. ברחבי אזור בורדו ישנם מקומות רבים לישון בהם הממוקמים ממש בלב המרחבים הירוקים. אין ספק שההנאה באזור היא רבה, אך מתי כדאי להגיע גם מבחינת מזג האוויר וגם מבחינת פסטיבלים או אירועים מיוחדים במקום?

מתי כדאי להגיע לבורדו: מזג האויר בבורדו הוא ממוזג לאורך כל השנה, ולאורך כל השנה מתקיימים אירועים הקשורים ליין ולהכנתו וגם כאלה שאינם קשורים ישירות ליין.

קיץ: הקיץ הוא חמים אך בהחלט נעים ביחס לחום וללחות הישראלים. עם זאת, זו בהחלט העונה החמה מבחינת התיירות.  זה הזמן בו בורדו מלאה בנופשים, תיירים וגם מקומיים אשר נמצאים בחופשת קיץ. גם הסיורים ליקבים מתמלאים בקלות ובמהירות. בקיץ אפשר ליהנות מפסטיבלים ושווקים פתוחים ברחבי העיר והאזור כולו וזהו כיף אמיתי להסתובב בשוק באחת מעיירות אזור בורדו הירוקות. מדי חודש יוני מתקיים פסטיבל היין הגדול של בורדו אשר כולל כמובן דוכנים של היקבים הרבים באזור המציגים ומוכרים את סוגי היינות הרבים שלהם אך כולל גם תערוכות, קונצרטים, מופעים ודוכני אוכל בהם ניתן לטעום מן התוצרת החקלאית של האזור הפורה הזה: גבינות, לחמים, ריבות, דבש ועוד ועוד. מלבד פסטיבל גדול זה, בקיץ ישנם עוד אירועים ופסטיבלים קטנים יותר של ספורט, ריקודים, מופעי מוזיקה ועוד. גם יום הבסטיליה, יום העצמאות של הרפובליקה הצרפתית, חל ב- 14 ביולי בלב העונה החמה וזהו יום חג אמיתי. לאורך כל נהר הגארון ניתן לראות ביום זה זיקוקים וכמובן מופעים והמון שמחה.

סתיו: הסתיו הוא עונה רגועה יותר לעומת הקיץ. מזג האוויר קריר יותר. זוהי עונה מקסימה בה עצים רבים נמצאים בשלכת וצובעים את העיר והאזור בשלל צבעים. זהו זמן טוב לביקור בכרמים וביקבים ולטעום יינות מן הבציר הקודם. עם זאת, צריך לבדוק שאכן היקבים פתוחים- לא כל היקבים פתוחים בעונה זו לקהל. בספטמבר מתקיים גם פסטיבל זיקוקים בו תוכלו לראות את השמים מאירים באורות צבעוניים וגם מרתון שהוא יום של הפנינג בכל האזור.  באוקטובר תוכלו ליהנות מפסטיבל הסרטים של בורדו ומפסטיבל אמנויות בנות זמננו.

חורף: החורף הוא עונה מיוחדת בבורדו. מזג האוויר קר יחסית (אם כי לא כמו באזורים צפוניים יותר) ומגיע לכ- 10 מעלות צלזיוס. הכרמים עירומים מעלים אך בעיר ישנה חגיגה גדולה לקראת חג המולד המתקרב. העיר מתמלאת בשווקי חג המולד צבעוניים המציעים את פריטי החג, מתנות, קישוטים לעץ ועוד. בנובמבר ישנו גם פסטיבל אוכל. גם בחודש פברואר, בו חגיגות חג המולד ותחילת השנה החדשה כבר הסתיימו מתקיימים אירועים כמו מופע רכיבה על סוסים שכולל גם קפיצות מיוחדות.

אביב: האביב הוא עונה נוחה מאוד מבחינת מזג האוויר. הטמפרטורות לא גבוהות ולא נמוכות מדי. זוהי גם העונה היבשה ביותר, במיוחד חודש אפריל. באביב מתקיים מרתון המתפרש על פני אזור בורדו כולו וזהו יום של חגיגה ענקית. בחודש מאי מתקיים גם אירוע רכיבה על אופניים בו משתתפים מאות רוכבים המדוושים בשבילים הקסומים שבין הכרמים. עונת האביב היא עונה נהדרת לטעום את יינות הבציר הקודם. כל אזור בורדו נמצא בפריחה בעונת האביב. זו גם העונה בה מתחילות הגפנים להתעורר מן החורף ולהצמיח עלים.  זוהי חוויה נהדרת לטייל בין הכרמים המתעוררים כשהכל מסביב פורח.

אוכל בבורדו: בורדו היא דוגמה לכך שיין טוב הולך גם עם אוכל טוב. בורדו היא מקום חובה לביקור עבור חובבי המסעדות, האוכל הטוב והפודי’ז למיניהם. באזור בורדו עושים שימוש רב ביין גם בבישול, כך שגם האוכל מקבל טעמים מיוחדים. האזור פורה מאוד מבחינה חקלאית כך שהאוכל בו מבוסס על רכיבים טבעיים וטריים ואת הטריות הזאת ניתן להרגיש במאכלים המוגשים במסעדות- לא רק במסעדות היוקרה אלא גם במסעדות עממיות ופשוטות. אחת המסעדות המוכרות והותיקות בבורדו נקראת לה שאפון פן (Le Chapon Fin) שנמצאת ברחוב Le Chapon Fin מספר 5. המסעדה קיימת כבר קרוב למאתיים שנה! היא הופיעה במדריך המקורי של מישלן. אישים רבים נהגו לאכול במקום. מקום נוסף וחביב לשבת בו הוא קפה דו פורט (Cafe du Port) שנמצא בגדה הימנית של הנהר ובו ניתן לאכול תוך כדי צפיה בנהר. כתובת בית הקפה היא 1-2, Quai Deschamps. כמובן אל תוותרו על ביקור ביקבים בעלי השם העולמי שנמצאים במרחק של כחצי שעה נסיעה מבורדו. בבורדו עצמה מתקיימות סדנאות יין שבהן תוכלו להבחין בין ארבעה סוגי יינות ולטעום אותם. האוכל בבורדו הוא רב, מגוון ומשובח. רק להסתובב בעיר העתיקה והיפה ולבחור מקום לאכול בו מתוך עשרות מקומות נעימים המגישים אוכל טוב ויין כמובן.

לינות בבורדו ובסביבה– במקומות פופולריים


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם