• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלול טיול תצפיות מעין בר יוחאי לכפר שמאי

דף הבית » מסלול טיול תצפיות מעין בר יוחאי לכפר שמאי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

כפר שמאי. צילם אריאל פלמון. מתוך אתר פיקיוויקי

עריכה לשונית:יעל פלד

חבל ארץ: הגליל העליון.

מפת סימון שבילים: מפה מספר 2 – הגליל העליון

נקודת התחלה: חניון מירון.

נקודת סיום: חניון נחל מירון או כפר שמאי.

סימון השבילים: שביל ישראל

שילוט והכוונה במסלול: משביל ישראל תעברו לשביל המסומן בכחול. אחרי כשלוש מאות מטרים תעברו לשביל המסומן בירוק עד לפיצול השבילים. שם תחזרו בחזרה לשביל ישראל. בעין זבד תעברו לשביל המסומן בכחול.

נקודות ציון: נ.צ 1917-2649. (Lng:35.443666981288736  Lat:32.97951599063243)

עונות מומלצות: כל השנה.

משך המסלול: כחמש שעות. יש לסיים את המסלול כשעה לפני רדת החשיכה.

מאפייני המסלול: טיול משפחות, טיול לצעירים

רמת קושי: קלה –  בינונית

אורך המסלול:כשבעה קילומטרים.

ציוד למסלול: כובע, מים, משקפי שמש, מקדם הגנה ונעליים נוחות.

נגישות לאנשים שיש להם נכויות: לא ידוע

 מקום לפיקניק: בסמוך להוטה , בעין זבד ובעין בר יוחאי.

כניסה: חינם

חניה: חניון מירון, חניון נחל מירון, כפר שמאי.

קליטה בקשר: תקין.

נקודת מילוי מים: אין.

אזהרות למפגעים במסלול: לא ידוע

לעיוןהנחיות בטיחות ודגשים לפני ובמהלך טיול

מקומות להפסקה במסלול: בסמוך להוטה, בעין זבד ובעין בר יוחאי.

פריחה: אדמונית  ופרחים נוספים האופייניים לאזור מירון.

איך להגיע: תיסעו בכביש 866 עד לעיקול החד הסמוך ליישוב מירון.

מסלול: מחניון העיקול, חניון של רשות הטבע והגנים שבו אפשר, ליהנות מהנוף הגלילי, לעשות פיקניק ולעשות קמפינג, תעלו על שביל ישראל עד שתגיעו לשביל המסומן בכחול. תעברו אליו ותמשיכו כשלוש מאות מטרים עד שתגיעו לשביל המסומן בירוק. תעברו אליו ותמשיכו בשביל העוקף את הר בר יוחאי שבמהלכו תראו חורש ים תיכוני, בעיקר של אלון ואלה, חלקות חקלאיות, מאגר מים יבש ואנדרטה לזכר חייל דרוזי שנפל בלבנון, עד שתגיעו לפיצול שבילים: שביל המסומן בירוק ושביל המסומן בשביל ישראל. תעלו על שביל ישראל ותלכו כשלוש מאות מטרים עד שתראו גת והוטה, תופעה גיאולוגית הגורמת להיווצרותו של בור עמוק בסלע. משם תמשיכו כשבע מאות מטרים עד שתגיעו לעין זבד, מעיין עונתי הממוקם מתחתיו של עץ אלון המשמש למקום מחייתן של הסלמנדרות. לצדו יש תצפית על עמק דלתון, צפת, נחל עמוד ומירון. בין המעיין לבין התצפית יעמדו לרשותכם מדשאות שבהם תוכלו לעשות פיקניק. משם תמשיכו בשביל המסומן בכחול היורד לנחל מירון. כשתגיעו לנחל תלכו בו עד שתגיעו לעין מירון. משם תמשיכו כחמש מאות מטרים עד שתגיעו לעין בר יוחאי, מעיין עונתי. אחרי שתבלו שם תוכלו לעבור  לשביל המוביל לחניון נחל מירון או לרדת בשביל שלצדו חורש טבעי עד שתגיעו לכפר שמאי, מושב שהוקם שהקימו התימנים בשנת 1949. בהתחלה גרו שם רק תימנים, אך בהמשך עברו לגור שם גם רומנים ומרוקאים. בעבר המשפחות במקום התפרנסו מחקלאות, אך בהמשך גם מתיירות.המושב נקרא על שמו של שמאי הזקן, אב בית הדין האחרון בתקופת הזוגות. במהלך השביל תהיינה לכם נקודות תצפית על צפת ועל הר כנען.

אטרקציות בסביבה

בטרפליי – מבשלת בירה בדלתון

מבשלת בירה כשרה המייצרת סוגים שונים של בירות. במקום יש מרכז מבקרים שנקרא “ביוטיפליי” שבו תוכלו ללמוד על תהליך ייצור הבירה, לטעום ממנה ואף לקנות את הבירות שהמבשלה מייצרת.

שעות פתיחה: באמצע שבוע מתשע בבוקר עד שש בערב וביום שישי מתשע בבוקר עד שלוש אחר הצהריים.

טלפון ליצירת קשר: 04-6991079

ארץ הגליל – טיולי ג’יפים באמירים

חברה המתמחה בטיולי ג’יפים באזור הגולן והגליל. לרשותכם יעמדו טיולי ג’יפים מסוגים שונים כגון טיולים לזוגות, טיולים רומנטיים, טיולים למשפחות וטיולים לקבוצות.אף יעמדו לרשותכם טיולי ג’יפים במסלולים שונים כגון מסלולי הטיול שלנו, בין זיתים לבין חצבים וטיולי העונה בנוסף תוכלו לבחור אם אתם מעוניינים בטיולי יום או בטיולי לילה.

טלפון ליצירת קשר: 050-5316140

מרכז המבקרים של עמותת “בית זינאתי” בפקיעין

במרכז המבקרים תוכלו ללמוד על מורשתם של משפחת זינאתי ושל יהודי פקיעין  . בתחילה תראו מיצג אור קולי שבו תלמדו על ההיסטוריה של הקהילה היהודית המתגוררת בכפר. ואחרי כן תסיירו בסמטאות פקיעין העתיקה. הסיור מתחיל במערת רבי שמעון בר יוחאי. משם נמשיך לסמטאות הכפר העתיקות ולמעין. אחרי כן נבקר ברחוב היהודי ובבית הכנסת העתיק. לבסוף נחזור למרכז ונצפה בהצגה שבה מרגלית זינאתי ושחקן נוסף המתארים את אורח חייה של  אישה יהודייה המתגוררת בכפר שבו חיים אנשים מארבע דתות. בסוף ההצגה תוכלו לשאול את השחקנית שאלות ולקבל את ברכת הכוהנים המסורתית. לבסוף נסייר במוזיאון של המקום. בסיור מלווה בנגינה ובשירה.

בנוסף תוכלו לשחק במשחק קבוצתי וירטואלי של ניווט: כל קבוצה מונה כשמונה אנשים שמקבלים תמונת אוויר של פקיעין העתיקה, כתב חידה, פלאפון ומצפן. כל קבוצה צריכה לעבור בכל נקודות הציון ולפתור את כתב החידה השייך לכל נקודת ציון. לאחר פתרון כתב החידה תקבלו הודעה לפלאפון כדי שתדעו אם עניתם נכונה על החידה. אם תשובתכם נכונה תקבלו הפנייה לנקודת הציון הבאה אחריה. בסוף המשחק ייחשבו לכם את הנקודות והקבוצה שקיבלה את מספר הנקודות הגבוה ביותר, תקבל פרס. אורכו של המשחק כשעתיים

טלפון ליצירת קשר: 04-9997197, 052-5221018 או 0507713357

מסעדות בסביבה

מסעדת “גילי”

מסעדה כשרה של השף גילי אלטמן המשקיפה על הכנרת, הארבל ורמת הגולן.

מסעדה זו מציעה ארוחות בשרים, ארוחות דגים וארוחות גורמה המשתנות בהתאם לעונות השנה.

במקום יש נגישות לאנשים שיש להם נכויות.

שעות פתיחה: שמונה  וחצי בבוקר עד חצות.

טלפון ליצירת קשר: 057-9443810

מסעדת ברלאטה

מסעדה המעוצבת בסגנון עתיק המציעה אוכל איכותי מכל הסוגים. בחורף המקום מחומם ואילו בקיץ תוכלו לשבת במרפסת בחוץ המשקיפה על הכנרת.

במקום יש נגישות לאנשים שיש להם נכויות

שעות פתיחה: מיום ראשון עד יום רביע מתשע בבוקר עד אחת-עשרה בלילה. ביום חמישי עד שבת משעה תשע בבוקר עד חצות.

טלפון ליצירת קשר: 073-7575977

מסעדת דליה

המסעדה מציעה אוכל צמחוני מכל הסוגים. מסעדה המשקיפה על הכנרת, הגליל, העמקים והכרמל.

במקום יש נגישות לאנשים שיש להם נכויות

שעות פתיחה: כל יום משמונה בבוקר עד שמונה בערב.

טלפון ליצירת קשר: 04-6990160

מקומות לינה בסביבה


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם