• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלול טיול של שלושה ימים בקטמנדו

דף הבית » מסלול טיול של שלושה ימים בקטמנדו

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

אתה יכול להשתמש במסלול זה לשלושה ימים כדי לראות את האטרקציות המובילות בקטמנדו. כשאתה חוזר הביתה אתה יכול לומר בביטחון שראית את כל אתרי החובה בעיר. תוכנית זו כוללת אתרים שישמחו גם צעירים וגם זקנים כמו גן החלומות. בדוק כאן כמה מוזיאונים מדהימים, כולל ארמון Narayanhity ומוזיאון פטאן.

קטמנדו היא עיר הבירה של נפאל, והעיר הגדולה ביותר במדינה. אוכלוסיית העיר מונה כמיליון נפש. קטמנדו ממוקמת בגובה של 1,400 מ’ מעל גובה פני הים, בעמק קטמנדו במדינה מספר 3 במרכז נפאל, על גדות נהר הבגמטי. ויקיפדיה

בסוף המסלול, כל שירותי המומלצים וגם המלצות ללינות.

 

היום הראשון

9:30 בבוקר – durbar square, משך הביקור: שעה.

אחד מאתרי המורשת המתויירים ביותר בעמק קטמנדו הוא כיכר durber, אשר קיבל תואר רשמי כאתר מורשת עולמי. כיכר זה מתהדרת בארכיטקטורה מסורתית מרהיבה. הכיכר ממוקמת ממול הארמון המלכותי של מלך נפאל לשעבר. לצערי הרב, רעידת האדמה שפקדה את נפאל ב-2015 מוטטה חלק מהמבנים אשר היו לסמלי מורשת במשך שנים. במידה ויש ביכולתכם את האפשרות להגיע בזמן שמתרחש פסטיבל מקומי תזכו לחוות אירוע מדהים מלא באותנטיות. הכניסה כרוכה בתשלום.

Ganga Path, Kathamndu, 44600, Nepal

 

דקה הליכה.

10:15 בוקר – kumari ghar ,משך ביקור: 45 דקות.

זהו מבנה עתיק בעל שלוש קומות, העשוי לבנים, אשר על פי המסורת מהווה בית לאלים החיים. מבנה זה נמצא בכיכר דורבר (durbar square). המבנה משקיף על החלק הדרומי של הכיכר ומבקרים מוזמנים לבקר בו בחופשיות. הקומרי היא בחורה נפאלית מקומית, שנבחרת מבין נערות רבות ועל פי המסורת המקומית היא צאצאית האלים. נערה זו עוברת להתגורר בבניין ואם אתם ברי מזל אולי תזכו לראות אותה מציצה מהחלון במהלך היום.

Layaku Marg, Kathmandu 44600, Nepal

 

2 דקות הליכה

11:15 בבוקר – Hanuman dhoka, משך ביקור: שעה

זהו הארמון המלכותי של קטמנדו שבמשך מאות שנים שימש את השליטים המקומיים. הוא מאופיין בארכיטקטורה מדהימה ושיא הביקור הוא השער המרהיב אשר ממוקם ממערב לכיכר דורבר. גם כאן לצערי תוכלו לאות את נזקי רעידת האדמה. בתוך מתחם הארמון תוכלו להינות ממספר מוזיאונים אשר יציגו ממצאים היסטוריים מתקופות המלוכה השונות כגון: מטבעות, תכשיטים, נשקים, רהיטים ועוד. הכניסה כרוכה בתשלום.

Hanuman Dhoka Sadak, Kathmandu, 44600, Nepal

 

3 דקות הליכה

11:50 בבוקר – Nasal chowk, משך ביקור: 30 דקות.

זוהי כיכר הנמצאת כמה עשרות מטרים מכיכר דורבר והיא מכילה מקדשים מרשימים לא פחות. אחד הסיבות שאני אוהב לבקר באזור זה, היא העובדה שיש יותר מקומיים הפוקדים אותה ולכן ביקור שם מקנה חוויה מקומית אמיתית. מחיר הכניסה כלול עם הכרטיס לארמון המלכותי.

Nasal ChowkLayaku Marg, Kathmandu 44600, Nepal

 

2 דקות הליכה

12:50 בצהרים – Taleju Temple, משך ביקור: 30 דקות.

מקדש זה ממוקם בקרבת הארמון המלכותי. הכניסה אליו אסורה בהחלט, אפילו לאנשים המהווים חלק מדת האינדו, אולם רק לתצפת על הבניין המדהים הזה, העשוי שלוש שכבות עץ שנבנו בצורת דיאגרמה מיסטית (המקומיים מאמינים שלצורה זו יש יכולות מיסטיות), היא חוויה בפני עצמה.

Layaku Marg, Kathmandu 44600, Nepal

 

24 דקות הליכה

13:45 בצהרים – Narayanhity palace, משך ביקור: שעה

ארמון זה, הממוקם בקטמנדו שימש למגוריהם של המלכים אשר שלטו בנפאל כולה. ארמון זה היה נחשב למיקום המרכזי בו נערכו אירועים חשובים ברמה המדינית. כיום הארון משמש כמוזיאון פופולארי. למבקרים ניתנת האפשרות להסתובב ולהנות מ-52 החדרים הקיימים וגולת הכותרת היא המבואה המרשימה בה תוכלו לראות שני פסלים של נמרים בנגלדשים בגודל מלא ולא פחות מכיסא המלך המקורי. הכניסה למוזיאון כרוכה בתשלום.

Narayanhiti Palace Museum North Gate Rd, Kathmandu 44600, Nepal

 

6 דקות הליכה

14:50 בצהרים – Garden of dreams, משך הביקור: שעה.

גנים אלו נבנו בשנת 1920 אך במשך השנים הוזנחו קשות ורק בתחילת שנות ה-2000, בעזרתה של הממשלה האוסטרית, החל שיפוץ נרחב בגנים המשתרעים על 7000 מטר מרובע. כיום תוכלו להנות במהלך הטיול ממגוון רב של פרחים, פרגולות הפזורות לאורך כל הדרך שרק מחכות להיות קורת גג למישהו, בריכות מלאכותיות ועוד. אני ממליץ מאוד לבקר שם במידה ואתם חושקים בקצת שינוי אווירה מהקצב המהיר של קטמנדו. הכניסה כרוכה בתשלום.

Tridevi Sadak, Kathmandu 44600, Nepal

 

12 דקות הליכה

16:00 אחר הצהרים – Kaathe Swyambhu Shee: Gha: Chaity, משך ביקור: 45 דקות.

בלב קטמנדו תוכלו למצוא מקדש בודהיסטי שונה מכל מה שראיתם עד עכשיו. עם ארכיטקטורה ייחודית וצבעו הזהוב הבולט למרחקים, מקדש זה הוא פשוט תענוג לעיניים. לאורך המקדש תוכלו לראות את הדגלים הצבעוניים המסורתיים הנמתחים מראש המקדש לארבעת הפינות של הבניין. כאשר תגיעו לאזור המקדש תוכלו להבחין שאתם נמצאים באזור עמוס עם חנויות ומסעדות מקומיות, אם כבר אתם באזור אני לגמרי ממליץ להסתובב קצת באזור ולהנות מהמקום.

Kaathe Swyambhu Shee: Gha: Chaitya, Shree Gha Bihar Road, Kathmandu 44600, Nepal

 

6 דקות הליכה

16:45 אחר הצהרים – Seto Machhendranth Temple, משך ביקור: שעה.

מקדש זה, הנקרא גם מקדש הזהב, הוא למעשה קדוש גם לדת ההינדו וגם לדת הבודהיסטית. כאשר נכנסים למקדש, ניתן להבחין בפסל של בודה ובאיורים מרהיבים. בנוסף קיימת תמונה בתוך המקדש המתארת את האל כאשר פרצופו מכוסה פרחים ובכל שנה בחודשי מרץ -אפריל, התמונה נלקחת מהמקדש ומתווספת לצעדה השנתית כחלק מהפסטיבל המקומי.

Siddhidas Marg, Kathmandu 44600, Nepal

 

היום השני

9:30 בבוקר – Swoyambhunath Stupa, משך ביקור: שעה

אחד ממרכזי הבודאיזם החשובים ביותר. ממוקם על גבע בעמק הקטמנדו עם נוף עוצר נשימה על כל העמק. ישנם כמה מרכזים דומים ברחבי נפאל, אך הוא נחשב לעתיק ביותר. חלק מהביקור שלכם יכלול כמה פסלים דתיים מרשימים הכוללים פסל ענק של בודה, פסל של בודה ישן, פסלי זהב ומקדשים נוספים המוקדשים לאל הילדים. הכניסה כרוכה בתשלום.

Kathmandu 44600, Nepal

 

86 דקות הליכה/24 דקות נסיעה.

11:55 בבוקר, Krishna Mandir, משך הביקור: שעה.

מקדש זה אשר עשוי אבנים נבנה במאה ה-17 והוא ידוע כאחד ממצבות האבן המדהימות ביותר בנפאל. אנשים אשר אינם שייכים לדת ההינדו אינם רשאים להיכנס לכן רוב התיירים ייהנו מהגעה אל הגינה והתרשמות מבחוץ, אך שלא תטעו, התבוננות מבחוץ מצליחה להעביר את גודלו ואת העוצמות של המקדש.

Patan 44700, Nepal

 

3 דקות הליכה.

13:00 בצהרים – Pata Museum, משך ביקור: שעה.

מוזיאון הפטה מהווה בית ליצירות אומנות מסורתיות על רקע של מבנה בעל ארכיטקטורה מרשימה. המוזיאון מציג מעל 1000 יצירות אומנות ו-200 תערוכות מוצגות בכל זמן נתון. רוב התערוכות מתמקדות במוצגים השייכים לדת הבודהיסטית וההינדו אשר נוצרו ונאספו במהלך השנים. חלק מהמוצגים נוצרו בסדנאות עבודה מקומיות וחלק אף הגיעו מאזור הרי ההימלאיה וטיבט. במוזיאון תוכלו למצוא מסעדה המגישה אוכל מקומי ומערבי ולהנות מחנות מזכרות מגוונת. הכניסה כרוכה בתשלום.

Durbar Square, Patan 44700, Nepal

 

64 דקות הליכה/21 דקות נסיעה

15:05 בצהרים – Shree Pashupatinath Temple, משך הביקור: שעה.

המקדש הגדול ביותר בנפאל, ממוקם בעמק קטמנדו ונחשב לאתר מורשת עולמי. בנוסף זהו אחד מארבעת המקדשים החשובים ביותר באסיה לאנשים הסוגדים לאל שיבה. המקדש נבנה בסגנון של פגודה נפאלית בעלת כיסוי גג מוזהב ודלתות המכוסות כסף. הכניסה כרוכה בתשלום (כרטיס כניסה לכיכר דורבר).

Pashupati Nath Road 44621, Kathmandu 44600, Nepal

 

11 דקות הליכה

16:15 אחר הצהרים – Guhyeshwari Temple, משך הביקור: 45 דקות.

 המקומיים מאמינים שמקדש זה הוא ביתה של אשתו של האל שיבה והוא מהווה סמל לחוזק. המקדש בנוי בסגנון של פגודה והעיצוב פנים שלו שונה משאר המקדשים. פסל של דמות אלוהית שטוחה המונחת בצורה מקבילה לקרקע בשונה מרוב הפסלים העומדים אותם ניתן לראות בשאר המקדשים. ישנם פסטיבלים מקומיים רבים המתרחשים סביב מקדש זה והוא נחשב לאתר עליה לרגל של אנשי דת ההינדו.

Guhyeshwari Temple, Kathmandu 44621, Nepal

https://www.youtube.com/watch?v=gHaW0-l2vHk

 

93 דקות הליכה/29 דקות נסיעה

18:35 בערב – Bouddhanath Stupa- Khaasti Chaity, משרך ביקור: שעה.

קיימים מספר מקדשי סטופה בסגנון זה אך זה נחשב אחד הגדולים בעולם. את קצה מגדלו ניתן לראות למרחק והוא ממוקם על דרך המסחר העתיקה שהגיעה מטיבט. על המקדש תוכלו לראות איור של זוג עניים ענקיות המייצגות את הנוכחות של בודה. מסביב למקדש תוכלו להנות ממגוון רב של מסעדות וחנויות מקומיות. אני ממליץ להגיע בשעות הבוקר או הערב על מנת לחוות את האוירה המקומית. הכניסה כרוכה בתשלום.

Boudhanath Stupa, Kathmandu, 44600 Nepal

 

היום השלישי

9:30 בבוקר – Budhanilkantha Temple, משך ביקר: שעה.

זהו אזור תפילה באוויר הפתוח בו תוכלו למצוא פסל אבל מרהיב ביופיו העשוי מאבן אספלט שחורה. רוחבו 5 מטר והוא נמצא בתוך מיכל מים ברוחב של 13 מטר, הפסל עצמו שונה מרוב פסלי הבודה המוצגים בנפאל והוא מיצג את האל וישנו. הפסל עצמו הוא מחזה מרהיב, מפני שלדמות המפוסלת יש כמה ראשים והיא אינה ריאליסטית. מקדש זה ממוקם כמה קילומטרים מחוץ לקטמנדו אך אני ממליץ לא לוותר אליו מפני שהוא שונה מרוב האתרים בהם תבקרו במהלך סיור.

Budhanilkantha 44606, Nepal

 

75 דקות הליכה/28 דקות נסיעה

11:45 בבוקר – Kopan Monastery, משך ביקור: שעה.

בעבר מנזר זה היווה את מקום מגוריהם של האסטרולוגים הבודהיסטים של המלך וכיום מהווה בית לנזירים בודהיסטים אשר מגיעים מכל רחבי נפאל וטיבט. תיירים מוזמנים להגיע לביקור יום ולהתרשם מהחיים במנזר ואף קיימת אופציה להישאר כמה ימים ללון שם ולקחת סדנאות ושיעורים מדיירי המנזר. קיימות אופציה לינה נוחות במנזר בהתאם לתקציבכם. במידה ותבואו לביקור יום הכניסה היא ללא תשלום אך לינה והשתתפות בפעילות המנזר כרוכה בתשלום. בין אם אתם באים לכמה שעות או לכמה ימים, המנזר יספק לכם חוויה ייחודית כאשר תצעדו במסדרונות השקטים, חדרי התפילה הקדושים או סתם תצפו בנוף העוצר נשימה הנשקף ממנו. במנזר קיים בית קפה קטן ומודרני המספק גישה לרשת אלחוטית.

Kathmandu 44600, Nepal

 

42 דקות הליכה/15 דקות נסיעה

13:25 בצהרים – The Taragaon Mueseum, משך ביקור: 45 דקות

הבניין היפיפה בו נמצא מוזיאון טארגון והמרכז לאומנות ותרבות, היה בעבר בית הארחה. כיום המוזיאון מהווה בית לאוספים ומסמכים היסטוריים של התרבות הנפאלית מהם תוכלו להתרשם ולהעשיר את הידע שלכם בנושא. בנוסף תוכלו להנות מתערוכות אומנות עדכניות, תצוגות אופנה ואירועים שנתיים.

Boudhanath Sadak, Kathmandu 44600, Nepal

 

166 דקות הליכה/49 דקות נסיעה

16:55 אחר הצהרים – Changu Narayan, משך ביקור: 45 דקות.

מקדש ההינדו העתיק ביותר בעמק קטמנדו אשר עדיין ניתן לבקר בו, ממוקם על גבעה המוקפת יער. מקדש זה בנוי בסגנון נפאלי מסורתי אך מכיל כמה תוספות ייחודיות. מסביב למקדש ניתן להבחין בפסלים דתיים המוקדשים לאלים ובחצר המרכזית תוכלו למצוא עוד מקדש קטן. על מנת לבקר במקדש יש לקנות כרטיסים בכפר הסמוך Changu, וליד המקדש תוכלו למצוא מוזיאון פרטי אשר מציג פריטים היסטוריים מהאזור.

Changu Narayan, Bagmati Zone, Changunarayan 44600, Nepal

מלונות שמומלצים על ידי מטיילים בקטמנדו ציון 8-10

 

שירותי תיירות בקטמנדו

כל סיורי קטמנדו

אמנות ותרבות

חוגים וסדנאות

אוכל שתייה

ידידותי לילדים

פעילויות חוץ

אירועים עונתיים ומיוחדים

כרטיסים ומעברים פארקי שעשועים,  אטרקציות ומוזיאונים, מופעים, אירועי ספורט

סיורים ושייט

שירותי נסיעות ותחבורה

חוויות ייחודיות

 

דברים לעשות בקטמנדו

Bhaktapur

Boudhanath (Boudha Stupa)

Swayambhunath (מקדש הקופים)

כיכר קטמנדו דורבר (בסנטאפור)

נגארקוט

הנומן דוקה

פטאן (Lalitpur)

 

כל ההמלצות

הר טור אוורסט מקטמנדו

איך לבלות יום אחד בקטמנדו

איך לבלות יומיים בקטמנדו

איך לבלות 3 ימים בקטמנדו

טרקים להר. מחנה בסיס אוורסט מנפאל

חמשת המקדשים המובילים בעמק קטמנדו


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם