• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מסלול טיול של יומיים ברומא, עיר הבירה היפה של איטליה

דף הבית » מסלול טיול של יומיים ברומא, עיר הבירה היפה של איטליה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 10 דקות

מגיעים לרומא לזמן קצר? הכנו לכם מסלול טיול של יומיים ברומא, שמכסה את כל האטרקציות המרכזיות בעיר הבירה הרומאית. ביום הטיול תבקרו במתחם הוותיקן, מהמקומות הקדושים ביותר לנצרות, וביום השני, באזור רובע העתיקה. אנו מבטיחים לכם – בתום היומיים האלה, תהיו עמוסים בחוויות, בתמונות ובסיפורים שתוכלו לשתף עם האהובים שלכם.

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

לפני שמתחילים

תוכן עניינים

יום הטיול הראשון ברומא

אנו ממליצים להעביר את יום הטיול הראשון ברומא באזור הוותיקן. כדאי להשכים קום ולהתייצב שם כבר בשעה 9:00 בבוקר כשברשותכם כבר כרטיסי הכניסה. מומלץ להזמין את הכרטיסים מראש כדי להתחמק מהתורים הארוכים בכניסה ולהבטיח כניסה לאתר. צפו לסיים את יום הטיול סביב השעה 18:30 בערב. יש הרבה מה לראות.

הוותיקן היא למעשה עיר-מדינה קטנה בפני עצמה, שנמצאת במרכזה של רומא. מי שמנהל את עיר-המדינה הזאת הוא האפיפיור, הסמכות החשובה ביותר בעולם הנוצרי הקתולי. לוותיקן מספר קטן של תושבים – כ-600 בלבד, שרובם גרים בכלל מחוץ לוותיקן. אז… מוכנים לעבור את הגבול ולבקר באחד המקומות החשובים בעולם?

בבוקר

תחנה ראשונה: מוזיאוני הוותיקן (Vatican Museums)

המקום המומלץ ביותר להתחיל בו יום טיול ברומא הוא במוזיאוני הוותיקן. זהו למעשה מתחם ענק של מוזיאונים העוסקים באמנות ובארכיאולוגיה, שמציגים בתוכם את אספי הכנסייה הקתולית. המוזיאון הראשון הוקם במאה ה-16, כאשר האפיפיור יוליוס השני רכש את פסלו של לאוקון ובניו והחליט לשתף את יצירת המופת עם הציבור. היום, מוזיאוני הוותיקן מכילים למעלה מ-70 אלף יצירות אמנות בתוך למעלה מ-50 גלריות שונות.

מה יש לראות ולעשות במוזיאוני הוותיקן?

 • תראו את הקפלה הסיסטינית (Sistine Chapel). זוהי כנראה גולת הכותרת של מוזיאוני הוותיקן, אולם היא נמצאת בקצה המוזיאונים. לכן, כדי להגיע אליה תצטרכו לעבור דרך גלריות רבות, מה שיכול לקחת כשעתיים. כשסוף-סוף תגיעו אל הקפלה, תוכלו ליהנות מציורי התקרה המפורסמים של מיכאלנג’לו, ובהם ציור הבריאה של אדם, בו נראית אצבע האל נוגעת באצבעו של אדם. אל תצפו לציור ענק. מדובר בריבוע אחד מתוך עשרות! שימו לב שבקפלה הסיסטינית יש לשמור על שקט מוחלט. כיום, הקפלה משמשת למיסות ותפילות נוספות לאורך השנה, וקיימת בה מקהלה קבועה – מקהלת הקפלה הסיסטינית. אך, חשוב מכול – זהו המקום שבו נבחר האפיפיור בכינוס של מועצת הקרדינלים. מתוך הקפלה מזדקרת ארובת עשן המובילה אל הגג, ובאמצעותה נעשה שימוש בצבעים שונים של עשן, המסמלים את תהליך בחירת האפיפיור.

 • צלמו את המדרגות הספירליות. המדרגות האלה, שעוצבו על ידי ג’וספה מומו ב-1832, הן מהדברים המצולמים ביותר במוזיאוני הוותיקן. רבים מצלמים את המדרגות מלמעלה ומעלים לאינסטגרם. גם אתם מוזמנים!
 • בקרו בגלריית המפות (Gallery of Maps). אם אתם אוהבים מפות היסטוריות, זוהי ללא ספק אחת הגלריות המומלצות בוותיקן. קירות הגלריה מכוסים במפות מצוירות של איטליה, שמבוססות על רישומיו של הגיאוגרף והנזיר איגנאציו דאנטי. לדאנטי לקחו שלוש שנים להשלים את כל המפות המופיעים בגלריה. מאד מעניין!
 • הצטרפו לסיור מודרך. אם אתם לא רוצים ללכת לאיבוד בתוך כל העושר התרבותי הקיים במוזיאוני הוותיקן, מומלץ להצטרף לסיור מודרך. הזמינו סיור במוזיאוני הוותיקן ובבזיליקת פטרוס הקדוש בקבוצה קטנה.אפשרות נוספת היא להזמין סיור מודרך הכולל גם ביקור בגני הוותיקן, גנים יפהפיים הנסתרים מעיני הקהל הרחב.

פרטים טכניים

הכניסה בתשלום. הכניסה ללא תשלום לילדים מתחת לגיל 6.

שעות הפתיחה: שני עד שבת בין השעות 9:00-18:00. כניסה אחרונה היא בשעה 16:00. מוזיאוני הוותיקן פתוחים בכל יום ראשון אחרון של החודש מ-9:00 עד 14:00 ללא תשלום (כניסה אחרונה בשעה 12:30). שימו לב שביום ראשון אחרון של החודש המוזיאונים יהיו צפופים מאד, לכן אולי עדיף להימנע מהגעה בזמן הזה למרות הכניסה ללא תשלום.

כמה זמן מומלץ לבקר? כשעתיים וחצי.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט של מוזיאוני הוותיקן.

תחנה שנייה: בזיליקת פטרוס הקדוש (St. Peter Basilica)

לאחר היציאה ממוזיאוני הוותיקן, תגיעו לבזיליקה הצמודה – היא בזיליקת פטרוס הקדוש. זוהי הכנסייה החשובה והקדושה ביותר לנצרות. היא נמצאת על גבעת הוותיקן ומהווה את לב ליבה של הכנסייה הקתולית. על פי האמונה הנוצרית, פטרוס הקדוש נקבר כאן בשנת 64 לספירה. פטרוס היה הבכיר מבין שניים-עשר השליחים של ישוע ונחשב לאפיפיור הראשון בתולדות הנצרות. מכאן קדושתו הרבה של המקום.

הכנסייה הוקמה במקור במאה ה-4, אך שופצה והורחבה במאה ה-16. היא אחת מהיצירות הארכיטקטוניות המרשימות ביותר מימי הרנסנס, עם יצירות אמנות של מיכאלנג’לו, דונטו ברמנטה ועוד ציירים ואדריכלים רבים.

מה יש לראות ולעשות בבזיליקת פטרוס הקדוש?

 • התרשמו מחזית המבנה. חזיתה של הבזיליקה נישאת לגובה 47 מטרים ורוחבה 114 מטרים. אכסדרה רחבת ידיים עם שלוש קשתות מובילה אל המבואה, בה ניצבת המזרקה המרכזית.
 • עלו אל ראש הכיפה המפוארת. הכיפה של הבזיליקה היא אחת מהיצירות הגדולות שבה. מיכאלנג’לו החל לעבוד על הכיפה בגיל 72 וכיוון שכבר היה אדם אמיד מאד, סירב לקבל תשלום על העבודה. זוהי אחת הכיפות הגדולות בעולם והכיפה הגבוהה ביותר בעולם, שנישאת לגובה כ-136 מטרים! כדי ליהנות מתצפית מרהיבה על רומא, כדאי לעלות אל ראש הכיפה. העלייה לשם היא בתשלום וניתן לעלות ברגל או במעלית. שימו לב שהעלייה במדרגות לא מתאימה לאנשים קלסטרופוביים, כיוון שהמעבר נהיה צר יותר ויותר ככל שעולים מעלה.
 • התרשמו מהפייטה של מיכאלנג’לו. הפסל המרשים הזה תופס את הרגע שבו מרים הבתולה מערסלת את גופתו של ישוע בזרועותיה. מיכאלנג’לו הצליח לסתת את הפסל בצורה ריאליסטית ביותר, עד כדי כך שניתן לראות על פניה את תחושת העצבות.זוהי אחת מיצירות האמנות החשובות בבזיליקה.
 • לכו לראות את התור שמוביל לפסלו של פטרוס הקדוש. המסורת אומרת, שאם תשפשפו את רגלו הימנית של פטרוס, תזכו בברכה. כיוון שרגלו הימנית כבר שחוקה לגמרי מרוב שפשופים, אנשים החלו לשפשף גם את רגלו השמאלית.  

פרטים טכניים

הכניסה ללא תשלום.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 7:00-18:00. מאפריל עד ספטמבר, הבזיליקה פתוחה עד השעה 19:00.

כמה זמן מומלץ לבקר? כשעה.

תחנה שלישית: כיכר פטרוס הקדוש

צאו מהבזיליקה המרשימה והמשיכו אל הכיכר הלא פחות מרשימה.  למעשה, זוהי אחת מהכיכרות היפות בעולם. היא עוצבה במאה ה-17 על ידי ברניני, שהיה שותף פעיל בעיצובה של הבזיליקה. קנה המידה העצום של הכיכר והעמודים המקיפים אותה נועדו לייצר יראת כבוד בקרב המבקרים המתאספים בה כדי לקבל את ברכת האפיפיור. היא מסוגלת להכיל למעלה מ-300 אלף בני אדם!

כיכר זו מופיעה בספר ובסרט “מלאכים ושדים”. קבלו >> מסלול טיול בעקבות הספר סרט של דן בראון, “מלאכים ושדים”.

הכניסה ללא תשלום.

כמה זמן מומלץ לבקר? כמה דקות, רק כדי להתרשם מהפאר.

https://www.youtube.com/watch?v=z8S3SzZvY_s

בצהריים

עצרו לארוחת צהריים

לאחר שעות של הסתובבות במוזיאוני הוותיקן ובבזיליקת סנט פטרוס, הגיע הזמן לעצור וליהנות מארוחת צהריים איטלקית. יש מסעדות רבות ברחובות היוצאים מכיכר פטרוס הקדוש, כך שכל שנותר לכם הוא רק לבחור.

אחת המסעדות המומלצות ביותר באזור על פי חוות דעת גולשים היא מסעדת Ristorante Pizzeria Castello, שמגישה מגוון פיצות ופסטות טעימות.  אפשרות אחרת ומעט זולה יותר היא מסעדת Pastasciutta, שמתמחה בפסטה איטלקית טרייה ונהדרת.

תחנה רביעית: טירת סנטאנג’לו (Castel Sant’Angelo)

לאחר שמילאתם מצברים, המשיכו כ-10 דקות הליכה אל טירת סנטאנג’לו, הידועה גם בשמה – המוזוליאום של אדריאנוס. הטירה המרשימה הזאת עברה הרבה תהפוכות במהלך ההיסטוריה. היא נבנתה במקור במאה ה-2 על גדות נהר הטיבר, בתור מוזוליאום לקיסר הרומאי אדריאנוס ולמשפחתו. בימי הביניים, המוזוליאום הפך לטירה ולנקודה אסטרטגית עבור הצבא הרומי.  ולאחר מכן, היא הפכה למקום מגורים של אפיפיורים, לבית סוהר, לבית משפט ולמצודה.

מה יש לראות ולעשות בטירת סנטאנג’לו?

 • עלו על גשר סנטאנג’לו (Ponte Sant’Angelo). זהו גשר שנבנה על ידי הקיסר אדריאנוס כחלק בלתי נפרד מהמוזוליאום שלו. גשר הולכי הרגל הזה חוצה את נהר הטיבר ושימש בעבר את עולי הרגל שעשו דרכם אל בזיליקת פטרוס הקדוש. היום, תוכלו למצוא על הגשר 10 פסלים של מלאכים, שעוצבו על ידי ברניני לכבוד האפיפיור במאה ה-17.
 • עיברו בין החדרים והתרשמו מיצירות האמנות הרבות.
 • צאו לסיור מודרך בטירה. אתם אומנם יכולים לסייר בטירה בעצמכם, אך אם אתם רוצים ליהנות מערך מוסף, אנו ממליצים על הצטרפות לסיור מודרך. כך, תוכלו לראות דברים שאולי לא הייתם שמים לב אליהם בזמן סיור עצמאי וגם – תוכלו לשאול שאלות. הזמינו סיור מודרך בקבוצה קטנה בטירת סנטאנג’לו.

פרטים טכניים

הכניסה בתשלום.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 7:00-18:00. מאפריל עד ספטמבר, הבזיליקה פתוחה עד השעה 19:00.

כמה זמן מומלץ לבקר? כשעה.

תחנה חמישית: כיכר נבונה (Piazza Navona)

מטירת סנטאנג’לו, חצו את נהר הטיבר והמשיכו כ-10 דקות ברגל אל כיכר נבונה. זוהי כיכר אליפטית ארוכה, שנבנתה על שרידי אצטדיון קדום. בזמנו, היא שימשה כמתחם ירידים. כיום, היא מהווה מקום מפגש מרכזי ומסביבה פזורים בתי קפה, מסעדות ומתחמי בידור רבים.

גולת הכותרת של הכיכר הן שלוש המזרקות הנמצאות בתחומה. המפורסמת שבהן היא מזרקת ארבע הנהרות, שבנייתה הושלמה בשנת 1651 על ידי ברניני. סביב המזרקה יש ארבע דמויות, המייצגות את ארבעת הנהרות – הנילוס, הגנגס, הדנובה וריו דה לה פלטה. שתי המזרקות האחרות הן מזרקת נפטון ומזרקת המורי, שבמרכזה דמות של דולפין.

עד אמצע המאה ה-19, הכיכר הוצפה בימי הקיץ כדי ליצור עבור התושבים את “האגם של כיכר נבונה”. התושבים אהבו את זה מאד. לאור הימים החמים שפוקדים אותנו לאחרונה, אולי כדאי להחזיר את המסורת. 

הכניסה ללא תשלום.

כמה זמן מומלץ לבקר? כמה דקות, רק כדי להתרשם מהמקום.

תחנה שישית: הפנתאון

לקראת סוף יום הטיול ברומא, כדאי לבקר בפנתאון. המבנה האייקוני שימש בראשית דרכו כמקדש לאלים הרומיים ונבנה כדי להחליף את המקדש של מרקוס אגריפה, שנשרף בשנת 80 לספירה. בהמשך, בשנת 608 לספירה, המבנה הוסב לכנסייה, ששימשה כמקום מנוחתם האחרון של מספר מלכים ואישי ציבור איטלקיים, ביניהם המלך ויטוריו עמנואל השני, אומברדו הראשון והאמן רפאל, שנקבר לצד ארוסתו.

מבחוץ, הפנתאון מרשים מאד – עם גמלון משולש המעוטר בפסלים המייצגים מאורעות קרב. הגמלון נתמך על ידי שלוש שורות של עמודים רחבים, שמובילים למרפסת קדמית. אך, אם אתם כבר בסביבה, כדאי להיכנס גם פנימה ולהתרשם מהעיצוב הפנימי המרשים של המבנה.

מה יש לראות ולעשות בפנתאון?

 • הביטו אל פנים הכיפה של הפנתאון. הכיפה המרשימה של הפנתאון נתמכת על ידי סדרה של קשתות, שתוכננו בקפידה כדי שיוכלו לתמוך בכיפה כבדה שכזאת. תמיכה נוספת למשקלה הרב של הכיפה נעשית באמצעות הקירות, שנעשים צרים יותר באופן הדרגתי. חלקה העליון של הכיפה נבנה מחומרים קלים יותר וחלקה התחתון מחומרים כבדים יותר, מה שעוזר ליציבות.אם תביטו למעלה, תוכלו לראות את הצוהר העגול, שדרכו נכנסות קרני האור אל המבנה.
 • היעזרו במדריך קולי כדי ללמוד על ההיסטוריה של המקום. הזמינו סיור קולי בפנתאון.

פרטים טכניים

הכניסה ללא תשלום.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 9:00-19:00.

כמה זמן מומלץ לבקר? בין חצי שעה לשעה.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של הפנתאון.

תחנה שביעית: כיכר ונציה (Piazza Venezia)

את יום הטיול שלכם ברומא מומלץ לסיים בכיכר ונציה, שנמצאת במרחק כ-10 דקות הליכה מהפנתאון. זוהי אחת הכיכרות המרכזיות ברומא, אף שאיננה בהכרח היפה שבהן. היא נמצאת למרגלות גבעת הקפיטולין וליד פורום טריאנוס ומהווה צומת דרכים לדרכים רבות העוברות דרכה. הכיכר אינה מיועדת להולכי רגל אלא לכלי רכב, הנוסעים סביבה. אך, תוכלו לראות סביבה את כמה מהמבנים החשובים ברומא.

המבנה המרשים ביותר המשקיף על הכיכר הוא אנדרטת ויטוריו אמנואלה השני (Il Vittoriano). בסמוך יש גם את ארמון ונציה (Palazzo Venezia), שנבנה במאה ה-15 והיה שייך לאפיפיור פאולוס השני. אפיפיורים המשיכו להתגורר בארמון הזה עד לימיו של האפיפיור פיוס השישי. לאחר מכן, המבנה הפך לשגרירות ונציה, עד שנרכש על ידי ממשלתו של מוסוליני, שבחר לשאת את נאומיו לציבור ממרפסת הארמון. כיום, המבנה שמש כמוזיאון של ארמון ונציה.

כמה זמן מומלץ לבקר? כחצי שעה.

יום הטיול השני ברומא

אנו ממליצים לבלות את יום הטיול השני שלכם ברומא באזור העיר העתיקה, כלומר באזור גבעת הקפיטולין, הפורום הרומאי וגבעת פלטין. גולת הכותרת של היום הוא הקולוסאום, אך צפויות לכם עוד הפתעות רבות ומרשימות.  

יכול להיות שתעדיפו להעביר את היום במסגרת סיור מודרך בקולוסיאום, בפורום רומאנום ובגבעת הפלטין. הסיור אורך כשלוש שעות והינו בקבוצה קטנה, כך שתוכלו ליהנות מיחס אישי של המדריך.

בבוקר

תחנה ראשונה: המוזיאונים הקפיטלוניים בגבעת הקפיטולין (Capitoline Hill)

כדאי לפתוח את הבוקר בגבעת הקפיטולין, אחת משבע הגבעות שעליהן נבנתה העיר רומא, שנחשבת לקדושה מכולן. על הגבעה הזאת נבנה המקדש הראשון של רומא, מקדש יופיטר. המבנים שעל הגבעה נחרבו, ורק במאה ה-16 שוחזרו וחזרו לתהילת העבר שלהם. גולות הכותרת של הגבעה הם המוזיאונים הקפיטלוניים, המוזיאונים הציבוריים הוותיקים ביותר ברומא. בביקור במוזיאונים, תוכלו לקבל הצצה מרתקת אל תוך ההיסטוריה של רומא העתיקה.

מה יש לראות ולעשות במוזיאונים הקפיטלוניים?

 • תראו את “פסל הזאבה הקפיטולינית” (The Capitoline Wolf). זוהי אחת מיצירות האמנות הידועות ביותר בגבעת הקפיטולין. פסל הברונזה הזה נתרם על ידי האפיפיור סיקסטוס הרביעי ומציג את רומוס ורומולוס המונקים על ידי זאבה.
 • התרשמו מפסלו של מרקוס אורליוס על גבו של סוס. זהו פסל הברונזה היחיד ששרד מהתקופה הרומית.

פרטים טכניים

הכניסה בתשלום.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 9:30-19:30.

כמה זמן מומלץ לבקר? כשעתיים.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של המוזיאונים הקפיטלוניים.

תחנה שנייה: הקולוסיאום (Colosseum)

אחרי הביקור בגבעת הקפיטולין, הגיע הזמן לבקר באטרקציה המוכרת ביותר ברומא – הקולוסיאום. מדובר באמפיתיאטרון ענק, שבנייתו הושלמה בשנת 80 לספירה.  הוא נחשב לאמפיתיאטרון הגדול בעולם. התנהלו בו קרבות גלדיאטורים, מרוצי כרכרות, אירועים רשמיים ומופעי בידור לקהל הרחב. היו בקולוסיאום חמישה אזורי ישיבה בהתאם למעמדם החברתי של הצופים, וכאשר היה מלא, הכיל עד 80 אלף אנשים!

קרב הגלדיאטורים האחרון התקיים כאן בשנת 404 ולאחר מכן, השליט הנוצרי של רומא אסר על המשך קיומם של טקסים פגניים ותחרויות אכזריות מעין אלה. מאז, הקולוסיאום עבר ימים קשים של הזנחה. אך, לבסוף עבר שיקום משמעותי באמצע המאה ה-18. היום, אתם יכולים לראות את הפאר מלמעלה או להצטרף לסיור מודרך אל החלקים התת קרקעיים של הקולוסיאום.

פרטים טכניים

הכניסה בתשלום. מומלץ לרכוש כרטיס משולב לפורום רומאנום, קולוסיאום וגבעת הפלטין.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 9:00-19:00. שימו לב שהאתר סגור מה-25 בדצמבר עד ה-1 בינואר.

כמה זמן מומלץ לבקר? כשעתיים.

מומלץ להצטרף לסיור מודרך בפורום רומאנום, בקולוסיאום ובגבעת הפלטין. הזמינו את הסיור כאן.

בצהריים

עצרו לארוחת צהריים

לפני שאתם ממשיכים לחקור את רומא העתיקה, כדאי לעצור לאכול ארוחת צהריים. רוב המסעדות השוות נמצאות במרחק ככ-10 דקות הליכה מהקולוסאום.  כך למשל, אחת המסעדות המומלצות ביותר על ידי חוות דעת גולשים היא מסעדת Trattoria Al Tettarello.

תחנה שלישית: פורום רומאנום (Roman Forum)

מול הקולוסיאום נמצא פורום רומאנום, אזור שנחשב במשך מאות שנים כמרכז האורבני החשוב ביותר ברומא. במקור, האזור הזה היה כולו מוצף בביצות, אך אלו יושבו באמצעות מערכת מתוחכמת של תעלות, שניקזו את הביצות לנהר הטיבר. הפורום היה המקום בו התאספו הרומאים לצורך פגישות, דיונים משפטיים ומסחר, כך שניתן לומר שהיה זה מרכז החיים של רומא העתיקה.

הפורום הוא שטח עצום שכולל מבנים רבים, כך שיש לכם הרבה מה לראות.

מה יש לראות ולעשות בפורום רומאנום?

 • התרשמו משער טיטוס (Arch of Titus). בקצה הפורום, קרוב לקולוסיאום, נמצא שער שאולי כבר שמעתם עליו.  שער טיטוס הוא שער הניצחון העתיק ביותר מבין שערי הניצחון הרומאים. אך, הדבר המעניין ביותר עבורנו הן התבליטים המסותתים בתוך דפנות השער, ביניהם תבליט של החיילים הרומיים סוחבים את מנורת בית המקדש לאחר חורבן העיר בשנת 70 לספירה. אתם אולי מדמיים שער ענק, אבל למעשה מדובר בשער קטן יחסית, לכן… אל תתאכזבו.
 • התהלכו בין המבנים העתיקים הרבים של הפורום. כפי שאמרנו, הפורום מלא במבנים עתיקים מימי רומא העתיקה. אחד מהמבנים החשובים ביותר היה מקדש וסטה (Vesta Temple), שהכיל בתוכו את האש הקדושה.

פרטים טכניים

הכניסה בתשלום. מומלץ לרכוש כרטיס משולב לפורום רומאנום, קולוסיאום וגבעת הפלטין.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 8:30-19:00. שימו לב שהאתר סגור מה-25 בדצמבר עד ה-1 בינואר.

כמה זמן מומלץ לבקר? כשעתיים.

מומלץ להצטרף לסיור מודרך בפורום רומאנום, בקולוסיאום ובגבעת הפלטין. הזמינו את הסיור כאן.

תחנה רביעית: גבעת פלטין (Palatine Hill)

את יום הטיול השני שלכם ברומא אנו ממליצים לסיים בגבעת פלטין, אחת הגבעות המפורסמות של רומא העתיקה. ממצאים ארכיאולוגיים מראים שהאזור אוכלס כבר במאה ה-10 לפנה”ס. על פי האגדה, זהו המקום שבו נמצאו רומוס ורומולוס על ידי הזאבה, שהניקה אותם (זוכרים את הפסל שראיתם בגבעת הקפיטולין בבוקר?) זהו גם המקום, לפי האגדה, שבו האחים החליטו להקים את העיר במאה ה-8 לפנה”ס.

מה יש לראות ולעשות בגבעת פלטין?

 • ליהנות מהנוף. כן, קודם כל תיהנו מהנוף. בזכות גובהה של הגבעה, ניתן ליהנות כאן מנופים מרהיבים של רומא.
 • בקרו במוזיאון פלטין. זהו מוזיאון קטןהמציג שרידים ארכיאולוגיים מהגבעה, שמוכיחים שזהו מקום ההתיישבות הוותיק ביותר ברומא. במוזיאון תוכלו לראות שרידים של בקתות מהמאה ה-8 לפנה”ס, שלפי המסורת היא השנה שבה הוקמה העיר רומא. תמצאו בו גם פסלים, פסיפסים ופרסקאות, שנלקחו מתוך הארמונות שנמצאו על גבעת פלטין.
 • סיירו בין הארמונות השונים. בשל נקודות התצפית המרהיבות שעל הגבעה, קיסרים רבים בחרו להקים כאן את ארמונותיהם. הקיסר הראשון, אוגוסטוס, הפך את המקום לבסיס האם שלו ובנה ארמונות שהורחבו מאוחר יותר.

פרטים טכניים

הכניסה בתשלום. מומלץ לרכוש כרטיס משולב לפורום רומאנום, קולוסיאום וגבעת הפלטין.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 8:30-19:00. שימו לב שהאתר סגור מה-25 בדצמבר עד ה-1 בינואר.

כמה זמן מומלץ לבקר? כשעתיים.

מומלץ להצטרף לסיור מודרך בפורום רומאנום, בקולוסיאום ובגבעת הפלטין. הזמינו את הסיור כאן.

רוצים עזרה מקצועית בתכנון הטיול לאיטליה?

צרו קשר עם מומחים שמכירים היטב את היעד ויוכלו לעזור לכם בתכנון (בתשלום, כמובן).

הכירו את ורדה: במשך 28 שנים מלוות קבוצות לחו”ל ובשנים האחרונות בעיקר טיולי עומק, טיולים בהיבט אמנותי, טיולי חבלי ארץ בלבד עם היבטים אמנותיים, גסטרונומים, והיסטוריים. ורדה מכירה היטב את איטליה, כולל סיציליה וסרדיניה, ותוכל לעזור בתכנון הטיול שלכם.

סיכום

רומא היא עיר מרתקת, מלאה בהיסטוריה עתיקה, באמנות ובנופים עוצרי נשימה. אנו מקווים שעזרנו לכם לתכנן את הטיול שלכם באמצעות מסלול הטיול שלנו של יומיים ברומא. אם תבחרו ללכת על פי המסלול, תוכלו לבקר בכל האטרקציות המרכזיות של רומא, ביניהן הקולוסאום, הוותיקן והפורום הרומאי. שיהיה טיול מהנה!


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם